Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty

Informace

Název: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: visitor77
Správci: visitor77
Založeno: 09.01.2020 20:14
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 79438x
Příspěvků:
8561

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty - Co je ateismus? teismus? Vznikl svět a Vesmír jako výsledek náhody, jako nevyhnutnosť z náhody? - nebo byl stvořen nějakou sílou, či osobním principem? Je pro evoluci druhů dostatek věděckých důkazů? ...Má/nemá žido-křesťanská víra v Boha nějaký význam? Je/není víra v Boha spojena s Církví? ...Je/není ateismus založený na vědě? Podporuje ho věda? Je/není kompatibilita víry v Boha s vědou? ...Co znamená víra v Boha zjeveném v Kristu v životě člověka? Jaká je, a co znamená víra v jiných náboženstvích?, sektách?...forum je pro smysluplné a obohacující příspěvky a reakce k dané tématice, tu je vítán každý...pozn.: forum není pro úzce náboženské doktrinární/reklamní/propagandistické/pomlouvační články a videa...prosím, na začátek fora dávat novou tému s prezentací svého názoru...navíc, prosím o krátký komentář biblických/nternetovských odkazov...
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #574

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
20.02.20 01:53:22 | #574
Reakce na příspěvek #368

reakce na 568
kroky:
"... jako lékařská věda je taky dobrá to jo .."

Nepříjemná pravda musí být zamlžována.
To jo, i Hitler tvrdil, že nechtěl nikdy válku a mí dva kolegové byli přesvědčeni, že válku začali Britové. Každej má nějak zabarvené brýle, kterými kouká na svět.

Akorát průzkum koster lidí ze Středověku a analýza kronik vypovídá o bídném zdravotním stavu lidí křesťanských dob. Víc k dočtení :
https://www.leben-im-mittelalter.net/alltag-im-mittelalter/gesundheit.html

Jen kratičce úryvek : "život ve Středověku byl doprovázen nemocemi, smrtí a rozpadem ... život lidí byl v rukou božích a tak se neléčilo, ale modlilo ... báby kořenářky byly pronásledovány ...ti, kdo léčili , tedy odporovali boží vůli, se pohybovali na pokraji nařčení z čarodějnictví. Hygiena upadla v zapomenutí a to od nejvyšších kruh, po ta nejnižší ... obce a města páchla hnojem a odpadky a rovněž exkrementy z nočníků vyhazovanými z oken do uličky ... lidé pili vodu ze studny, která byla hned vedle neutěsněného hnojniště ... epidemie úplavice, moru, cholery byly střídány požáry ...syfilis a jiné venerickéchoroby se radostně šířily populací."
Matka Tereza nám také předvedla názorně, jak si katolíci představují péči o choré.

Souhlas, že byly řády, třeba Maltézští rytíři, kteří se starali o choré.
Ale Templáři se starali hlavně o mamon.

Ovšem byli také rozumní vládci, zřejmě takoví, kteří se řídili vlastním rozumem a ne náboženskou ideologií a tak jejich města a vesnice vzkvétaly. Ovšem museli aspoň na oko jednat v souladu s Vatikánem, jinak by se vystavili nebezpeří, že na ně Vatikán pošle křižáky ,,, asi jako proti Husitům. Ti se stali válečníky a raubíři tím, že museli vzdorovat přesile křižáků.

A také je pravda, že první blázinec (Der Narrenturm) byl založen ve Vídni roku 1784, tedy pardon, ústav pro duševně choré. To bylo už v Novověku.
https://de.wikipedia.org/wiki/Psychiatrische_Klinik#/media/Datei:Narrenturm_Vienna_June_2006_577.jpg
Do té doby byli duševně choří zavíráni společně s kriminálníky do věznic, ve kterých je křešťanští dozorci "léčili" a "přiváděli k rozumu" hladovkami, bitím a jinými ryze bohulibými praktikami, jakým je exorcismus.


166
n/a
 #368 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
20.02.20 09:07:51 | #576 (1)

I tak ale křesťanství je často o uzdravování : Matouš 10
8 Nemocné uzdravujte..

že se to asi že někdy i zvrtlo to není divu, lidi už maj takovou vlastnost


n/a
n/a
 #574