Rozcestník >> Esoterika a záhady >> Denní horoskop

Informace

Název: Denní horoskop
Kategorie: Esoterika a záhady
Založil: KarelKeslly
Správci: KarelKeslly
Založeno: 06.04.2020 07:50
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 663x
Příspěvků:
69

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Denní horoskop - Tak jak jej píše astrolog Ondřej Habr https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: Venuše, Mars a Luna
04.05.20 23:51:56 | #40

Luna ve Vahách dohlédne na to, abychom se podívali na to, co je nedotažené a nepořešené. Pokud něčemu nerozumíme, je dnes ideální den k objasnění. Luna bude tvořit během odpoledne velký vzdušný trigon s Venuší v Blížencích a Marsem ve Vodnáři. Tato konfigurace bude přát i vztahům. Nejspíš i pošťouchne Venuši k tomu, aby se projevila, byť nejspíš jen slovně. Chudák Venuše je v posledních dnech před otočkou do retrogradity dost pomalá. Soustřeďuje se víc na svá vnitřní témata a nechce se jí jít do rizika. Přičemž rizikem může být i jen zdvižené obočí a nesprávně pochopené klíčové slůvko, natož pak odmítnutí. On celý ten trigon Mars/ Venuše, který nám tu svítí nad hlavami poslední týdny, ukazuje na to, jak se bojíme jít s kůží na trh. Citlivá a nepříliš stabilní Venuše v Blížencích se obává příkré a trochu neosobní reakce Marsu ve Vodnáři. Dnes by tedy konečně dvojice prostřednictvím Luny, prostředníka, společných témat, mohla najít společnou řeč. Držme jim palce!

Luna a my s ní si vyzkouší roli diplomata. Skutečně, dnes se bude uhlazovat hodně sporů. Není to o velkých změnách a překvapení. Spíš o tom, že procesy konečně dopadnou víceméně tak, jak je očekáváme či tušíme.

Kvadrát Venuše s Neptunem v Rybách právě onu Venuši vypíná. Ze života jako by se vytrácela vášeň a pokud ta existuje, jde tak trochu mimo mantinely a nedovede způsobit nějaký rozumný čin. Je určitě vhodné poodstoupit, zklidnit se a vyladit se na cíle. Lze jich dosáhnout spíše prostřednictvím trpělivosti a empatie než spěchu a razantnosti.

Přesto všechno a nebo možná právě proro nás čeká jistě zajímavý jarní májový den!


96
n/a

| Předmět: KVĚTEN V KOSTCE /MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ/
04.05.20 09:29:26 | #39

V květnu se dostáváme doprostřed jara do pravděpodobně nejhezčího období, do času růstu a tvoření se Sluncem v Býku.

Neptun v Rybách vytvoří hned 4. května se zpomalující Venuší v Blížencích kvadraturu. Bude to období nejistot, komplikovaných domluv. Možná i přijdeme o některou z iluzí týkajících se lidí kolem nás.

Konjunkce Merkuru se Sluncem v Býku taktéž 4. května bude z jiného těsta. Pomůže nám dokončit praktické úkoly a zároveň nastartovat ty nové. Někteří si připomenou události z konce února, kde se tato dvě tělesa naposledy setkala.

5. května přecházejí lunární uzly z Raka do Blíženců (severní) a z Kozoroha do Střelce (jižní). Zásadně se mění témata. Končí téma rodinné, podporující a stabilizující (charakterizované Rakem a Kozorohem) a přelévá se do tématu poznávání, učení, sdílení, pohybu, přemisťování a propojování, které právě tak dobře charakterizují Blíženec se Střelcem. Končí protekcionismus a zaměření na pravidla, uvolněná stavidla dávají možnost pohybu a přeskupování. Lunární uzly vydrží procházet jedním znamením rok a půl, jde tedy o záležitosti opravdu nadčasové.

11. května se na své cestě znamením Vodnáře otáčí Saturn. Za několik týdnů se zase vrátí zpátky do Kozoroha. Nyní nám ale předvádí, co je to svoboda, inspirace, možnost si stanovovat vlastní cíle a plány. S retrográdním Saturnem se nám bude hůř vymezovat v okolním prostoru, lépe se však bude pracovat s vlastními zásadami a (sebe)disciplínou.

13. 5. se do zpětného pohybu otáčí Venuše. Po celé své retrográdní období nám bude v drobnnostech a jednotlivostech připomínat, co je pro nás důležité a zásadní říkat, tvořit a milovat. Bude se chtě nechtě pracovat se sebehodnotou a na ní navazující chuti ji prosazovat ve vnějším prostoru.

Od 14. května je retrográdní Jupiter, bude couvat znamením Kozoroha. I my budeme na ústupu. Tady bude důležité si hlídat vlastní meze a zájmy. Na rozvoj a expanzi nebude tolik chuti, zájmu a vlastně ani prostředků. Spíš bychom se sami měli věnovat tomu, čeho se nám nedostává. Mohli bychom dostudovat, vybavit se, posílit. Jupiter bude retrográdní do 13. září.

15. května si jistě všimneme trigonu Slunce v Býku a Pluta v Kozorohu. Pluto je retrográdní a tak bychom od událostí měli spíš očekávat posílení vlastní pozice a stabilizaci tam, kde nám to delší dobu nefungovalo. Samozřejmě nic nepřijde samo a musíme pro to něco udělat.

17. května se Slunce na konci Býka setká v trigonu Jupiterem, který je retrográdní v Kozorohu. Tady bude potřeba opatrně a citlivě jednat, všímat si toho, co je aktuálně podstatné.

Zmatky a pociťované nesrovnalosti přinese 22. květen, den, kdy se setká retrográdní Venuše s Merkurem v Blížencích, obě planety budou v trigonu s Neptunem v Rybách.

Zajímat by nás měl nov 22. května, kdy se Slunce s Lunou dostanou do trigonu se Saturnem na začátku Vodnáře. Je dost pravděpodobné, že tento nov otevře stavidla do té doby potlačovaným projevům a procesům. Bude snaha okázat, otevřít (se) a zlegalizovat vše do té doby nejasné a nekonvenčí, případně alternativní ve všech smyslech výkladu.


96
n/a

| Předmět: Vedlejší příznaky
04.05.20 09:28:33 | #38

Slunce se večer setkává s Merkurem na 15. stupni Býka. Myšlenky (Merkur) dohánějí skutečnost a realizaci (Slunce). Takže se dá říci, že porozumíme, pochopíme. Pokusíme se uvést v soulad vize a skutečnost, myšlenky a realitu. Setkání probíhá ve znamení Býka a tak budou ve hře emoce různých druhů. A city, tady asi ty opravdové. Přejme si, klejme, bojujme. Někdy se posun nepovede bez vedlejších příznaků. Možná právě ony jsou kompenzací toho, jak se těžko rodí nový svět. A ten už sakra potřebujeme. Aktuální doba se Sluncem v Býku si hoví v provozoriích, která nesnáší. Vysvětlím: toužíme, ale pereme se s těžkostmi. A tak ve finále chceme i nechceme. Ve chvílích bezradnosti se zkusme podívat dál, na horizont. Co dostaneme, co se stane. Potřebujeme totiž namotivovat.

Tomuto přešlapování a dusání hlíny na místě odpovídá i kvadratura Venuše v Blížencích s Neptunem v Rybách. A doba nás vede k úžasným prohlášením, k výpovědím, reportážím z vlastního nitra. Moc se toho ale neděje a čeká se. Jakoby slova mohla nahradit činy. Jasně, můžeme si počkat na polovinu května, až se Venuše stane retrográdní, to už budeme dozajista vědět, co chceme. Můžeme si počkat na úplněk na ose Býk - Štír 7. května, kdy nabereme dost síly a jistoty. Každá doba ale chce své a tato po nás vyžaduje, abychom se vymotali z komplikací vlastních procesů, kde jsme se často zastavili na některých pro nás podstatných detailech. Je třeba si vyjasnit, co je hlavní úkol a co jsou jeho vedlejší efekty. Abychom místo hvězd nehleděli jen na jejich odraz na hladině.


96
n/a

| Předmět: RE: Vedlejší příznaky
05.05.20 00:16:49 | #41 (1)

málo kdy se vyjadřuji,a le tentokrát musím... proč? dnešek měli někteří excelentní a jiní zase totálně na pikaču a ještě mnohem hůř... alespoň dle lidí, co jsem tak pozoroval kolem sebe... znatelný začátek působení tohoto jevu byl někdy kolem 10:30 a vrchol měl kolem 19hod. kdy se lámalo naprosto vše... pro co jsme se nenadchli, to padlo... snad to tak mělo být... někteří ze zmíněných zažívají doteď pocit nevýslovného blaha, skvělého dne, báječných výkonů a jiní naopak naprosté, definitivní frustrace, která ničí naprosto vše a to i ve vztazích... dnes se skutečně projevily děti štěstěny a také naprostí smolaři.. ti co to mají tak nějak v životě jak na houpačce se mohli dočkat obojího... vesměs tento den byl ale o výkonu a lámání chleba... kdo se nesnažil, nic nedostal, ale i ti, co se snažili, tak také nemuseli dostat... především s ejednalo o kolektivy, které je záhodno opustit a dozrálo uvědomění, že tudy cesta nevede a je třeba se poohlédnout někde jinde... avšak, a to připomínám, není ještě dobojováno! i tato relativně dočasná prohra může být naším vítězstvím... ale je už dávno jasné, že co začalo dobrým plánováním a svěžím myšlením dnes a i v příštích dnech ponese své vytoužené ovoce... toliko za mě jakožto pozorovatele *33042*


96
n/a
 #38 

| Předmět: Sonda do Času Býka
03.05.20 06:25:48 | #37

Čas od novu k úplňku ve znamení Býka jako by byl dobou hledání jistoty. Stoupli jsme si na dno. Pod sebou máme pevnou půdu. Vnímáme oporu. Znovu se obnovuje vztah k jistotám. Ke kvalitám života. Definujeme si opět potřeby. A také se učíme tyto hodnoty přijímat ve vlastním životě. Nemůžeme stát sami. Úkolem času Býka je i kooperace. Hledání vztahů na základě emocí. Těch příjemných žádaných i těch vymezujících nelibých.

Dnešní den v tom může sehrát podstatnou roli. Uvědomujeme si vlastní sílu i křehkost. Víme už asi skoro určitě, co potřebujeme a co nechceme. Jen to nějak uvést do života. Někdy se bojíme jak své síly, tak vlastní bezmocnosti. Merkur se v Býku blíží do konjunkce se Sluncem. Současně Luna v Panně je v trigonu s Jupiterem a Plutem v Kozorohu.

Spíš než na nějaké radikální kroky je to na postupné nabývání přesvědčení. Poddejme se tomu, oddejme se radosti z poskytovaných požitků. Hranice hledejme ne tam, kde jsme byli zvyklí, ale posuňme si je do míst, na kterých bychom je v budoucnu chtěli mít. Neuvažujme o tom, co jednou možná bude, ale představme si, že to, co chceme, můžeme mít celkem brzo. Největšími strašáky a překážkami jsou konflikty a z nich se rodící obavy ve vlastním nitru.

To, co už delší dobu charakterizuje dění, je Chiron v Beranu v opozici s Juno, partnerskou planetkou ve Vahách. Máme jasné plány, možná jimi hoří naše nitro, jen si je neumíme představit ve skutečnosti a dát jim definitivní podobu. Nejspíš z obavy z nepřijetí si to tu jen tak šolícháme, zvedáme a klesáme podle aktuálního přílivu a odlivu emocí, houpeme se na hladině dění. Nu, máme na víc a v cestě dál by nám určitě pomohlo, jak jsme si to tady už psali, pokud si jasně určíme, za jakých podmínek chceme dál fungovat.


96
n/a

| Předmět: Uskutečnění
02.05.20 00:07:15 | #36

Je pozdní večer první máj. Stalo se leccos zajímavého a určitě jsme se s Lunou ve Lvu v opozici s Marsem ve Vodnáři nenudili. Směřovali jsme tam vzhůru k modré obloze našich představ a dole nás drželo to, co jsme si navykli vnímat jako přirozenost.

V sobotu se Luna v Panně propojí příznivě v trigonu s Uranem, Merkurem a Slunce. Měl by to být hezký den, ve kterém bude chuť, nálada i motivace se pustit do nových věcí. Případně oživit spící záležitosti a povzbudit to, co se poněkud vleče. Netrpělivost vyústí v akci a nashromážděná přání v jejich uskutečnění.

Dnešní aspekty ukazují na naše talenty. Jemně je nabízeno, abychom je rozvíjeli. Abychom posouvali své hranice. Abychom hledali nové možnosti a nová uplatnění. Vždyť na čem jiném by byl život založen než na neustálém a nikdy nekončícícm vývoji a růstu. To, co neroste, není zdravé.

Merkur běží od Urana ke Slunci. Před několika dny přišly jasné myšlenky, byly řečena důležitá slova. Nic z toho už nelze vzít zpátky. Je důležité se podle tohoto zařídit. Tak jak se Merkur přibližuje do konjunkce se Sluncem, sbíráme odvahu udělat potřebné kroky. Zpátky to už nejde, čertíka do krabičky zpět narvat nelze.

Dnešek mohou provázet různá překvapení všeho druhu. Osud si potřebuje vyzkoušet některá nová nacvičená čísla. A my jsme ochotni leccos shlédnout a také přehlédnout. Přeji všem krásný druhý májový den!


96
n/a

| Předmět: Merkur se setkává s Uranem
01.05.20 13:16:14 | #35

Luna ve Lvu se bude pohybovat v opozici s Marsem ve Vodnáři, bude i v sextilu s Venuší. Máj nám začíná drobným napětím a potyčkami všude tam, kde není doposud jasno, kde jsme si nevyříkali. Objevují se snahy zaplnit prázdný prostor a tak se můžeme střetávat s nepochopením a neporozuměním. Téma je jasné, moje právo, můj prostor, moje svoboda. Vzdušný Mars je v protikladu k ohnivé Luně. Na druhou stranu ani my nepodlehneme pokušení vymezovat se a vytyšovat vlastní zájmy. Do konfliktu se mohou dostávat i touhy a realita. Ale jak bylo řečeno, kde nejsou touhy, tam není ani utrpení. Tak si to srovnejme.

Merkur se setkává v Býku v konjunkci s Uranem. Podtrhuje to pocit výjimečnosti okamžiků. Pocit potřeby se spojit s vyššími cíli. Chuť se podílet na čemsi vyšším. Nutnost projevit a dát najevo to, čím žijeme, nad čím přemýšlíme. Duch se spojuje s hmotou (konjunkce probíhá v Býku!), jsme natěšeni, vnímáme vlstní potenciál, potřebujeme jej uplatnit. Ideální začátek pro nové intelektuální činnosti, dobrý čas pro důležitá setkání.

A ještě něco o Venuši. Ta zpomaluje, brzdí, za čtrnáct dní ji čeká otočka a pak retrográdní cesta zpět znamením Blíženců. Nyní, i proto, že je v kvadratuře s Neptunem v Rybách, se projevuje jako brzda. Mnoho procesů, které jsou nazrálé a slušně rozběhnuté, procesů tvůrčích, ale i vztahových, tvořivých, se zpomaluje. Je třeba počkat, až dozrají. Výsledek uvidíme v polovině května a nebo spatříme v poslední červencové dekádě.

Dneska vše poběží bystře a rychle, bude šance mnohé probrat a zařídit. Pokud jde o důležitější záležitosti, vyplatí se zpomalit, zklidnit a definovat si klidně znova, o co tu kráčí.


96
n/a

| Předmět: Co nám svět dovolí
30.04.20 00:19:57 | #33

Letošní podivný duben je u konce. Nicméně nás přenesl z chladu zimy k naději jara. Jako v předchozím měsíci se hodně manifestovaly společenské planety v Kozorohu a Vodnáři, Saturn, Pluto a Jupiter. Jejich sevření se rozpouští. Slunce v Býku si jde neochvějně svojí cestou a nechává minulost za sebou, posiluje také náš smysl pro realitu a tak na mnoha úrovních si dovedeme celkem slušně objasnit, o co jde. Objevuje se v životě nyní systematičnost, pragmatičnost a koncepčnost.

Dnes bude Luna již ve Lvu. Nebude to příjemné. Budeme cítit pnutí mezi přáními, touhami a představami na jedné straně a skutečností, ve které se po býčím způsobu hodně věcí vleče. Realita potřebuje být poznána, zpracována, pořešena a zvládnuta. Vždyť na ní přce budeme dál stavět! V Býku máme Slunce, Merkur i Uran. A tak je potřeba se k mnohému vracet. Vysvětlovat, komentovat. Právě v této božské interakci vzniká realita jako průsečík chtěného a možného.

Luna v Trigonu s Lilit v Beranu naznačuje, že to bude asi poněkud divoké. Lehce se dostaneme na hranici a z naprosto neznámých důvodů se pokusíme vyzkoušet, co hranice snese. Vyvineme-li ale úsilí a nepřeženeme-li to snažení, dosáhneme cíle. I když k němu přijdeme nejspíš z jiné strany.

A ještě o Merkuru. Ten se v Býku blíží k Uranu, dneska je znát jemné rozčilení. Něco není tak, jak by mělo být! Je třeba to probrat. Není možné to přece tak nechat! Objeví se tedy řada akcí a iniciativ směřující k ujištění (se), k pochopení kroků lidí kolem, ke stabilizaci jako takové. jejich úspěšnost bude dána mírou ochoty naslouchat. Vždyť hledáme přece společné cíle.


96
n/a

| Předmět: Zdánlivý klid
29.04.20 08:33:51 | #32

Májové dny budou jistě zajímavé a bude se toho dost dít. Aktuálně sledujeme Merkur, jak v Býku dohání Uran (sejdou se 1/5) a Slunce (setkají se 4/5). Merkur, jenž ukazuje na to, kam věnujeme svoji pozornost a do čeho chceme směřovat, nás aktuálně orientuje na sféru pocitů, počitků, emocí a prožitků. Vnímáme ostřeji kvalitu (nebo nekvalitu) života a chceme a umíme mnohé zlepšovat. Merkur v Býku je takový tvořivý zlepšovatel života.

Kvadratura Merkuru se Saturnem ze včerejška se již rozbíhá. Během minulých dvou dnů jsme se dozvěděli důležité informace, prožili silné události. Obojí nám určilo další cestu. nyní už moc nediskutujeme a neřešíme. Potřebujeme všechno pobrat a aplikovat do praktického života, do konkrétních záležitostí. Neděje se tedy nic nového a kdo se ptá po klidu, ten si jej na pár nádechů a výdechů může užít.

Trigon Venuše v Blížencích s Marsem ve Vodnáři se stále drží. Je pořád možné se intelektuálně posouvat. Studovat, bádat a přemýšlet produktivně. Také se lze domlouvat, setkávat, propojovat a vidět vstřícnost, která jde takovýmto činnostem vstříc. Pokud něco nevyjde, nezoufejme, zkusme jiný způsob. naučme se lidi motivovat. Poznejme, že když svému protějšku dáme patřičný prostor, dočkáme se příznivého přijetí a posuneme naše věci zase o kousek dál. Odpočívejme, pracujme na svých věcech, snažme se do života vnést trochu pořádek, abychom se v něm vyznali. A užívejme si jarní dny


96
n/a

| Předmět: Pravdivá slova
28.04.20 08:44:33 | #31

Tématem dne je kvadratura Merkuru v Býku se Saturnem ve Vodnáři. Luna v Raku bude vše jistit z povzdálí.

Merkur se dostává do neharmonického stavu se Saturnem. Na cestě Býkem se nedá jít dále. Je třeba říci vše, co je na jazyku. Je třeba se vyjádřit. Srovnat skutečnost s představami. Představit plány. Dát navědomí vše, čím žijeme. Zjišťuje se, že tak jak jsme fungovali, chovali se, mluvili, propojovali se se světem, dál již nemůžeme pokračovat. Možná že procesy, my i svět jako takový potřebujeme dát jednoznačně najevo, že mnoho záležitostí bude jinak. Vyslovit pravdu, zveřejnit představy je v těchto hodinách očišťující. A samozřejmě tak jak se události týkají znamení Býka a Vodnáře, je třeba emoce koncentrovat, nasměrovat. Je nutno propojit duši a skutečnost. Nadzemské s pozemským. To se neobejde bez menších zmatků a nedorozumění. A tak je potřeba si udělat pořádek ve věcech.

Luna v Raku zajistí to, že události nekloužou jen tak po povrchu, ale dotýkají se, oslovují a vyvolávají uložené city a emoce. Možná takové, které dlouho čekaly na svoji příležitost.


96
n/a

| Předmět: Merkur vstupuje do Býka
27.04.20 00:03:16 | #30

Stane se to sice až na sklonku dne, ale významně to ovlivní to, jak prožíváme život. Merkuer vstoupí do Býka. Do našich životů by se tak měla vetřít kvalita. Nestrpíme už příkoří, nesrovnalosti. Nebudeme už tolik se namáhat a dřít. Bude nás zajímat to, co je příjemné, hezké, estetické. Znamení Býka je spojeno s emocemi, zejména těmi příjemnými. Čeká na nás tak láska. A svět s barvami, chutěmi a požitky. Jen si utrhnout... Merkur spojuje a propojuje, proto bude potřeba se se vším kýženým kontaktovat a propojit. Ovšem ještě předtím je dobré si definovat, co vlastně chceme prožívat. Položit si otázky. Jak chci dál fungovat? S čím se chci potkávat? Co by mě mělo naplňovat? Jak toho dosáhnu? Které budu volit postupy?

Skutečně, ráj nebo aspoň jeho malá komorní podoba pro nás, je na dosah. Zbývá se jen naladit, naměrovat. Podívat se také i na to, jak fungujeme a projevujeme se navenek. Jak nás vnímá okolí. Kterak nás hodnotí. Co poskytujeme těm kolem nás ze hmotných statků, ale i osobních kvalit. Měli bychom si udělat inventuru či srovnání. protože chce se leccos, ale jde jen něco. Nemusíme být smutní, mnoho lze dosáhnout, pokud se nesoustředíme jen na projevy, jejich hlasitost a jednoznačnost, ale také na jejich kvalitu a řekněme, že zvučnost.

Lua se bude pohybovat během velké části dne v Blížencích, setkává se i s Venuší a vytváří trigon s Marsem ve Vodnáři. Je čas i dost prostoru a příležitostí k setkáním, ke komunikaci. Opět toho mnoho může být řečeno a leccos vymyšleno. Ale skutečnost klidně může být jinde. Těžko budou předložena fakta či záruky. Snad až příští týden, až budou lepší konstelace. Zatím je vše na vodě a tak žijme víc pro dnešek a pro to, co může být. Nebojme se, uskutečnění plánů se časem dostaví.


96
n/a