Rozcestník >> Esoterika a záhady >> Denní horoskop

Informace

Název: Denní horoskop
Kategorie: Esoterika a záhady
Založil: KarelKeslly
Správci: KarelKeslly
Založeno: 06.04.2020 07:50
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 1708x
Příspěvků:
102

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Denní horoskop - Tak jak jej píše astrolog Ondřej Habr https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení
| Předmět: Info - Končíme!
09.07.20 01:55:32 | #104

Horoskopy už jsem vkládat nebudu... naleznete je každý den ještě před půlnocí na FB stránce Ondřeje Habra :)
https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/
Tímto zavírám za mě tuto diskuzi... pokud se jí někdo chce ujmout, tak mi dejte vědět a já vám předám správcovství... *18001* *4072* *33027*


124
n/a

| Předmět: RE: Info - Končíme!
09.07.20 12:55:17 | #106 (1)

https://krteckovic.webnode.cz/denni-horoskop/ pokračování zde...
ps. Ondřej Habr vás všechny pozdravuje a těší ho, že máte o jeho horoskopy zájem! *4072* *29188*


124
n/a
 #104 


| Předmět: Mezi
08.07.20 07:03:53 | #103

Venuše se ještě z nedávné otočky zcela nevzpamatovala, je velmi pomalá. Proto se nám nedaří prosazovat všechna přání. Často zůstane jen u dobrých úmyslů. Lze tak uváznout uprostřed cesty. Myslíme to dobře, ale ještě není dost sil, pochopení a porozumění k uskutečnění. Sesquikvadratura s Jupiterem připadla právě na dnešní půlnoc. Je tu chuť oddělit se od jedněch představ o tom, jak žít a začít vyznávat nové hodnoty. Drží nás pravděpodobně nesplněné úkoly a brzdí staré zakořeněné styly fungování. Jupiter je v Kozorohu retrográdní a tak je pro nás lepší solidní nejistota. Jsme na polovině cesty k úspěchu. Možná nás k další aktivitě za dva dny podpoří sextil Chiron_Venuše. Aspekt může být zajímavý pro ty, kteří tvoří nebo řeší majetky či téma lásky. Praktické situace nás navedou a nasměrují a pomohou překonat bariéry.

Naopak kolizemi hrozí celkem slušně Mars s Merkurem. Zasněný Merkur couvá Rakem, řeší minulost a různé příčiny a nevěnuje tolik pozornosti aktuálnímu dění. Mars naopak postupuje Beranem a mění aktivně svět a vlastní život. Už toho bylo po měsících stagnace s rybím Marsem dost. Setkává se tu přirozená lenost podpořená potřebou si srovnat vše důležité a přirozená akceschopnost, která jediná je schopná nám obstarat slušný život. I tady jsme zaseklí trochu mezi dvěma břehy. Střetávají se tu konfliktně stereotypy a potřeby jednat. Kdo zvítězí? Na koho si sázíte? No v realitě někde Mars a zapomeneme na city, jinde Merkur a raději zůstaneme doma. Každopádně bychom měli vítězit my. A po zvážení přínosů i ztrát se projevit. Možná také i dát citlivě najevo, co máme na duši. Čím žijeme. Co nás opravdu zajímá.

Luna bude ve Vodnáři, takže mysl bude pořád aktivně předkládat různé nápady a inspirace, nicméně bude bez významných aspektů a proto nebudeme zcela ve své kůži a hrozí chyby, nepřesnosti, hádky a komunikační nesrovnalosti. Ostatně v tomto stavu je od včerejšího rána. Nabízí se tedy užívat si prázdnin, vln moře a vzduchu velehor, případně hlubin lesů a nesnažit se o něco, co se stejně nakonec stane samo.


124
n/a

| Předmět: Pohyb, pohyb
07.07.20 08:50:30 | #102

Úterý právě tak všední docela nebude. S Lunou ve Vodnáři čekejme erupce nashromážděné energie, která se soustředila v čase kolem úplňku.

Úplněk byl pro řadu z nás výrazný i tím, že generaci narozené v 70. letech tvořil kvadrát na Pluto. Týkal se tak partnerství. Transformoval a doslova ničil vše, co nemá pevné opodstatnění v životě.

Ostatním dal úplněk a doba okolo šanci prožít to, co jsme nebrali tolik na zřetel. City, emoce, lásky, prohry ... vše, co jsme odbyli a nebo co jsme si k sobě nepustili.

Zvlášť silné bylo včerejší dopolední finále s konjunkcí Luny a Saturnu na posledním stupni Kozoroha. Nezapomenutelné chvíle přinesly nutnost zapomenout.

Luna ve Vodnáři tvoří dneska ale hezký trigon s Venuší v Blížencích a tak včerejší smutky jsou zapomenuty. Nahrazeny jsou akčností dlouho nevídanou. Je toho přece potřeba tolik stihnout. Vyřešit. Dát najevo. Probrat.

Dokonce najdeme hezký velký trigon Luna - Venuše - Juno (ve Vahách) a tak se zdá, že najdeme odpověď na své dotazy z minulých dní. Nebo se dostaví vyřešení v nějaké podobě.


124
n/a

| Předmět: Odložený vliv úplňku
06.07.20 06:41:05 | #101

Zajisté cítíte, že úplněk měl a má podstatný vliv na naši psychiku, vnímání, podprahové a podvědomé informace. V tomto čase na začátku července se vytvářejí hlubší motivace toho, čím se budeme v duši a srdci zabývat a řešit po náledující půlrok. Teprve nyní jsme se propojili se svou duší a vytvořili společně plán a program. Podíl obou aktérů je tak zhruba fifty fifty. Tyto červencové úplňky skutečně atakují hranici magie. Pragmatikovi přinesou do života poznání toho, že existují i jiné vlivy a motivy. Realistovi dokáží, že nejen slovo, ale i dojem, pocit a atmosféra na daném místě v daný čas k nám hovoří a mohou komunikovat a měnit náš svět. Vnímavé osobě přinesou nejen rozšířenější vnímání světa, ale i nepěknou ranní kocovinu z nevyspalé noci. Zkrátka realita nám ukazuje, že jsou tu věci stojící mimo námi ovlivnitelný čas a prostor. A to je dobře. Jinak bychom vše sečetli, podtrhli, využili do mrtě a naprogramovali na mnoho optimistických let dopředu. Tyto červencové úplňky jsou jako krásná žena, silné, nevyzpytatelné, nepoddávající se našim snahám racionálně poznat svět. Splynutí s nimi, tedy s tím, co probíhá a nevzdorování tomu však dávají až mystickou sílu očisty a obrody těla (to časem) a duše (to je znát hned).

Nejlépe nechat v sobě doběhnout pocity, nápady, představy, plány a imaginace. Každý má aspoň dva dost odlišné plány jak naložit s následujícími dny a týdny. A životem vůbec. Současné myšlenky jako komety zazáří a pak hasnou. Chtějí nás vyvést ze tmy ke světlým řešením, ale ne každé se to podaří.

Dneska bude důležitý čas kolem poledne, kdy se sejde Luna na konci Kozoroha se Saturnem. Celé dopoledne bude o klesající a také se koncentrující energii. Jako bychom se probouzeli ze snu. Luna se v předchozích hodinách postupně setkávala v konjunkci s Jupiterem a Plutem. A nyní jde o to, zda se zařadíme a vrátíme k procesům z pátku, čtvrtku, prostě minulých dnů ... nebo jestli se pokusíme fungovat jinak. Možná tak, jak jsme si z nějakého důvodu nedovolili. Ano, Luna se ptá přísného saturnu, smím? Jde o to, jestli si uvědomíme, jestli procitneme a budeme umět zareagovat nikoli na minulé zkušenosti, které se nám uložili podvědomě do paměti, ale na žhavou současnost.


124
n/a

| Předmět: Vnitřní rovnováha
04.07.20 23:19:23 | #100

Tak tento úplněk je opravdu tak trochu můj, obě světla se seřadí pěkně v konjunkci a opozici s mým Marsem v Raku. Vždycky říkám, že při úplňcích jde o planety, které máme ve svých horoskopech poblíž Slunce a Luny. I vy se podívejte do svých! Úplněk má tu moc rozhýbat události a rozvířit témata. Je i mystickým momentem plnění slibů v jakékoliv podobě a formě. Nad konkrétními projevy nemáme kontrolu a stojíme někdy s otevřenou pusou, když se díváme, co se děje. Podvědomý svět, ve kterém jsou události skryty a neviditelné, jen si je myslíme a naznačujeme, ukazuje Luna. Ten druhý vědomý, konkrétní, ve kterém pracujeme, soužíme se a plníme svá zadání, zase signuje Slunce.

V protiváze, která nastává za úplňku se oba světy v sobě zrcadlí a ve skutečnosti propojují. Pokud je Slunce v Raku a Luna v Kozorohu, tak při těchto propojeních vylézají rodinná a citová témata. Také tajemství, obsahy snů. Lehce překračujeme svá zadání a vlastní hranice. V realitě to má tu vliv příznivý, tu naopak momentálně nepříznivý. Z dlouhodobého hlediska se samozřejmě děje v náš prospěch. Skryté se materializuje, myšlené verbalizuje a tušené dostává dost konkrétní obrysy.

Jakkoli je čas kolem úplňků (a zejména těch červencových a srpnových) trochu magický, je dobré vlivům nepodléhat, sledovat je a nenechat se vydráždit k extrémním projevům. Ty nemá vesmír, osud, vlastně nikdo rád. Zbytečně komplikují situace. Samozřejmě, na úplněk je lepší nepracovat, nedělat důležitá rozhodnutí a nezkoušet jen tak něco, o čem nemáme ani páru. Úplněk je tak spíš dobou odpočinku, sebereflexe. Nemusíme se po poznání pídit a o informace snažit, vše dostáváme jak na zlatém tácku.

Ještě je tu role Marsu. Ten je aktuálně v Beranu, přibližně uprostřed mezi Sluncem a Lunou. V jednom případě hraje roli lakmusového papírku, kdy se dozvídáme, čeho je ještě málo a kde už trochu moc, kde je jazýčkem na vahách v momentě, kdy je třeba se trochu nebo víc projevit. V tom druhém případě zpracováváme svého Marse. Vlastní bojovnost, mužnost, akčnost, ale i agresivitu a ataky. Dostáváme příležitost pochopit, kde je třeba přitlačit a kde naopak nechat svět, aby konal (nepleťte si to prosím s oblíbeným nechat být protože vše je správně) a nechat se těmito procesy vést.

Zajímavé je, že řada procesů se odehraje nejspíš v našem nitru. Všechna ta rozhodování, boje, tlaky a tahy. Vnější svět by měl do interakce vstupovat jen v nezbytných případech. Vždyť toto je náš den, ve kterém máme v sobě nastolit rovnováhu na cestě v hledání konečné harmonie. Vyrovnat dluhy, srovnat křivdy, zpracovat touhy, emoce převést v cit nebo činy. Užijme si to, přátelé!


124
n/a

| Předmět: Chtělo by se
03.07.20 10:06:29 | #99

Dnešní aspekty nejsou tak jasné jako obvykle. To, co se mělo stát, se přihodilo víceméně včera a dneska se už jen ozývá ozvěna včerejšího hromobití. Nejspíš máme čas a prostor k tomu, abychom na chvíli tvořili dějiny sami a nespoléhali na planety, že nám ukáží vztyčeným prstem jasného přesného aspektu co dělat.

Všeobecnou rozpadlost, ospalost a vnitřní neklid dobře charakterizuje kvadratura střelecké Luny s Neptunem v Rybách. Chtělo by se, ale chybí víra a motivace. Ano, je tu den, ve kterém máme sáhnout hlouběji do nitra, možná až k srdci a najít to, na čem nám opravdu záleží. To bychom si měli napsat do hesla, umístit na standartu. Možná je právě doba, ve které osud zavřel obě oči a nechává na nás, abychom se zachovali tak nejlépe, jak umíme. A přitom nás zpod přivřených víček velmi pobaveně sleduje co stvoříme.

Možná je také čas na prázdninové lenošení u vody, u moře, na slunci. Všude tam, kde můžeme jen být a nemusíme nic chtít. Nejspíš proto, že nic nepřebývá ani nic viditelně nechybí.

Máme tu Saturn na několik měsíců zpátky v Kozorohu. Zpozorněli jsme. Nechceme už jen tak dávat všanc vlastní ambice a život. Potřebujeme si vše důkladně probrat, projít a promyslet. Dostáváme se do fáze reflexe. Delší období jedeme v nějakém stylu a nyní se Saturn se vší vážností ptá Chceš to tak doopravdy? Protože toto byla jen zkouška bez hlubších důsledků, dodává. Nechci nikým manipulovat, vece a přidává sám(a) se teď musíš rozhodnout. A tak až si budeme na pláži číst knížku a srkat své mojito, mělo by nám hlavou proběhnout, že nic není jen tak. A že ve zdánlivém bezvětří jsme sledováni a naše myšlenky povedou k pozdějším rozhodnutím.


124
n/a

| Předmět: Saturn vstupuje do Kozoroha (znova!)
02.07.20 00:54:35 | #98

Navečer se Saturn po několika měsících ve Vodnáři dostane znovu do Kozoroha a setrvá tam do poloviny prosince. Ještě si musíme něco rozmyslet, sděluje nám. Je před námi celkem důležitá změna. Bude asi dost velká, proto ta několikatiměsíční příprava. Věci musejí uzrát. Jsou složité, potřebujeme si je uvědomit. A nachystat se tak, abychom se odvážili. Na té společenské rovině trochu přituhne. Z konce zimy a začátku jara víme, co rozhodně nechceme a nyní to konfrontujeme se současností. Zpočátku budeme asi dost nesmlouvaví, pokud ale něco na první dobrou odmítneme, zjistíme, že ne tak úplně nakonec s vyjádřením souhlasíme a tak ve druhé fázi podnikneme vstřícné kroky. Je to složitý tanec činů a emocí, za kterým je kupodivu srdečnost ...

A prázdniny běží ... Včerejší vtipná kombinace Luny ve Štíru a konjunkce Slunce s retro Merkurem v Raku uvedla do činnosti dosud skryté procesy a mechanizmy. Zdá se, že jsme se rozhodli netrpět a neděla nikomu kašpary. Konjunce Pluto - Jupiter v Kozorohu z nás udělala pagmatiky. Kdepak, todle léto nebude o romantice, ale o algoritmech přežití. Budeme chytat základní vzorce fungování a nebudeme moc hledět na poezii. Snad časem. Uvidí se, co přinese račí úplněk za pár dní.

Aktuálně to nemají ani dobré vztahy, natož partnerství a rodiny. Chiron v Beranu v opozici s Juno ve Vahách se dost hádají. Pravděpodobně si vyjednáváme podmínky, za kterých ze vztahů, svazků a smluv obecně vystoupíme nebo za jakých vstoupíme (co si dovolíme, co dovolíme našim protějškům). Ne, nejsme hraví, jsme spíš draví a jakoby se bojíme, aby nám někdo neuškodil.

Navečer se k takto namíchanému lektvaru přidá i opozice Luny ve Střelci s Venuší v Blížencích. Nebudeme se chtít domluvit a schůzky nebudou příslibem čehosi příjemného. Sejdeme se, i virtuálně, proto, abychom vyslovili své podmínky smlouvy, kterou časem v nějaké formě uzavřeme (a to si buďme jisti, pokud jednáme, spojení bude).

Vypadá to na první pohled, že jde dneska o důležité věci, časem se ale ukáže, že jsme si jen potřebovali říci své a udělali tak prostor pro budoucí sblížení, aniž o tom aktuálně víme


124
n/a

| Předmět: ČERVENEC V KOSTCE /PŘEDPOVĚĎ NA MĚSÍC/
01.07.20 12:47:13 | #93

Pojďme se podívat na blíže na konstelace nahoře na nebi a na to, jak budou ukazovat na dění tady dole. To, co předznamená dění o velkých prázdninách, bude jistě konjunkce Jupiteru s Plutem na 25. stupni Kozoroha. Konstelace již proběhla jednou na začátku dubna a do třetice se konjunkce uskuteční v polovině listopadu letošního roku. Tato trojí konjunkce ukazuje na globální úrovni na esenciální potřebu existence pravidel. Společnost ve své složitosti dospěla k tomu, že na některé otázky nenachází ad hoc řešení a hledá hlubší zákonitosti a kauzality a rovněž se ptá po hlubším smyslu dění. Nespokojí se s povrchními vysvětleními a jde k podstatě věci. Paralelně však potřebuje rozumět a mít události pod kontrolou, dokud nebudou pochopeny hlubší příčiny.

Jako jednotlivci chceme mít jasno. Dostali jsme se na poměrně hluboké úrovně poznání vlastních životů, rozebrali jsme v dubnu do hloubky a nyní je čas pochopit, co je pro nás důležité a přijmout toto pochopení a rady z něj plynoucí za své. Definitivně se nám životy usadí tedy listopadu tak, abychom se nemuseli dál trápit něčím, co nedokážeme rozluštit a změnit. V tu dobu už budeme mít nástroje k tomuto zlepšení.

Úplněk v Kozorohu 5. 7. v konjunkci Merkuru se Sluncem v Raku přináší témata komunikační. Bude se řešit ale i nevyhovující prostředí, styl života, dojíždění, cestování na kratší vzdálenosti. Je možné. že na poslední chvíli budeme měnit plány a nebo budeme těmto změnám vystaveni. Kvadratura Slunce a Luny na Chiron v Beranu nám jednoznačně ukáže, kde bychom měli být aktivní a naopak uvidíme asi dost zřetelně, kde další akce nemají smysl. Jděme tedy tam, kde je otevřeno.

Račí nov (druhý nov letos v tomto skvělém znamení) 20. 7. na konci období Raka přijde s opozicí na Pluto, Jupiter a Saturn v Kozorohu se silnými rozhodnutími. Uvědomíme si, že něco končí a dál je nutno postupovat novým způsobem a jít po cestách, které vyhovují nám, nikoli někomu jinému. V tu dobu si uvědomíme tlaky, které na nás působí i omezení, jež si dáváme. Možná tak půjde se očistit od nevyhovujícího, tedy pokud budeme schopni rozpoznat a budeme mít sílu se vzepřít tomu, co uvnitř nás vzdoruje naší touze po očistě.

Bude tu komunikační den spojený s přemísťováním a změnami pohledů na realitu 1. července (Slunce v konjunkci s retrográdním Merkurem a kvadratuře s Juno a Selenou).

Může zaujmout i 2. červenec a zpětný vstup Saturnu do Kozoroha (tápání po jistotách a potřeba ujišťování se na různých rovinách). Nebo kvadratura Slunce s Lilit v Beranu a den nereálných přání.

Též 12. červenec a Merkur se otáčející z retrogradity z Raku (konec snění a začátek konzistentních činností včetně poučení ze snů).

Případně 14. červenec s Slunce v opozici s Jupiterem v Kozorohu a s tím spojené otázky po smyslu dění a potřeby obhajovat vlastní záměry.

Také 15. červenec a nutnost se popasovat s vlastním přesvědčením ve stylu inovace nebo stagnace (Slunce v opozici s Plutem v Kozorohu).

Takový 21. červenec s opozicí Slunce se Saturnem v Kozorohu připomene nezvládnuté záležitosti. Mars v Beranu v opozici s Juno ve Vahách donutí podívat se na zoubek vztahům.


124
n/a

| Předmět: RE: ČERVENEC V KOSTCE /PŘEDPOVĚĎ NA…
01.07.20 12:54:01 | #94 (1)

A bude letos stejně komárů jako loni nebo jich bude míň/víc?


-106
n/a
 #93 

| Předmět: RE: RE: ČERVENEC V KOSTCE /PŘEDPOVĚĎ NA…
01.07.20 12:57:28 | #95 (2)

zeptej se boha všemohoucího a vševědoucího


n/a
n/a
 #94 

| Předmět: RE: RE: RE: ČERVENEC V KOSTCE …
01.07.20 13:00:23 | #96 (3)

Ten se mnou nemluví, proto se ptám tady *30446*


-106
n/a
 #95 

| Předmět: RE: RE: ČERVENEC V KOSTCE /PŘEDPOVĚĎ NA…
01.07.20 17:21:24 | #97 (2)
*2* *2* *2*

124
n/a
 #94 

| Předmět: Červenec přichází
01.07.20 00:44:01 | #92

Přichází červenec, přicházejí velké prázdniny, otevírá se nám prostor a svět. S čím to budeme mít spojené?

Především s konjunkcí retrográdních planet Jupiteru a Pluta v Kozorohu na 25. stupni. Retrográdní nasměrování zajišťuje to, že události se budou dít - a také se dějí - uvnitř nás. Změny, pokud takto můžeme pohyby duše nazvat, probíhají v nitru. Moc s s nimi nepářeme, ale také nešíříme. Povíme o nich jen těm nejbližším, ostatní je poznají podle změny v chování.

Základní téma je jistota, potřebujeme vědět to, že jdeme správnou cestou. Nechceme riskovat chyby, respektive jejich opakování z minula. Dost jsme opatrní, i když rozum říká, že už stačilo, přesto si raději držíme odtažitost, neangažovanost a odstup. Současně nás konjunkce vede k tomu, abychom až do poslední mrtě vyřešili svá zásadní aktuální témata. To se samozřejmě nepodaří, ale sebere to dost energie, která možná bude chybět jinde.

Slunce se setkává s retrográdním Merkurem na 10. stupni Raka. My se setkáváme se svými sny, vizemi, představami a s tím, co jsme v minulých týdnech odhodili a co jsme ztratili. Tato setkání dávají začátku prázdnin nové rozměry. Víc než do vnitřního světa vyrážíme do světa vlastního. Leccos se (nám) vrátí, mnohé se zopakuje. Některé záležitosti si rádi sami znovu projdeme. Už jen proto, že většina těch setkání bude příjemných a vlivem trigonu s Lunou ve Štíru i hlubokých.


124
n/a

| Předmět: Buďme tu pro sebe
28.06.20 23:18:38 | #91

I když to někde bouří v přírodě, ta pravá bouřka nás čeká až v úterý. Rozjeté planety jedou jako vlak a neomyslně se sejdou a protnou ve styčných bodech. Stejně tak procesy, které vznikly kdysi dávno, jedou jako vlaky na čas a podle jízdního řádu. Zásadní záležitosti nezměníme, jen můžeme přispět k jejich pro nás příznivému průběhu a řešení. Nebo taky všechno pokazit.

Je tu ale velká šance, že leccos zvládneme a ještě dostaneme červený pochvalný puntík. Jindy nedisciplinovaný Mars v beranu je v příznivém sextilu se Saturnem ve Vodnáři. A tak nejsme úzkoprsí a ani egoisté. Střízlivě vyhodnocujeme situace, máme zajímavé postřehy. Více než emoce nás přesvědčí argumenty.

Ve hře je i Slunce v Raku. reprezentuje city a jejich převedení do světa kolem nás. Moc se neprojevuje. Zbývá mu několik stupňů k tomu, aby se sešli s Merkurem, několik stupňů do sextilu s Uranem v Býku, několik stupňů k kvadrátu s Chironem. A tak je ticho. myslíme si všichni své. City a emoce se převalují v neklidném spánku. Ale zítra a ve středu vystoupí na scénu a budou silnými motivy pro změny v životě na následující měsíce.

Co tedy dělat? Zklidnit se, ztišit se, sebrat síly do hrsti a přesvědčení do srdce. Abychom v momentech, kdy budeme stát na jevišti co nejméně chybovali. Také lze odpočívat, uklidit se k vodě, k moři, do hor, Luna ve Vahách chce stabilitu a harmonii, snažme se obojí nabrat. Večer pak může být dramatičtější, neboť Luna v kvadrátu s Jupiterem a Plutem nám nehezky ukáže kolize mezi představami a realitou, selháními a uskutečněními, což bude potřeba umět ustát.


124
n/a