Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty

Informace

Název: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: visitor77
Správci: visitor77
Založeno: 09.01.2020 20:14
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 120349x
Příspěvků:
10554

Předmět diskuze: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty - Pojem biblického/filosofického Boha: Co je ateismus? teismus? Vznikl svět a Vesmír jako výsledek náhody, jako nevyhnutnosť z náhody? - nebo byl stvořen nějakou sílou, či osobním principem? ..Má/nemá žido-křesťanská víra v Boha nějaký význam? Je/není víra v Boha spojena s Církví? Jen historický nebo biblický Ježiš? - kde je pravda?.....Je/není ateismus založený na vědě? Podporuje ho věda? Je/není kompatibilita víry v Boha s vědou? Je pro evoluci druhů dostatek věděckých důkazů? evolucionismus? evoluční kreacionismsus? kreacionismus?.....Co znamená víra v Boha zjeveném v Kristu v životě člověka? Jaká je, a co znamená víra v jiných náboženstvích?, sektách?...forum je pro smysluplné a obohacující příspěvky a reakce k dané tématice, je tu vítán každý - je přípustná i konfrontační argumentační diskuze bez dehonestace diskutníka...pozn.: forum není pro úzce náboženské doktrinární/reklamní/propagandistické/pomlouvační články a videa...prosím, na začátek fora dávat novou tému s prezentací svého názoru...navíc, v případě použití Bible a internetovských odkazů, prosím o jejich krátký komentář, podstatu, hlavní myšlenku...
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #5233

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: víra a rozum
20.05.20 18:36:38 | #5233
Reakce na příspěvek #5067

Není pravda, že ateisté věří, že neexistuje bůh pokud toto není pravda tak potom je pravda opak tedy: Ateisté věří že existuje Bůh. *6554*


-77
n/a
 #5067 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: víra a rozum
20.05.20 19:00:22 | #5240 (1)

Vidím, že neustále nechápeš naprosto jednoduchou věc. Je rozdíl mezi věřit v neexistenci a nevěřit i existenci. Ateismus není víra, ale naopak absence víry v Boha a bohy.


68
n/a
 #5233 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: víra a rozum
20.05.20 20:24:10 | #5256 (1)

Jonatáne, dám ti takový příklad:

Pan Vomáčka je z Prahy. Pan Vopička (mdlého rozumu), vidí fotografii z Prahy, na které je vyobrazen pohled z Karlova mostu na Hradčany, a v popředí rozmazaná postava, která, procházeje bez zájmu kolem, vlezla fotografovi do záběru. Pan Vopička říká svému bratrovi (zdravého rozumu): „Podívej, tady prochází pan Vomáčka, ten je přece z Prahy!“ Jeho bratr mu vysvětluje, že to sice může být pan Vomáčka, nicméně pražáků jsou mraky, takže to nejspíš bude někdo jiný. Pan Vopička ale trvá na svém, věří, že je to pan Vomáčka.

A teď mi, Jonatáne, odpověz, jestli vidíš rozdíl mezi následujícími možnostmi, a která z nich pro názor bratra pana Vopičky platí:

  1. Bratr pana Vopičky nevěří, že je to pan Vomáčka, protože je to velmi nepravděpodobné.
  2. Bratr pana Vopičky věří, že to může být kdokoliv, jen ne pan Vomáčka.

110
n/a
 #5233