Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty

Informace

Název: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: visitor77
Správci: visitor77
Založeno: 09.01.2020 20:14
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 115636x
Příspěvků:
10323

Předmět diskuze: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty - Pojem biblického/filosofického Boha: Co je ateismus? teismus? Vznikl svět a Vesmír jako výsledek náhody, jako nevyhnutnosť z náhody? - nebo byl stvořen nějakou sílou, či osobním principem? ..Má/nemá žido-křesťanská víra v Boha nějaký význam? Je/není víra v Boha spojena s Církví? Jen historický nebo biblický Ježiš? - kde je pravda?.....Je/není ateismus založený na vědě? Podporuje ho věda? Je/není kompatibilita víry v Boha s vědou? Je pro evoluci druhů dostatek věděckých důkazů?.....Co znamená víra v Boha zjeveném v Kristu v životě člověka? Jaká je, a co znamená víra v jiných náboženstvích?, sektách?...forum je pro smysluplné a obohacující příspěvky a reakce k dané tématice, je tu vítán každý - je přípustná i konfrontační argumentační diskuze bez dehonestace diskutníka...pozn.: forum není pro úzce náboženské doktrinární/reklamní/propagandistické/pomlouvační články a videa...prosím, na začátek fora dávat novou tému s prezentací svého názoru...navíc, v případě použití Bible a internetovských odkazů, prosím o jejich krátký komentář, podstatu, hlavní myšlenku...
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #5234

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: víra a rozum
20.05.20 18:42:12 | #5234
Reakce na příspěvek #4950

ateisté nevěří a to bez důkazu. protože když se člověk rozhlédne kolem sebe tak nemůže nevidět že tu někdo něco vytvořil. kdyby to bylo nic to by byl důkaz neexistence Boha jenže to by neexistovali ani ateisté. *6554*


-78
n/a
 #4950 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: víra a rozum
20.05.20 19:12:39 | #5242 (1)

Ateisté nevěří, protože teisté nemají důkazy pro své tvrzení. Existence světa nijak nedokazuje existenci Boha a už vůbec ne vlastnosti, které Bohu věřící přisuzují.
Ty musíš být přesvědčen, že když prší, hází po tobě Bůh kapky vody. *2*


68
n/a
 #5234 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: víra a rozum
20.05.20 20:30:16 | #5257 (1)

Není pravda, že existence něčeho dokazuje, že to někdo vytvořil. To není logika, to je víra.

Bez důkazu pro víru je nevíra jediným logickým postojem. Tak jako bez důkazu pro vinu je nevina jediným možným verdiktem. Soud nebude požadovat důkaz neviny, pokud neexistuje důkaz viny. To je logické.
Když tvrdím, že něco existuje, nedokážu to tím, že nikdo nenajde důkaz neexistence, ale jedině tím, že prokážu existenci.


109
n/a
 #5234