Rozcestník >> Esoterika a záhady >> Denní horoskop

Informace

Název: Denní horoskop
Kategorie: Esoterika a záhady
Založil: KarelKeslly
Správci: KarelKeslly
Založeno: 06.04.2020 07:50
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 664x
Příspěvků:
69

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Denní horoskop - Tak jak jej píše astrolog Ondřej Habr https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: ČERVEN V KOSTCE /MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ/
31.05.20 15:32:39 | #67

Společná cesta

Slunce v Blížencích přináší pohyb, cesty a setkání. My sami si vymezujeme vlastní místo na světě (v čase Panny si jej pak potvrzujeme). Letos bude konec jara poznamenán retrográdní Venuší. Ta se pohybuje od 13. května do 25. června zpětně znamením Blíženců a přinese tím pádem do života hodně zajímavých poznatků. Venuše je retrográdní zpravidla v každém druhém roce a takové období přichází s významnými změnami preferencí, hodnot, ale třeba i pohledů na majetek a vlastnictví.

3. června se Venuše sejde se Sluncem v Blížencích a obě planety vytvoří kvadraturu s Marsem v Rybách. Konstelaci bychom mohli vnímat jako potlačování, vymlouvání se, zavádění v klam a omyl. Také i hledání cest a východisek v situacích, které se zastavily. Tak opatrně, aspekt nás vede k přímosti a pravdivosti.

18. 6. se otáčí do retrogradity letos podruhé Merkur. Tentokrát se bude vracet zpátky znamením Raka. Dalo by se tedy v následujících dnech čekat posílení rodinných vazeb, zvýšená intenzita vzpomínek a nějaké ty návraty, třeba i symbolické, domů.

21. června tu je nachystaný nov na letní Slunovrat a nadto ještě v širší konjunkci se severním uzlem (ten již bude v tu dobu ale v Blížencích). Samotný slunovrat nastane těsně před půlnocí 20. června. Slunce s Lunou budou tedy v kvinkunxu se Saturnem na začátku Vodnáře. Aspekt by se dal nazvat Je třeba udělat pořádek. Tématem novu budou jak záležitosti rodinné a citové, tak i potřeba se vyznat ve světě, zanechat na něm nějakou stopu. Možná budeme řešit i to, jak nás kdo bere vážně a jaké jsou naše povinnosti a kterak se o ně (ne)umíme dělit. A protože slunovrat je i začátkem lépa, dá se říci, že popsané trendy budou v nějaké podobě fungovat i během následujících měsíců a otevřou fakticky dlouhodobější trendy.

30. června nastane přesná konjunkce dvou retrográdních planet, Jupiteru a Pluta. Sejdou se na 25. stupni Kozoroha. Tento bod si jistě pamatujete. Sešli s v něm v lednu Pluto se Saturnem a na začátku dubna právě Pluto s Jupiterem, když ještě obě planety šli dopředu. Téma tudíž známe, své reakce na něj tentokrát opět nikoli. Nicméně můžeme predikovat, že naše důležitá témata, o kterých jsme se domnívali, že se v nějaké podobě stihla od toho těžkého začátku ledna stabilizovat, opět otevřela. Zda v dobrém či tom druhém, jestli k dořešení či potvrzení toho, co probíhalo na jaře, již závisí na horoskopech každého jednotlivce, astrolog jen upozorňuje.

Zdá se, že konec jara bude letos poněkud rušný. Přesto aspekty dávají šanci těm, kteří jsou otevření, vnímaví a nebojí se jít tam, kde jsou jejich úkoly a místo. Přejme si, ať na jaře roste to, po čem nejvíce toužíme a co milujeme!


96
n/a

| Předmět: Rozhlédnout se a přejít hranice
před 16 hodinami | #72

Úplněk opět zamíchá kartami. Od novu do úplňku žijeme tématy Blížence a Střelce. Pohybem, kontakty, diskusí a přesuny. Dostáváme po týdnech a měsících nehybnosti možnost se znovu vymezit. Nastoupit novou cestu. Změnit prostředí, ve kterém se pohybujeme a realizujeme. Je tu i šance mluvit o tom, co je aktuálně podstatné a snad se i domluvit, minimálně pokud ne harmonii najít společnou řeč.

Úplněk bude tentokrát až po deváté večer na 16. stupni Střelce. Přijede na vlně malých změn spočívajících v pozměněných pohledech na svět. Ano, je to již jiné místo než si ho pamatujeme. A tak je potřeba se kolem sebe pořádně rozhlédnout. Nedívat se na sebe, nehledět ustálenými směry. Ale rozhlédnout se po okolí a možná také zvednout zrak výš. Doporučuje se to.

Nebude vše tak harmonické. Luna i Slunce budou v kvadratuře s Marsem ve znamení Ryb. A tak se pro někoho uzavře aktuální období pochopením podstaty věci, která povede k činu. Pro dalšího může úplněk představovat poněkud rázné uvědomění si priorit a změnu v chování. Myšlenkově a rozumově ladění Blíženci a Střelec se tu setkávají s hlubinnými a intuitivními Rybami. A tak najdeme asi i rozpor rozumu a citu, který jakožto všechny rozpory vede ke změně kvality. Dá se tedy čekat, že mnoho z nás nezůstane stranou a přiblíží se opět o kus dál svým ideám, ideálům a představám. Poslouchejme instinkty.


96
n/a

| Předmět: Kvadratura
04.06.20 00:34:02 | #71

Poznatky uplynulého dne jsou dva. Byla tu velká možnost probrat se životem a vyčistit jej od toho, co v něm nemá smysl. Přišly příležitosti poměrně přesně vyjádřit to, co je pro nás podstatné. Mars v kvadratuře s Venuší a Sluncem to na mnoha místech zařídil bez toho aniž by se nás předem ptal.

A co dnes? Mars v Rybách najdeme stále v kvadratuře se Sluncem v Blížencích. Nutně to nemusí znamenat nic strašného. Jen snad to, že události nás budou stále zneklidňovat, nebudeme si úplně jistí sami sebou a budeme mít obecně velkou potřebu jistot. Můžeme je hledat ve vnějším světě, můžeme se o ně snažit v ujišťování se. Můžeme silněji vnímat odmítání v okolním světě. Mars v rybách také mobilizuje dav a skupiny lidí. V kvadrátu se Sluncem je to vedeno proti autoritám všech druhů. Dalo by se říci, že osobně i skupinově bojujeme za jistoty, o kterých ale nemáme jasné pojetí. To získáváme teprve během procesů. Zmíněný aspekt přadstavuje v konkrétních projevech také nepřesnosti a chyby v rozhodování a jednání. Však i Luna ve Štíru je v trigonu s Neptunem v Rybách. Můžeme něco šmahem zavrhnout a nebo se přimknout k iluzi. S iluzemi bojujeme všichni o něco více než je v životě běžné tak jako tak.

Aspekty vybízejí ke střízlivosti. K tomu, abychom si uvědomili, co je pro nás skutečně nyní zásadní. Viz sextil Luny ve Štíru a Jupiteru s Plutem v Kozorohu. Jednejme střídmě, nepředjímejme rozhodnutí, buďme pevní, konkrétní a spravedliví a vše bude v pořádku.


96
n/a

| Předmět: Rozumně
03.06.20 09:33:50 | #70

Mars ve znamení Ryb funguje jako skrytý nůž. Plave pod vodní hladinou, vynoří se a řízne. Z vyššího principu se tak děje proto, abychom si uvědomili hlubší souvislosti spojené s naším chováním. Nesprávným, kdy se ostří zatkne do nás, i správným, kdy se problémy a potíže jako samovolně odříznou samy. Měli bychom si po celé období než se Mars dostane do berana uvědomit, že chtě nechtě působíme na více úrovních, nejen na těch, které vnímáme a nebo které jsme se rozhodli vnímat. Jsou tu i procesy běžně skryté, opět podotýkám, že pozitivní i negativní, jsou tu procesy, které vytěsňujeme my sami.

Aktuálně tvoří Mars kvadraturu se Sluncem a Venuší v Blížencích a tak se zubaté ostří pod hladinou dobře vyjímá. Co nám sdělují planety pro dnešní den? Ačkoli máme situace reálně pod kontrolou a snažíme se o dobro, o soulad a harmonii (na to ukazuje konjunkce Venuše - Slunce), přesto může vyplout cosi neharmonického, něco, co nás může zasáhnout. Případně i my sami umíme být tím nepříznivým činitelem ve hře.

Co by nás nemělo překvapit? Změna plánu. Trvání si na svém. Nepříjemné pocity z něčeho spontánního, co nás zasahuje. Vypointovaná a vyhrocená diskuse tam, kde jsme ji nečekali. Změna k lepšímu, která nebyla v plánu. Uvolnění (se). Jak reagovat? Respektem vůči postoji okolí. Odstupem od situace. Hledání nového, pro obě strany příznivého řešení. A pokud něco není tak jak si přejeme, uvědomme si, že stačí málo a může se vše spontánně změnit k lepšímu. Jen je potřeba vystihnout moment, náladu. Nikoho netlačme a nepřesvědčujme, poznání a pochopení se může dostavit spontánně později. Koneckonců konstelace nás veskutečnosti vedou k hledání lepších nadčasových plánů, východisek a cest. Tak jim nepřekážejme nevhodnou zmatenou aktivitou!


96
n/a

| Předmět: Nesoulad
02.06.20 00:28:58 | #69

Nesoulad vnášejí do života kvadratury. Ukazují na to, že někde něco neklape a volá po změně. Po překontrolování, po revizi. Neharmonie nás upozorňuje, že to dře, řve a píská. Jsme schopni být naladěni víc na to, co nejde než na to, co funguje. Jsme citlivější. Osud nás upozorňuje prostřednictvím vedlejších příznaků jako jsou nepříjemné emoce na to, že dlouhodobě nezvládáme některé své procesy. A bude-li to takhle dál pokračovat, můžeme překročit míru snesitelnosti a pak už to bude bolet. V takové neharmonické dny jako je dnešek a ještě i zítřek se nevyplatí rozhodovat o důležitých záležitostech a začínat něco nového. Ledaže bychom to dělali právě proto, abychom se odřízli od nevyhovujího a zbavili se nepříjemností.

Pojďme k jádru pudla. Je tu kvadrát Venuše (retrográdní) a Slunce v Blížencích s Marsem v Rybách. Ukazuje se, že plány neodpovídají realitě a vice versa. Vnímáme svět ploše, nedovedeme rozlišit hloubku. Ztrácejí se motivace. Nevíme, jak zasáhnout, aby se věci změnily v náš prospěch. Můžeme mít pocit, že se motáme v jednom kruhu. Co s tím? Nabízí se poodstoupit, obhlédnout co se děje. Nebrat si výsledky osobně. Pokusit se najít jinou cestu. Najít dost odvahy k její realizaci. Při tom všem bychom měli sledovat, jakou v případné konfliktní situaci hrajeme roli a co konkrétně může objektivně vadit. Možná jsme příliš zaujati výsledkem, možná si příliš zakládáme na postupu, možná jsme omezeni vlastními horizonty tak, že nevidíme jiné a často objektivně lepší cesty. Berme události sportovně a buďme fair i vůči našim protějškům a uvědomme si, že tu na světě nejsme proto, abychom podávali špičkově bezchybné výkony, ale proto, abychom žili.

Druhá komplikace je krize odvahy. Jsme nachystaní a naspídovaní, těšíme se na to, co dlouho nebylo a nemohlo být (na vině je TEN virus, že), máme své vize ... a najednou padá do soukolí nejen pověstný písek, ale i šutříčky. Luna Ve Vahách v opozici s Lilit a Chironem v Beranu nám odhaluje zranění z minula. Často ta zakrytá, ale to ona Luna umí, pracovat s tím, co v běžném stavu není zhusta vidět. Tady si buď věříme a nezakolísáme. Nebo to nevidíme a pak nemá cenu se o něco ani pokoušet. Jen si pro sebe terapeuticky můžeme podotknout, že stejně ty obavy jsou iracionální, sami že bychom vše zvládli, ale dneska si prostě dáme v důležitých věcech pauzu. A hledejme to, jak otočit nevýhody ve výhody a negativa přeměnit v pozitiva.


96
n/a

| Předmět: Cesta dopředu
31.05.20 21:40:12 | #68

Byl pozdní večer, poslední máj a před námi je poslední jarní měsíc, který je již o něčem jiném než májová selanka zážitků. Čekají nás dlouhé bílé noci, debatování, diskuse, cesty. Ale také potřeba prosazování vlastních zájmů, hledání a plánování blízké budoucnosti. Objevování dalších prostorů a území i kroky nejen vpřed, ale i stranou.

Dnes to budeme mít dobré, Luna ve Vahách bude v příznivém trigonu se Sluncem i Venuší v Blížencích. Bude šance se domlouvat, spřádat plány. Okolnosti umožní hledat, nabízet a nacházet podporu. Dobrý den, ve kterém mohou vznikat i zanikat smlouvy.

Opozice Luny s Lilit v Beranu přinese rozhodování, budeme poněkud pod tlakem obav. Ve hře bude činnost, případně nečinnost v dané věci.

Venuše v Blížencích je retrográdní a pomalu se dostává do kvadratury s Marsem v Rybách. Objevují se tak záležitosti, kterým nerozumíme a jejichž podstatu nechápeme. Chce se tady po nás, abychom si ujasnili detaily, probrali to, čemu nerozumíme. Pokusili si i sami sobě vyjasnit, co je naším cílem a záměrem. Někdy je i lepší udělat a uskutečnit něco praktického než vyčkávat na to, až jiný rozhodne za nás. Zkrátka je tu den, kdy snáze uvidíme, co nám na cestě vpřed pomáhá a co je potřeba zvládnout, abychom se dostali tam, kam potřebujeme.


96
n/a

| Předmět: Srovnávání
31.05.20 00:51:55 | #66

Květen končí s Lunou ve Vahách, přesto ta bude po většinu dne ještě v Panně. Přesun do Vah nastane až po čtvrté odpoledne. Setkáme se tak se dvěma odlišnými obdobími. V tom panenském budeme soustředěni na práci, na vlastní úkoly, na to, co jsme si vytyčii, do čeho jsme se zakousi a kde jsme se rozhodli dosáhnout nějakých výsledků. Ve druhém, večerním a nočním si vzpomeneme na množství možností, na to, co se dá vše nachystat a naplánovat. A rozhodneme se podívat budoucnosti na zoubek.

I když si to nemůžeme racionálně vysvětlit, pomalu v nás zatím jen tiše bublá nespokojenost. Mars v Rybách se pomalu blíží do kvadratury se Sluncem a Venuší v Blížencích. Můžeme tak mít lehko pocity, že se snažíme a nepřicházejí výsledky. Můžeme se ptát sami sebe, co je třeba udělat, co se má stát, abychom byli spokojenější. Vnímáme ostřeji i vlastní nedostatečnost. Někteří se můžeme kritizovat za pohodlnost a neaktivitu. Vidíme, že nedosahujeme takových kvalit a úspěchů, jaké očekáváme. Cítíme nerovnováhy. Srovnáváme nesrovnatelné. Je jasné, že aspekty nás vedou k tomu, abychom se hluboce zamysleli nad tím, co děláme a jak fungujeme. Abychom si znova vykolíkovali cestu, abychom se podívali po cílích. Abychom se znovu ptali sami sebe, co nejlepší pro sebe, pro své blízké, pro vlastní budoucnost i pro společnost můžeme udělat.


96
n/a

| Předmět: Na půl cesty
30.05.20 01:21:30 | #65

Jak dnešek popsat? Jako konkrétní, praktický, dělný. Jako vhodný ke konkrétním činostem, jako přínosný ve sbližování, uskutečňování a uvědomování si. Luna v Panně bude v trigonu s planetami v Kozorohu, tedy Plutem a Jupiterem. Objeví se množství dost dobrých nápadů, které bude ale potřeba dál rozvíjet, samy se nikam neposunou.

Svět nebude až tak veselý, Luna se Sluncem v Blížencích budou v kvadrátu (lunární čtvrtce) a hlavně ráno budeme zpytovat svědomí, zda děláme věci co nejlépe. Uvidíme také, kde záležitosti nefungují.

Je otázkou, nakolik si budeme umět vzít projevené a ukázané nedostatky k srdci a pokusit se o zlepšení. Luna v opozici s Marsem v Rybách ukazuje na jistou lenost, chuť podléhat síle zvyku. A opozice Luny s Neptunem v Rybách jasně ukáže nejen na zlozvyky, ale i překážky, ketré stojí mezi námi a spokojeným životem tak jak o něm sníme. Dá se čekat i bloudění krajinou i životem, zejména tam, kde chybí jasná motivace nebo dobrá myšlenka.

Ještě si možná všimneme kvinkunxu mezi račím Merkurem a saturnem ve Vodnáři. Dá se interpretovat jako výrazná chuť poznat to, čím se aktuálně zabýváme do hloubky a pořádně. Nejspíš i chceme zvládnout a naučit se různým dovednostem. Výsledek bude závislý na trpělivosti i chuti se ponořit do procesu.

Sobota bude lehce zasněná a v krocích, které budeme podnikat, můžeme lehce zůstat na půl cesty. Fakticky i co se týče uspokojení. Možná bychom měli být spokojeni s tím, co aktuálně máme, a že toho není zase tak málo, neměli bychom tlačit na pilu a vyčkat, co pro nás osud připraví na následující dny.


96
n/a

| Předmět: Dobrá řešení
29.05.20 10:40:41 | #64

Do odpoledne bude Luna ve Lvu a naše nadšení pro věci nebude nic brzdit. Můžeme cítit spontánní potřebu uskutečnit to, co už bylo rozjeté a nachystané. Jistě máme v zásobě hodně projektů a plánů, tak je šance je dobře uplatnit, zejména pokud v nich my sami hrajeme důležitou roli.

Odpolední Luna v Panně přijde s překvapivými řešeními. Dostane se do trigonu s Uranem v Býku. Ne že bychom čekali euforické chvíle, na druhou stranu se štěstím uskutečníme naplánované, přeneseme se nad překážkami a ještě nadto leccos zajímavého vymyslíme.

Měl by nás zajímat i sextil Slunce v Blížencích s Chironem v Beranu. Zdá se, že je čas pro terapie, léčení, zklidnění a hledání správných cest. Dá se mnohé probrat, vysvětlit a zpravit. Je velká šance se zaměřit v životě na ty stránky a procesy, které jsou důležité. Zaměřením se a pozorností, kterou budeme věnovat, lze dát věci do pořádku. Nezastupitelná je i role Chironu jako toho, kdo spojuje, dává dohromady a hledá organická, příznivá a přirozená řešení. Nejspíš nebudeme tolik prosazovat vlastní hlediska a uvědomíme si, že prospěch vztahu, kolektivu, společnosti leží na společných hodnotách, nikoli vlastních představách o úspěšnosti. Uprostřed sextilu bude stále Uran v Býku a tak se to dobrými nápady bude jen hemžit. nemělo by se váhat s jejich uskutečněním.


96
n/a

| Předmět: Merkur vstupuje do Raka a cit do života
27.05.20 23:51:25 | #63

Krátká exkurze do minulosti, včera a předevčírem byly důležité dny z pohledu vztahů, Juno, planetka, která má tento aspekt života na starosti, byla v trigonu se Sluncem v Blížencích. Mnoho se mluvilo, jednalo, informovalo, a to harmonicky. Skutečně je po těchto poměrně intenzivních procesech svět zase o něco lepší místo k životu. Stavěli jsme se vstřícně k návrhům a dokázali až s altruistickými postoji vyhovět.

Ale pojďme se podívat na dnešní dění tam nahoře, repektive tady dole. Sextil Venuše v Blížencích s Lunou ve Lvu je jistě fajn. Posílí komunikaci a její upřímnost. Jiný sextil, tentokrát Slunce a Chironu v Beranu nám dovolí pracovat se starými zátěžemi. Ty mohly v minulosti vzniknout nesprávným chováním vůči sobě nebo světu okolo. Vše je zapomenuto a lze tak bez obav vstoupit i na zdánlivě ožehavou půdu. Možná lze zkusit i to, o čem jen sníme a nemusí to špatně dopadnout.

V polovině sextilu se nachází totiž Uran v Býku a tak budeme-li konkrétní, jednoznační a budeme se chovat jinak než v minulosti, je tu příležitost nastartovat to, co do nynějška jen živořilo.

Samozřejmostí je ovšem to, že nic nepřepískneme. To se může nabízet právě kvůli trigonu Lilit v Beranu s Lunou ve Lvu. Ten nám říká, že nejspíš nedostaneme přesně to, co očekáváme. Ale nebudeme-li trvat na doslovném splnění požadavků, může se dostavit i jiný úspěch než ten, který jsme čekali. Předpokladem je ovšem samostatnost, nenásilí a sebeovládání.

A nakonec jsem si nechal už račí Merkur. Opuští Býka, nejspíš proto, že vše podstatné bylo pro teď splněno a vytvořeno a nyní se již můžeme soustředit na prožívání. A skutečně, Merkur v Raku jako by byl předznamenáním velkých prázdnin. Uvolňuje napětí, podporuje fantazii. A vyzývá k plnění si snů. Hodně hovoří za naše nitro. Navíc nás letos čeká račí opáčko, Merkur bude mezi 18. 6. a 12. 7. retrográdní. Zdá se, že svět a tím pádem i nás čeká nejen zklidnění, ale i touha po návratu obvyklých, stabilizujících procesů. Možná i ty prázdninové dny aspoň ze začátku klapnou podle představ. No, ale to je ještě tak trochu budoucnost, která se bude odehrávat mezi 6. a 15. stupněm Raka.


96
n/a