Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty

Informace

Název: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: visitor77
Správci: visitor77 , soucet
Založeno: 09.01.2020 20:14
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 161851x
Příspěvků:
12408

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty - Pojem biblického/filosofického Boha: Co je ateismus? teismus? Vznikl svět a Vesmír jako výsledek náhody? Big Bang-om?, jako nevyhnutnosť z náhody? - nebo byl stvořen nějakou sílou, či rozumovým osobním principem?...Zjevil se Bůh človéku, nebo si ho sám vytvořil? Je/není Bible Boží slovo/zjevení osobního Boha?...Má/nemá žido-křesťanská víra v Boha nějaký význam? historický nebo biblický Ježiš? Jaký je/není význam víry v Boha zjeveném v Kristu? má/nemá nějakou úlohu ve víŕe Církev?...Je/není ateismus/teismus založený na vědě?...kreacionismus? evoluce (druhů)`? theistický evolucionismus? - je pro evoluci druhů dostatek věděckých důkazů?..jaká je-, a co znamená víra v jiných náboženstvích?, sektách?...Forum je pro smysluplné a obohacující příspěvky a reakce k dané tématice, je tu vítán každý - je přípustná i konfrontační argumentační diskuze bez dehonestace diskutníka...pozn.: forum není pro úzce náboženské doktrinární/reklamní/propagandistické/pomlouvační/konspirační články a videa s antikatolickou/antikřesťanskou tématikou a propagandou...prosím, na začátek fora dávat jen novou tému s prezentací svého názoru...navíc, v případě použití Bible a internetovských odkazů, prosím současně o jejich krátký komentář, podstatu, hlavní myšlenku...
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #11222

Zobrazit vše


| Předmět: RE: Důvody odmítaní/prijímání Boha
03.08.20 13:14:10 | #11222
Reakce na příspěvek #11221

Píšeš - Lidé vážně zápolí s problémem věřit - nevěřit

Zajímavé, akorát si to zápolení nedovedu představit. Jak probíhá vlastně, nebo příkladně to zápolení? Něco jako hamletovská otázka? Třeba je v tom náboženském státu také něco prohnilé.


180
n/a
 #11221 

| Předmět: RE: RE: Důvody odmítaní/prijímání Boha
03.08.20 15:37:22 | #11228 (1)

..myslí sa na "boj" medzi ateismem a teismem na všetkých úrovniach osobného (individuálneho, rodinného) a spoločenského života (vzdelávanie, politika, veda, kultúra, umenie,...) ...ano, zdá sa, že to bola, je a bude to nikdy nekončiaca "hamletovské" otázka...áno, aj Ježiš predpovedal rozdelenie medzi ľuďmi pre jeho iméno - medzi otcom a synom, matkou a dcérou, medzi bratmi, sestrami, príbuznými, a pod. - vidíme to aj v rodinách...Kristus, ako čítame, priniesol "rozdelenie", ale hovorí aj o nevyhnutnosti jednoty v jeho jméne tak, ako je on v jednote s Otcem, inak to nejde......


n/a
n/a
 #11222 

| Předmět: RE: RE: RE: Důvody odmítaní/prijímání…
03.08.20 21:09:11 | #11257 (2)

Mezi ateismem a teismem nevidím boj, ale spíše jen nepochopení.

Na jedné straně nechápe teista, že ateista nevěří ve věčný život po své smrti a na různé zázraky popírající přírodní zákony. Že odmítá jakousi hypotetickou spásu, ať je to, co to je.

Na druhé straně nechápe ateista, že teista věří v realizaci pohádky O věčném životě po smrti teisty a nechápe tu naivní víru v jiné biblické pohádky. Ta O potopě je jen jedna z mnohých. Vznik boha Ježíše oplodněním Marie bohem je také "majstrštyk" a pak je to ještě trumfnuto scvaknutím dvou bohů s jakýmsi duchem do tříboha v jedné jednotce.

Ovšem teista (aspoň některý) uznává ozdravnou funkci církevních účinkujících na duševní problémy jejich publika. To vyzpovídání se ve zpovědnici má podobnou funkci jako vyzpovídání se na otomanu u psychiatra. Už i to týdenní (nedělní) kázání v kostele se nemine účinkem, to se komunisti také snažili realizovat různými proslovy (= kázáními) politiků na shromážděních a v médiích, ale musím uznat, že už to nemělo stejný říz jako proslovy z kazatelny v kostele. Možná že k tomu přispěla i kostelní atmosvéra s redukovaným obsahem kyslíku a zvýšeným obsahem kysličníku uhličitého a vonných silic ve vzduchu. Tím nechci přímo naznačit, že publikum v kostele muselo být trochu přiotráveno, aby se pak po mši cítilo lehčej venku na čerstvém vzduchu.


180
n/a
 #11228 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Důvody odmítaní…
03.08.20 21:35:52 | #11258 (3)

ne, to je boj na život a na smrt, je to otázka života a smrti!... dál na tohleto já nevím reagovat, snažím se, ale nejde to...to je prostě ondi, nic nové...poslát Ježíše do sfery pohádek, hypotez, osobu, ktorá změnila dějiny, zlomila letopočet, tak to je síla! - jak reagovat?:-)


n/a
n/a
 #11257 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Důvody odmítaní…
03.08.20 22:17:23 | #11261 (4)

Hrozné a strašné.

A akceptuj, že ne nějaký potulný kazatel spáchal křesťanství, ale ideologové tvořili náboženskou diktaturu ne nepodobnou jiným nelidským diktaturám. Období aktivního křesťanství v Evropě je obdobím náboženských válek vedených proti lidem s jiným názorem s neúprosnou krutostí. Takhle viděno máš pravduže šlo o boj na řivot a na smrt. A to vše pod korouhvicí boží milosti a boží lásky. To už nebyl jen krutý vražedný boj, to bylo nábožensky arogantní vraždění.

Motto "je lepší zabít deset nevinných, než nezabít jednoho vinného - bůh se o nevinné postará a odmění je".


180
n/a
 #11258 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Důvody odmítaní…
03.08.20 22:36:18 | #11262 (4)

Jeden citát - "Není žádné nebe či snad život na druhé straně - to je jen pohádka pro ty, kteří se bojí tmy."
(Stephen Hawking)
Ježíš sám o sobě nezměnil dějiny (ve své době byl pro své současníky téměř neznámou osobou), ani nestanovil letopočet (to chybně provedli církevní představitelé o 300 let později). Křesťanství utvářeli jeho apologeti a následovníci, z nichž většina ho ani neviděla, v dalších stoletích.


86
n/a
 #11258 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Důvody odmítaní…
04.08.20 08:34:07 | #11274 (4)

Do sféry pohádek to přece posílá poznaná skutečnost.


68
n/a
 #11258 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Důvody odmítaní…
06.08.20 07:17:17 | #11341 (4)

Stačí si uvědomit, že žido - křesťanského Boha, zjavili dva výtečníci: Prolhaný Mojžíš a podvodník Ježíš. A je hned jasno.


11
n/a
 #11258