Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 103882x
Příspěvků:
7841

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #6204

Zobrazit vše

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
28.06.20 13:10:07 | #6204
Reakce na příspěvek #6185

Jasně, kdyby byli všichni lidé vegetariány, kdyby lidi zlikvidovali národní parky, vykáceli lesy, vyhubili divoká zvířata, kdyby lidi přestali používat fosilní energii, přestali používat plast, kdyby lidi chodili pěšky, kdyby nepoužívali toaletní papír, kdyby technické věci měly zanedbatelnou spotřebu energie a měly nekonečnou životnost ... pak by se na Zemi uživořilo lehce 50 miliard křesťanů.
Tedy žádná letadla, žádné jachty, žádné vojsko ...žádné traktory, jednoduše zpět tak o pětset let.

Jestli lidé chtějí na celém světě žít tak, jak žije Evropan, či Američan střední vrstvy, tak musí koukat jak redukovat lidstvo tak na jednu miliardu lidí. V současnosti je Země vybydlována, jako panelák ve "vyloučené" lokalitě a to žije pár miliard lidí v chudobě a miliarda nemá ani dost vody na hygienu.


171
n/a
 #6185 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
28.06.20 13:12:05 | #6205 (1)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
28.06.20 17:02:54 | #6221 (2)

Prostě je to o tom co si pobožní navymýšleli o svém zidealizovaném pohádkovém bohu, aby to ladilo s realitou neutěšené situace mnohých lidí, zejména těch pobožných.


171
n/a
 #6205