Rozcestník >> Kultura, umění a filozofie >> Zastávka u Kalimera 😊🌹

Informace

Název: Zastávka u Kalimera 😊🌹
Kategorie: Kultura, umění a filozofie
Založil: -
Správci: Mnichal
Založeno: 01.05.2022 13:45
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 101910x
Příspěvků:
4485

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Zastávka u Kalimera 😊🌹 - Volná diskuze..( aktuální dění, filozofické úvahy, budoucnost,vztahy, náboženství, kultura hudba..)
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět:
23.05.22 10:06:57 | #1385

Zmoudření bankovního lupiče
Lupiči vešli do banky a jeden z nich zakřičel hned u vchodu:
′′ Všichni si ve svém vlastním zájmu lehněte na zem! Peníze patří bance a život patří jen vám!"
Všichni přítomní si v klidu lehli na zem.

-Toto je příklad toho, jak jedna událost, rychle změní vaše životní priority.

Jedna žena si provokativně lehla na stůl, ale lupič jí hned okřikl:
′′ Tohle je loupež dámo, ne znásilnění, prosím jednejte podle toho!"

-Toto je ukázka toho, jak by se měl chovat pravý profesionál - Soustředit se jen na své cíle.

Ve fázi útěku z banky řekl nejmladší z lupičů (s akademickým titulem) staršímu lupiči, který vystudoval jen základní školu: ′′ Hej, staříku, to budeme hezky dlouho počítat, abychom zjistili, kolik jsme to vlastně ukradli co?"
Stařík vztekle odpověděl: ′′ Nebuď hlupák, proč by si to počítal? Počkáme, večer nám ve zprávách oznámí, o kolik banka přišla peněz".

-Tomu se říká zkušenosti - zkušenosti jsou dnes důležitější než titul.

Poté, co lupiči zmizeli, ředitel banky řekl účetnímu, aby zavolal policii.
Účetní odpověděl: ′′ Počkejte, přidáme k ukradené částce ještě 5 milionů, které jsme prodělali minulý měsíc a řekneme, že byly také ukradeny ".

-Tomu se říká: Být připraven a využít každé příležitosti.

Druhý den ve zprávách oznámili, že banka byla okradena o 100 milionů.
Zloději přepočítali své peníze, ale napočítali pouze 20 milionů.

-Toto je tzv. rozpor správných předpokladů, se skutečnou realitou.

Zloději byli naštvaní: ′′ Riskovali jsme své životy kvůli nešťastným 20 milionům, zatímco bankovní administrativa bez mrknutí oka ukradla 80 milionů!
Jak je vidět, tak je lepší studovat a krást s noblesou, než být jen primitivní jednoduchý zloděj ".

-Toto se nazývá : Ve znalostech je síla.

Ředitel banky měl obrovskou radost, hlavně protože jeho ztráty v hospodaření byly převlečeny za loupež.

-Tomu se říká: Nebát se a jít do rizika.

A to je konec příběhu a neb jak už kdysi prohlásil slavný spisovatel Bertolt Brecht:
,,Bankovní loupež je jen pro amatéry, skuteční profesionálové banky vlastní... 😃

Ještě dodatek:
Zbigniew Czendlik český římskokatolický duchovní řečený Zibi nedávno řekl:
„Dnes je doba úžasných možností. Ráno se probudíte a máte vytunelovanou firmu, barák i účet v bance.
Ale mnohem důležitější je nenechat si vytunelovat naději, víru, lásku a pozitivní pohled na svět.
Protože i na to se tuneláři najdou!“

Proto přestaňte sledovat ty negativní zprávy, které se předhánějí v negativnostech a když politici v televizi říkají, že chtějí vaše dobro - tak si ho raději hlídejte dobře - krade se dnes všechno!| Předmět:
23.05.22 07:15:46 | #1384

Krásné ráno a slunce v duši *34708* *6769*| Předmět:
23.05.22 07:15:36 | #1383

Krásné ráno a slunce v duši *34708* *6769*| Předmět:
23.05.22 07:15:25 | #1382

Krásné ráno a slunce v duši *34708* *6769*| Předmět: Dobré ráno,příjemný den🍀🍀🍀🌻🌻🌻
23.05.22 07:08:27 | #1381
🤣🤣🤣

2  

| Předmět:
22.05.22 21:59:28 | #1380

Když v roce 1995 bylo v Yellowstonském národním parku vypuštěno čtrnáct vlků, vědci netušili, jak moc to změní celý ekosystém parku.
Vlci nebyli v parku 70 let a celou tu dobu tam vládli jen jeleni, protože vlky lidé předtím všechny vystříleli. Jeleni zatím, za ty roky nekontrolovaného chovu (veškerá pozdější snaha lidí snížit populaci jelenů nebyla úspěšná) způsobili značnou škodu na místní floře .......
Čtrnáct vlků samozřejmě nemohlo sníst všechny jeleny, ale díky nim byli jeleni opatrnější na výběr míst a pastvin a vyhýbali se úplně některým plochám parku. Na těchto místech se začala oživovat vegetace. Za šest let se počet stromů zvýšil pětkrát. Jsou tu znovu bobři, kteří potřebují stromy, aby stavěli přehrady. Ondatry, kachny a ryby začali žít díky rostlinám u břehu. Vlci snížili populaci šakalů, což vedlo k nárůstu počtu zajíců a myší a ti přitáhli do parku jestřáby, lišky a orli. Medvědi se vrátili do parku, protože se obnovili lesní plody a mech, který potřebují medvědice pro svá mláďata.
Ale nejvíce překvapivě vlci změnili tok řek. Jak jeleni neustále spásali okolí břehů, kosodřeviny neměly čas na obnovu. Vrby, topoly a osiky čekala naprostá zkáza. Příchodem vlků se břehy stabilizovaly, snížila se eroze.. Stalo se to proto, že vliv vlků na jeleny vedl k výbušnému růstu stromů a trávy podél břehů řek, což vedlo k jejich posílení.
Geografie samotného parku se úplně změnila a to vše díky čtrnácti vlkům, které tam vypustili před necelými dvaceti lety.

Johan Peter Hasenclever


1  

| Předmět:
22.05.22 21:09:28 | #1379

STAROVĚKÉ NÁPISY
V této kapitole uvedeme příklad toho, co je možné přečíst na kamenech a hliněných destičkách, jež jsou objeveny na různých místech naší Země. Byl nalezen, například, kulatý disk s nápisem, který dostal název „Phaistos Disk“ („Фестский диск“). Zde je převod části jeho textu:

„Když jdete, přemýšlejte nad cestou a ne nad překážkami. Oči se dívají po prostranství, chřípí však vdechuje vůně. Na Zemi nebude žít ten, kdo se povyšuje, ani ten, kde se ponižuje. Existuje síla a existuje slabost, ale to, co je pravá síla, to je i opravdovou slabostí. Život si sami dláždíme za pomoci tory (pravdy). Ten, kdo nenávidí (neskrývá svůj opravdový vztah) – ten miluje, neboť podstata lásky není v úsměvu na rtech, leč v upevnění ducha. Nadčasovosti není rovno tělo, nýbrž láska muže k ženě, a láska ženy ke všemu, co jí patří.“

Tora. To – to je, Ra – sluneční svit, to je světlo pravdy (slunce zaručuje opravdový život, ale ne iluzi). Tora – znamená pravda. Tora se jmenuje bible židovského národa. Není na tom nic překvapujícího, protože písmo od začátku existovalo pouze u jednoho národu – a sice Árijského (nebo-li Vedruského), a to slovo je od nich propůjčeno.

Co je možné z „Phaistos Disku“ pochopit? Pokud nebudete vědět, co znamenají slova – Tora, nadčasovost, láska, v hlubším smyslu, tak absolutně nic. Dnešní člověk opravdový smysl těchto slov nezná. Proto vám zde říkáme, že písmo vám může předat pouze záhlaví. Ta hlavní podstata, která hýbe životními procesy, se nachází na energetické úrovni.

Například když vstoupíte do energetického pole stromu, strom vám může sdělit tak hluboké poznání, jaké si člověk ani neumí představit. Stejně tak může člověk vstoupit do takových kosmických úrovní, kde jsou různá vědění a různé moudrosti Vesmíru, pomocí své vlastní životní energie. Tyto informace se k člověku dostávají v podobě myšlenek, jako odpovědi na zadané otázky. Ale aby toho byl člověk schopen, musí vrátit své božské možnosti (ztratil se kult-URA – vytratily se s ním i možnosti, zkrátka degradovaly).

A k tomu ještě mohou tyto starověké nápisy lidé přečíst (rozšifrovat) každý úplně jinak, neboť písmena Árijů – nejsou vymyšlené znaky, nýbrž genetické spirály árijského (Vedruského) kódu národu. Svět energií nelze mozkem pochopit, proto je nemožné vysvětlit, proč vše se děje zrovna tímto způsobem.

V Arkaimu se spojovaly energie Země, Slunce a Luny. Spojením těchto tří energií vznikala čtvrtá energie s názvem „myšlenka Boha“. Energie „myšlenka Boha“ se pak spojovala s energií „čas“: Při spojení těchto dvou energií bylo možné pozorovat, k čemu bude docházet na Zemi, například třeba za deset tisíc let nebo devět, osm, sedm tisíc let apod., anebo se bylo možné podívat do minulosti: Devět tisíc let nebo i sto tisíc let zpět.

Jak k tomu docházelo? Všichni už víte, že myšlenka je materiální a energie „čas“ je též materiální, i když cíl času je trochu jiný než u myšlenky. Civilizace Vedrusů, nebo Árijů, byla schopna tyto energie spojovat a číst program života, který mohli i měnit. V podobě hologramu mohli vidět to, co se přihodilo dříve i to, k čemu bude docházet v budoucnosti. Tehdy uviděli, že za deset tisíc let budou lidé odvedeni od pravdy – zabloudí:

Zapomenou svoji podstatu, svoje předurčení, voda a vzduch budou otrávené a Země začne vyzařovat jiný zápach, a to škodlivý zápach dýmu a spáleniny. Ale špatný život měnit prudce na dobrý nelze – docházelo by tím k velkým katastrofám. Jenže oni také uviděli, že bez jejich přičinění může Země zemřít, proto zařídili pozvolný přechod od špatného k dobrému – pouze pozvolný přechod.

My – Bílá civilizace Védů, tedy Bělovodí – vám navrhujeme:
„Předepsali jsme na Zemi program lidského života s neotřesitelnou a kvetoucí Věčností. Božská Myšlenka naplnila živou energii „času“ a nevytvořila časové cykly života Země a lidí, nýbrž vytvořila pouze jeden cyklus s názvem Věčnost. Slovo, to je energie ŠTĚSTÍ – je tím hlavním, jak to bylo na začátku vymyšleno Bohem. Vrátili jsme božskou podstatu do Kola Věčnosti.

Energie ŠTĚSTÍ bude tou hlavní energií na Zemi i ve Vesmíru.
Lidé, kteří píší živou energii ŠTĚSTÍ živými stromy na živou Zemi, jsou v podstatě tvůrci Věčnosti, ale jsou to pouze ti, kteří to dělají bezelstně, upřímně, takzvaně od duše, pro dobro všeho na Zemi.
Nezapomeňte však na slova svých předků, která napsali na disk („Phaistos disk“): „Když jdete, přemýšlejte nad cestou, ne nad překážkami.“

Z knihy Bělovodí - Bílé Védy
Autor: Alexandr Savrasov
Z edice knih Vědění Prvopočátků


1  

| Předmět:
22.05.22 21:01:31 | #1378

Pořád nevím jak dat zde písničky z mobilu ,musím se zeptat po lopate.| Předmět:
22.05.22 20:59:58 | #1377

*6769* chyba| Předmět:
22.05.22 20:58:33 | #1375

Dobrou noc *15009* .
Někdo na to kafe ,čaj haha *19117* .
Jdu brzy zítra vstávám. *30644*