Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Římskokatolická církev (ŘKC)

Informace

Název: Římskokatolická církev (ŘKC)
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: visitor77
Správci: visitor77
Založeno: 13.01.2020 16:25
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 12536x
Příspěvků:
635

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Římskokatolická církev (ŘKC) - Římskokatolická církev (ŘKC/Latinská/Západní, asi 1,14 mld členů), běžně označováná jako katolická (všeobecná, univerzální) církev, je největší ze 24 autonomních katolických církví. Ostatních 23 katolických církví (asi 80 mil členů) jsou "východní katolické církve" s ŘKC sjednoceny ve věrouce, mravouce a papežství. ŘKC je největší křesťanskou církví (vice jako polovina všech křesťanů) a největší náboženskou organizací na světě. Společenství s římským biskupem/papežem, Kristovým zástupcem a nástupcem ap. Petra, jemuž Kristus předal pastýřskou moc, spojuje všechny katolické církve a tvoří Ř(KC), nebo „katolická“ (z řec. “katholikos” -„všeobecná“ nebo „univerzální“), tedy otevřená všem lidem z celého světa bez ohledu na jejich původ, rasu, národnost, etnikum, vzdělání, či postavení. https://cs.wikipedia.org/wiki/Katolick%C3%A1_c%C3%ADrkev....... Otázky: proč Ř(KC)? V čem se liší od ostatních křesťanských církví? Může být spása mimo církev? - Provokace a ataky ŘKC (i v smyslu domnělé pedofilie, apod.) tu nemají místo...
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #1469

Zobrazit vše


| Předmět: Trojiční víra
15.09.20 20:47:37 | #1469

Charisma víry XI. - Trojiční víra. (pokr.) ..Církev v roce 325 na 1. ekumenickém koncilu v Niceji vyhlásila, že Syn je „soupodstatný“ s Otcem, to znamená, že je s ním jeden Bůh. Druhý ekumenický koncil v roce 381 v Cařihradě, uchoval tento výraz ve své formulaci nicejského vyznání víry a vyznal jednorozeného Syna Božího, který se zrodil z Otce přede všemi věky: Bůh z Boha, Světlo ze Světla, pravý Bůh z pravého Boha, zrozený, nestvořený, jedné podstaty s Otcem.
Apoštolskou víru o Duchu Svatém definoval 2. ekumenický koncil v r. 381 v Cařihradě: Věříme v Ducha Svatého, Pána a dárce života, který vychází z Otce. Tím církev uznává Otce za „zdroj a původ veškerého božství“. Nicméně věčný původ Ducha Svatého je spojen s věčným původem Synovým: Duch Svatý, který je třetí osobou Trojice, je Bůh, jeden a rovný Otci i Synu, téže podstaty a také téže přirozenosti - proto se neříká, že je pouze Duchem Otce, nýbrž že je zároveň Duchem Otce i Syna. Krédo cařihradského koncilu vyznává: „S Otcem i Synem je Duch Svatý zároveň uctíván a oslavován...pokr.


n/a
n/a

| Předmět: RE: Trojiční víra
16.09.20 07:20:04 | #1472 (1)

Jakého boha si lidé vymyslí, takového ho mají. Jeden je přísný a nic neodpouští, druhý je odpouštějící bačkora. Zkus si tipnout, kteří věřící, se dopouští méně trestných činů.


11
n/a
 #1469 

| Předmět: RE: RE: Trojiční víra
16.09.20 07:50:27 | #1474 (2)

lidé si vymýšlejí bohov vo všetkých kultúrach, a pre bezbožníkov-konzumistov je bohem i jejich brucho... Boh sa nedá vymyslieť - on sa totiž prvý zjavil a prihovoril človeku - takže *9388* rozlišujme! *232* ...


n/a
n/a
 #1472