Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty

Informace

Název: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: visitor77
Správci: visitor77
Založeno: 09.01.2020 20:14
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 70358x
Příspěvků:
8024

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty - Co je ateismus? teismus? Vznikl svět a Vesmír jako výsledek náhody, jako nevyhnutnosť z náhody? - nebo byl stvořen nějakou sílou, či osobním principem? Je pro evoluci druhů dostatek věděckých důkazů? ...Má/nemá žido-křesťanská víra v Boha nějaký význam? Je/není víra v Boha spojena s Církví? ...Je/není ateismus založený na vědě? Podporuje ho věda? Je/není kompatibilita víry v Boha s vědou? ...Co znamená víra v Boha zjeveném v Kristu v životě člověka? Jaká je, a co znamená víra v jiných náboženstvích?, sektách?...forum je pro smysluplné a obohacující příspěvky a reakce k dané tématice, tu je vítán každý...pozn.: forum není pro úzce náboženské doktrinární/reklamní/propagandistické články a videa...prosím, na začátek fora dávat novou tému s prezentací svého názoru...
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #8756

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Vznik života na…
28.06.20 02:52:42 | #8756
Reakce na příspěvek #8746

Přizvukuji komančovi, i když jsem spíš Apač.

Nikdo rozumný netvrdí, že věda objasnila poslední záhadu. Kdyby tomu tak bylo, tak by byl pro mnoho aktivních lidí svět nudnější. Takže díky za ještě existující záhady. Abiogenéze k nim patří zrovna tak jako otázka, jestli najdem ve Vesmíru stopu po ETI. O existenci života ve Vesmíru nepochybuji, jde o to, jestli jsou někde v těch dálavách bytosti se kterými bysme si mohli rozumět. Panebóže jak ten čas letí, jsou to čtyři desetiletí, kdy nám Voyager poslal detailní fotky Jupiterova měsíce Europa a jak jeden planetolog poznamenal, jestli v jeho oceánu pod ledovým příkrovem existuje život, tak nás asi moc nenadchne. Pravil "koho zajímají nějací červi, nebo medůzy".

Výraz "vědomí" má moc široký záběr. Vědomí mají i žížaly a komáři, dokonce se tvrdí, že je mohou mít i některé dravé mořské medůzy. A jsou dokonce názory, že by se mohlo vědomí přisoudit i některým rostlinám. I první bakterie měly něco, co by se vědomím dalo nazvat a to vědomí potřebovaly aby věděly kterým směrem mají hledat živiny. Počítá se, že prvními čidly byly teploty-čivé a světlo-čivé buňky a asi současně s chuťovými buňkami (také pro PH-hodnotu). No a tyto informace musely být zpracovány nějakým primitivním neurologickým algoritmem a ten musel mít i něco jako vědomí. Bez této funkce by bakterie neměly motivaci se pachtit za žrádlem.

Buňky jsou zkrátka mašinky s širokou škálou funkčnosti a specializují se už v bakteriích. Příroda dodává jak živiny, a energii v různých podobách a umožňuje tak prudkou Evoluci na bakteriální úrovni. A tak vznikají i čivné buňky jako i neurologické a motorové (pohon rotujícím bičíkem).

No a k náboženstí - bohové a to vše kolem nich je dílo lidské fantazie, jsou tedy vymyšlení. Proč, kdy a jak se ví.


163
n/a
 #8746 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Vznik…
28.06.20 07:31:05 | #8771 (1)

myslíte, že věda objeví a objasní tu poslední záhadu? *9388*


n/a
n/a
 #8756 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Vznik…
28.06.20 07:34:26 | #8772 (2)

Nic tomu neodporuje.


1
n/a
 #8771 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
28.06.20 07:36:36 | #8773 (3)

myslíte, že tú záhadu objaví? jak? bude mať na to metody?


n/a
n/a
 #8772 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
28.06.20 12:08:38 | #8803 (4)

Určitě si na to nebudou vymýšlet boha. To už je dávno passé


1
n/a
 #8773 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Vznik…
28.06.20 13:44:51 | #8817 (2)

bůh ví. Tohle spojení vyjadřuje, že člověk neví co bude, ale teista ví, kdo to ví.

Poslední záhada je velmi nepřesný výraz, prozatím to vypadá tak, že je už něco vyřešeno a eihle, na povrch vyplave další záhada.

Osobně se spíš bojím, že nějaké diktatura, třeba náboženská, zakáže bádat a hledat vysvětlení záhad. Náš dějepis o takových stavech svědčí. Tabu (absolutní zákaz) není nic nového a ideologičtí predátoři ho opakovaně použili.


163
n/a
 #8771