Buď doma, nos roušku #chranimtebe - https://chranimtebe.cz/ Když nemusíte, nechoďte ven, když musíte, vemte si roušku. Pokuď roušku nemáte, můžete si ji zkusit ušít - Návod ZDE nebo na výše uvedeném odkazu.
Pokud nemáte možnost si roušku ušít, můžete zkusit jeden z těchto návodů - Rouška z trička nebo Rouška z jednorázových ručníků
Buďme k sobě ohleduplní a nepodceňujme situaci, společně to zvládneme.

Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty

Informace

Název: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: visitor77
Správci: visitor77
Založeno: 09.01.2020 20:14
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 37349x
Příspěvků:
5382

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty - Co je ateismus? Má/nemá žido-křesťanská víra v Boha nějaký význam? Co znamená víra v Boha zjeveném v Kristu v životě člověka? Má/nemá víra i nějaký transcendentální význam/smysl? Je/není víra v Boha spojena s Církví? Je/není atheismus založený na vědě? Podporuje ho věda? Je/není kompatibilita víry v Boha s vědou? Jaká je a co znamená víra v jiných náboženstvích?, sektách?...forum je pro smysluplné a obohacující příspěvky a reakce k dané tématice, tu je vítán každý...
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #292

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: Kto je Boh principiálne?
05.02.20 16:36:17 | #292
Reakce na příspěvek #290

:-) iste, viem., že ma chcete podpichnúť:-) ...to je SZ-nné videnie a vnímanie Boha, tak, ako ho starý Izrael vnímal, posudzoval, chápal...vieme, že vnímanie, a chápanie Boha má v dejinách určitý vývoj, graduje, Boh sa človeku v dejinách zjavoval postupne - konečné zjavenie Boha prišlo až v Ježišovi Kristovi, jeho Synovi, Bohu z Boha, Svetlo na osvietenie Židov i pohanov - ktorý Jánovi povedal/zjavil to najväčšie tajomstvo dejín, najradostnejšiu zprávu: Boh je láska! amen!


n/a
n/a
 #290 

| Předmět: RE: RE: RE: Kto je Boh principiálne?
05.02.20 18:09:11 | #294 (1)

visitore vysvětlení to není špatné *691* ale je v tom ještě něco dalšího, přece jenom je to slovo Boží. Co takhle si vzít jeho tvrzení jako svědectví a soudit Boha ,za to,že nechal Ježíše zemřít na kříži ,když měl prostředky ho zachránit. U dněšního soudu by byl odsouzen za neposkytnutí pomoci. Soudce by řekl: "Bože vy jste už dopředu říkal ,že tvoříte zlo a tou Ježíšovou smrtí jste to jen dokázal."


-104
n/a
 #292 

| Předmět: RE: RE: RE: Kto je Boh principiálne?
05.02.20 18:20:29 | #296 (1)

A protipól lásky je ?????
*33648*
A objevil to kdo???
*3440*


77
n/a
 #292 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Kto je Boh principiálne?
05.02.20 23:28:05 | #300 (1)

čo je protipólom svetla? - tma!...protipólom lásky je neláska (a tá sa dá rozvinúť do x-aspektov: pýcha, nenávisť, zloba, krutosť, vraždy, potraty, násilie,....)


n/a
n/a
 #292 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Kto je Boh…
07.02.20 01:54:16 | #310 (2)

toto je reakce na příspěvek č. 300

protipólom svetla je tma jen myslích lidí nemající o fyzice a přírodě odpovídající znalosti.

S větlo je energie zprostředkovaná elektromahnetickou vlnou jejíž kvantum je nazáván fotonem. Tma není protipólem, ale absencí výše zmíněné energie. Tma je nesvětlem. *15238*
Podobně nemá nějaký protipól gravitace, nebo energie. Podobně jako jeden ukazatel energie, teplota. Ta nemá negativní hodnoty, Začíná prakticky nulou, tedy nula K (-273,15 °C).

No a ta láska nebeskáaaááá? Tu lze také rozvinou do mnoha faset. Láska k motocyklu, je jiná, než láska k přírodě, láska k manželce, dětem a podobně. Také máme lásku k rodičům, k vlasti, ke sportu, k řízkům, k šampaňskému, nebo ke vřídelní vodě. *20634*


138
n/a
 #300 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Kto je Boh principiálne?
06.02.20 20:15:53 | #302 (1)

Nejen tou smrtí na kříži. Po celé lidské dějiny ten údajný Bůh proti zlu nezasahuje. Pokud autoři SZ Boha špatně interpretovali, pak s největší pravděpodobností je španá celá interpretace SZ. Což by mělo svou logiku, vzhledem ke rozporům se skutečností.


48
n/a
 #292 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Kto je Boh…
07.02.20 16:14:52 | #326 (1)

Boh sám svojou rukou proti zlu nemôže zasahovať, zasahuje mocou a silou iných - tých, ktorí v neho uverili a sú mu verní...samozrejme sily zla v dejinách v mnohých prípadoch dočasne porazili sily dobra, čo 'ho výsledkom bola ľudská nenávisť, vyhrotená vo válkach, a pod. - ale je nepopierateľný fakt, že sily zla vždy prehrajú, lebo dobro je vôľou Boha, lebo Boh je láska - a tá vždy nakoniec víťazí a zvíťazí, je neporaziteľná, večná, vždy pretrvá...všetko je na Bohu - on odpúšťa i dopúšťa občas zlo - aby sa prejavila jeho moc - dobro, aby sme sa zo zla i poučili - i zlo vychováva k dobru...


n/a
n/a
 #292 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kto je Boh…
07.02.20 16:44:20 | #334 (2)

Reakce na příspěvek 326

Bůh lásky se jmenuje Amor, někdy Cupido a střílí své sladké šípy do srdcí lidí. Tuhle pohádku znám už dávno a mnohý si ji vychutnal a někteří šťastlivci z nás si ji vychutnali opakovaně. Není nad Amorův šíp. *20634*

To že katolický bůh nemá proti zlu žádnou sílu je vidět na neúspěšnosti neustálých modliteb pobožných o zastavení zla, třeba toho ve válkách. Papež se také rok, co rok, modlí za mír ... a on ne a ne nastat. Jde však i o násilí v domácnosti, nebo odcizení dětí a jejich zneužití drog. Rovněž nezastaví žádné modlitba ožralého řidiče za volantem, aby na silničním přechodu nezabil nějaké osoby,

Tak k čemu je vlastně ten katolický bůh, když nijak nereaguje. Já vím, já vím co namítneš - ano věřícímu pomáhá autosugesce. Když je chorý a hledá pomoc a útěchu v modlitbách, tak to vede ke zlepšení jeho psychického stavu, dávky sedativ a narkotik lze snížit. A tomu mohu tleskat.
Když pobožnému člověku znásilní a zabije dítě nějaké jiné boží stvoření, tak vrahovi odpustí v přímém televizním interview. Tím si zřejmě vyslouží jednu hvězdičku v kádrovém posudku v nebi.

Ano cesty lidské mysli jsou často nevyzpytatelné, zrovna jako ty boží. Což je důkaz toho, že člověk stvořil boha/hy a ne opačně.


138
n/a
 #326 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kto je Boh…
07.02.20 17:45:11 | #340 (1)

ale. no, ondi. opakujem už možno 10.x - hovoríme o Bohu, s "B", nie bohu s "b"..tvrdíme v súlade s evanjeliom: Boh je láska, ne bůžik lásky (amor), podľa rímsko-gréckych bájí...žiadna autosugescia, jednoducho viera v to, čo nám zjavil Ježiš, a jeho slovo je slovo pravdy - veríme!...v živote veríte mnohým nezmyslom, a nepripúšťate si to! - Ježiš nie je nezmysel...kresťan vždy odpúšťa, i keď sa to prieči jeho vedomiu, i v počiatku aj svedomiu...iste, kto to dokáže, má ú Boha poklad, je jednou nohou v nebi...nepáči sa mi napr., že v tej kauze na Slovensku (vražda novinára Kuciaka a jeho snúbenice) sa katolíci Kušnírovci a Kuciakovci (rodičia) prezentujú tým, že vrahovi Marčekovi a jeho objednávateľovi vraždy Kočnerovi, hoci ešte neboli odsúdení), dušujú, že im neodpustia - ale to ich časom dobehne, svedomie veriaceho v Boha núti vždy odpustiť, nech je to hocičo: - vždy odpustiť, aj vrahovi svojho dieťaťa! - je to nesmierne ťažké, chápeme, nezažili sme to, ale Boh/Kristus to tak chce, amen! - my totiž nevieme, čo všetko je za tým, že človek vraždí, vie to iba Boh...


n/a
n/a
 #292 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kto je…
14.02.20 23:58:53 | #378 (2)

reakce na 340

" opakujem už možno 10.x - hovoríme o Bohu, s "B", nie bohu s "b". "

To opakuješ určitě vícekrát. Pro mne je "bůh" slovo označující pomyslnou bytost obdařenou v něj věřícími lidmi nadpřirozenými vlastnostmi. Moderní bůh se transportuje bez ztráty času vesmírným prostorem, neuškodí mu teploty jak 0 K, tak mu nevadí 1012 K. Je neprůstřelnej, nepropíchnutelnej, jadernou bombu klidně spolkne a po její explozi si ani neříhne. Energii získává záhadným způsobem a hlavně nestárne, neopotřebovává se, neporouchá se, nepotřebuje olej do převodovky. Nejí, nepije, nekadí, nečůrá, nemá tedy odpovídající otvory v tělese. Není z prvků které se nachází v nám známé tabulce (třeba od Mendělejeva). Není ani z kvarků, je nehmotný, průhledný. Je imunní proti gravitaci, klidně si vleze do středu Slunce a tam si lebedí.
Pobožní jsou přesvědčeni, že se takováhle fantastická bytost stará právě jen a jen o ně, že jim naslouchá a milujíce je jim snáší modré s nebe. Nebo z nebe?

No a právě to nebe, kde ten bůh šéfuje. Kdepak je máme, kdepak je hledat a co maj na mysli knězové, rabíni a ajatollové, kteří mrtvole slibují, že se dostane do této destinace?

Zkrátka visitore77, pohádky jsou pěkné, poučné i zábavné, ale každá pohádka má svůj konec, když zazvoní zvonec.
*20634*


138
n/a
 #340 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kto je…
07.02.20 19:57:05 | #342 (1)

Lidé, kteří utrpěli nepředstavitelnou ztrátu, jako v tom případu Kuciaka a jeho snoubenky, mohou získat i deprese se suicidálními tendencemi. Takovým lidem je psychiatry (tedy i duchovními - což je vlastně stejné povolání) doporučeno "odpustit" vrahovi, s vyhlídkou na to, že jejich zavražděné děti sedí v pohodě u boha a že vyfasovali andělská křidélka a že by snad měli být vrahovi vděčni.

Takhle odpouštěli například manželky z Lidic, Ležáků a dalších a dalších vesnic Němcům jejich zločiny. Tohle bych já nedokázal. Pobožní to dokážou, protože jim hrozí, že když neodpustí, tak je po smrti bůh nepustí do nebe. Takže odpouštějí z vlastního prospěchu, ale jen verbálně na veřejnosti, tedy pokrytecky, protože odpustit takovou zvířeckost nelze.

Ten vrah, Marček, vraždil za peníze, vraždění si zvolil za povolání. Picnul novináře na objednávku a protože se ta dívka na tu vraždu koukala, tak picnul i ji. Jsem zvědav, kdy vrah bude propuštěn na amnestii, bude mu tedy "odpuštěno" samotným prezidentem, asi jako Zeman "odpouští" vrahům v ČR. Asi podle představ, že vrahům odpouští i křesťanský bůh. I Breivikovi bylo zaisté odpuštěno a brzy bude na svobodě, jako třeba ta sv..ě manželka vraha Marca Dutrouxe, která nechala ve sklepní díře pojít dvě dívky hlady a zoufalstvím. . Věděla, když byla zatčena, kde jsou zavřené, neřekla to. Už je dávno na svobodě a ten hajzl si už zažádal o předčasné propuštění.

Fakt si nedovedu představit, že by rodič, sourozenec ... těch obětí přišel k vrahovi a s ůsměvem ve tváři by řekl "odpouštím ti to, že jsi znásilni, umučil a nechal chcípnou moji milovanou dceru, sestru..".
Odpustit mohu někomu, kdo mi v tramvaji nechtěně šlápne na nohu, nebo (jako můj blbej soused), že mi nacouvá do auta (prý "já mám automatiku na couvání a ta vůbec nepípala" .. oči a mozek používat je pro něj zbytečný luxus *15238* ).


138
n/a
 #292 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kto je Boh…
15.02.20 10:40:36 | #400 (1)

Proti zlu zasahují i ti, kteří v Boha nevěří.


48
n/a
 #292 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kto je Boh…
15.02.20 14:06:34 | #402 (1)

iste, svetské zákony sú nastavené (majú cieľ) na boj o dobro (často, napr. trestný zákon, pramenia z Desatora i z Božieho prikázania lásky k blížnemu) - teda i svetské zákony sú Božie zákony, a nezávisia od toho, kto ich tvorí - v parlamente je to vždy spolupráca ateistov, agnostikov, liberálov, veriacich, a i....jednoducho svetský mravný zákon je súčasne i Boží zákon...


n/a
n/a
 #292 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kto je…
18.02.20 12:54:54 | #448 (1)

A před desaterem se mohlo libovolně beztrestně krást, loupit a vraždit, nebo co?


94
n/a
 #292 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kto…
18.02.20 13:09:43 | #450 (2)

No tak nějako, Mojžíš zabil člověka a izraelité při odchodu z Egypta si "vypůjčili" od egypťanů šperky, zlato ..i jiného..zboží..


n/a
n/a
 #448 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
19.02.20 16:45:51 | #538 (1)

A to znamená, že se to smělo?


94
n/a
 #292