Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty

Informace

Název: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: visitor77
Správci: visitor77
Založeno: 09.01.2020 20:14
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 70372x
Příspěvků:
8025

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty - Co je ateismus? teismus? Vznikl svět a Vesmír jako výsledek náhody, jako nevyhnutnosť z náhody? - nebo byl stvořen nějakou sílou, či osobním principem? Je pro evoluci druhů dostatek věděckých důkazů? ...Má/nemá žido-křesťanská víra v Boha nějaký význam? Je/není víra v Boha spojena s Církví? ...Je/není ateismus založený na vědě? Podporuje ho věda? Je/není kompatibilita víry v Boha s vědou? ...Co znamená víra v Boha zjeveném v Kristu v životě člověka? Jaká je, a co znamená víra v jiných náboženstvích?, sektách?...forum je pro smysluplné a obohacující příspěvky a reakce k dané tématice, tu je vítán každý...pozn.: forum není pro úzce náboženské doktrinární/reklamní/propagandistické články a videa...prosím, na začátek fora dávat novou tému s prezentací svého názoru...
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #8861

Zobrazit vše


| Předmět: RE: zánik ateistu
29.06.20 14:26:15 | #8861
Reakce na příspěvek #8860

I věřící.


86
n/a
 #8860 

| Předmět: RE: RE: zánik ateistu
29.06.20 15:03:50 | #8867 (1)

*3284* Ano i věřící by přestali věřit.

Ale jak poznat pravdu?
Představ si Dalko, že na tvé dveře zaklepe nějaký chlap a bude posunkama naznačovat, že je Ježíš a zrovínka slezl po žebžíku z nebe na Zem. Možná bude naznačovat, že potřebuje najíst a naznačuje abys mu dal prachy na letadlo do Israele, nebo do USA. Protože nebude mít cestovní doklady, tak bude od tebe chtít i tvůj cestovní pas.

Jak zjistit, že dotyčný je zázračný Ježíš? Snad ne jeho rozedraným oděvem. Jizvy na rukou a nohou po hřebících a na boku po kopí nemohou být důkazem, ale byly by důkazem podvodu, protože by se za ta dvě tisíciletí jizvy beze stopy zahojily. Zjistit jeho pravou identitu je nemožné. Ani otisky prstů, krevní test, nebo výtěr ústní dutiny by nevedly k identifikaci osoby.

Jediné, co by mohlo být přesvědčující, by bylo jeho zázračné zmizení z tvého bytu. A to by nesměla současně zázračně zmizet i tvá peněženka.


163
n/a
 #8861