Rozcestník >> Esoterika a záhady >> Denní horoskop

Informace

Název: Denní horoskop
Kategorie: Esoterika a záhady
Založil: KarelKeslly
Správci: KarelKeslly
Založeno: 06.04.2020 07:50
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 666x
Příspěvků:
69

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Denní horoskop - Tak jak jej píše astrolog Ondřej Habr https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: Jak si to zařídíme
27.05.20 07:17:04 | #62

Hlavním tématem je intenzita. Pohybů, procesů. Děje se toho docela dost. Řada záležitostí se překotně vyvíjí. A neběží jen tak po povrchu, jde do hloubky. Je dost možné, že přitom i cítíme, že jde o víc než jen nějaká setkání, informace a nalezená řešení. Konjunkce Merkuru na konci Blíženců se severním uzlem jednoznačně ukazuje na to, že se tvoří budoucnost. Jak si to zařídíme, tak budeme i žít. I když na první pohled můžeme mít dojem, že nic není pod kontrolou a vše je jinak než bylo zamýšleno, zjišťujeme, že události tak nějak běží samospádem k určitým cílům. A na nás je v podstatě zajistit, aby se vše dělo harmonicky a ve správný čas.

Razanci projevů podporuje stále ještě sextil Marsu v Rybách s Uranem v Býku. Zároveň se ukazuje, že společnost (a Uran je společenská planeta) vpodstatě přepnula na autopilota. Co má dít, to se děje, těžko do toho zasahovat. A vlastně to ani dobře nejde. A navíc je každý z nás silně soustředěn na vlastní cíle a plány. A ke všemu se znatelně mění ode zdi ke zdi naše dojmy z průběhu událostí. Takže nejen, že neznáme, co bude, ale ani nevíme, na čem jsme. Doba nás tak vede k tomu, abychom se soustředili na to, co je zrovna v tuhle chvíli pro nás podstatné a vyřešili si to, co potřebujeme. Neměli bychom se na moment rozptylovat okolím. Vnímám to jako důležitý pohyb mysli, která se potřebuje prostřednictvím pocitů a emocí vypořádat s pro někoho dramatickými událostmi posledních týdnů nyní v čase oddechu. A tak jako zkušenosti jsou individuální, individuální by měla být i terapie nyní v periodě uvolnění. Bude se nám to hodit.


96
n/a

| Předmět: Račí svět
25.05.20 23:13:19 | #61

Určitě nás bude zajímat velký vodní trigon ve složení Luna (Rak), Proserpina (Štír), Neptun (Ryby). Přiměje nás k tomu, abychom si ujasnili city. Abychom porozuměli tomu, co v nás v nitru probíhá a koluje. Budeme praděpodobně umět formulovat a vyjádřit své vize, plány a představy. Leccos vytáhneme z hloubky a leccos se najednou jakoby zázrakem povede upřesnit.

Všimneme si i konjunkce Merkuru, Vesty a severního uzlu v Blížencích. Dál půjdeme s vizemi. Uvidíme nejspíš aspoň na okamžik smysl toho, co se děje. Dalšími kroky samozřejmě bude umět se v tom zorientovat. Podřídit se vyššímu smyslu bytí. Obětovat podružné detaily ideálům a ideám.

A do třetice, je tady konfigurace Mars (Ryby), Chiron (Beran), Uran (Býk), která tak nějak, ať chceme nebo ne, popohání události dopředu. Nad něčím z těchto procesů nemáme úplnou kontrolu. Něco se tak děje zdánlivě samo. Ve skutečnosti se jen narovnávají dosavadní pokřivení a dohánějí dosavadní resty, které má vůči nám realita. Tak se podívejte po svých snech vážení.


96
n/a

| Předmět: Terapie
24.05.20 23:13:30 | #59

Pondělí výrazně navazuje na nedělní události. Jistě si vzpomínáte, jak se tu psalo o Marsu, Uranu a Chironu a jejich terapeutickém vlivu na naše bolesti života. Pokud jsme chtěli naše problémy řešit jednoznačně, pokud se opravdu chceme změnit, pokud potřebujeme něco důležitého posunout nebo se podívat na běsy, jež nás sužují, není v dohledné době lepší čas než dnes. Ideálně navečer. Ke zmíněným třem tělesům se velmi vhodně přidává Luna, která v Raku tvoří trigon s Marsem a sextil s Uranem. Dnes by to mělo jít takřka samo. Nebo aspoň lehčeji.

Dá se předpokládat, že prostřednictvím kvadratury Luny s Chironem se skutečně postavíme čelně tomu, co nám vadí a úspěšně tak zprovodíme ze života řadu problémů. Důležité je a) věřit ve své schopnosti (Luna - Mars), b) nebát se (Luna - Chiron) a c) mít víru (Luna - Uran). Je totiž možné, že výsledek nám nepřinese přesně to, co jsme chtěli, vír událostí nás poposune nejspíš trochu dál a tak bychom neměli přesně trvat na řešeních, výsledcích a ukazatelích. Možná bychom celou akci, která bude spontánní, zhatili. Na nás je, abychom otevřeně hovořili, stavěli se čelem k problémům, byli velkorysí a laskaví. Merkur v konjunkci s planetkou Vestou bude přát věrným a obětavým. Konjunkce Merkuru a severního uzlu dává šanci pracovat s budoucností. A o trigonu partnerské planetky Juno ve Vahách se Sluncem v Blížencích asi není nutno moc mluvit, okolnosti budou přát všem příznivým propojením mezi lidmi.


96
n/a

| Předmět: Terapeutická konstelace
23.05.20 22:30:49 | #58

Dneska by blíženecký vítr mohl pofoukat naše bolesti a pomohl nám zvládat dopady osudu. Luna se Blížencích setkává s Venuší, Merkurem a nakonec i severním uzlem. Aspekty nevyzývají ke změně, ale motivují k tomu, abychom se poměrně vážně zamysleli nad dosavadním stylem života. nepoukazuje se tu na problémy. Spíš se nám otevírají oči (možná, že i vlivem kvadratury k Neptunu v Rybách). A vidíme, v čem vězíme. Jak ze setrvačnosti a neopodstatněného zvyku se zabýváme tím, co už nedává smysl. Možná bychom si právě nyní přáli být někde úplně jinde. Kouzelný prsten, který by nás tam přenesl, nemáme, ale je tu jedna šikovná konfigurace, jež by ve změně mohla být prospěšná.

Mars v Rybách najdeme v sextilu s Uranem v Býku (ten je v konjunkci s planetkou Psyché). Uprostřed tohoto příznivého sextilu najdeme Chiron v Beranu. Tuto konstelaci lze vnímat jako dost léčivou. Umožňuje realistické vidění světa a řakl bych, že nahrává do života nějaké dobré náhody a nadto dává konkrétní návody. Neotáčejme se k nim zády. Vždyť platí, že pokud něco chceme, ideální je za tím vykročit. A pokud je něco složité, vždycky je cesta k jednoduchosti. Ta nás pak jak Ariadnina nit vymotá ven. Dneska se tak můžeme v řadě zašmodrchaných procesů dostat o velký kus dál. Zjistíme, že svět není tak složitý, jen my ho takovým chceme mít. A pochopíme, že obavy jsou často jen naší reakcí na složitost světa nebo neznámé situace.


96
n/a

| Předmět: Vítr
23.05.20 02:01:03 | #57

Je tu blíženecký vítr. Pofouká, načechrá, přivane a odvane. V Blížencích je aktuálně Slunce, Luna, severní uzel, Merkur a Venuše. Blíženecká témata jsou teď tedy aktuální. Je třeba mluvit, komunikovat, spojovat se, přemisťovat a domlouvat se. Řeší se přítomnost i nejbližší budoucnost. Samozřejmě po blíženecku, tedy především slovně. Činy zatím rozpačitě přešlapují v povzdálí. proto není nic až tak závazné. Vítr to přinese a zase odnese. Co je důležité, uvědomme si, s kým jsme v kontaktu, co je pro nás důležité tak, že tomu věnujeme pozornost. A co nikoli, protože je to zrovna zakryto možná důležitějšími tématy.

Blíženecké planety jsou v kvadratuře s Neptunem a Marsem v Rybách a tak máme velké potíže uvěřit. Rovněž sebedůvěra pokulhává. Nevěříme vlastním krokům. To vše se musí změnit, nejspíš tak, že provedeme průzkum, vypustíme balońek, uděláme experiment, poinformujeme. Blíženecký rozum je tu v rozporu s vírou. Prověřme ji, nakolik je silná a nakolik je aktuální. Možná v řadu záležitostí věříme a visíme na nich jen tak ze zvyku.

Sextil Marsu a Uranu v Býku vidím velmi pozitivně. Je tu spojení směřování k lepšímu životu s vírou v to, že se to musí podařit. Navenek zatím ne, ale tam uvnitř v srdci jsme připraveni na velké činy, které bychom možná nazvali ušlechtilými. Proč je tedy nezkusit? Vyžaduje to trochu nadhled a velkorysost. Především vůči sobě. Uprostřed sextilu je Chiron v Beranu. Dovedeme být tedy laskaví, citliví, podporující a svým způsobem vstřícní. Pojďme na to


96
n/a

| Předmět: Na cesty!
22.05.20 11:19:42 | #56

Večerní novoluní na 3. stupni Blíženců uzavírá staré cesty a otevírá nové. Záleží jen na tom, jak k tomu přistoupíme. Klíčem k novým obzorům je setkání, kontakt, diskuse, dotaz, informace. Uznání reality a přijmutí vyjednávání. Nástroje použijeme, pokud máme potřebu a schopnost oslovit. Motivem je nezůstat sami s hlavou plnou plánů a představ.

Novoluní bude v trigonu s retrográdním Saturnem ve Vodnáři a s Marsem v Rybách. Přáním bude, aby vše bylo v pořádku, tak jak to kdysi bylo, tak, jak si představujeme ideální situaci. Zakvadrátovaný Mars mluví o idealistech, ideách a vizích, které jsou i nejsou proveditelné. Realizaci pomůže Saturn, tedy jednoznačnost, důslednost, odvaha prosadit vlastní myšlenky.

Merkur se na 21. stupni Blíženců spojuje s Venuší. Ta mu jde vstříc, protože je ještě stále retrográdní. Aspekt pak hovoří o shledáních, o nálezech, o nalezení svorné řeči a spolupráce. Kvadratura s Neptunem ve znamení Ryb podotýká, že je třeba jednat konkrétně, nedomýšlet se toho, co není a že toho vysvětlování bude kolem docela dost.

Blíženecký archetyp koresponuje nejen s komunikací, ale s osvojením si prostoru. Tématem tak mohou být krátké cesty a stěhování, změny prostředí. Nejen ve sféře života a bydlení, ale i práce a působení.

Berme dnešek jako iniciaci. Otevřela se důležitá komunikační témata. Brána bude dokořán do střeleckého úplňku za 14 dní. Do té doby by mělo být jasno, jinak si procesy už půjdou svojí cestou bez výrazné možnosti je ovlivnit.


96
n/a

| Předmět: Pohledy na život
20.05.20 23:46:24 | #55

Slunce v Blížencích je v kvadrátu s Marsem v Rybách a v trigonu se Saturnem ve Vodnáři. A my samozřejmě na rozpacích nebo v půli cesty. nebo ve vzduchoprázdnu. Podle všech pravidel bychom měli být dál. Podle obecně platncých předpokladů by mělo probíhat něco jiného než se děje. Sami se divíme některým procesům. Nedávají smysl, nedávají logiku. Slabší povahy jsou podezřívavé, případně se zaobírají konspiračním spiklenectvím. Silnější jedinci zkoumají, kde se stala chyba. Do událostí vstupují do nynějška odsouvané nebo nepřiznané faktory. Pod prahem skryté obavy, pravděpodobně nyní již nez opodstatnění, případně zralé k řešení. Venuše v Blížencích v déle působícím kvadrátu s Neptunem v Rybách dovede odpoutat pozornost k aktuálně nepodstatným, ale zatěžujícím záležitostem. Komára tu nefoukne do velikosti velblouda.

A skutečně, je tu čas, ve kterém bychom se měli podívat pod koberec na to, co jsme si tam zametli. Do skříně na kostlivce symbolizující stále neřešené záležitosti. Měli bychom se ohlédnout přes rameno do minulosti a zjistit, co jsme tak strašného udělali, že se s tím stále nedovedeme vypořádat. Stojí za to si uvědomit, že jsme to jen my, kdo nás v těchto chvílích vzásadě dělí od toho, abychom byli spokojení.

Jsou tu sebezpytující momenty, ve kterých nám z vnějšího světa nikdo neporadí. Jsou tu okamžiky, ve kterých se musíme spolehnout sami na sebe a poměrně rychle udělat to, co je třeba udělat. Luna v Býku v trigonu s Jupiterem i Plutem nám může být vzpruhou. Jsou tu chvíle, v nichž se dovedeme jednoznačně usebrat, mobilizovat síly a pozdvihnout odvahu. Půjde to! Postupně během dne by se nám mělo více a více dařit v praktických záležitostech. Měla by stoupat nálada i profesionalita. A samozřejmě by se měly dostavovat příjemné prožitky, takové umí zajistit je dobře aspektovaná býčí Luna.


96
n/a

| Předmět: Slunce vchází do Blíženců, my se…
19.05.20 23:48:25 | #54

Ve čtyři odpoledne Slunce vstupuje do Blíženců a začíná nová etapa. Slunci i nám. Blíženecké Slunce podporuje kontakty, doteky, expanzi do okolního světa. Prospívá mu pohyb. Do našich životů přichází s chutí měnit jejich styl. Začít se jinak projevovat. Změnit navyklé trasy.

Znamení Blíženců je archetyp změn a přesunů. Zvlášť letos se tento princip aktuálně projevuje silně. V Blížencích je nejen Slunce, ale Merkur, severní uzel a retrográdní Venuše. Z Vodnáře trigonem tyto pohyby a změny podporuje Saturn. Bojuje se trochu s Neptunem. Ten dělá do Blíženců kvadrát z Ryb. Reprezentuje tak naše závislosti a naši neochotu se přizpůsobit tomu, co je aktuální. V současnosti představuje pocit falešného bezpečí v nehybné hladině zatuchajícího rybníčku našich představ.

V následujících dnech nás čeká 22.5. novoluní na 3. stupni Blíženců. Současně se na 21. stupni Blíženců sejde Venuše s Merkurem, přijdou si kvůli retrográdní Venuši naproti. Dá se čekat, že nov bude momentem začátku nových dobrodružství všedního dne. Zjistíme také v řadě sfér, o co v životě skutečně aktuálně jde. A symbolicky půjdeme naproti svým představám a přáním. Budeme chtít být někomu a něčemu blíž, budeme řešit, kterak zprůchodnit cesty a otevřít dveře. Budeme se i dívat, kde jsou dveře otevřeny.

Úplněk bude 5. června se Sluncem na 16. stupni. To už asi budeme mít lepším případě v pohromadě své cestovní plány na prázdniny a konkrétní představy o tom, do čeho se chceme v následujících týdnech pustit. Limitem bude kvadrát Slunce i Luny na Neptun s Marsem v Rybách. Zdá se, že tady se budou manifestovat a bojovat s našimi životními vizemi obavy, kterých jsme se nedokázali během prvních 14 dnů blíženeckého období zbavit. A půjdeme tam, kde budou dveře otevřeny, přestaneme se dobývat do těch zavřených.

Ale vraťme se ještě ke dnešku. Dojem z pohybu a z něj plynoucích roztomilých zmatků ještě posílí Luna v Býku v konjunkci s Uranem a sextilu s Marsem v Rybách. Najednou se totiž objeví příležitosti udělat to, co jsme si dávno přáli. Tuto konstelaci vnímám příznivě. Ukazuje se, že hvězdy někdy mohou hrát do karet těm, kteří nezapomínají na vlastní ideje, vize, těm, kteří vědí, co pro ně má cenu. Uprostřed sextilu bude Chiron v Beranu a tak je šance na to, že se narovnají staré problémy a smírně vyřeší nesrovnalosti jak vnitřního, tak vnějšího světa.


96
n/a

| Předmět: Rozpory a soulady
18.05.20 23:21:12 | #53

Poslední den se Sluncem v Býku bude mírně hektický. Je přece potřeba uvést realitu do pořádku. Vysvětlit nejasné. Uskutečnit plánované. Dát do souladu představy a skutečnost. Nehledě na to, že Slunce je i v motivačních aspektech s lunárními uzly (v Blížencích a Střelci).

I Luna si už řekla své. Na konci Berana se potýká s rozporuplným světem. Měl by být přece jednotný, jasný a prakticky zařízený. Nejasnosti tedy budou strašit, budou odmítány nebo zoufale na poslední možnou chvíli řešeny. Beraní Luna je v kvadratuře jak s Plutem, tak posléze i s Jupiterem. A skutečně, leccos nám nejde pod fousy, mnohé limituje. najde se toho dost, co nás štve. A navíc máme podezření, že se může i mnoho věcí dít jinak než se očividně děje! Buď se s těmito rozpory popereme uvnitř sebe nebo se pokusíme zatlačit na svět, aby vypadal jinak.

Retrográdní Venuše v Blížencích míří do kvadrátu s Neptunem v Rybách. Čeká nás očistná koupel. Uvědomíme si, jak se věci mají, možná z nás spadne napětí, možná se zbavíme zbytečných problémů, o kterých jsme si mysleli, že nás zatěžují. Přijde mi, že se v tomhle tak nějak ladíme na nov v Blížencích, který bude 22.5. Tam se leccos dá do pohybu!


96
n/a

| Předmět: Radosti ze setkávání
17.05.20 23:11:28 | #52

Máme tu dva aspekty, které by nás měly zajímat v první části týdne. Venuše v Blížencích couvá a dostává se do kvadratury s Neptunem v Rybách. Je tu tedy něco, co si musíme prověřit. Něco, čemu uvěříme. A nebo také ne. Setkává se tu rozum a víra. Vědomé chování a intuitivní tušené procesy. Přebíráme si to horem a dolem. Chceme už mít jasno.

A druhá záležitost je Merkur v Blížencích s Lilith v Beranu v sextilu. Hledáme tady zkratky, které by umožnily přeskočit to, co nám nejde a nefunguje. Čeho se obáváme. Potřebujeme už někde být a nechce se nám moc řešit cestu. Tak tady je vidět, že nic nelze odbýt. Není možné zkrátit předepsaný postup. Je třeba být trpělivími. A nebo se klidně pustit do rizika s tím, že nebudeme dostatečně připraveni na to, co přijde.

Luna v Beranu dokresluje atmosféru rychlosti, hbitosti. Prověřujeme si, nakolik jsme schopní myslet na sebe a jednat sami za sebe. Zjistí se, že přímá řeč značně zjednodušuje situace a vede k jednoznačnějším výsledkům. Sextil Luny s Merkurem a Venuší v Blížencích přináší rozkoše povídání si, setkávání se, cest a možností hledat originální řešení. Jen opatrně na Lilith, s tou se Luna setká po obědě a z takového setkání se jednomu může zatočit hlava. Znáte to, plány úplně nesedí a výsledky nevycházejí podle plánu. Ale i tak můžeme dostat přesně to, co v danou dobu potřebujeme.


96
n/a