Rozcestník >> Esoterika a záhady >> Denní horoskop

Informace

Název: Denní horoskop
Kategorie: Esoterika a záhady
Založil: KarelKeslly
Správci: KarelKeslly
Založeno: 06.04.2020 07:50
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 597x
Příspěvků:
65

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Denní horoskop - Tak jak jej píše astrolog Ondřej Habr https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení
| Předmět: ČERVEN V KOSTCE /MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ/
před 12 hodinami | #67

Společná cesta

Slunce v Blížencích přináší pohyb, cesty a setkání. My sami si vymezujeme vlastní místo na světě (v čase Panny si jej pak potvrzujeme). Letos bude konec jara poznamenán retrográdní Venuší. Ta se pohybuje od 13. května do 25. června zpětně znamením Blíženců a přinese tím pádem do života hodně zajímavých poznatků. Venuše je retrográdní zpravidla v každém druhém roce a takové období přichází s významnými změnami preferencí, hodnot, ale třeba i pohledů na majetek a vlastnictví.

3. června se Venuše sejde se Sluncem v Blížencích a obě planety vytvoří kvadraturu s Marsem v Rybách. Konstelaci bychom mohli vnímat jako potlačování, vymlouvání se, zavádění v klam a omyl. Také i hledání cest a východisek v situacích, které se zastavily. Tak opatrně, aspekt nás vede k přímosti a pravdivosti.

18. 6. se otáčí do retrogradity letos podruhé Merkur. Tentokrát se bude vracet zpátky znamením Raka. Dalo by se tedy v následujících dnech čekat posílení rodinných vazeb, zvýšená intenzita vzpomínek a nějaké ty návraty, třeba i symbolické, domů.

21. června tu je nachystaný nov na letní Slunovrat a nadto ještě v širší konjunkci se severním uzlem (ten již bude v tu dobu ale v Blížencích). Samotný slunovrat nastane těsně před půlnocí 20. června. Slunce s Lunou budou tedy v kvinkunxu se Saturnem na začátku Vodnáře. Aspekt by se dal nazvat Je třeba udělat pořádek. Tématem novu budou jak záležitosti rodinné a citové, tak i potřeba se vyznat ve světě, zanechat na něm nějakou stopu. Možná budeme řešit i to, jak nás kdo bere vážně a jaké jsou naše povinnosti a kterak se o ně (ne)umíme dělit. A protože slunovrat je i začátkem lépa, dá se říci, že popsané trendy budou v nějaké podobě fungovat i během následujících měsíců a otevřou fakticky dlouhodobější trendy.

30. června nastane přesná konjunkce dvou retrográdních planet, Jupiteru a Pluta. Sejdou se na 25. stupni Kozoroha. Tento bod si jistě pamatujete. Sešli s v něm v lednu Pluto se Saturnem a na začátku dubna právě Pluto s Jupiterem, když ještě obě planety šli dopředu. Téma tudíž známe, své reakce na něj tentokrát opět nikoli. Nicméně můžeme predikovat, že naše důležitá témata, o kterých jsme se domnívali, že se v nějaké podobě stihla od toho těžkého začátku ledna stabilizovat, opět otevřela. Zda v dobrém či tom druhém, jestli k dořešení či potvrzení toho, co probíhalo na jaře, již závisí na horoskopech každého jednotlivce, astrolog jen upozorňuje.

Zdá se, že konec jara bude letos poněkud rušný. Přesto aspekty dávají šanci těm, kteří jsou otevření, vnímaví a nebojí se jít tam, kde jsou jejich úkoly a místo. Přejme si, ať na jaře roste to, po čem nejvíce toužíme a co milujeme!


95
n/a


| Předmět: Cesta dopředu
před 6 hodinami | #68

Byl pozdní večer, poslední máj a před námi je poslední jarní měsíc, který je již o něčem jiném než májová selanka zážitků. Čekají nás dlouhé bílé noci, debatování, diskuse, cesty. Ale také potřeba prosazování vlastních zájmů, hledání a plánování blízké budoucnosti. Objevování dalších prostorů a území i kroky nejen vpřed, ale i stranou.

Dnes to budeme mít dobré, Luna ve Vahách bude v příznivém trigonu se Sluncem i Venuší v Blížencích. Bude šance se domlouvat, spřádat plány. Okolnosti umožní hledat, nabízet a nacházet podporu. Dobrý den, ve kterém mohou vznikat i zanikat smlouvy.

Opozice Luny s Lilit v Beranu přinese rozhodování, budeme poněkud pod tlakem obav. Ve hře bude činnost, případně nečinnost v dané věci.

Venuše v Blížencích je retrográdní a pomalu se dostává do kvadratury s Marsem v Rybách. Objevují se tak záležitosti, kterým nerozumíme a jejichž podstatu nechápeme. Chce se tady po nás, abychom si ujasnili detaily, probrali to, čemu nerozumíme. Pokusili si i sami sobě vyjasnit, co je naším cílem a záměrem. Někdy je i lepší udělat a uskutečnit něco praktického než vyčkávat na to, až jiný rozhodne za nás. Zkrátka je tu den, kdy snáze uvidíme, co nám na cestě vpřed pomáhá a co je potřeba zvládnout, abychom se dostali tam, kam potřebujeme.


95
n/a

| Předmět: Srovnávání
31.05.20 00:51:55 | #66

Květen končí s Lunou ve Vahách, přesto ta bude po většinu dne ještě v Panně. Přesun do Vah nastane až po čtvrté odpoledne. Setkáme se tak se dvěma odlišnými obdobími. V tom panenském budeme soustředěni na práci, na vlastní úkoly, na to, co jsme si vytyčii, do čeho jsme se zakousi a kde jsme se rozhodli dosáhnout nějakých výsledků. Ve druhém, večerním a nočním si vzpomeneme na množství možností, na to, co se dá vše nachystat a naplánovat. A rozhodneme se podívat budoucnosti na zoubek.

I když si to nemůžeme racionálně vysvětlit, pomalu v nás zatím jen tiše bublá nespokojenost. Mars v Rybách se pomalu blíží do kvadratury se Sluncem a Venuší v Blížencích. Můžeme tak mít lehko pocity, že se snažíme a nepřicházejí výsledky. Můžeme se ptát sami sebe, co je třeba udělat, co se má stát, abychom byli spokojenější. Vnímáme ostřeji i vlastní nedostatečnost. Někteří se můžeme kritizovat za pohodlnost a neaktivitu. Vidíme, že nedosahujeme takových kvalit a úspěchů, jaké očekáváme. Cítíme nerovnováhy. Srovnáváme nesrovnatelné. Je jasné, že aspekty nás vedou k tomu, abychom se hluboce zamysleli nad tím, co děláme a jak fungujeme. Abychom si znova vykolíkovali cestu, abychom se podívali po cílích. Abychom se znovu ptali sami sebe, co nejlepší pro sebe, pro své blízké, pro vlastní budoucnost i pro společnost můžeme udělat.


95
n/a

| Předmět: Na půl cesty
30.05.20 01:21:30 | #65

Jak dnešek popsat? Jako konkrétní, praktický, dělný. Jako vhodný ke konkrétním činostem, jako přínosný ve sbližování, uskutečňování a uvědomování si. Luna v Panně bude v trigonu s planetami v Kozorohu, tedy Plutem a Jupiterem. Objeví se množství dost dobrých nápadů, které bude ale potřeba dál rozvíjet, samy se nikam neposunou.

Svět nebude až tak veselý, Luna se Sluncem v Blížencích budou v kvadrátu (lunární čtvrtce) a hlavně ráno budeme zpytovat svědomí, zda děláme věci co nejlépe. Uvidíme také, kde záležitosti nefungují.

Je otázkou, nakolik si budeme umět vzít projevené a ukázané nedostatky k srdci a pokusit se o zlepšení. Luna v opozici s Marsem v Rybách ukazuje na jistou lenost, chuť podléhat síle zvyku. A opozice Luny s Neptunem v Rybách jasně ukáže nejen na zlozvyky, ale i překážky, ketré stojí mezi námi a spokojeným životem tak jak o něm sníme. Dá se čekat i bloudění krajinou i životem, zejména tam, kde chybí jasná motivace nebo dobrá myšlenka.

Ještě si možná všimneme kvinkunxu mezi račím Merkurem a saturnem ve Vodnáři. Dá se interpretovat jako výrazná chuť poznat to, čím se aktuálně zabýváme do hloubky a pořádně. Nejspíš i chceme zvládnout a naučit se různým dovednostem. Výsledek bude závislý na trpělivosti i chuti se ponořit do procesu.

Sobota bude lehce zasněná a v krocích, které budeme podnikat, můžeme lehce zůstat na půl cesty. Fakticky i co se týče uspokojení. Možná bychom měli být spokojeni s tím, co aktuálně máme, a že toho není zase tak málo, neměli bychom tlačit na pilu a vyčkat, co pro nás osud připraví na následující dny.


95
n/a

| Předmět: Dobrá řešení
29.05.20 10:40:41 | #64

Do odpoledne bude Luna ve Lvu a naše nadšení pro věci nebude nic brzdit. Můžeme cítit spontánní potřebu uskutečnit to, co už bylo rozjeté a nachystané. Jistě máme v zásobě hodně projektů a plánů, tak je šance je dobře uplatnit, zejména pokud v nich my sami hrajeme důležitou roli.

Odpolední Luna v Panně přijde s překvapivými řešeními. Dostane se do trigonu s Uranem v Býku. Ne že bychom čekali euforické chvíle, na druhou stranu se štěstím uskutečníme naplánované, přeneseme se nad překážkami a ještě nadto leccos zajímavého vymyslíme.

Měl by nás zajímat i sextil Slunce v Blížencích s Chironem v Beranu. Zdá se, že je čas pro terapie, léčení, zklidnění a hledání správných cest. Dá se mnohé probrat, vysvětlit a zpravit. Je velká šance se zaměřit v životě na ty stránky a procesy, které jsou důležité. Zaměřením se a pozorností, kterou budeme věnovat, lze dát věci do pořádku. Nezastupitelná je i role Chironu jako toho, kdo spojuje, dává dohromady a hledá organická, příznivá a přirozená řešení. Nejspíš nebudeme tolik prosazovat vlastní hlediska a uvědomíme si, že prospěch vztahu, kolektivu, společnosti leží na společných hodnotách, nikoli vlastních představách o úspěšnosti. Uprostřed sextilu bude stále Uran v Býku a tak se to dobrými nápady bude jen hemžit. nemělo by se váhat s jejich uskutečněním.


95
n/a

| Předmět: Merkur vstupuje do Raka a cit do života
27.05.20 23:51:25 | #63

Krátká exkurze do minulosti, včera a předevčírem byly důležité dny z pohledu vztahů, Juno, planetka, která má tento aspekt života na starosti, byla v trigonu se Sluncem v Blížencích. Mnoho se mluvilo, jednalo, informovalo, a to harmonicky. Skutečně je po těchto poměrně intenzivních procesech svět zase o něco lepší místo k životu. Stavěli jsme se vstřícně k návrhům a dokázali až s altruistickými postoji vyhovět.

Ale pojďme se podívat na dnešní dění tam nahoře, repektive tady dole. Sextil Venuše v Blížencích s Lunou ve Lvu je jistě fajn. Posílí komunikaci a její upřímnost. Jiný sextil, tentokrát Slunce a Chironu v Beranu nám dovolí pracovat se starými zátěžemi. Ty mohly v minulosti vzniknout nesprávným chováním vůči sobě nebo světu okolo. Vše je zapomenuto a lze tak bez obav vstoupit i na zdánlivě ožehavou půdu. Možná lze zkusit i to, o čem jen sníme a nemusí to špatně dopadnout.

V polovině sextilu se nachází totiž Uran v Býku a tak budeme-li konkrétní, jednoznační a budeme se chovat jinak než v minulosti, je tu příležitost nastartovat to, co do nynějška jen živořilo.

Samozřejmostí je ovšem to, že nic nepřepískneme. To se může nabízet právě kvůli trigonu Lilit v Beranu s Lunou ve Lvu. Ten nám říká, že nejspíš nedostaneme přesně to, co očekáváme. Ale nebudeme-li trvat na doslovném splnění požadavků, může se dostavit i jiný úspěch než ten, který jsme čekali. Předpokladem je ovšem samostatnost, nenásilí a sebeovládání.

A nakonec jsem si nechal už račí Merkur. Opuští Býka, nejspíš proto, že vše podstatné bylo pro teď splněno a vytvořeno a nyní se již můžeme soustředit na prožívání. A skutečně, Merkur v Raku jako by byl předznamenáním velkých prázdnin. Uvolňuje napětí, podporuje fantazii. A vyzývá k plnění si snů. Hodně hovoří za naše nitro. Navíc nás letos čeká račí opáčko, Merkur bude mezi 18. 6. a 12. 7. retrográdní. Zdá se, že svět a tím pádem i nás čeká nejen zklidnění, ale i touha po návratu obvyklých, stabilizujících procesů. Možná i ty prázdninové dny aspoň ze začátku klapnou podle představ. No, ale to je ještě tak trochu budoucnost, která se bude odehrávat mezi 6. a 15. stupněm Raka.


95
n/a

| Předmět: Jak si to zařídíme
27.05.20 07:17:04 | #62

Hlavním tématem je intenzita. Pohybů, procesů. Děje se toho docela dost. Řada záležitostí se překotně vyvíjí. A neběží jen tak po povrchu, jde do hloubky. Je dost možné, že přitom i cítíme, že jde o víc než jen nějaká setkání, informace a nalezená řešení. Konjunkce Merkuru na konci Blíženců se severním uzlem jednoznačně ukazuje na to, že se tvoří budoucnost. Jak si to zařídíme, tak budeme i žít. I když na první pohled můžeme mít dojem, že nic není pod kontrolou a vše je jinak než bylo zamýšleno, zjišťujeme, že události tak nějak běží samospádem k určitým cílům. A na nás je v podstatě zajistit, aby se vše dělo harmonicky a ve správný čas.

Razanci projevů podporuje stále ještě sextil Marsu v Rybách s Uranem v Býku. Zároveň se ukazuje, že společnost (a Uran je společenská planeta) vpodstatě přepnula na autopilota. Co má dít, to se děje, těžko do toho zasahovat. A vlastně to ani dobře nejde. A navíc je každý z nás silně soustředěn na vlastní cíle a plány. A ke všemu se znatelně mění ode zdi ke zdi naše dojmy z průběhu událostí. Takže nejen, že neznáme, co bude, ale ani nevíme, na čem jsme. Doba nás tak vede k tomu, abychom se soustředili na to, co je zrovna v tuhle chvíli pro nás podstatné a vyřešili si to, co potřebujeme. Neměli bychom se na moment rozptylovat okolím. Vnímám to jako důležitý pohyb mysli, která se potřebuje prostřednictvím pocitů a emocí vypořádat s pro někoho dramatickými událostmi posledních týdnů nyní v čase oddechu. A tak jako zkušenosti jsou individuální, individuální by měla být i terapie nyní v periodě uvolnění. Bude se nám to hodit.


95
n/a

| Předmět: Račí svět
25.05.20 23:13:19 | #61

Určitě nás bude zajímat velký vodní trigon ve složení Luna (Rak), Proserpina (Štír), Neptun (Ryby). Přiměje nás k tomu, abychom si ujasnili city. Abychom porozuměli tomu, co v nás v nitru probíhá a koluje. Budeme praděpodobně umět formulovat a vyjádřit své vize, plány a představy. Leccos vytáhneme z hloubky a leccos se najednou jakoby zázrakem povede upřesnit.

Všimneme si i konjunkce Merkuru, Vesty a severního uzlu v Blížencích. Dál půjdeme s vizemi. Uvidíme nejspíš aspoň na okamžik smysl toho, co se děje. Dalšími kroky samozřejmě bude umět se v tom zorientovat. Podřídit se vyššímu smyslu bytí. Obětovat podružné detaily ideálům a ideám.

A do třetice, je tady konfigurace Mars (Ryby), Chiron (Beran), Uran (Býk), která tak nějak, ať chceme nebo ne, popohání události dopředu. Nad něčím z těchto procesů nemáme úplnou kontrolu. Něco se tak děje zdánlivě samo. Ve skutečnosti se jen narovnávají dosavadní pokřivení a dohánějí dosavadní resty, které má vůči nám realita. Tak se podívejte po svých snech vážení.


95
n/a

| Předmět: Terapie
24.05.20 23:13:30 | #59

Pondělí výrazně navazuje na nedělní události. Jistě si vzpomínáte, jak se tu psalo o Marsu, Uranu a Chironu a jejich terapeutickém vlivu na naše bolesti života. Pokud jsme chtěli naše problémy řešit jednoznačně, pokud se opravdu chceme změnit, pokud potřebujeme něco důležitého posunout nebo se podívat na běsy, jež nás sužují, není v dohledné době lepší čas než dnes. Ideálně navečer. Ke zmíněným třem tělesům se velmi vhodně přidává Luna, která v Raku tvoří trigon s Marsem a sextil s Uranem. Dnes by to mělo jít takřka samo. Nebo aspoň lehčeji.

Dá se předpokládat, že prostřednictvím kvadratury Luny s Chironem se skutečně postavíme čelně tomu, co nám vadí a úspěšně tak zprovodíme ze života řadu problémů. Důležité je a) věřit ve své schopnosti (Luna - Mars), b) nebát se (Luna - Chiron) a c) mít víru (Luna - Uran). Je totiž možné, že výsledek nám nepřinese přesně to, co jsme chtěli, vír událostí nás poposune nejspíš trochu dál a tak bychom neměli přesně trvat na řešeních, výsledcích a ukazatelích. Možná bychom celou akci, která bude spontánní, zhatili. Na nás je, abychom otevřeně hovořili, stavěli se čelem k problémům, byli velkorysí a laskaví. Merkur v konjunkci s planetkou Vestou bude přát věrným a obětavým. Konjunkce Merkuru a severního uzlu dává šanci pracovat s budoucností. A o trigonu partnerské planetky Juno ve Vahách se Sluncem v Blížencích asi není nutno moc mluvit, okolnosti budou přát všem příznivým propojením mezi lidmi.


95
n/a

| Předmět: Terapeutická konstelace
23.05.20 22:30:49 | #58

Dneska by blíženecký vítr mohl pofoukat naše bolesti a pomohl nám zvládat dopady osudu. Luna se Blížencích setkává s Venuší, Merkurem a nakonec i severním uzlem. Aspekty nevyzývají ke změně, ale motivují k tomu, abychom se poměrně vážně zamysleli nad dosavadním stylem života. nepoukazuje se tu na problémy. Spíš se nám otevírají oči (možná, že i vlivem kvadratury k Neptunu v Rybách). A vidíme, v čem vězíme. Jak ze setrvačnosti a neopodstatněného zvyku se zabýváme tím, co už nedává smysl. Možná bychom si právě nyní přáli být někde úplně jinde. Kouzelný prsten, který by nás tam přenesl, nemáme, ale je tu jedna šikovná konfigurace, jež by ve změně mohla být prospěšná.

Mars v Rybách najdeme v sextilu s Uranem v Býku (ten je v konjunkci s planetkou Psyché). Uprostřed tohoto příznivého sextilu najdeme Chiron v Beranu. Tuto konstelaci lze vnímat jako dost léčivou. Umožňuje realistické vidění světa a řakl bych, že nahrává do života nějaké dobré náhody a nadto dává konkrétní návody. Neotáčejme se k nim zády. Vždyť platí, že pokud něco chceme, ideální je za tím vykročit. A pokud je něco složité, vždycky je cesta k jednoduchosti. Ta nás pak jak Ariadnina nit vymotá ven. Dneska se tak můžeme v řadě zašmodrchaných procesů dostat o velký kus dál. Zjistíme, že svět není tak složitý, jen my ho takovým chceme mít. A pochopíme, že obavy jsou často jen naší reakcí na složitost světa nebo neznámé situace.


95
n/a