Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty

Informace

Název: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: visitor77
Správci: visitor77 , soucet
Založeno: 09.01.2020 20:14
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 173867x
Příspěvků:
12720

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty - Pojem biblického/filosofického Boha: Co je ateismus? teismus? Vznikl svět a Vesmír jako výsledek náhody? Big Bang-om?, jako nevyhnutnosť z náhody? - nebo byl stvořen nějakou sílou, či rozumovým osobním principem?...Zjevil se Bůh človéku, nebo si ho sám vytvořil? Je/není Bible Boží slovo/zjevení osobního Boha?...Má/nemá žido-křesťanská víra v Boha nějaký význam? historický nebo biblický Ježiš? Jaký je/není význam víry v Boha zjeveném v Kristu? má/nemá nějakou úlohu ve víŕe Církev?...Je/není ateismus/teismus založený na vědě?...kreacionismus? evoluce (druhů)`? theistický evolucionismus? - je pro evoluci druhů dostatek věděckých důkazů?..jaká je-, a co znamená víra v jiných náboženstvích?, sektách?...Forum je pro smysluplné a obohacující příspěvky a reakce k dané tématice, je tu vítán každý - je přípustná i konfrontační argumentační diskuze bez dehonestace diskutníka...pozn.: forum není pro úzce náboženské doktrinární/reklamní/propagandistické/pomlouvační/konspirační články a videa s antikatolickou/antikřesťanskou tématikou a propagandou...prosím, na začátek fora dávat jen novou tému s prezentací svého názoru...navíc, v případě použití Bible a internetovských odkazů, prosím současně o jejich krátký komentář, podstatu, hlavní myšlenku...
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #11102

Zobrazit vše

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
01.08.20 17:16:32 | #11102
Reakce na příspěvek #11093

Koleniku asi tě překvapim, ale dnes ti dám za pravdu. Tyto zázraky dovedou dělat i ta tvá hypnóza. Vzpomněla jsem si na příběh z Bible, kdy Mojžíš dělal zázraky, před faraonem a mudrci, věštci, čarodějové dovedli to stejné.

Jenže na oko před lidmi to bylo skoro stejné u těch čarodějů, ale netrvalo to nikdy dlouho. Zázrak jak přišel, tak rychle zmizel někde v rukávě *4502*
Kdežto vína se hosté napili a chleba se lidé najedli a to je ten rozdíl.

Kdyby stačila hypnóza k tomu, aby nám stvořila chléb a něco k pití, tak vlastně nemusíme chodit do práce. Jenže to my ještě nedovedeme. Jedině o tom zpívat, jak kdysi v době komunismu, že poroučíme větru dešti.
A jaká je skutečnost?


19
n/a
 #11093 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
02.08.20 09:02:17 | #11141 (1)

presne, zázraky" počas- a po hypnóze trvajú len krátky čas (minut, hodin) - čas vidění halucinace, - avšak zázraky v moci Krista aj celý život - ale to Pavlík jaksi ne a ne nepochopiť:-)


n/a
n/a
 #11102 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
02.08.20 09:47:02 | #11143 (1)

Zázrak jak přišel, tak rychle zmizel... To je zákonitě u skončení každí seance.
Kdežto vína se hosté napili a chleba se lidé najedli a to je ten rozdíl. Rozdíl je v tom, že sloužící, na základě post hypnotické sugesce, až vám řeknu "Doneste vodu!" donesete víno, z posledního sudu vpravo. Donesli tedy místo vody víno, ale byli přesvědčení, že donesli vodu, stejně jako všichni hosté.
A nasycení tisíců, "viděli", pouze Ježíšovi učedníci a nikdo jiný. Ježíš "rozděloval chleby a ryby", a oni je "rozdávali" imaginárním lidem, které učedníci "zřetelně viděli", na základě Ježíšovy sugesce, že tam jsou.
Kdyby stačila hypnóza k tomu, aby nám stvořila chléb a něco k pití, tak to hypnóza skutečně nedokáže, ale dokáže lidi přesvědčit, že tomu tak je.


13
n/a
 #11102