Buď doma, nos roušku #chranimtebe - https://chranimtebe.cz/ Když nemusíte, nechoďte ven, když musíte, vemte si roušku. Pokuď roušku nemáte, můžete si ji zkusit ušít - Návod ZDE nebo na výše uvedeném odkazu.
Pokud nemáte možnost si roušku ušít, můžete zkusit jeden z těchto návodů - Rouška z trička nebo Rouška z jednorázových ručníků
Buďme k sobě ohleduplní a nepodceňujme situaci, společně to zvládneme.

Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty

Informace

Název: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: visitor77
Správci: visitor77
Založeno: 09.01.2020 20:14
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 36886x
Příspěvků:
5349

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty - Co je ateismus? Má/nemá žido-křesťanská víra v Boha nějaký význam? Co znamená víra v Boha zjeveném v Kristu v životě člověka? Má/nemá víra i nějaký transcendentální význam/smysl? Je/není víra v Boha spojena s Církví? Je/není atheismus založený na vědě? Podporuje ho věda? Je/není kompatibilita víry v Boha s vědou? Jaká je a co znamená víra v jiných náboženstvích?, sektách?...forum je pro smysluplné a obohacující příspěvky a reakce k dané tématice, tu je vítán každý...
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #5418

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: msyterium a rozum
22.05.20 15:55:47 | #5418
Reakce na příspěvek #5414

...a rovnako Koperník se svým héliocentrismem, Giordano Bruno a Galileo Galilei boli veriaci (ak mali nedorozumenia s Cirkvou, bolo x-krát vysvetlené prečo:-)


n/a
n/a
 #5414 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: msyterium a…
22.05.20 16:17:28 | #5426 (1)

já jim to připomenu, měli problémy s věroukou, ne s bádáním kolem planet, to jim nikdo nevyčítal. *4585*


-101
n/a
 #5418 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: msyterium a…
25.05.20 14:51:50 | #5794 (2)

Ne s věroukou, ale s blbci, kteří jí jen tupě věřili.


94
n/a
 #5426 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: msyterium a…
22.05.20 17:26:44 | #5432 (1)

Tito lidé byli zapsáni jako křesťané, zrovna tak jako i já a miliony jiných atheistů.
Když je človíček kojencem, tak se nemůže bránit proti majetnickému chtíči církve. Pochopitelně je na vině pěstovaná výmluvnost služebníků božích, kteří asi ukecali mou babičku aby mne i mého bráchu dala pokřtít. Sranda byla také, že jsem jako šestiletý chlapeček fungoval jako kmort při křtění mé sestřenice. Její rodiče se to nesměli dozvědět, byli skalní komunisti a pokřtěná dcera by jim mohla být kaňkou v kádrovacím posudku.

Nech na hlavě visitore, katolická církev je spíš pro smích, než pro seriózní rozpravu. Ty klidně tvrdíš i o Eisteinovi, že byl pobožným člověkem. Jenže on používal obraty, ve kterých figurovalo slovo " bůh" při označování něčeho tak velkolepého jako je Vesmír a jako je příroda se svými přírodními zákony.

Už jsi kdysi psal, že křesťan nechodící na povinné modlení do kostela a katolík, který neprozradí své myšlenky zpovědníkovi se tím automaticky vylučují z jejich církve. Není mi známo, že by A. Einstein chodil do synagogy, ale vím, že mu jakýsi americký biskup nadával do atheistů a když se mu prý nelíbí křesťanská Amerika, tak ať táhne zpět do Německa.


135
n/a
 #5418