Buď doma, nos roušku #chranimtebe - https://chranimtebe.cz/ Když nemusíte, nechoďte ven, když musíte, vemte si roušku. Pokuď roušku nemáte, můžete si ji zkusit ušít - Návod ZDE nebo na výše uvedeném odkazu.
Pokud nemáte možnost si roušku ušít, můžete zkusit jeden z těchto návodů - Rouška z trička nebo Rouška z jednorázových ručníků
Buďme k sobě ohleduplní a nepodceňujme situaci, společně to zvládneme.

Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Bohové jste

Informace

Název: Bohové jste
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: kroky
Správci: kroky
Založeno: 16.01.2020 08:23
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 2371x
Příspěvků:
179

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Bohové jste - Bůh a nebo Bohové? Proč Bůh o sobě mluví v množném čísle? Bohové jste: Žalm 82:6, Jan 10:34, G 1/26 I řekl Bůh: „Učiňme člověka, aby byl naším obrazem podle naší podoby...
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #293

Zobrazit vše


| Předmět: Dvojí podobenství: muž / žena
14.03.20 10:40:05 | #293

Dvojí podobenství: muž a žena:

Lukáš 15
3Pověděl jim toto podobenství:
4„Má-li někdo z vás sto ovcí a ztratí jednu z nich, což nenechá těch devadesát devět na pustém místě a nejde za tou, která se ztratila, dokud ji nenalezne?
5Když ji nalezne, vezme si ji s radostí na ramena,
6a když přijde domů, svolá své přátele a sousedy a řekne jim: ‚Radujte se se mnou, protože jsem nalezl ovci, která se mi ztratila.‘
7Pravím vám, že právě tak bude v nebi větší radost nad jedním hříšníkem, který činí pokání, než nad devadesáti devíti spravedlivými, kteří pokání nepotřebují.
8Nebo má-li nějaká žena deset stříbrných mincí a ztratí jednu z nich, což nerozsvítí lampu, nevymete dům a nehledá pečlivě, dokud ji nenajde?
9A když ji nalezne, svolá své přítelkyně a sousedky a řekne: ‚Radujte se se mnou, poněvadž jsem nalezla peníz, který jsem ztratila.‘


n/a
n/a

| Předmět: RE: Dvojí podobenství: muž / žena
14.03.20 10:48:58 | #294 (1)

to se mi snadzdá! - čo vy všetko v Bibli pospájate!...to podobenstvo je úplne o niečom inom...- o metanoi, obrátení znova k Bohu, - padol do hriech, ale našiel sa (obrátil sa):
Lk 15, 7 Pravím vám, že právě tak bude v nebi větší radost nad jedním hříšníkem, který činí pokání, než nad devadesáti devíti spravedlivými, kteří pokání nepotřebují.


n/a
n/a
 #293 

| Předmět: RE: RE: Dvojí podobenství: muž / žena
14.03.20 10:52:59 | #295 (2)

To sem našla v jednom mejlu:
"A má i mateřské rysy, o tom mluví nejen Izajáš 66 a další biblické obrazy (např. v Lukášově evangeliu je Bůh přirovnaný k ženě, která hledá ztracenou minci L 15,8-10)."


n/a
n/a
 #294