Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Bůh - existence

Informace

Název: Bůh - existence
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: jonatan1
Správci: jonatan1
Založeno: 08.01.2020 22:40
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 6881x
Příspěvků:
445

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Bůh - existence - Kdo,nebo Co je Bůh? Je to jenom stav mysli,nebo může taky "fyzicky" působit na člověka/svět? Existovali/existují i jiní bohové,kteří by se dali "odvodit" od přikázaní : "Nebudeš mít jiné bohy mimo mne". Teorie "všeho" druhu jsou zde vítány. Polemika taky,ale prosím bez osobního napadání a vulgarismů. A taky si tady můžeme "pokecat" na jakékoliv téma!!
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #376

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
14.02.20 08:02:56 | #376
Reakce na příspěvek #374

Přesně tak si to vymysleli pisatelé genesis.
Tím stopli jakoukoliv diskuzi o počátku Vesmíru u svých věřitelů. Biblická genezis je krátka verze pro tehdejší nevědomé obyvatelstvo Judei. Prvňáčci ve škole se také neučí logaritmy a deskriptivu, kosmologii a geologii. Komplexnější informace vyžadují odpovídající zralost žáků.

V tehdejší době (před řekněme dvou a půl tisíců roků) to bylo v pořádku, protože se o prostoru mimo Judei prakticky nic nevědělo. Tehdá a ještě mnohem pozděj, se šířily desinformace o počátku Vesmíru a například Usher si z bible odvodil stáří Země dnes na 6024 let. A tohoto stáří docílil jen podvodem v němž přisoudil biblickým postavám fantastické stáří (Noe, Methuzalém a další). Tyto iritace ochrnovaly některé přírodovědecké discipliny ještě v 17. a 18. století. Například geologové tehdá diskutovali o stáří Země v hodnotách stovek milionů let. Evolucionisté "potřebovali " rovněž takové dlouhé epochy.

Jak je Země stará a jak je Vesmír starý se dnes už ví.


172
n/a
 #374 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
17.04.20 06:49:28 | #437 (1)

Usher jaksi Bibli nepochopil.
Ta začíná tim, ze vesmír měl počátek a to je velká pravda, kterou astronomie a fyzika, těžce hledala tisíciletí!
Vědci odhadují, že Země existuje asi čtyři miliardy let a vesmír vznikl před přibližně třinácti až čtrnácti miliardami let. Dobu, kdy k tomu došlo, Bible neuvádí. Na žádném místě netvrdí, že Země je stará pouze několik tisíc let. První verš v Bibli zní: „Na počátku Bůh stvořil nebesa a zemi.“ (1. Mojžíšova 1:1) Toto obecné tvrzení ponechává vědcům široký prostor, aby stáří hmotného vesmíru určili na základě spolehlivých vědeckých principů.


n/a
n/a
 #376