Buď doma, nos roušku #chranimtebe - https://chranimtebe.cz/ Když nemusíte, nechoďte ven, když musíte, vemte si roušku. Pokuď roušku nemáte, můžete si ji zkusit ušít - Návod ZDE nebo na výše uvedeném odkazu.
Pokud nemáte možnost si roušku ušít, můžete zkusit jeden z těchto návodů - Rouška z trička nebo Rouška z jednorázových ručníků
Buďme k sobě ohleduplní a nepodceňujme situaci, společně to zvládneme.

Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> O Bohu a o životě s Bohem

Informace

Název: O Bohu a o životě s Bohem
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: Pavla119
Správci: Pavla119 , nika1 , Domecek
Založeno: 05.02.2020 16:10
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 6566x
Příspěvků:
494

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: O Bohu a o životě s Bohem - Na této diskuzi bereme existenci Boha jako fakt. Jako křesťané se chceme sdílet se svou vírou i s tím, jak prožíváme křesťanství v praxi. Používejme prosím slovník bez vulgarizmů, bez napadání diskutujících, respektujme názory křesťanů jiných denominací. Na osobní vzkazy použijte vzkazník, OT mažeme.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #639

Zobrazit vše


| Předmět: začíná velikonoční týden....
05.04.20 21:45:06 | #639

Křesťané si připomínají den, kdy Ježíš přijížděl do Jeruzaléma na svátky. Lidé ho vítali zpěvem a máváním palmových větví . Radovali se, protože doufali, že se konečně ujme vlády.
Ale kdo z vás si při čtení nebo vyprávění velikonočního příběhu všimnul toho , že ježíš uprostřed všeho toho veselí plakal? Slavnostní průvod se zastavil na kopci , kde bylo na celý Jeruzalém krásně vidět. Plakal nad městem , které miloval , ale které se chystalo ho zabít. Neplakal nad sebou , nad tím co ho čeká , ale nad těmi, kteří ho nepřijali tenkrát i nad těmi , kteří nepřijmou jeho lásku a jeho oběť ve všech dalších generacích.


24
n/a

| Předmět: RE: začíná velikonoční týden....
07.04.20 12:31:04 | #646 (1)

Přesně tak Niko.

Snad se můžu přidat se slavením květné neděle.

Nechápu co je zapotřebí slavit !
Krista vítali nadšeně palmovými ratolestmi v Jeruzalémě ti, kteří se mylně domnívali, že prohlásí Krista králem v Izraeli a že vyřeší nadvládu Římanů.

Ale on se s pláčem na Jeruzalémem z tohoto zástupu vytratil !

Ano i dnes si mnozí myslí, že Kristus tady skrze křesťany řeší politiku a společenské problémy světa, a taky mávají kytkami v květné neděli,....ale o to Kristu nejde ani dnes...….

Kristus se snaží přivádět skrze sejmutí hříchů, za které těžce zaplatil, do svého království.....a jeho Království není částí tohoto světa.....


4
n/a
 #639