Buď doma, nos roušku #chranimtebe - https://chranimtebe.cz/ Když nemusíte, nechoďte ven, když musíte, vemte si roušku. Pokuď roušku nemáte, můžete si ji zkusit ušít - Návod ZDE nebo na výše uvedeném odkazu.
Pokud nemáte možnost si roušku ušít, můžete zkusit jeden z těchto návodů - Rouška z trička nebo Rouška z jednorázových ručníků
Buďme k sobě ohleduplní a nepodceňujme situaci, společně to zvládneme.

Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty

Informace

Název: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: visitor77
Správci: visitor77
Založeno: 09.01.2020 20:14
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 37524x
Příspěvků:
5394

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty - Co je ateismus? Má/nemá žido-křesťanská víra v Boha nějaký význam? Co znamená víra v Boha zjeveném v Kristu v životě člověka? Má/nemá víra i nějaký transcendentální význam/smysl? Je/není víra v Boha spojena s Církví? Je/není atheismus založený na vědě? Podporuje ho věda? Je/není kompatibilita víry v Boha s vědou? Jaká je a co znamená víra v jiných náboženstvích?, sektách?...forum je pro smysluplné a obohacující příspěvky a reakce k dané tématice, tu je vítán každý...
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #208

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: Vesmír a svet, aký je…
30.01.20 10:19:17 | #208
Reakce na příspěvek #190

dokonca sa ( a to je v každom experimentálnom laboratóriu)pred experimentom v labáku bavíme o tom, ako ten pokus má vyjsť, asi vyjde, aké predpokladáme budú výsledky, čo je normálne - a na základe experimentálnych podmienok a metod obyčajne na 90% odhadneme ako to vyjde (iste, aj prekvapenia, a to sú práve tie objavy - mimo našich apriori záverov)! ...tak! - všetko je a priori dané, my to len sledujeme nastavením vhodných experimentálnych podmienok:-)


n/a
n/a
 #190 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Vesmír a svet, aký…
30.01.20 16:28:26 | #212 (1)

Reakce na příspěvek #208

"experimentom v labáku" je pouhé ověřování nějaké teorie vypracované vědci. To není přímo vědecké dokazování. V "labáku" pracují zejména laboranti a laborantky.

Ale protože není nic digitální, tak existují pochopitelně variace a kombinace zaměstnání a povolání.

No a jsme zase u toho věčného a sporného tématu : důkazy.

Kdo dokázal, že Slunce je centrem sluneční soustavy a proč tomu tak je? Laborant asi ne. Kdo to tedy byl?
Pozorovatel jen pozoruje a například Claudius Ptolemaius byl takovým pozorovatelem reálného světa a protože nebyl vědcem, tak sestavil falešnou, ale bohulibou teorii geocentrismu. Ten blud ovládl celou Evropu po víc jak tisíciletí, protože si jej církev začlenila do své náboženské ideologie.


138
n/a
 #208