Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Bůh - existence

Informace

Název: Bůh - existence
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: jonatan1
Správci: jonatan1
Založeno: 08.01.2020 22:40
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 5488x
Příspěvků:
437

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Bůh - existence - Kdo,nebo Co je Bůh? Je to jenom stav mysli,nebo může taky "fyzicky" působit na člověka/svět? Existovali/existují i jiní bohové,kteří by se dali "odvodit" od přikázaní : "Nebudeš mít jiné bohy mimo mne". Teorie "všeho" druhu jsou zde vítány. Polemika taky,ale prosím bez osobního napadání a vulgarismů. A taky si tady můžeme "pokecat" na jakékoliv téma!!
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #360

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
13.02.20 21:19:59 | #360
Reakce na příspěvek #312

je to filozofický pojem Boha (v kresťanskej filozofii) - ide o Boha ako prvopočiatok, príčinu všetkých príčin/Stvoriteľa = prvú (večnú) Príčinu änezávislú od akejkoľvek príčiny = nemá príčinu), ktorá je príčinou všetkého, čo existuje na zemi a vo Vesmíre)...


n/a
n/a
 #312 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
13.02.20 22:14:34 | #364 (1)

reakce na 360

Jasně jde o : "je to filozofický pojem Boha (v kresťanskej filozofii) - ide o Boha ako prvopočiatok, príčinu všetkých príčin...".

Takře "príčina všetkých príčin" je pouhý konstrukt lidské fantazie, bez reálného podkladu. Prostě součást jakési ideologie.

Křesťanští filosofové, nebo přesněj řečeno ideologové a bajkaři, potřebovali něco, na čem se ta ideologie dala budovat. Ti s tou konstrukcí začali někdy po popravě jednoho buřiče, ze kterého si utvořili svého mučedníka. Ideologie se vyvíjela, rostla, byla vylepšována ...
Přesto nejsou ty dva tisíce let jakýmsi počátkem lidstva, že jo?

Nejstarší stopy druhu Homo Sapiens ukazují na fakta, že před sty tisíci let, zvládnul rozdělat oheň, obrobit pazourek, vyrobit si oštěp a možná i oděv. Tehdy někdy se rozšířil z Afriky po celé Zemi. Jestli měl v té době nějaké bohy nevím, ale určitě mezi nimi křesťanský bůh nebyl.

No a ani to křesťanské náboženství nebylo prvním náboženstvím. To se také ví, to je také realita.


166
n/a
 #360