Rozcestník >> Esoterika a záhady >> Denní horoskop

Informace

Název: Denní horoskop
Kategorie: Esoterika a záhady
Založil: KarelKeslly
Správci: KarelKeslly
Založeno: 06.04.2020 07:50
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 665x
Příspěvků:
69

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Denní horoskop - Tak jak jej píše astrolog Ondřej Habr https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: Najisto
17.05.20 00:10:43 | #51

Dvě výrazné části dne, do cca 4. odpolední hodiny budeme tiší a klidní, potom se rozběhneme v před. Do odpoledne budeme s Lunou v Rybách přijímat, schraňovat a zpracovávat podněty z okolního světa, poté do toho světa vyrazíme proto, abychom ho změnili podle toho, jaký jej potřebujeme mít. V první části nečekejme výraznou podporu a zájem zvenčí, v té druhé předpokládejme, že se setkáme nebo srazíme se zájmem okolí.

Ona čtvrtá odpolední skutečně může být nejen předělem, ale i momentem, kdy sečteme a podtrhneme aktiva a pasiva, kdy budeme konstatovat, že už nic nového nevymyslíme. Rozhodneme se jednat za sebe tam, kde budeme cítit potřebu. Luna bude v těch momentech v kvadratuře s lunárními uzly v Blížencích (severní) a Střelci (jižní). Zjistí se, co se nahromadilo úkolů, věcí, které potřebujeme vyřídit. Nejen z nedávné minulosti, ale i podstatně starších. Hned nato, co vejde Luna do Berana, začne tvořit příznivý podporující sextil se Saturnem ve Vodnáři. Proto i ta naléhavost se něčím zabývat, proto důležitost toho, do čeho se pustíme, proto vytrvalost a neúnavnost, a to do té doby, dokud nás budou věci bavit.

Slunce v Býku se ještě bude příznivě propojovat s Jupiterem v Kozorohu a stále bude dobrá doba pro to, abychom začali něco pěkného, silného, stabilního a dobře fungujícího. Je tu šance leccos poupravit, možnost dotvořit a možná i přetvarovat. Tak jako jsme si v minulých dnech zkoušeli záležitosti nanečisto a hledali správnou formu a obsah, tak nyní už bychom měli jít najisto. Den by měl přinést víc jistoty do života především zemským znamením a pak i těm, kteří aktuálně tápají.


96
n/a

| Předmět: Plány a budoucnost
15.05.20 23:17:01 | #50

Tématem dne je trigon Slunce v Býku a Jupiteru v Kozorohu. S Plutem se Slunce takto setkalo včera. Doba a její události byly na první pohled nesmlouvavé a neoddiskutovatelné, ale pomohly nám si určit priority. Dnešní trigon by měl přiblížit obzory a plány. měli bychom se pustit trochu dál než jsme byli doposavad zvyklí. Je dobré si uvědomit, že omezení jsou taková, jaká si je nastavujeme. A možná právě dnes se dostáváme do jemného konfliktu, který bude probíhat mezi tím, čeho chceme dosáhnout a tím, co si dovolíme dělat. Jupiter je retrográdní a tak si dnešní události dobře zapamatujeme. Asi proto, abychom to příště už udělali všechno jinak.

Luna s Neptunem v konjunkci v Rybách jsou v kvadratuře s Venuší v Blížencích a máme tak zaděláno na další rozpory. Týkají se hodnot a tím pádem toho, co v životě produkujeme a vytváříme a toho, v čem spatřujeme smysl našich činností. Možná nám dojde, že někde se příliš zahazujeme a podceňujeme. Třeba se zjistí, že na něco prostě nemáme. Je potřeba se s tím srovnat a vymyslet nové plány. Venuše je retrográdní a tak se s tématem setkáme během první poloviny prázdnin opět. Tam se ukáže, nakolik jsme se už odnaučili se podhodnocovat a přeceňovat zpětné vazby a podněty z okolí.

A do třetice. Merkur v Blížencích v sextilu s Chironem v Beranu mají bezesporu terapeutický účinek. Slovo ve správnou chvíli, informace v pravý čas, setkání, dohoda a promluva mohou výrazně vylepšit neše vnímání sebe i kvality času


96
n/a

| Předmět: Nálezy
14.05.20 23:01:15 | #49

V horoskopech by nás měl zajímat trigon mezi Sluncem v Býku a Jupiterem v Kozorohu. Ukazuje se tu nezbytnost velkorysosti, porozumění a pochopení k tomu, abychom mohli jít dál. Především bychom si je měli projevit sami sobě. Nejsme dokonalí a drobné konflikty jsou jen ukazatelem cesty v proudu našeho života. Je tu čas a prostor na detaily, k doladění. K dostudování a uvědomění si. Někomu se teprve nyní složí mozaika zážitků a ponaučení z minulých dnů. Možná také pocítíme, že jsme sami, aspekt zaútočí na naše témata nepochopení a nepřijetí ze strany lidí okolo a světa vůbec jako takového. Na té vyšší rovině opět vidíme, že v důležitých situacích nezáleží tolik na mínění jiných lidí jako na tom, jak sami dovedeme sebe podpořit. Měli bychom si tedy věnovat čas. Nespěchat na rozhodnutí. Projít si všechny okolnosti a souvislosti a prozkoumat své srdce, je-li připraveno na naše záměry. Jako v zrcadle nám prolétnou naše poslední činy a aktivity a my budeme mít možnost je vidět s odstupem.

Luna ve znamení Ryb s sebou vždy přináší nejen tolik oblíbený ponor do hlubin, ale i recyklaci nepochopených a nezpracovaných záležitostí. Snad bude nyní čas k tomu, abychom se jim mohli věnovat. V Rybách je i Mars a tak je tu naděje, že i tyto spodní proudy dovedeme zvládnout. Možná při tom všem přijdeme na to, proč se chováme určitým způsobem. Možná objevíme i podvodní skaliska, která ukazují na témata možných ztroskotání. Pracujme s nimi, všímejme si jich!

Pokud se uvolníme, může sextil Luny s Uranem v Býku přinést nové a potřebné pohledy na naše procesy nebo aspoň nespecifickou naději. Kvadrát Luny s Merkurem v Blížencích zase ukáže na nutnost hledání nových způsobů vyjádření myšlenek a vizí, těm starým už nemusí nikdo rozumět. Neváhejme se během dne aspoň trochu ztratit a zapomenout, může to být v jistých momentech přínosné, dá se tušit, že přitom naopak něco důležitého najdeme.


96
n/a

| Předmět: Venušina otočka v Blížencích, změna…
13.05.20 23:35:55 | #48

Vskutku, poslední doba nám předvádí na nebi významné změny. Merkur a Mars změnily znamení, Venuše sice ne, ale na 22. stupni Blíženců se otočila a bude do 25/6 retrográdní, skončí na 6. stupni Blíženců.

Venuše se tedy otáčí ... a dívá se, kdo stojí za ní. I my se symbolicky otáčíme. Hledáme vysvětlení pro řadu událostí, současných nebo do současnosti zasahujících. Hledáme oporu v každodenním životě. Ptáme se po smyslu toho, co děláme. Díváme se, kdo stojí za námi a podporuje nás. Po zbytek května a velkou část června nebudeme tolik postupovat v životě dopředu. Budeme posliovat své postavení, vyjasňovat si postoje. A že se to couvání děje v Blížencích, budou na tapetě vztahy, jednání s lidmi, každodenní procesy tak jak nám fungují či nefungují.

Luna ve Vodnáři v trigonu s Venuší a v konjunkci s Marsem povede k potřebě radikálních kroků. Vlivem retro Venuše je nebudeme směrovat tolik navenek, ale víc do vlastního nitra. Poučili jsme se z minulého, vyhodnotili jsme si situace, porozuměli, pochopili a nyní snáze přijmeme. Je velká šance, že následující měsíc povede ke změnám v životě. Budeme ovšem mít rádi stejné věci, bude nás bavit totéž a v týchž momentech jako předtím budeme nesví. Jen se změní naše postupy, přístupy. Pozmění se naše strategie, s kterou usilujeme o to, abychom byli spokojení a šťastní.

Dnešek bude tak dnem, ve kterém budeme v některých situacích hrát na jistotu. To zejména tam, kde bychom se měli vydat na tenký led. V jiných naopak povolí krunýř zvyku a rozhodneme se jednat zcela odlišně. To se stane tam, kde už vnímáme neudržitelnost stávajících pravidel, která jsme si kdysi dali. Jupiter se zastavil na místě na 28. stupni Kozoroha a tak je prostor vyplněn velkou mírou očekávání. Co bude a kudy se půjde dál? Chceme vědět. A pokud si uvědomíme, že i my jsme aktivní součástí jupiterských plánů, můžeme se pokusit o nové črty v našich osudech. Ale o tom víc až zítra.
Na obrázku může být: flower a plant


96
n/a

| Předmět: Mars vstupuje do Ryb
13.05.20 02:57:44 | #47

Úterý se dostavilo a přineslo rozproudění komunikace, nová a poněkud nečekaná rozuzlení čekaných situací. Malé a vesměs potřebné změny. Merkur se přesunul do vzdušného pohyblivého znamení Blíženců. 22. května se v něm setká na 21. stupni s Venuší, ta bude v tu dobu retrográdní, ten den přinese nové a očekávané informace a postoje do našich životů. Důležitý bude i 29. květen, kdy Merkur přejde do znamení Raka. Jeho postavení v horoskopech nám připomíná to, čemu se máme věnovat a ukazuje nám jak v zrcadle, jak umíme inspirativně a improvizačně řešit své procesy. Ale zpět k dnešku ...

Mars vstupuje dnes do znamení Ryb a vydrží v něm do 28. června. Do našeho života a světa přináší víc citlivosti a empatie v jednání. Zklidňuje situace a chladí horké hlavy. Ukazuje na to, že pokud něčeho chceme dosáhnout, je důležité nejenom věc prosadit, ale umět i udržet. Nestačí jen poručit, je třeba u mět obhájit. Nestačí jen chtít, ale daná záležitost by měla být v souladu se zainteresovanými a také s pravidly života a světa. Dnes je den, kdy můžeme pomalu uvažovat o uskutečnění vlastních plánů. Jsme k nim o dost blíž, pokud si dovedeme představit výsledky a když se zvládneme vyladit, nacítit na jednání těch okolo nás. Je tu čas, během něhož zjistíme, že sami nejsme nikým. Uvidíme, jak závisíme v realizaci na těch druhých, jak jsme nuceni spolupracovat. Zjistíme, jak naše cíle jsou částí větších cílů a ty zase jen malým dílkem toho vyššího. Tak i dnes lze měnit přístupy a postupy v tom, jak jednáme.

Dnes budou proti sobě působit dvě síly. Jednu představuje Merkur v Blížencích v trigonu se Saturnem ve Vodnáři (a Lunou tamtéž). Praktická stránka života bude kypět, bude se dít mnoho drobných, ale v součtu významných věcí. Druhá záležitost je Luna v kvadrátu s Uranem v Býku a také k ní lze přiřadit Venuši takřka již stojící na místě na 22. stupni Blíženců. Mars v Rybách je také poněkud konzervativně pomalý. Přestože se budeme dost snažit, ačkoli budeme mnoho mluvit a leccos si dovedeme spočítat a dsot toho zařídit, nebudou mít události velký efekt a dopad. Bude potřeba vyčkat na uskutečnění, posečkat na to, až se slova stanou skutečností. Vyjádření se a potvrzení si dají na čas. Možná proto, že komunikace byla rychlá tak, že předběhla dobu. Možná proto, že myšlenky byly příliš rychlé a jejich závěry překvapivé. Dejme tedy našim bližním i osudu trochu času, aby vstřebali naše nápady. A nebo to zkusme ještě jednou, ale úplně jiným stylem.


96
n/a

| Předmět: Merkur vstupuje do Blíženců
12.05.20 06:43:04 | #46

Nebylo objektivně lehké to pondělí. Nakonec bylo potřeba se tu a tam docela jasně a jednoznačně rozhodnout. A zdá se, že skutečně začal čas, ve kterém se budeme přibližovat své podstatě a ideálu života takového, jaký chceme žít.

K dnešku se toho dost mění, Merkur vstupuje do vlastního znamení, do Blíženců.

Život bude lehčí, děje rychlejší, události spontánnější. Budeme raději studovat, cestovat, setkávat se, komunikovat a propojovat. Blíženecký Merkur nás vede k tomu, abychom si uvědomili, čemu v životě věnujeme pozornost. A abychom tak činili bez obav a překážek. Ty bychom nyní měli být schopni rozpoznat a poté, až bude za dva dny v Blížencích retrográdní Venuše, tak i odstraňovat. Skutečně vše, co brání setkávání, vztahům a poznání by mělo uletět pryč! Nic nesmí přečnívat, vadit. Problémy se budeme učit řešit, věnovat jim pozornost, nasměrovat se na ně a hledat ve spolupráci s kauzalitou vhodné řeení. Navrhovat řešení, motivovat tak, aby se problémy staly záležitostí věcnou, tématem logistickým, nikoli osobním postojem. Ten zaručuje jen lpění a taková nehybnost nic nového nepřináší!

Zvlášť vypečený bude večer, kdy se na jedné straně na začátku Vodnáře spojí Luna se Saturnem a na druhém konci trigonu bude na druhém stupni Blíženců Merkur. Půjde probrat opravdu vše. Výpovědi budou niterné a budou mít opravdu velkou hodnotu a silnou platnost.

Je před nám několik dnů, které pohnou světem. V malém samozřejmě. Tedy naším světem. S ambicemi udělat z něj přijatelnější místo k životu.


96
n/a

| Předmět: Saturn se otáčí: Dáme věci do pořádku
11.05.20 00:15:33 | #45

Jednou ročně na několik měsíců si vždy Saturn odbyde své období couvání, retrogradity. Letos vycouvá z Vodnáře, 2/7 se vrátí do Kozoroha. Teprve 11/10 se na 26. stupni Kozoroha otočí aby vstoupil podruhé do Vodnáře v polovině prosince spolu s Jupiterem.

Několk dnů už sledujeme větší důraz na normalitu, na uvedení věcí do pořádku. Velké akce a výboje, pokud jsou rychlé a spontánní, nemají moc šancí. Tlumí je rozum a podezřelé v tomto směru jsou rovněž emoce. Na jednu stranu tak chceme žít podle svých vysněných představ, na druhé straně se lehce bráníme tomu, aby se něco oproti předchozímu změnilo. Jak se Saturn na 2. stupni Vodnáře zastavil, dostali jsme se do pasti. Vyčerpali jsme už všechny dosavadní možnosti a do hry pustili všechny argumenty, které nás napadly. Nepomohla ani náhodou ani Venuše v Blížencích, která se několik dní před vlastní otočkou (13/5) zasekla na některých svých pravidlech, se kterými se zatím nedokázala vypořádat. A tak se i my obáváme navenek projevit to, co chceme uvnitř. V řadě případů se dotýkáme samé podstaty věci a vidíme, že máme možnost ji změnit.

Ve vnějším světě se toho tak moc nového v následujících týdnech nestane. Zato ve světě vnitřním, tam se začnou dít věci! Couvající Saturn nás povede k velké revizi. Vždy o něm říkám, že je zkušební komisař a on jako takový bude chodit od tématu k tématu, od případu k případu a bude se ptát Vážně to takhle chceš? A pokud ano, co pro to jako hodláš dělat? A když ne, proč se toho přežilého pořád ještě držíš? A dloubne si Co ti vlastně dává v životě smysl? Co by tím smyslem mělo být v budoucnu? Které kroky pro to uděláš? Vypíchne na závěr. Pokud to se svým životem myslíme vážně, měli bychom tohoto dobrého mentora v nás poslouchat. Nemusíme ho zrovna poslechnout ve všem, ale měli bychom si uvědomit, že to s námi koneckonců myslí dobře.

Je tedy čas na to, abychom si uklidili před vlastním prahem a ještě předtím v sobě. A ještě předtím si můžeme říci, že lze dosáhnout všeho, po čem toužíme a prahneme, jen to je třeba dělat s nasazením a se srdcem.

Dneska je Luna v Kozorohu a tak se bude hrát tako jako tak na vážnější notu. Kozoroží Luna vždycky zvedá naše oči k vzdáleným horizontům, nutí nás myslet na budoucnost a také pro ni něco udělat. Hledá a oslovuje to konzervativnější v nás. Pomáhá se uklidnit a jednat prakticky, racionálně a cílevědomě. Bude toho třeba. Přejme si inspirativní den!


96
n/a

| Předmět: Pozvolné změny
10.05.20 09:51:06 | #44

Jsou tu tři zajímavé aspekty. Nejdůležitější je sextil mezi Sluncem v Býku a rybím Neptunem. Sny se lépe převádějí ve skutečnost. Aspekt podporuje práci s realitou, s hmotou, tvary, představami. Tvořivý přístup se vyplácí a oplácí. I jinak přichází občas bezdůvodně dobrá nálada a světlá naděje. A tak nám odlehčení umožňuje se pustit konečně do důležitých úkolů.

Trigon mezi Jupiterem v Kozorohu a Merkurem v Býku je příznivý. Přináší vysvětlení, rozuzlení a rozluštění. Často aniž bychom o to žádali nebo se snažili. Ve spojení s paralelně běžícím sextiulem Slunce-Neptun nám konstelace podporují. Můžeme snáze vidět, jak věci opravdu v našich životech aktuálně jsou a podle toho se i zařídit. Občas nás události dotlačí, a to i velké askety, k zvolnění, zlenivění a chuti si užívat. Však aktuálně procházíme tím pravděpodobně nejpříjemnějším měsícem roku.

Nabíhající kvadrát Merkuru s Marsem ve Vodnáři ukazuje na netrpělivost. Jako by se zdálky blížila bouřka, ale ještě neprší a nehřmí. Ještě je dusno a ještě nepřišlo uvolnění. Chce to trochu sebedisciplíny.

Všimněme si i příznivých aspektů, sextilu a trigonu Marsu ve Vodnáři s lunárními uzly v Blížencích a Střelci. Poprvé se setkáváme pořádně s působením uzlů v jejich nových pozicích, do Blíženců a Střelce vstoupily totiž teprve tento týden. Jejich propojení s Marsem poměrně zamíchá kartami. Procesy v minulých týdnech a měsících poněkud nejasné a vlekou sí se odnikud nikam najednou nabývají na dynamice a nabírají dráhu. To, o čem jsme byli přesvědčeni, že se stane, se v nějaké podobě, nemusí to být vždy ta přesně vysněná, začíná pozvolna dít. Buďme přesto opatrní, radujme se a na nic nespěchejme.


96
n/a

| Předmět: Velký výběr
09.05.20 09:19:33 | #43

Máme tu Venuši v Blížencích v opozici s Lunou ve Střelci a Merkur nabíhající do trigonu s Jupiterem v Kozorohu a kvadrátu s Marsem ve Vodnáři.

Ten den tak bude mít pro každého jinou tvář. Nerozhodné bude směřovat k hledání řešení. Nepříznivé aspekty ukazují na to, že se zužuje manévrovací prostor. Jupiter s Merkurem naopak otevírají možnosti a dávají šance řešit vše s odvahou, velkoryse a s nadšením.

Těm, kdož usilují, se dostane naděje, Mekrur s Jupiterem mluví o tom, že není ještě vše ztraceno. Naopak, očekávají se velká slova, improvizace a to, že najdeme porozumění. Je tu i příležitost začít nové stabilní projekty a rozběhnout sympatické procesy. I když neděle bude v tomto směru o chlup lepší.

Pro ty, kdož vaří z vody poskytne dnešek dost příležitostí k tomu, aby vymysleli něco opravdu smyslupného a zachrání je od trapného selhání.

Den bude podporovat i idealisty, kvadratura Marsu s Merkurem je spojená s velkými vizemi. Pod vlivem tohoto aspektu se mnohé složité bude zdát jednodušším a leccos vzdáleného bližším. Nicméně za několik dní bude potřeba stejně zaplatit účty. A tak se na dnešní dění raději podívejme kritickým okem. Je tu příležitost oddělit pravdu od lži, iluzi od skutečnosti a domněnky od reality. Když toto dovedeme přijmout, není to pohroma, je to jen příležitost k tomu, aby se zjednodušilo dění a život. Možná pak nebudeme tolik upnuti na jednu možnost a jediné možné se nabízející řešení.

A přeji hezký májový den všem!


96
n/a

| Předmět: Předúplňkové ladění
06.05.20 10:04:52 | #42

Luna je už ve Štíru a pomalu se chystá na zítřejší úplněk. Aktuální nálada může být vyostřená. Uvědomujeme si totiž nejspíš, že dosavadními prostředky ničeho nedokážeme a sbíráme odvahu k tomu, abychom použili prostředky výjimečné. Pravděpodobně hledáme argumenty a žonglujeme s tím, která záminka by byla asi nejvhodnější. Také nám obyčejné věci připadají příliš obyčejné, dá se říci, že ponědud nudí. Nálada na změnu je jen předstupněm k provedení změny samé. A tak to dnes vypadá na vyrývání. Na druhou stranu je to dobrý den na psaní recenzí či hodnocení, ne? Je dobré si uvědomit, že prožívaná nespokojenost je samozřejmě v hlubším plánu nespokojenost se sebou samými. Každý z nás, naštěstí v různé míře a intenzitě, má touhu po dokonalosti. V těchto dnech jsme této úplnosti překvapivě blízko. Dnešní den by bylo vhodné věnovat spíš přípravám a zkrocení vlastních pohnutek. Dost času na akce bude přece zítra na úplněk, že?

Merkur v Býku v sextilu s Neptunem v Rybách nám mohou způsobovat pocity izolace a vytvářet fiktivní neporozumění. Až si můžeme myslet, že jsme se v proudu myšlenek ztratili, že jsme na důležité věci zapomněli a že nám naši blízcí nerozumějí. Jsou tu, bariéry jsou ryze fiktivní a v naší hlavě. Nestačí se jen domluvit, je nutno se naladit. Pokud něco nejde jednou cestou, zkusme jiný pohled a přístup. neztrácejme nadějí. Pokud možno za žádných okolností. Tento aspekt na druhou stranu pomáhá sblížení stanovisek a porozumění beze slov. Což se může hodit, pokud chceme něco konkrétního v nejbližších dnech podniknout.


96
n/a