Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 106682x
Příspěvků:
7979

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #8408

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
01.08.20 06:51:35 | #8408
Reakce na příspěvek #8406

Možná, plynutí času, vyhodnocování minulosti, projekce (plány) do budoucna jsou typický produkt racia - logického uvažování. Ovšem ve stáří se tato schopnost mění, z různých důvodů není pro nás rozhodující lineární uvažování, jako spíše přítomné setrvání v klidu. Pokoj a a mír v nitru. Důvěra že věci jsou dobré tak jak jsou. Vím to ze zkušenosti se starými rodiči.


128
n/a
 #8406 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
01.08.20 13:02:56 | #8442 (1)

Starší lidé zpravidla netouží po změnách. Mají své životní zkušenosti, že každá změna sebou nese i nepříjemnosti a hrozby.
Podobně zní přísloví "lepší vrabec v hrsti, než slepice na střeše", i když je každému jasné, že vrabec v hrsti je také na nic.


172
n/a
 #8408