Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 203908x
Příspěvků:
10973

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #9532

Zobrazit vše

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.09.20 07:58:04 | #9532
Reakce na příspěvek #9497

To tvrdím už dávno. Víra v nesmysly, je duševní nemoc.


20
n/a
 #9497 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.09.20 08:40:15 | #9533 (1)

Ano, slepá víra v evoluci.....


n/a
n/a
 #9532 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.09.20 11:07:35 | #9535 (2)

…by samozřejmě takovým postižením byla taky. Jenže v evoluci nemusíš jen slepě věřit, jako ty v to, že žádná není… Můžeš pochopit, co evoluční teorie vlastně tvrdí, a vlastním rozumem to posoudit. Ale tuhle práci ty si nedáš a radši věříš tomu, co ti předžvýká jw.org a bereš to jako pravdu pravdoucí. A vůbec se nenamáháš zjistit, jestli tebou třeba nemanipulují. Vzpomínám si, jak jsi jednou jako protievoluční argument uvedl takový „citát uznávaného evolucionisty“, že Darwin se mýlil. Na rozdíl od tebe jsem si vyhledal ten článek, ze kterého byl ten citát převzat, a pokračoval ve čtení tam, kde jw.org s citováním skončilo. Stálo tam, že Darwin se mýlil, protože v přirozeném výběru přisoudil příliš malou důležitost náhodě! Jw. org ti to předhodí jako argument proti evoluci a ty jim to zbaštíš i s navijákem. A právě tohle je to, čemu se říká slepá víra.


161
n/a
 #9533 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.09.20 13:31:07 | #9536 (3)

Nevím, jestli to nějakému kreacionistovi pomůže v hodnocení Darwinovy práce.

  1. Darvin neměl k dispozici množství paleontologických nálezů a spolupráci tisíců vědců po celé Zemi.
  2. Darvin neměl k dispozici datování nálezů použitím isotpopového času polorozpadu.
  3. Darvin neměl k dispozici ani tehdejší Mendelovy práce o dědičnosti. Mendel nepublikoval, asi mu to nadřízení nedovolili.
  4. Darvin neměl k dispozici dnešní znalosti o DNA, o mutacích.

Zkrátka Darwin žil v době, kdy se povinně věřilo na Genesis a na bibli a tedy na stáří Země v dimenzích deseti tisíců let.. Chudák. O to větší zásluhu má jeho génius na vytvoření dodnes platného systému Evoluce.


191
n/a
 #9535