Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 172044x
Příspěvků:
9591

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #9489

Zobrazit vše

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.09.20 08:28:49 | #9489
Reakce na příspěvek #9488

jo, děsivé, žiadn ežvásty ale skúsrenosťou potvrdené aj dnes...Ježiš hovoril o zlých duchoch/démonoch, a dal moc apoštolom a ich nasledovníkom ich vyháňať/vymítat­...len referujem, čo je podložené Písmom v SZ i NZ - a Ježiš nie je lhář, i keď to zrejme budete tvrdiť...je to realita, ondi, všímajte si pozorne ľudí, občas uvidíte tých, ktorí sú nie možno posadnutí, ale pod vplyvom démona/ov (surovost najhrubšieho zrna doprevádzná surovým a bezcitným mučením, slovník a bitky v krčmách, teroristické činy, napr. dvojičky v NY, manželské hádky so surovým násilím, úkladné vraždy, zabíjanie nevinných -i umelý potrat, pedofília s ich zabíjaním, sodomia, a pod....


n/a
n/a
 #9488 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.09.20 13:23:37 | #9496 (1)

Ach jo. S tebou visitore to nemám lehké.

WTC v NY nebylo zničeno posednutím skupiny lidí bandou ďáblů, ale jejich posednutím "kulturou" o pomstě za vytrpěné příkoří, způsobené imperialismem USA. Moto: "ty jsi mi zabil pár lidí, já zabiju tobě dva páry lidí". Tím prosím neobhajuji násilí jakého koliv druhu.
Pomsta, její kořeny najdeme i v té křesťanské bibli, je archajický relikt. Oko za oko, zub za zub.

Ježíšmarjá, proč do tohohle zaplétáš potraty a sodomii. Potraty jsou velmi citlivé téma a nemá smysl ho znovu otevírat. A ta sodomie? Když se biblický fanatiik rozhlédne kolem sebe, tak tu sodomii vidí na každém kroku, v každé vesničce, v každém městě, na každém kontinentu.

Zbav se visitore iluze, že lidi jsou něco vyjímečného. Lidé jsou jedním ze statisíců druhů zvířat a jako zvířata druhu Homo Sapiens se také chovají. Lidé mají své zákony a ty mohou být též "nelidské".
Na Slovensku panuje zrovna velké rozhořčení nad výsledkem procesu s údajnými původci vraždy Kuciaka a jeho snoubenky, Vrah byl za vraždu několika lidí a za zničení životů jejich rodičů a jiných pozůstalých odsouzen ke směšnému trestu. Zničil životy spoustě lidí, společnosti způsobil miliardové zráty.
Byl podle tvé představy (ideologie) posednutý ďábly, ale osobně je nevinen? Proč z toho vraha nevyženeš ty ďábly a on se stane vzorným člověkem a bude páchat jen a jen dobro? Funguje vyhánění ďáblů z pedofilních knězů?


188
n/a
 #9489