Rozcestník >> Esoterika a záhady >> Denní horoskop

Informace

Název: Denní horoskop
Kategorie: Esoterika a záhady
Založil: KarelKeslly
Správci: KarelKeslly
Založeno: 06.04.2020 07:50
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 662x
Příspěvků:
69

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Denní horoskop - Tak jak jej píše astrolog Ondřej Habr https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení
| Předmět: Tichá revoluce (Slunce v konjunkci s…
26.04.20 08:37:39 | #29

Na dnešek je tu konjunkce Slunce s Uranem v Býku na sedmém stupni. Kolem celého aspektu se motá mnoho emocí. Jak těch projevených, tak i těch vnějších. Vždyť plány a vize našeho vyššího já, tedy Uranu, se tu přímo dotýkají realizace, tedy Slunce. Je tu tedy vysoký tlak na projevení se ukázání toho, co má kdo za lubem. Takřka všechny karty jsou odkryty a plány zveřejněny. Není skoro nic, co by si někdo dokázal syslit nebo tajit pro příště. V jistém smyslu jednáme tak jako by žádné příště nemělo přijít. Nač si schovávat potenciál, nač šetřit? Žít se má přece teď hned v přítomném čase!

Je tu i otočené Pluto. Jeho včerejší otočka na 25. stupni Kozoroha může mít v řadě případů efekt odhalených tajemství, nalezení souvislostí a seznámení srealitou, takovou, jaká je. Dá se tak říci, že v těchto dnech skutečně v řadě procesů víme o co kráčí, jaká je naše role. Dokonce můžeme i lehce tušit, co se bude dít. Kde jsou však naše úkoly?

Právě tam, kde se je třeba popasovat s rolí. Kde je dobré si uvědomit, kam nás život vede. V tom, abychom poznali vlastní slabiny a doslova terapeuticky s nimi pracovali. Vidíme přece, kde nám něco chybí, kde nevyhovujeme. Plutonská otočka na to jednoznačně poukázala a uranský tranzit se Sluncem ukázal, o co jde a co je ve hře. jaké jsou sázky a co nás čeká, pokud dokážeme překonat v jistých komplikovaných okamžicích sami sebe.

Merkur v Beranu se rozbíhá z kvadratury s Plutem v Kozorohu. Doznívají události čtvrtka a následujících dnů. Je třeba k této čerstvé minulosti zaujmout postoj. cesty se pomalu rozbíhají a my si některou musíme vybrat. Minulé dny také přišly s řadou úkolů, na žádný z nich bychom neměli zapomenout a celkem kvalitně jej splnit. Pracuje se tu totiž na budoucnosti.


96
n/a


| Předmět: Pluto se otáčí
25.04.20 00:13:02 | #28

Doba je velmi zajímavá, intenzivní a doslova vřelá. Od čtvrtečního novoluní v Býku se realita velmi mění a bude se tak dít do nedělního setkání Slunce s Uranem právě v Býku. Je tu čas třídění a tříbení, spontánních změn názorů ... myslím, že každý to aktuálně zná na osobní i společenské rovině. Důležité je ale vědět, že jak si nyní nastavíme skutečnost, tak si pojedeme několik následujících týdnů a měsíců.

Pak je tu plutonská otočka na 25. stupni znamení Kozoroha. (Další plutonskou otočku čekejme 4. 10. na 23. stupni Kozoroha). Zatímco v intelektuální sféře (ovládané Uranem, ale také i Merkurem v Beranu) se snažíme rychle stíhat realitu a její proměny, tak na rovině hmotné, fyzické, konkrétní nastává obrat. Vracíme se zpátky, vracíme se do normálního stavu, vracíme se k přirozenosti v chování, vztazích a fungování vůbec. Je dobré si uvědomit, že každý plutonský tranzit je transformační a transformující. Že nám odebere to, co nám překáží na další cestě dopředu. A tak je dobré se nevrátit k tomu, co je pro nás normální, čti na co jsme zvyklí, ale k tomu, co je pro nás přirozené, tedy volné a v běžném životě plynoucí. Pluto nám v posledních dnech a týdnech ukázal, co svět komplikuje, zesložiťuje, naznačil, co nefunguje. A na nás je v dalších dnech a týdnech, abychom se vrátili zpátky do světa takového, jaký jej chceme a hlavně potřebujeme mít.


96
n/a

| Předmět: Malá revoluce
24.04.20 02:03:09 | #26

Mottem dneška by mohlo být: Nedělám nic špatně, pokud se nezpronevěřuji vlastním hodnotám. Jestli se mi děje v životě něco nepříjemného, zjistím, jak mám hodnoty nastavené a provedu změnu.

Nemysleme si, že včerejší události býčího novu skončily a už se k nim nebudeme vracet. Naopak, až do setkání (konjunkce) Slunce s Uranem, to bude v neděli, se budou dít věci. Nic nevnímejme tedy jako stálé, události budou v pohybu. Dění se bude přelívat z jedné strany na druhou. Jeden extrém bude střídat druhý. Snad proto, aby si osud ujasnil, jak mu to bude dál vyhovovat. Nedoporučuje se tedy začínat nové věci, leda by to byla revoluce. pro tu jsou dobré podmínky zejména v sobotu, kdy se Luna sejde s Venuší v Blížencích v kvadrátu s Lilit v Beranu.

Možná že nakonec dnešní touha po změnách může být silnější než včera. Luna v Býku bude podporovaná Jupiterem a Plutem. Domnívám se tak, že city a emoce najdou spojence v logice. Že mnohým dojde a zacvakne. Třeba i to, co se rozběhlo okolo Velikonoc.

Možná jsme se v minulých dnech báli vystoupit a neměli odvahu něco udělat. ne že bychom nyní byli hazardéry s vlastním životem. naopak, jsme klidnější a už vidíme, jak bychom chtěli věci mít. V podtextu je naše sebehodnota, "dobrý pocit z nás samých", sebeúcta. prostě něco chceme a něco ne. jaro je ještě mladé, tak mladé, že i krev tepe prudce a tak není čas na nějaké malé domů nebo dokonce zpátečky. Postupujme tedy vpřed, argumentujme, komunikujme (Venuše v trigonu s Marsem ve vzdušných znameních to stále velmi usnadňují). A vybírejme to, co opravdu potřebujeme.
Není k dispozici žádný popis fotky.


96
n/a

| Předmět: RE: Malá revoluce
24.04.20 10:57:36 | #27 (1)

https://spisovatelsky-koutek.webnode.cz/l/revoluce/
budu rád, když se tu rozvine diskuze... tématem je každý den, jak se vám dařilo, nedařilo, jak daný horoskop ne/sedí... *4072*


96
n/a
 #26 

| Předmět: Budoucnost
23.04.20 09:13:22 | #25

Uvidíme, co proběhne. Zatím to vypadá na zásadní a zlomový den. Nov nastane na 4. stupni Býka a v konjunkci s Uranem! V kvadratuře bude Saturn na druhém stupni Vodnáře.

Nov je vždycky koncem a začátkem cyklů. Tentokrát je propojený se silnou kolektivní planetou Uranem. Dá se tedy očekávat velká razance dění. Kvadratura se Saturnem ve Vodnáři ukazuje na změny vnímání toho, co probíhá. Na proměny myšlení. Staré pohledy na věc končí, nové přicházejí.

Mohli bychom celou událost nazvat jako Změna plánů. Bude velká snaha přiklonit se jednat podle toho, co chceme, co potřebujeme, po čem toužíme. K čemu inklinujeme, jen jsme si to dostatečně pro sebe neuvědomili.

Kvadrát na Saturn ve Vodnáři nám pomůže odtrhnout se od toho, co nám brání, co vadí, co zatěžuje. Tak jako když prolézáme uchem jehly, zbavujeme se toho, co překáží. Máme tak volné ruce, do kterých můžeme uchopit nové příležitosti.

Změny, jsou-li spontánní, se budou dít. Dopředu jistě tušíme, oč půjde. Jen nabydeme víc přesvědčení, jen se více otevřeme. Pracujeme tu s budoucností. Řešíme a žijeme to, co se bude dít v následujících týdnech a měsících.

Doba není zralá k tomu, abychom něco stavěli. Doba boří, odstraňuje. Vlastně ne tak docela. Tu fyzickou práci musíme udělat sami. Doba jen postrkuje, motivuje, napíná, nabouzí. Na každém z nás je, aby se pokusil aspoň v malém udělat něco pro svůj sen. Máme přece právo na to, aby se plnily!

Nov je v Býku a tak tématem budou hodnoty, sebehodnota, ale i tvoření, emoce, láska především. Symbolicky je Býkem signováno i naše tělo. Je tedy šance udělat leccos pro svůj zdravotní stav, zdravotní stav populace. I tady se to láme. Ve hře jsou samozřejmě i majetky, peníze a věci vybudované. I tady se můžeme zasadit a angažovat. Možná v tom, jak se k hodnotám chováme a jak s nimi nakládáme. Býčí nov je i začátek rozpuku jara. Pěkné jaro všem!


96
n/a

| Předmět: Změna stylu
22.04.20 10:46:27 | #24

Zítra nás čeká novoluní. Musíme si ale předtím projít důležitým dnem. Na jedné straně najdeme uvolnění. Kvadratura Saturnu ve Vodnáři se Sluncem v Býku nás donutila změnit styl přístupu k věcem a vytváření reality. Porozuměli jsme ale také tomu, o co jde a jak jsou rozdané karty.

Dnešní den lze vnímat jako uvolnění. Je více možností co dělat, jak řešit problémy. Je možno mít odstup a nezávislý postoj. Lze se nadechnout k zítřejšímu finále. Tím bude nov v Býku v konjunkci s Uranem, moment, ve kterém se rozhodneme, jak to půjde dál.

Dlouhou dobu jdou spolu v příznivém trigonu Mars ve Vodnáři s Venuší v Blížencích. Na jednu stranu se tento aspekt projevuje otevřeností, svobodou v komunikaci a jednoznačně směrovanou komunikací. Na druhé straně slyšíme jen informace, stále se mluví a neděje se prakticky nic.

Luna v Beranu v kvadratuře s Jupiterem a Plutem v Kozorohu tlačí na to, abychom fungovali jinak. Ukazuje se, že život jsme si nastavili pro nás nekomfortně a některé jeho projevy a tlaky se nedají vydržet. Dobře sledujme, co se nám nelíbí, protože zítřek přinese dost dobré důvody k tomu, abychom to změnili.


96
n/a

| Předmět: Saturn a Slunce
21.04.20 03:19:48 | #19

Nepříjemný den. Slunce v Býku se staví do kvadratury se Saturnem ve Vodnáři. Stojíme tu tváří v tvář svým největším problémům. Stojíme tu tváří v tvář svým největším výzvám. Saturn se nachází ve znamení Vodnáře a tak se toho neděje tolik ve vnějším světe. Jako bychom byli v pohodě. Ale nejsme. Dostihly nás naši běsi a je nutno se jim postavit. Kdo podlehne, ten vstane až za dlouhou dobu. S tím vodnářským Saturnem to vypadá jako by pocity a emoce bránily uskutečnění něčeho silného, velkého a nám prospěšného. Něco chceme, po něčem saháme a ... brání nám konkrétní záležitosti, žádná virtualita. Kařdý z nás ty běsy pojmenuje jinak. Většinou pocházejí z ranku, kde jsme nejcitlivější a kde nám naskočí prvotní strach. U někoho je to práce, úkoly, jinde nechopnost se rozhodnout, dále třeba strach o druhé, obavy z budoucnosti. Jistě si každý najde své.

Obavy, jakkoli by byly virtuální, mají konkrétní průmět do tohoto světa, kde způsobí, že se něco nestane, něco se stane jinak a nenaplní se tak ty příznivé varianty. Nu, jedeme v tom všichni a tak bychom si i tady měli pomáhat. Tolerancí, vstřícností. Někde pomocnou rukou, jinde třeba jen tím, že se nebudeme zbytečně vyptávat.

Zbývá doslova pár dní, čtvrteční nov v Býku v konjunkci s Uranem uzavře tuto kapitolu a tohle téma. Začneme fungovat zase jinak. Záleží ale dost na tom, jak zvládneme aktuální lekci, rozhodne to o naší další životní cestě. Ve hře je stále varianta ta, že výrazně po prodělaných procesech posílíme a posuneme se o dost dál.


96
n/a

| Předmět: RE: Saturn a Slunce
21.04.20 10:07:52 | #20 (1)

Plně s tebou souhlasím, měla jsem nesmírně náročný den, to mám nyní všechny, a moc ti děkuji za zřízení této diskuze, já vykládám tarot, provádím numeralogický rozbor a léčím alternativními metodami co mi síly stačí, no a právě ted ze mě mizí a mizí, mám nyní báječnou příležitost tyto své schopnosti dokázat, mám karcinom plic, umřel na to i můj otec, v pátek mi v tramvaji odešla peněženka a mobil spolu s pěti mými spolucestujícími - černými miláčky ze sociálně slabé skupiny, kterým se ted pod diktátem EU zbožně klaníme
no, já to zvládnu, všechno i přesto, že jsem ohnivý kůn a takové holčičky v Číně zabíjeli hned po narození, ne ze zloby, naopak aby je uchránili od velice těžkého osudu, my jsme totiž bohužel velice dominantní, no a toto prožívá žena zatím hodně těžce, nyní se to naštěstí mění))) také mám za sebou šamanské zasvětcení, jsem prý jediná šamanka))) ale to už je víc jak 10 let zpátky, je možné, ba jisté, že od té doby se toto podařilo i jiným ženám))


62
n/a
 #19 

| Předmět: RE: RE: Saturn a Slunce
21.04.20 10:11:36 | #21 (2)

pouze sdílím... není to můj text :))


96
n/a
 #20 

| Předmět: Plní jara
20.04.20 08:21:19 | #18

A to jaro se rozjíždí na plné pecky. Je spojeno s nárůstem emocí. Neklid se netýká už naší osobnosti, realizace. Nedereme se tolik dopředu a nekřičíme nahlas. To ne. Slunce je v Býku a náš postup je pomalejší, rozvážnější a stabilnější. Když už něco chceme, dáme to najevo. Pokud je pro nás něco důležité, neptáme se, nežádáme, konáme. Je tu měsíc osobních rozhodnutí, v nichž dáme najevo to, co chceme.

Je to den zásadních rozhodnutí. Slunce v Býku nastupuje do kvadrátu se Saturnem ve Vodnáři. Tváří v tvář se setkáváme s překážkami. Vadí nám. Vadí našemu vývoji, růstu. Nacházejí se na naší cestě dál. Zalekneme se jich? Jejich překonání vyžaduje vtip, nadhled, inovace, jiný pohled na věc, hledání dalších alternativ. Hlavní je se nepozastavit. Uvědomme si, že do těchto momentů a procesů se téměř čistě promítají naše zásadní traumata táhnoucí se klidně až do raného dětství. Zastaví nás? Věřím, že ne. V řešení je třeba jít zpět až do srdce. Uvědomit si, že na štěstí a spokojenost máme nárok. Není tu nic a nikdo, kdo by nám toto mohl odpírat. Pokud se tak děje, je to proto, že jsme kdysi udělali chybu a v nějaké podobě jsme se zbavili možnosti v něčem mít právo rozhodovat. Pak nás problémy dostihly. Vezměme si to právo zpět. Dovolme si se projevit. Dovolme si dělat to, co nás naplňuje.

Podmínky jsou příznivé. Mars ve Vodnáři je stále v trigonu s Venuší v Blížencích. A tak se klidně může stát, že na naši nabídku kývnou, že náš návrh bude přijat. Je pravděpodobné, že nechceme jít, že se obáváme toho, co nás neovládá a co ve skutečnosti překážkou vůbec není. Možná stačí jen formulovaná myšlenka nebo záměr.

Co to tady dopisuji, dívá se mi přes rameno beranská Luna a kývá souhlasně. A dodává, že včera už bylo pozdě. Znáte ty netrpělivce


96
n/a

| Předmět: RE: Plní jara
21.04.20 10:17:52 | #22 (1)

na jiném serveru mám nick Sechmet, mail mám Iq Danae, má oblíbená Bohyně, když jsem s internetem začínala, chtěla jsem Ankh, toto bylo ale obsazené a proto vzniklo nynější ankch, nebot i toto je možnost psaní Anch, prostě jsem to spojila))) jsem prostě chytrá Žena)) mimochodem prý i krásná)) fotka, která je moje hlavní tady, patří k těm nejošklivější, které jsem našla)))a milí zlatí do přátel si zařadím pouze ty, jež tuto hádanku vyluští)))mail mám iqdanae@seznam.cz aby jste si mohli popovídat i když nejsem tady))
Ale tobě děkuji za nádherný příspěvek)) *27473* *32830* *888* *45* *99*


62
n/a
 #18 

| Předmět: RE: RE: Plní jara
21.04.20 10:29:10 | #23 (2)

uteklo mi slůvko vyluští, ona si s námi rádi pohrávají a čeština je k tomu asi ten nejlepší jazyk, který znám, angličtina je sice původní a Božská, bohužel s poměrně chudou slovní zásobou a po latině, češtině, ruštině a němčině, píšu v pořadí jež do mě byly vtloukány, už jsem jí do hlavy nebyla schopná narvat *105* ale slůvka jsou takoví malí skřítci - uličníci))
Všem doporučuji knihu Hvězdná znamení od Lindy Goodman, pozor, neplést se Slunečními znameními, ty jsou také kouzelné, ale ta první kniha vás naučí mnohému a dnes nesmírně potřebnému ezoterickému učení, je to znovuzrozená Sybila nebo Sibyla? kuwa poradí mi někdo správný pravopis? *2* *815* *559* *23398* *6890* *32730* 737 32830 ale máme Jaro,moji milí, a bude to JARO))) 27473 30045 251 431


62
n/a
 #22 

| Předmět: Býk! Slunce vstupuje do znamení Býka
19.04.20 01:17:35 | #17

Jaro je v plném proudu. Vrcholí. Pozornost se přenáší na kvalitu událostí, na kvalitu zážitků, na kvalitu řešení, na tvorbu. Stoupají emoce. Přejeme si ty dobré, ale přicházejí i ty druhé. Slunce kolem tři čtvrti na pět odpoledne vstupuje do zemského znamení Býka.

V zásadě se nedá říci, jestli je to dobře nebo špatně. To pozná kadý podle vlastního postavení planet v horoskopu. Každopádně se ale přestáváme věnovat sobě, egu, osobnosti a prosazení svých potřeb a soustřeďujeme se na hodnoty. Čtěme krásy a lásky života. I příroda se nás snaží okouzlit svými bohatými projevy. V čase Býka je naším úkolem stavět, tvořit a růst tak, abychom položili solidní základ pro náš život v dalších měsících.

A událost číslo dvě dnešního dne je sextil mezi Merkurem v Beranu a Marsem ve Vodnáři na jedné straně a současně s Venuší v Blížencích na straně druhé. Tak uvidíme, co nám přinese posel dobrých zpráv. Nějaké přijdou. Objeví se v podobě plánů a možností do budoucna. Budeme řešit, co, jak a kudy dál. Aspekty jsou příznivé, přejí odvážným a připraveným. Jsou tu otevřené obzory, setkání i prostor k řešení.

V kombinaci s Lunou v Rybách to nebudou jen tak nějaké povrchní plány a reakce. Sáhneme si pěkně do hloubky a řešení budou od podlahy. Mnoho štěstí vám přátelé i milí Býci!


96
n/a

| Předmět: Spolu
18.04.20 08:46:37 | #16

Náladu udává Luna v Rybách v konjunkci s Neptunem. Objevují se huboká témata. To, co jsme nevyřešili, se znova vrací a nutí nás abychom danou věc uskutečnili a provedli. Není mnoho obrany před silnými a nutkavými touhami a potřebami. Možnost by tu byla. Luna a Neptun jsou v kvadratuře s Venuší v Blížencích. Je tedy potřeba mluvit, diskutovat, setkávat se. Pojmenovat dané věci konkrétními slovy. Vyjednávat, diskutovat. Zeptat se. Jinak se v řadě situací nikam daleko nedostaneme. Dnešní témata ukazují, jak důležitá je komunikace, propojení a dotek. V jakékoliv podobě.

Aktivitu charakterizuje Slunce v Beranu. Pomalu v tomto znamení končí. Mnoho nového už nevznikve a nestane se. Zaměřujeme se víc na sebe. Konkretizujeme si úkoly. Přeříkáváme si role. Chystáme se. V těchto fázích roku bychom neměli rezignovat a uzavřít se do vlastní bubliny. Často to, co nyní uděláme, to provedeme pro sebe a svou budoucnost.

Procesy definuje volný trigon mezi Venuší v Blížencích a Marsem ve Vodnáři. Můžeme tak zjistit, že mnoho věcí jde. Objevíme, že náš život funguje tak, jak si ho nastavíme. A s převapením poznáme, že mnoho lidí je příznivě naladěných, nechce věci komplikovat a umí vyjít vstříc. Zkusme to tedy spolu.


96
n/a

| Předmět: Zajímejme se
17.04.20 02:38:27 | #15

Abychom si to zrekapituovali, Slunce pomalu končí v Beranu, pohybuje se na 28. a 29. stupni. Venuše v Blížencích stále v trigonu s Marsem ve Vodnáři. Na osobní rovině často přemýšlíme o sobě. O tom, co děláme dobře, co nikoliv. Jsou i tendence bilance, sumarizovat své možnosti a něco konkrétního z toho vyvozovat. Možná revidujeme cíle, plány a korigujeme vstupní předpoklady. Třeba také i přesněji cílíme na jednotlivé terče.

Venuše a Mars, je to poněkud skryté, ale jinak obecně důležité téma. Ve zkratce ukazuje na to, že se nám věci daří. Pro co se rozhodneme a začneme to dělat, to se i v nějaké podobě víceméně povede. Dovedeme se i lépe vyladit na aktuální potřeby. Jsme pragmatičtí a tak zpravidla dosahujeme dílčích cílů. Pokud oželíme efekt v podobě radosti a spokojenosti. Žijeme, často intenzivně, mnoho se toho děje. Je to ale poněkud ploché a výsledky nás netěší. Říkáme si No proto. Ale nebaví nás to. Výsledky tohoto plochého období najdeme až v momentě přesného trigonu Marse a Venuše. Ten bude překvapivě až ... v září. Venuše má před sebou od poloviny května retrográdní fázi. A tak se zdá, že některé vysněné věci se stanou ... až později, tedy na sklonku léta. Zato ale určitě budou!

A tak v dnešní den s Lunou ve Vodnáři, který jistě bude plný jiskřivého napětí a snad i jiser humor, sledujem konkrétní cíle, jednoznačné plány, jasné pokyny. Nic nezesložiťujme a snažme se vize a přání dotahovat do výsledků. Snažme se propojovat a setkávat s těmi okolo sebe jak jen to jde. Oni a jejich životy jsou nyní naší inspirací. Zajímejme se!


96
n/a