Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 211928x
Příspěvků:
11387

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #2569

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: ateista věříci
04.04.20 07:15:29 | #2569
Reakce na příspěvek #2554

Poznám, ovšem jsou lidé kteří s tím mají problémy. Někdy už ve snu poznám, že je to jen sen.


68
n/a
 #2554 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: ateista…
04.04.20 12:33:38 | #2579 (1)

Také tak a to už od dětství.

Pamatuji se, že jsem měl během a po přečtení knížky Pohádky o mašinkách (od Pavla Naumana) strašidelné sny o zlých lokomotivách. Tehdá jsem se ve snu naučil létat a té zlé lokomotivě ulétl.

Zkrátka, dokážu během snění ten děj snu aktivně ovlivňovat. Ne pokaždé, pochopitelně a tak se raděj probudím a nechám si zdát něco jiného, hezkého.
A také jsem ve snu pracoval a řešil zapeklité problémy konstrukcí a vývoje a myslím, že jsem jich pár ve snu popostrčil správným směrem. *3284*

Mozek se ani ve spánku "nezastaví".


193
n/a
 #2569