Buď doma, nos roušku #chranimtebe - https://chranimtebe.cz/ Když nemusíte, nechoďte ven, když musíte, vemte si roušku. Pokuď roušku nemáte, můžete si ji zkusit ušít - Návod ZDE nebo na výše uvedeném odkazu.
Pokud nemáte možnost si roušku ušít, můžete zkusit jeden z těchto návodů - Rouška z trička nebo Rouška z jednorázových ručníků
Buďme k sobě ohleduplní a nepodceňujme situaci, společně to zvládneme.

Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty

Informace

Název: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: visitor77
Správci: visitor77
Založeno: 09.01.2020 20:14
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 35268x
Příspěvků:
5155

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty - Co je ateismus? Má/nemá žido-křesťanská víra v Boha nějaký význam? Co znamená víra v Boha v životě člověka? Má/nemá víra i nějaký transcendentální význam/zmysel? Je atheismus založený na vědě? Podporuje ho věda? Je/není kompatibilita víry v Boha s vědou? Co znamená víra v jiných náboženstvích?...forum je pro smysluplné a obohacující příspěvky a reakce k dané tématice, tu je vítán každý...
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #566

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
19.02.20 20:59:33 | #566
Reakce na příspěvek #368

reakce na 564
kroky : "Zdravotnictví to není ateistů zásluha."

Zásluha pobožných už vůbec ne.

V době temného křesťanského Středověku upadlo zdravotnictví v Evropě na úroveň doby kamenné. To nebylo jen absencí hygieny a následujících epidemií, ale i následkem nesmyslně vsugerované představě, že choroby a bolest jsou zkouškou zbožnosti. I ta mentálně zaostalá matka Tereza tvrdila, že bolest je boží dar, je dotek Ježíše.

Teprv v 17. století, po oslabení církve se začalo blýskat na lepší časy.
Dá se to ukázat i na příkladu Jana Jesenského, lékaře, který roku 1600 (v tom roce upálili katolíci Giordana Bruna) provedl první veřejnou pitvu. Kde, no přece v nekatolické Praze. Další běh událostí je známý, násilné pokatoličťování vedlo k povstání Stavů, k odporu, k defenestranci a k bitvě na Bílé Hoře s následující sebevražedbou 30. letou válkou. Katolíci Jeseniovi nic neprominuli a nechali ho popravit. Kde? V Praze, na Staroměstském náměstí. Tam, kde se opět začne stavět nenáviděný Mariánský sloup. Příští rok to bude rovných 400 let, kdy tam bylo zavražděno 27 českých pánů kvůli neochotě se dát pokatoličtit.
Tak si kladu otázku, jestli se ta pokatoličťovací historie nebude znova opakovat. Fakt nevím, jestli tohle mají občané zapotřebí, ten další klín vražený do už tak rozhádané společnosti.


134
n/a
 #368 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
19.02.20 21:18:18 | #568 (1)

Ja to vidím z jiné perspektivy, bylo přeci založeno tolik církevních řádů které pečovali o nemocné.., to jest sestry a bratři, jako lékařská věda je taky dobrá to jo ..


n/a
n/a
 #566