Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Svědkové Jehovovi

Informace

Název: Svědkové Jehovovi
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: -
Správci: margo , abuka
Založeno: 10.01.2020 12:41
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 529040x
Příspěvků:
35312

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Svědkové Jehovovi - Na co byste se ptali jinde, když se můžete zeptat přímo "u zdroje" ? Za svědky Jehovovy tu jsou ABUKA a MARGO.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: Nemůžu opustit Boha
před 11 minutami | #42070

Ruský soud uložil bratru Anatoliji Tokarevovi pokutu

Dne 23. října 2020 Okťabrský obvodní soud v Kirově uznal bratra Anatolije Tokareva vinným a uložil mu pokutu ve výši 500 000 rublů (přes 150 000 korun). Bratr má deset dnů na odvolání.

Bratr Tokarev ve své závěrečné řeči odvážně prohlásil: „V souvislosti s tímto případem mi členové bezpečnostních složek v podstatě řekli: ‚Buď se vzdáte své víry nebo... vás veřejně a tvrdě potrestáme.‘ ... Vaše Ctihodnosti, řekl jsem to hned první den u soudu a říkám to znovu: Své víry v Boha se nevzdám. ... Jako každý svědek Jehovův mám z vězení nebo ze smrti samozřejmě strach. A označení extremista je veřejným a bezdůvodným pošpiněním mého jména. Ale nemůžu, Vaše Ctihodnosti, opustit Boha a přijít tak o jeho lásku.“


n/a
n/a

| Předmět: RE: Nemůžu opustit Boha
před 2 minutami | #42071 (1)

Cože? To se mě snad jenom zdá! Jak na to přišlas, že kdo opustí Boha, přijde o jeho lásku? To je něco strašného to vaše "pravé křesťanství"!


7
n/a
 #42070 

| Předmět: kvas
před 17 minutami | #42069

K zamyšlení:

Dávejte si pozor na kvas farizeů a kvas Heroda. (Mar. 8:15)

Ježíš svým učedníkům důrazně řekl, aby s „kvasem“ neboli názory farizeů, saduceů a Herodových stoupenců neměli nic společného. (Mat. 16:6, 12) Je zajímavé, že tento rozhovor se odehrál krátce potom, co lidé chtěli udělat Ježíše králem. Když se náboženství plete do politiky, často to vede k násilí. Ježíš své následovníky učil, že musí zůstat neutrální, a to byl jeden z důvodů, proč ho přední kněží a farizeové chtěli zabít. Považovali ho totiž za politického i náboženského rivala, který ohrožuje jejich pozici. Řekli: „Jestliže ho necháme tak, všichni v něj uvěří a Římané přijdou a odejmou jak naše místo, tak náš národ.“ (Jan 11:48) Velekněz Kaifáš se proto stal vůdcem těch, kdo chtěli Ježíše zabít. (Jan 11:49–53; 18:14) w18.06 6, 7 ¶12, 13

texty:

(Mr 8:15)
Ježíš je důrazně varoval: „Mějte oči otevřené, dávejte si pozor na kvas farizeů a kvas Heroda.“

(Mt 16:6)
Ježíš jim řekl: „Mějte oči otevřené a dávejte si pozor na kvas farizeů a saduceů.“

(Mt 16:12)
Až tehdy pochopili, že jim neříkal, aby si dávali pozor na chlebový kvas, ale na učení farizeů a saduceů.

(Jan 11:48)
Když ho necháme být, všichni v něj uvěří a přijdou Římané a odstraní náš chrám i náš národ.“

(Jan 11:49–53)
Ale jeden z nich, Kaifáš, který byl v tom roce veleknězem, jim řekl: „Vůbec nic nechápete. 50 Nemyslíte, že je pro vás lepší, aby jeden člověk zemřel za lid, než aby byl celý národ zničen?“ 51 To však neřekl sám od sebe, ale protože byl v tom roce veleknězem, prorokoval, že Ježíš má zemřít za národ, 52 a nejen za národ, ale také proto, aby shromáždil a sjednotil Boží děti, které jsou rozptýleny. 53 Od toho dne tedy hledali způsob, jak ho zabít.

(Jan 18:14)
Právě Kaifáš poradil Židům, že je pro ně lepší, aby jeden člověk zemřel za lid.


n/a
n/a

| Předmět: kde je abuka?
před hodinou | #42063

co je s abuka? chtel bych se ho na neco zeptat - nechci sirit uplne nepodlozene zpravy -- vcera jsem mluvil se SJ tady - bylo mne receno, ze se uvazuje o prodeji zdejsich salu SJ pry se uz nebudou schazet pouze prez internet *29713* nechce se mne tomu moc verit proto bych si to rad overil - verim, ze abuka ma otom vice informaci a pravdivych. Ted nemam cas musim.


110
n/a

| Předmět: RE: kde je abuka?
před hodinou | #42065 (1)

No tak tomu nevěř. Na to ani nepotřebuješ Abuku.
Když musíš, tak musíš. *19750*


n/a
n/a
 #42063 

| Předmět: rozum vs chytrost
před 10 hodinami | #42002

vládne tu hodně chytrosti a málo rozumu-přehodnoťte co pišete skupino


n/a
n/a

| Předmět: RE: rozum vs chytrost
před 4 hodinami | #42032 (1)

Ty tomu nejspíš budeš rozumět. Tak co konkrétně ti přijde málo rozumné? A jaký způsob přehodnoceni bys navrhoval? Třeba mně jako správci? Máš nějaký konstruktivní nápad? Ona totiž pozice kritika je nejjednodušší. *2108*


n/a
n/a
 #42002 

| Předmět: RE: RE: rozum vs chytrost
před 3 hodinami | #42039 (2)

Tys byla první, co tu otevřela údajnný souhlas papeže Františka se sňatky homosexuálů. Ratka dala odkaz, jak ta manipulace vznikla. Ocenil bych, kdyby ses omluvila a postavila se k tomu čelem. Dokážeš to?


7
n/a
 #42032 

| Předmět: RE: RE: RE: rozum vs chytrost
před 3 hodinami | #42040 (3)

Myslím, že svůj názor jsem už napsala. Dokážeš ho najít? Kromě toho - článek nebyl o sňatcích, ale o něčem jako registrovaném partnerství.


n/a
n/a
 #42039 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: rozum vs chytrost
před 3 hodinami | #42043 (4)

Nemluvím o názoru, mluvím o omluvě. Něco jako: "omlouvám se, naletěla jsem, příště než začnu jakoukoliv informaci z internetu automaticky považovat za pravdu a budu ji šířit dál, tak se ji budu snažit ověřit! Budu se k ní stavět stejně jako těm, které se snaží zdiskreditovat nás svědky"
To by se mně líbilo, kdybys to dokázala.


7
n/a
 #42040 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: rozum vs chytrost
před 2 hodinami | #42046 (5)

Já si ale vůbec nejsem jistá, že bych naletěla a zprávu jsme ověřii přímo na www.radiovaticana. A taky moc nevěřím tomu dementu. Co když to opravili, až když vzniknul ten poprask? Jak ty víš, který z těch dvou článků je pravdivý? Já nemám důvod věřit víc radiu vaticana než třeba bulváru. Nebo měla bych?
Kromě toho - četl sis ten začátek vlákna, s jakými slovy jsem to sem dala a jak to pokračovalo, kdo se k tomu jak stavěl?


n/a
n/a
 #42043 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: rozum vs…
před 2 hodinami | #42048 (6)

https://denikn.cz/minuta/475996/#utm_content=freshnews&utm_term=pape%C5%BE%20homosexu%C3%A1lov%C3%A9&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Názor papeže Františka na registrovaná partnerství stejnopohlavních párů vyvolal na Filipínách smíšené reakce. Asijská katolická země reaguje na papežovu podporu homosexuálů zdrženlivě.

Bývalý filipínský biskup Arturo Bastes vážně pochybuje o morální správnosti papežova rozhodnutí. Podle Bastese papežův názor odporuje dlouhodobému postoji katolické církve.

Šokován však nebyl jen Bastes, stejné překvapení vyjádřili tři další biskupové, kteří mají v úmyslu ověřit, zda jde opravdu o oficiální názor Vatikánu.

Mluvčí filipínského prezidenta Rodriga Duterteho uvedl, že prezident svazky lidí téhož pohlaví podporuje, ale že je třeba získat i souhlas parlamentu.

Skupina Bahaghari, což je sdružení gayů, leseb, bisexuálů nebo transgenderových osob (LGBT), označila papežův výrok za „velkou věc“, která by měla vést ke změně rodinného práva na Filipínách.

Papež František v dokumentárním filmu Francesco prohlásil, že homosexuálové mají právo žít v rodině a že je nutné vytvořit zákon o registrovaném partnerství k jejich právní ochraně.

Film měl premiéru ve středu v Římě. Papežova slova mají pocházet z nikdy neodvysílané části rozhovoru pro mexickou televizi Televisa z roku 2019. (AP, ČTK)


n/a
n/a
 #42046 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: rozum vs…
před 2 hodinami | #42053 (7)

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/papez-podporil-homosexualy-jiz-vloni-slova-byla-z-rozhovoru-vystrizena-125864

Taky zajímavé pojednání:

Papež podpořil homosexuály již vloni. Slova byla z rozhovoru vystřižena
Adam Ryšánek
Foto: Profimedia.cz

Papež František.
včera 17:48

Papež František uvedl, že homosexuálové mají právo žít v rodině. Vyjádření pochází z rozhovoru, který papež poskytl v roce 2019 mexické televizi Televisa. V původně odvysílané verzi rozhovoru byla papežova slova vystřižena.

Papež František v dokumentárním snímku Francesco odvysílaném ve středu v Římě řekl, že homosexuálové mají právo žít v rodině a že je nutné vytvořit zákon o registrovaném partnerství k jejich právní ochraně. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály.

Cenzurovaná slova – vyjadřující podporu právní ochraně osob stejného pohlaví – se objevila až v novém dokumentu zveřejněném tuto středu. Dokument se takřka okamžitě také stal předmětem diskuse ohledně toho, kdy a kde papež právo homosexuálů podpořil a proč ke zveřejnění došlo až nyní, píše web New York Times (NYT).

Papežovo vyjádření pochází z rozhovoru, který poskytl v roce 2019 mexické televizní stanici Televisa. Agentura AP ale upozornila, že papežova slova byla v odvysílané verzi rozhovoru vystřižena.

„Homosexuálové mají právo žít v rodině. Jsou to děti boží a mají na rodinu právo… To, co je nutné udělat, je vytvořit zákon o registrovaných partnerstvích, aby tímto způsobem měli právní ochranu,“ uvedl v dokumentárním filmu papež.

Agentura Reuters připomíná, že současný papež v roce 2010, když působil jako arcibiskup v Buenos Aires, veřejně odmítl zákon, jenž rozšiřoval manželství pro homosexuály. Místo toho podporoval jiné řešení, které by poskytlo homosexuálním párům právní ochranu.

Ve filmu papež také telefonuje homosexuálnímu páru, který adoptoval tři děti. Papež dvojici vyzývá, aby děti zapojili do života jejich farnosti i navzdory možnému odporu části věřících.

Výňatek, který podle NYT lidé ze stanice Televisa nikdy neviděli, zůstal pohřben, dokud církev neumožnila dokumentaristovi přístup do vatikánských archivů, kde autor dokumentu nalezl surové záběry z rozhovoru se stanicí Televisa.

Mluvčí Matteo Bruni ve čtvrtek večer odmítl papežovy výroky komentovat. Podle NYT stále není jasné, kdo ve Vatikánu záběry upravil ani jestli sám papež František o editaci rozhovoru věděl.

Zmizení a znovuobjevení záběrů papeže Františka komentujícího jeden z nejrozporuplnějších problémů, kterým římskokatolická církev čelí, podle NYT vyvolalo otázky, zda se papežovo okolí snažilo jeho zjevný souhlas s povolením zákonných svazků pro páry stejného pohlaví umlčet.

K cenzuře papeže Františka totiž zřejmě došlo až v rámci postprodukčního procesu, který byl pod kontrolou Vatikánu. Papežova záliba v mluvení dělá starosti nejen jeho příznivcům a kritikům, ale i pracovníkům v jeho blízkém okolí. Nejednou se podle NYT papež František pokusil svou mediální kancelář obejít poskytováním a pořádáním vlastních rozhovorů.

Vatikán zákon o registrovaném partnerství nemá. Italský parlament schválil zákon umožňující civilní sňatky homosexuálů v roce 2016. Proti zákonu pořádala část italských katolíků demonstrace. Na rozdíl od předchozích let ale protesty oficiálně nezaštítila italská biskupská konference. V České republice homosexuálové mohou vstoupit do registrovaného partnerství od roku 2006. Některé iniciativy v ČR požadují, aby homosexuálové mohli vstupovat i do manželství.


n/a
n/a
 #42048 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: rozum…
před hodinou | #42056 (8)

všetko hoaxy a lži, podložte to z radiavaticana, ak to vyšlo v nejakej podobe v iných médiách...nechá­oete, že bulvár a pseudobulvár má nesmierny záujem prekrúcať Františkove slová? p. František ide proti vierouke a mravouke RKC? - myslíte? aj vy sa včleňuejte do tohto stáda? - vidím, že ste sa chytila (a ostatní) tejto zprávy ako klíšť0e na kožu p. Františka! proč asi? máte vy Boha v sebe?


n/a
n/a
 #42053 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před hodinou | #42061 (9)

No jo, ono radiovaticana bude psát o podezření na vlastní církev... *3761*


n/a
n/a
 #42056 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: rozum…
před hodinou | #42068 (8)

A co říkáš tomuhle, Visitore? Nebo Volmane?


n/a
n/a
 #42053 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: rozum vs…
před 2 hodinami | #42049 (6)

radiovaticana rerodukuje priamo výroky papeže (a iných hodnostárov Vatikánu), pri rôznych príležitostiach ktoré dáva do úvodzovek (= priama autentická reč, ako to v skuptočnosti povedal/li) - novinky a všelijaký polobulvár a bulvár to nerobia...pocho­pila?


n/a
n/a
 #42046 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: rozum vs…
před 2 hodinami | #42054 (7)

V tom článku z radia vaticana byla papežova přímá řeč v uvozovkách, stejně jako v článku z Novinek. Pochopil? *3476*


n/a
n/a
 #42049 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: rozum…
před hodinou | #42057 (8)

hej? tak uveďte tú jeho priamu reč!


n/a
n/a
 #42054 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před hodinou | #42062 (9)

Vždyť jsme to tu uváděli, a myslím, že nejednou. Tak si to najdi, je to v některém z příspěvků. Dokonce myslím, že to bylo právě v komunikaci s tebou.


n/a
n/a
 #42057 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před hodinou | #42064 (10)

nájdite to vy, vy prvá tvrdíte, tak dokazujte - uveďte oba rovnaké výroky z oboch zdrojov. radiavaticana a z novinek...


n/a
n/a
 #42062 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před hodinou | #42066 (11)

Tak ještě jednou:

margo [Uživatel je online]

Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…

22.10.20 19:23:52 | #14473 (15)

Ve filmu František vyslovil papež podporu občanským svazkům pro homosexuály

Řím. „Homosexuálové mají právo být v rodině. Jsou Božími dětmi a mají právo na rodinu. Nikdo nesmí být vylučován“ řekl papež v rámci dokumentárního filmu, který jeho americký režisér Evgeny Afineevsky nazval František a který byl dnes odpoledne promítnut na filmovém festivalu v Římě. „To co musíme vytvořit,“ pokračuje papežův monolog, který se objevuje přibližně v polovině zmíněného snímku (viz ZDE), „je zákon o občanských svazcích. Takto by homosexuálové mohli požívat zákonné krytí. Normy tohoto typu jsem hájil.

Pokud jde o nauku katolické církve, dokument Kongregace pro nauku víry z roku 2003 praví: „Církev učí, že respekt vůči homosexuálům s sebou nemůže přinášet žádnou formu souhlasu s homosexuálním chováním nebo legálního uznání homosexuálních svazků. Veřejný prospěch vyžaduje, aby zákony uznávaly, podporovaly a chránily manželský svazek jakožto základ rodiny a primární jednotku společnosti. Právní uznání homosexuálních svazků nebo jejich zrovnoprávnění s manželstvím by znamenalo nejen schvalování scestného chování, jež by pak bylo možno považovat za model pro současnou společnost, ale také zatemňování smyslu základních hodnot, které spadají pod společný odkaz lidstva. Není možné, aby církev pro dobro lidí a celé společnosti tyto hodnoty nebránila.“ (č. 11).

xxxxxxxxxxxxx­xxxxxxxxxxx

Tak tady máš celý článek z www.radiovaticana. Vyplývá z něj, že papež svými slovy popřel nejen Boží slovo, ale i církevní nauky.


n/a
n/a
 #42064 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před hodinou | #42067 (12)

Tady to máš z radiovaticana. A neporoučej mi. Srovnání jsme ti už posílali, já za to nemůžu, že to nečteš nebo si nepamatuješ.


n/a
n/a
 #42066 

| Předmět: RE: RE: RE: rozum vs chytrost
před 3 hodinami | #42041 (3)

Otevřela jsem takto a reakce ostatních byy následovné: Můžeš si projít celé větve, jesli chceš, nemyslím si, že bych se měla za co omlouvat:

margo
21.10.20 20:47:22 | #41637

Tak připíchneme tohle:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/papez-podporil-registrovana-partnerstvi-homosexualu-40340005#seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=olE3A1xluBW-202010211842&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

To mi tedy vyrazilo dech. Co si o papežových slovech myslíte vy?

kiwiman
21.10.20 20:55:40 | #41639 (1)

Jde z dobou a nezaspal na vavrinech -- ja jsem osobne proti ale vyvoj nezastavis - mozno se casem za nekolik nilionu let budou i diky evoluci rozmnozovat.

DalkoT
21.10.20 20:58:42 | #41641 (2)

Jo nechají si voperovat maternici a nechají se uměle oplodnit. *145*

kiwiman [
21.10.20 21:12:00 | #41645 (3)

a po pate generaci se narodi prvni homozen s vlasni maternici. *27179*

DalkoT
21.10.20 20:57:05 | #41640 (1)

Jiný zdroj?
(často se papežova slova v českém tisku překrucují)
*65*

kiwiman
21.10.20 21:09:09 | #41643 (2)

Presne tak - ten pisatel zapomel na jednu velmi dulezitou vec. Papes nedovolil snatky homosexualu pred Bohem v kostele ani nerek, ze souhlasi aby to Buh spojil - proste a jednoduse neni priti tomu co si neverici delaji.

abuka
21.10.20 21:12:06 | #41646 (3)

To vyplývá z článku, že nedovolil.
Pro myslíš, že registrované partnerství neuzavírají i věřící?

kiwiman
21.10.20 21:15:30 | #41648 (4)

uzaviraji ale ne pred Boha - civilnima snatkama to jo -- Tak se nerika co Buh spojil - clovek nerozdeluj. To same plati i o krtu -- co jednou Buh spojil to clovek nerozdeli.

Abuka
21.10.20 21:31:24 | #41651 (5)

Takže to jsou nevěřící věřící?

sioux
22.10.20 06:56:31 | #41673 (5)

On Bůh k civilnímu sňatku nesmí? Co je to ten civilní sňatek? Slib daný u nějakého civilního sňatku Bůh neslyší?

rose66
22.10.20 07:02:40 | #41676 (6)

Samozřejmě ze slyší! Je to uplne jedno, kde se uzavre! Je to slib pred Bohem. On slysi vsude!

margo [
21.10.20 21:18:26 | #41649 (3)

Já si myslím, že křesťan by se měl držet Božího slova, sladit svoje názory s Božími.
A nešlo o sňatky, ale o registrované partnerství.

abuka [
21.10.20 21:09:51 | #41644 (2)

Nevím, jak často se překrucují informace o papežovi, ale vím, jak se na velmi pochybných zdrojích píše o SJ.
Také tam pátráš po serióznosti? *33767*

margo
21.10.20 21:19:26 | #41650 (3)
*20832*

DalkoT
21.10.20 21:56:29 | #41654 (4)

OK - našel jsem:
"https://www.radiovaticana.cz/clanek.php?id=31816 .{color: red}"
Ve filmu František vyslovil papež podporu občanským svazkům pro homosexuály

*2527*

abuka [Uživatel je offline]

OK, díky za ověření.


n/a
n/a
 #42039 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: rozum vs chytrost
před 3 hodinami | #42042 (4)

tie "novinky" a ich zprávy si treba strčiť za klobouk...lož na lži, manipulace a prekrúcanie slov pápeža...že vás to baví - rýpať sa ve lži!


n/a
n/a
 #42041 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: rozum vs chytrost
před 3 hodinami | #42044 (5)

A na Slovensku je to jak?


7
n/a
 #42042 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: rozum vs chytrost
před 2 hodinami | #42045 (5)

Ale ty to přímo miluješ, Visitore! Nám bys to upíral? *24581* A prosím, ber v úvahu, že stejný text byl na radiovaticana. Že i tam by psali lži? Vždyť nás tam vždycky posíláš k ověření!


n/a
n/a
 #42042 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: rozum vs…
před 2 hodinami | #42051 (6)

len šílené stádo verí bulváru a polobulváru o papežovi (jeho výrokoch- ktorými účelovo manipuluje a prekrúca) a vôbec RKC...a tam patria, ako píšem: ateisti, protestanti (pochopiteľne, nenávidia pápežstvo). iné náboženské spoločnosti, ako aj odpadlíci od RKC...


n/a
n/a
 #42045 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: rozum vs…
před hodinou | #42059 (7)

Opakuju: PSALO TO RADIO VATICANA! Kromě toho, jak už jsem se vyjádřila, nemám důvod věřit víc katolickým novinám než jiným zpravodajským agenturám. Ty ohledně svědků Jehovových věříš víc Strážné věži než bulváru? *15238*


n/a
n/a
 #42051 

| Předmět: Rossiq
před 13 hodinami | #41959
| Předmět: RE: Rossiq
před 13 hodinami | #41960 (1)

odemne - nezajem -- dik -- ja radeji osobni nazor nez vymyvani mozku od jinych.


110
n/a
 #41959 

| Předmět: RE: RE: Rossiq
před 5 hodinami | #42007 (2)

Chtěla jsem tě vymazat, ale rozmyslela jsem si to. Ať každý vidí, s kým má tu čest. *17622*


n/a
n/a
 #41960 

| Předmět: islam
23.10.20 20:42:06 | #41906

dobre rano -- videt, ze tomu SJ nerozumi z hola nic. Polsko neni vubec ale vubec dulezite ve svete natolik aby se onem porad dokola psalo je to uplne bezvyznamny stat. Dale cemu nerozumi SJ je boj proti rostahujicimu se islamu. Jak jiste vite - islam je tvrde ale tvrde proti homosexualum - ve state kde je homosexualita povolena tim, ze muzou homosexualove spolecne zit tak se tam emigranti islamiste nehrnou. Ted mate na vybranou co chcete?? zit s homosexualama nebo s islamem v jednom state? Cim vice homosexualu tim zustane vice zen pro nas normalni.


110
n/a

| Předmět: RE: islam
před 15 hodinami | #41910 (1)

Někdo tady snad psal o důležitosti Polska?
Muslimové se hrnou hlavně tam, kde dostanou nejvyšší dávky, homoexuální páry je neodradí.
Od Božích zákonů se nelze odklánět z jakýchkoli důvodů.


n/a
n/a
 #41906 

| Předmět: RE: RE: islam
před 15 hodinami | #41915 (2)

Ty zas študovala aeronet, že? Nebo to psali ve stážné věži?


7
n/a
 #41910 

| Předmět: RE: RE: RE: islam
před 14 hodinami | #41918 (3)

Normálně jsem odpovídala Kiwimu. *3477*


n/a
n/a
 #41915 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: islam
před 14 hodinami | #41919 (4)

kdy jsi mne odpovedela normalne?? *27179*


110
n/a
 #41918 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: islam
před 14 hodinami | #41928 (5)
*27179*

7
n/a
 #41919 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: islam
před 14 hodinami | #41932 (5)

Pokaždé.Ale to ty prostě nemáš schopnost poznat. *15238*


n/a
n/a
 #41919 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: islam
před 14 hodinami | #41922 (4)

Normálně? To pochybuju! Je z toho cítit podjatost k uprchlíkům, načerpaná na tam, kde se k odporu proti nim přímo vyzývá. Jak hrozně se k vám chovají v Rusku, tady melete každý den, ale že vy se vlasně projevujete prakticky stejně, to vám nedocvakne!


7
n/a
 #41918 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: islam
před 14 hodinami | #41924 (5)

nemuzes zase chtit od SJ aby jim docvaklo uplne vsechno -- staci kdyz jim cvaka pomalu a porad.


110
n/a
 #41922 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: islam
před 14 hodinami | #41934 (6)

Obávám se, žesvědkům nedocvakává nic. To by už dávno bylo svědectvo rozdělené na víc proudů, jak je obvyklé tam, kde se přemýšlí. Tam docvakává. U svědků je to přece jinak! Říkají tomu nové světlo a to je produkt těch jejich představitelů v USA, kteří přímo komunikují s Bohem. Tak jsem to aspoň pochopil já.


7
n/a
 #41924 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: islam
před 14 hodinami | #41936 (7)

Haf haf


n/a
n/a
 #41934 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: islam
před 14 hodinami | #41942 (8)

Hodnej, hodím ti klacík... Přines!


7
n/a
 #41936 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41944 (9)
*15238*

n/a
n/a
 #41942 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41951 (9)

Stekas ty..... *3617*


n/a
n/a
 #41942 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: islam
před 5 hodinami | #42010 (7)

Z Kiwiho poznámky na účet SJ podjatost necítíš? *3820* Víš co, Volmane, možná by ti neuškodil krapet sebereflexe. *6876*


n/a
n/a
 #41934 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: islam
před 5 hodinami | #42016 (6)

Není ti to hlozupé, Kiwi? *3199*


n/a
n/a
 #41924 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: islam
před 14 hodinami | #41940 (5)

Kroť své vášně, Volmane, a zkus si znovu promyslet, o čem byla řečm na c jsem reagovala. Není to snad tak, že uprchlíci včetně muslimů si vybírají země, kde je o ně nejlíp postaráno? Nebo snad zkoumají, v které zemi se nepřeje homosexuálům? No to by jich asi bylo plné Polsko!


n/a
n/a
 #41922 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: islam
před 14 hodinami | #41947 (6)

Ano, to ano. Ale kdybys to tak napsala hned, nic bych nenamítal. Snad jenom bych tě opravil v tom "kde je o ně dobře postaráno", ale tam, kde mají možnost sehnat práci a než ji seženou, než se naučí jazyk, tak je ten stát nenechá žebrat!!!


7
n/a
 #41940 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: islam
před 5 hodinami | #42011 (7)

Možná by ti neuškodilo, kdyby ses mrknul nahoru, na co jsem vlastně reagovala. *3477*


n/a
n/a
 #41947 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: islam
před 13 hodinami | #41956 (6)

Ty říkáš prezentaci názorů "vášně"? Proč?


7
n/a
 #41940 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: islam
před 5 hodinami | #42012 (7)

Ne, to říkám výšnivému projevu. Navíc neoprávněně vášnivému.


n/a
n/a
 #41956 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: islam
před 5 hodinami | #42008 (5)

Možná sis nevšiml, že narážku na muslimské uprchlíky dal Kiwi, já jsem jen uvedla jeho informaci na pravou míru. Prosím, napiš, kde vidíš jakou podjatost a o jakém čerpání to píšeš. Co jakým uprchlíkům děláme? Pronásledujeme je snad? Zavíráme je doi vězení nebo je bijeme?? Co se nás SJ týče, my kážeme každému bez rozdílu a neděláme rozdíy. Jestli se tě dotkla moje poznámka, že uprchlíkům se k nám nechce, že si vybírají bohaté země, tak to je fakt, který i potvrdí i oni sami. Možná jsi podujatý ty vůči SJ, ne? Tedy já to cítím skoro z každého tvúho příspěvku. *2108*


n/a
n/a
 #41922 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: islam
před 5 hodinami | #42009 (5)

No třeba - proč jsi kvůli těm uprchlíkům nevyjel proti Kiwimu? Tedy když nejsi předpojatý... *3199*


n/a
n/a
 #41922 

| Předmět: RE: islam
před 15 hodinami | #41914 (1)

Měl by sis udělat pořádek v myšlenkách! Jednou píšeš o muslimech, o dva řádky dál o islamistech! Čert ví, koho máš vlastně na mysli!


7
n/a
 #41906 

| Předmět: RE: RE: islam
před 14 hodinami | #41916 (2)

Já mám dojem, že na mysli nemá vůbec nic... *3761*


n/a
n/a
 #41914 

| Předmět: RE: RE: islam
před 14 hodinami | #41917 (2)

Oba


110
n/a
 #41914 

| Předmět: RE: RE: RE: islam
před 14 hodinami | #41926 (3)

Tak to příště trochu víc rozděl, o kom zrovna píšeš. Protože většina to z nevědomosti (chci věřit že z nevědomosti ) nerozlišuje.


7
n/a
 #41917 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: islam
před 5 hodinami | #42013 (4)

Islám (arabsky: zvuk الإسلام; al-'islām) je monoteistické abrahámovské náboženství založené na učení proroka Mohameda

Muslim (arabsky مسلم‎‎) je vyznavač islámu

Tak nevím, z čeho děláš problém.


n/a
n/a
 #41926 

| Předmět: RE: islam
před 11 hodinami | #42001 (1)

v britanii jsou homosexualni pochody nas běžném pořádku a islamu to nevadi je jich tam čim dal vic.


n/a
n/a
 #41906 

| Předmět: RE: RE: islam
před 5 hodinami | #42014 (2)

No však.


n/a
n/a
 #42001 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:34:51 | #41857

Slova papeže vyvolala velké kontroverze zejména v katolickém Polsku, které ovládá konzervativní strana Právo a spravedlnost. Tažení proti LGBT komunitě v zemi se za poslední měsíce vyostřuje, už více než sto obcí a měst vyhlásilo na svém území takzvané „zóny bez LGBT.”

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/katolicke-polsko-je-z-papezovy-podpory-registrovaneho-partnerstvi-v-soku-40340129

Když jsou jenom kamosi, tak proc se brát???


n/a
n/a

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:36:56 | #41859 (1)

Cestou z návštěvy Arménie papež František prohlásil, že křesťané i katolická církev by měli požádat homosexuály o odpuštění za to, jakým způsobem se k nim v minulosti chovali. V rozhovoru s novináři na palubě svého speciálu uvedl, že církev by se měla omluvit všem skupinám, které marginalizovala.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1829351-papez-frantisek-cirkev-mela-zadat-homosexualy-o-odpusteni


n/a
n/a
 #41857 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:40:00 | #41865 (2)

z článku:
Františka mnozí chválí za to, že je vůči homosexuálům vůbec nejmilosrdnějším papežem v dějinách. Naopak bigotně smýšlející katolíci jej za jeho liberální názory kritizují. Ani podle konzervativního křídla katolické církve ale není samotná homosexualita či sklony k ní hříchem, pohlavní styk s osobou stejného pohlaví však ano. Členové LGBT (lesbičky, gayové, bisexuálové a transgender osoby) komunit by proto podle nich měli být cudní.


142
n/a
 #41859 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:45:09 | #41871 (3)

A co tím chceš říct? Nebo co tím obhajuješ?


n/a
n/a
 #41865 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:49:01 | #41874 (4)

Tohle je názor katolické církve a jistě i papeže Františka.

Ani podle konzervativního křídla katolické církve ale není samotná homosexualita či sklony k ní hříchem, pohlavní styk s osobou stejného pohlaví však ano. Členové LGBT (lesbičky, gayové, bisexuálové a transgender osoby) komunit by proto podle nich měli být cudní.


142
n/a
 #41871 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 14:32:38 | #41881 (5)

Ne, tenhle dovětek je tam proto, aby Františkův názor uvedl na pravou míru.


n/a
n/a
 #41874 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:41:16 | #41867 (2)

Jak se k nim chovali? Nic o tom nevím.


n/a
n/a
 #41859 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:48:05 | #41873 (3)

marginalizace....
Asi jediné, co bylo správně.


n/a
n/a
 #41867 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:41:56 | #41869 (2)

Svědkům Jehovovým taky?


n/a
n/a
 #41859 

| Předmět:
23.10.20 11:33:22 | #41822

Volmane, prosím, jsi na diskuzi o Bohu, tak k tomu přizpůsob své vyjadřování. Snazala jsem tě.


n/a
n/a

| Předmět: RE:
23.10.20 12:33:10 | #41833 (1)

Jsi s tím mazáním směšná! Nesnesete kritiku, nesnesete jiný názor. To je prostě vidět, jak "napodobujete" Ježíše!
Nebo chcete tvrdit, že se choval stejně?


7
n/a
 #41822 

| Předmět: RE: RE:
23.10.20 12:34:00 | #41834 (2)

Nesneseme hrubé vyjadřování. OK? *17622*


n/a
n/a
 #41833 

| Předmět: RE: RE: RE:
23.10.20 12:51:11 | #41836 (3)

Nevyjadřuju se hrubě. Trvám na tom, že to je z vaší strany jenom trapná výmluva, jak ospravedlnit to, že jakoukoliv kritiku mažete. Ptám se znovu, vážně chcete tvrdit, že tím napodobujete Ježíše?


7
n/a
 #41834 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
23.10.20 12:54:39 | #41838 (4)

Nemáš pravdu. V prvním vymazaném příspěvku jsii psal o hloupém ptaní a čemsi "jehovistickém". Druhý už nevím, to jsem si neuložila. Vyzvala jsem tě k přeformulování, mohls to udělat.


n/a
n/a
 #41836 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
23.10.20 12:58:21 | #41839 (4)

Ty neznám hranice slušnosti, promiň......
Zaloz si své fórum, na kritiku svedku, bude uz 4.
A stejně tak mrtvé.......


n/a
n/a
 #41836 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
23.10.20 13:01:28 | #41840 (5)

nevyjadřoval se neslušně


142
n/a
 #41839 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.10.20 13:05:41 | #41843 (6)

Ale ano, urážky Božího jména, bereme vážně!


n/a
n/a
 #41840 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.10.20 13:15:55 | #41848 (7)

Hrubě.


n/a
n/a
 #41843 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
23.10.20 13:35:18 | #41858 (5)

Tys nic nepochopil. Nekritizuju svědky. ale jejich omyly v interpretaci Bible, kterým nevím proč, říkají pravé křesťanství!


7
n/a
 #41839 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.10.20 13:39:11 | #41862 (6)

Možná se zaměř na omyly vlastní. To si teprve ňamneš! *24611*


n/a
n/a
 #41858 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.10.20 13:39:40 | #41863 (6)

Ono jde žel, o tvé omyly. Nic tady nikdo nedokázal. Jen Visitor se vytočit, jak moravská selka na bale.. ... *33684*


n/a
n/a
 #41858 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 5 hodinami | #42015 (7)
*15238*

n/a
n/a
 #41863 

| Předmět: jen tak
23.10.20 10:03:57 | #41805

co by jste udelali - kdyby jeden den za vami prisel syn - dcera --- nebo vnuk - vnucka a rekli by vam - jsem homosexual nebo lezba. Jak si myslite, ze by jste se zachovali? Zkuste pravdu napsat.


110
n/a

| Předmět: RE: jen tak
23.10.20 10:13:24 | #41806 (1)

Tak já to zkusím. Řekl bych: "chvála Bohu, že nejsi svědek"!


7
n/a
 #41805 

| Předmět: RE: RE: jen tak
23.10.20 10:13:59 | #41807 (2)
*27179* *27179* *27179* *30907*

110
n/a
 #41806 

| Předmět: RE: RE: jen tak
23.10.20 11:24:33 | #41818 (2)

Jo, to je příznačné. Pamatuju si na jednu dívčinu, která se začala zajímat o Boží pravdy a studovala Bibli s SJ, a matka jí na to řekla, že by byla radši, kdyby se dala na drogy, než by se stala SJ. To je dobrý postoj, fakt. *17622*


n/a
n/a
 #41806 

| Předmět: RE: RE: RE: jen tak
23.10.20 13:37:17 | #41860 (3)

Jestli to ona nemyslela tak, že lídí kteří se vyléčí z braní drog, je docela dost.


7
n/a
 #41818 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: jen tak
23.10.20 13:39:54 | #41864 (4)

Ha ha. *17622*


n/a
n/a
 #41860 

| Předmět: RE: jen tak
23.10.20 10:20:16 | #41808 (1)

Co bych dělala kiwimane? Mé děti mě dobře znají, tak by už předem věděly co můžou očekávat od své mámy.
První slova by byla.... je to hřích! Pamatuj, co sejes jednou budeš sklízet. Pořád jsi mé dítě, dveře jsou tady pro tebe pořád otevřený. Jestli jsem se modlila za tebe do dnešního dne málo, tak od dnešního dne slibují, že mé modlitby za tebe budou pořád, kdy si na tebe vzpomenu.

kiwimane, jedno je pravda, že dle Bible vím, že za hříchy člověk musí zaplatit ďáblovi. I když Bůh odpustí, když činíme pokání, následky hříchu, ale člověk ponese.


29
n/a
 #41805 

| Předmět: RE: RE: jen tak
23.10.20 10:38:12 | #41810 (2)

konvalinko - co si myslis je homosexualita nemoc?


110
n/a
 #41808 

| Předmět: RE: RE: RE: jen tak
23.10.20 10:55:03 | #41813 (3)

Ano, je to nemoc dnešní doby! Každá nemoc má svého démona. A přesně homosexuálové jsou pod pomazáním démonů.

Ježíš, když uzdravil člověka, nikdy nezapomněl říct.... jdi a nehřeš více. Jdi a nehřeš více, aby něco horšího nepřišlo na tebe!

Člověk, který si zahrává s hříchem, musí počítat, že jednou ten hřích vezme nad ním svou kontrolu.

Řekni mi kiwimane, proč tady máme alkoholické léčebný? Ten člověk se nenarodil jako alkoholik! Ale ten člověk si začal hrát s alkoholem, tak dlouho si s ním hrál, až démon alkoholu nad ním vzal veškerou kontroluje.

To stejné je s hříchem homosexuality. Člověk se s tím nenarodí! Stačí, že připustí myšlenku do sveho nitra a začne si s tím zahrávat a už jsou otevřené dveře pro tento akt. Co nejhorší, že společnost naším dětem tyto věci začíná servírovat. Dětem, které nemají o tom vůbec ponětí.... dělá z nich homosexuály už ve věku, kdy ještě neumí číst, počítat, psát, udělat si svůj názor.

Je to stejné, jak by jím podávali alkohol ve čtyřech letech, nebo drogy. Co může vyrůst z takového dítěte? Převrácenost! Společnost si na sebe samá přichystala bič.


29
n/a
 #41810 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: jen tak
23.10.20 11:27:11 | #41820 (4)

Taky dobře. Myslím si, že někdy o nějakou nemoc, tedy hormonální nerovnováhu, může jít. Ake i tak by se křesťan měl takového chování vyvarovat, stejně jako třeba člověk s pedofilními sklony či nějako jinou sexuální deviací.


n/a
n/a
 #41813 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: jen tak
23.10.20 11:51:06 | #41826 (5)

Zde nejde ani tak o chování, jako přitažlivost stejného pohlaví. Homosexuála nepřitahuje opačné pohlaví nýbrž stejné. S tím neudělá nic, může být akorát zdrženlivý. Tedy nežít sexuálně.


142
n/a
 #41820 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: jen tak
23.10.20 11:52:06 | #41827 (6)

Ano, to je správná cesta. Být zdrženlivý.


n/a
n/a
 #41826 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: jen tak
23.10.20 11:55:24 | #41829 (7)

A o tom to celé je. Platí stejně pro homo jako pro hetero. Pokud pár žije v nesezdaném partnerství, taky by neměl souložit.


142
n/a
 #41827 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: jen tak
23.10.20 12:14:02 | #41830 (8)

ratko, neomlouvejme zlo. Zlo je zlo!
Bůh Adamovi nepřivedl muže. Taktéž mu dál jen jednu ženu. A jak je psáno, co Bůh spojil člověk nerozděluj. Bůh takové partnerství nikdy nespojí ani nebude požehnání pro příští generace, naopak.

To, že člověk žije v nesezdanem partnerství, je znovu problém, problém dnešní doby.Protože, žije jako smilník.
A taky každý by měl vůči svému partnerovi mít zodpovědnost. Muž pokud to míní upřímně, tak by měl dát jméno své ženě, mít za manželku zodpovědnost, pokud jsou děti, tak za děti rodinu.

To je další průšvih té doby, život na psí knížku. Jen se podívej kolik dnes partnerů žena přivede svým dětem domů. A s kolika muži mají děti. Vždyť to žije jak králíci.


29
n/a
 #41829 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: jen…
23.10.20 12:15:59 | #41832 (9)

Plný souhlas. *20832*


n/a
n/a
 #41830 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: jen…
23.10.20 12:38:29 | #41835 (9)

Konvalinko, nezlob se. Píšeš o nesezdaném partnerství a já s tebou souhlasím. Proč tedy takhle vehementně neprotestujete proto nesezdaným registrovaným párům? U homosexuálů se úplně opupínkujete. Jen podotýkám že nemám žádného homosexuála kterého bych chránila. Ale jsem si jista, že bych se jak hetero tak k homo páru chovala stejně. Nedělám rozdíly, člověk jako člověk.

Moji oba synové žijí ve šťastném manželství, myslím že jme jim byli dobrým příkladem. Jiní toto štěstí nemají. nesoudím nikoho.


142
n/a
 #41830 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 12:51:39 | #41837 (10)

Radkio, ty jsi nepochopila, že nejde o nevraživost vůči jakékoli skupině lidí, ale o věrnost Božím zákonům. Nikdo tady taky veřejně nprotestuje protijakémukoli uspořádání, jen debatujeme o správnosti či nesprávnosti papežova postoje k homosexuálním partnerkým svazkům. Toť vše.


n/a
n/a
 #41835 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:03:02 | #41841 (11)

jistě, ve vašem pojetí věrnosti, by už byl vyloučen nebo minimálně vyslýchán jak to myslel. na to ale nehraju, i proto nejsem u vás ale u KC, kde se nemusím pořád někomu zpovídat z každého kroku.


142
n/a
 #41837 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:07:01 | #41844 (12)

Tam si správně, můžeš si dělat co chceš. Ale poslední slovo bude mit Bůh.


n/a
n/a
 #41841 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:12:39 | #41846 (13)

To věřím.


142
n/a
 #41844 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:14:46 | #41847 (12)

A jaké je katolické pojetí věrnosti? Každý podle svých představ a svých přání bez ohledu na Boží slovo -včetně papeže?


n/a
n/a
 #41841 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:21:58 | #41849 (13)

To jsou tvé představy... provokace.


142
n/a
 #41847 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:26:23 | #41851 (14)

Vždyť se tě slušně ptala, jaká provokace?


n/a
n/a
 #41849 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:26:58 | #41852 (14)

Jaká provokace? Papež se rozhdně nevyjádřil v souladu s Božím slovem. To je prostě fakt. Není možné jeho slova obhájit, aniž bys taky od Božího slova uhnula.


n/a
n/a
 #41849 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:29:32 | #41854 (15)

Za své činy si nesu odpovědnost a nebojím se svého svědomí. V klidu v noci spím. Pokud mi někdo chce podsouvat vinu, může to zkusit.


142
n/a
 #41852 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:31:03 | #41855 (16)

Jasně, tvoje svědomí je tvoje svědomí. Čím si ho vybrušuješ? Já Božím skovem.


n/a
n/a
 #41854 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:22:58 | #41850 (10)

Slova papeže vyvolala velké kontroverze zejména v katolickém Polsku, které ovládá konzervativní strana Právo a spravedlnost. Tažení proti LGBT komunitě v zemi se za poslední měsíce vyostřuje, už více než sto obcí a měst vyhlásilo na svém území takzvané „zóny bez LGBT.”

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/katolicke-polsko-je-z-papezovy-podpory-registrovaneho-partnerstvi-v-soku-40340129

Když jsou jenom kamosi, tak proc se brát???


n/a
n/a
 #41835 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:28:25 | #41853 (11)

Celé katolické Polsko papežova slova nepochopilo správně. *3409*


n/a
n/a
 #41850 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:33:12 | #41856 (12)

Dokaž to, jinak si budu myslet že jsi papoušek co bez mozku papouškuje dokola.


142
n/a
 #41853 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:37:38 | #41861 (13)

Vždyť jsem sem dávala článek o pobouření v Polsku a teď je tady taky od Roseho:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/katolicke-polsko-je-z-papezovy-podpory-registrovaneho-partnerstvi-v-soku-40340129


n/a
n/a
 #41856 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:41:27 | #41868 (14)

Tys psala o CELÉM Polsku, takže kde to je že celé Polsko.


142
n/a
 #41861 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:43:06 | #41870 (15)

Katolické Polsko je z papežovy podpory registrovaného partnerství v šoku


n/a
n/a
 #41868 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:47:27 | #41872 (16)

Psala jsi o CELÉM Polsku, takhle se dezinpretuje podle titulků bulváru. Nemám to ráda. Všichni Poláci to mají být podle tebe a už se jede jako buldozér jedním šikem. Přitom vy sami si zakládáte na tom že nejste jako ostatní že máte svůj názor. A najendou je to celé stádo. Všichni Poláci a nakonec celé lidstvo. Tuto rétoruku nemusím... je mimořádně populistická.


142
n/a
 #41870 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:49:26 | #41875 (17)

Na svědky to nepouzivas?
Většina Polska je jednoznačně v šoku!


n/a
n/a
 #41872 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 13:51:50 | #41876 (18)

Většina není CELÉ! Neupravujte si podle toho jak se vám to hodí. I v nejrozvášněnějším davu se najdou rozumí lidé.


142
n/a
 #41875 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 14:01:12 | #41878 (19)

Ze to říkáš zrovna Ty!


n/a
n/a
 #41876 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 14:35:45 | #41883 (19)

Jasně že. Ale když uvidíš rozvášněný dav, napíšeš "rozvášněný dav" bez ohledu na to, že Novák, Vopička a Čundrlíková s ním protestní hesla nevyřvávali.


n/a
n/a
 #41876 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 15:41:35 | #41893 (20)

nikdy nenapíšu že všichni, to bymi upadla huba. Protože vím že nemohu mluvit za všechny a nevidím všechny.


142
n/a
 #41883 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 17:05:46 | #41898 (21)

Jistě, Radko. Prostě něco řešíš, a něco ne.


n/a
n/a
 #41893 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 14:00:12 | #41877 (18)

Zajímavé je, že se ve filmu nevyhnul slovu rodina. "Homosexuálové mají právo žít v rodině. Jsou to děti Boží a mají právo na rodinu." Poté zmínil zákon o registrovaných partnerstvích (tedy nikoli manželství). Papež jasně řekl, že muž a muž či žena a žena vychovávající děti mohou vytvořit rodinu, mají na to právo. A mají s dětmi chodit do kostela, nemají se nechat odradit odporem některých bratrů a sester. Pro katolické konzervativce je rodina zásadně a výlučně svazkem muže a ženy (samozřejmě v tomto pořadí).
https://nazory.aktualne.cz/komentare/papez-frantisek-prekrocil-propast-nabizi-homosexualum-rodinu/r~4ccacd88144b11eba7deac1f6b220ee8/

Proč Bůh, na zacatku lidských dejinm neřekl, a ty 2 muži budou jedno tělo?


n/a
n/a
 #41875 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.10.20 14:23:57 | #41879 (19)

ale nepriitakal/nes­chvaľuje registrovaným partnerstvám...


n/a
n/a
 #41877 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41925 (20)

To není pritakal, on to přímo řekl.
Svatý otec v dokumentárním snímku Francesco od režiséra Evgeny Afineevského, který měl premiéru včera na filmovém festivalu v Římě, poprvé veřejně podpořil registrované partnerství homosexuálních párů.

Papež František ve filmu, který sleduje jeho práci a myšlenky během pandemie covid-19, říká, že tito lidé mají právo být součástí rodiny. "Jsou to děti boží a mají na rodinu právo. To, co je nutné udělat, je vytvořit zákon o registrovaných partnerstvích, aby tímto způsobem měli právní ochranu,” uvádí ve zmíněném filmu papež František.
https://zpravy.proglas.cz/udalosti/papez-frantisek-i-homosexualove-maji-na-rodinu-pravo/


n/a
n/a
 #41879 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41927 (21)

Takhle to neřekl. Je třeba se podívat i jinam než na senzace a taky občas zapochybovat o totálních nesmyslech. Od toho nám byl darován rozum.

Radio VAticana se již vyjádřilo:

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php?id=31823


142
n/a
 #41925 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41930 (22)

Četl jsem. Popírají nos mezi očima.


n/a
n/a
 #41927 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41931 (23)

Co Bible říká?
Bible nevybízí k zaujatosti vůči lidem. Nicméně jednoznačně odsuzuje homosexuální jednání.

„Nelehneš si s mužem stejně, jako leháš s ženou. Je to odporná věc.“ (3. Mojžíšova 18:22)


n/a
n/a
 #41930 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41935 (24)

Juda 6, 7

6 Anděly, kteří nezůstali ve svém původním postavení a opustili určený příbytek, drží ve věčných poutech v husté tmě, dokud nad nimi v tom velkém dni nebude vykonán rozsudek. 7 A podobné to bylo i se Sodomou, Gomorou a okolními městy, jejichž obyvatelé se také oddávali hrubé sexuální nemravnosti a uspokojovali nepřirozené tělesné touhy. Tato města jsou pro nás varovným příkladem, protože byla potrestána věčným ohněm.


n/a
n/a
 #41931 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41929 (21)

Kategorie
Doporučené články
Kvízy
News
Podcasty
Přihlásit / Registrovat
8
NEWS
8
Alexandra Murajdová
16. listopad 2019, 15:53
Papež František se veřejně zastal homosexuálů. Negativní postoj lidí k LGBT papež František přirovnává k nacismu
Říká, že vyjádření vlády k tomuto tématu mu připomínají projevy Hitlera.

Papež František už několikrát šokoval veřejnost svými činy a projevy. Skoro vším, co dělá dává najevo, že není jako jakýkoli papež předtím. Jeho pokrokové názory mají nadšence i mimo římskokatolickou církev. Podle serveru Newsweek dělá množství reforem, které se vymykají z toho, co římskokatolická církev dosud znala.
https://refresher.cz/76650-Papez-Frantisek-se-verejne-zastal-homosexualu-Negativni-postoj-lidi-k-LGBT-papez-Frantisek-prirovnava-k-nacismu


n/a
n/a
 #41925 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41933 (22)

Nesnaž se, už jsem si to ověřila. Co se týče pronásledování, zavírání nebo dokonce popravování kvůli hms, tak tohle je proti lidským právům.


142
n/a
 #41929 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41938 (23)

Zase drápek?
Jasné jsme napsali, že tém líder nabizime pomoc a nikdy nikoho nebudeme pronasledovat.


n/a
n/a
 #41933 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41939 (24)

Oprava - jasně


n/a
n/a
 #41938 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41941 (23)

A pokud spolu nespi a jsou jen kamosi, proc se oženit? Tady vlastne omužit.


n/a
n/a
 #41933 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41948 (24)

Manzelstvi je slib, stat se s nekym jednim tělem. Jak budou jedním tělem 2 muži?
Je to možné bez styku?


n/a
n/a
 #41941 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41953 (25)

To snad ani neni mozne ta inteligence -- muz s zenou se po snadku stanou jednim telem -- muz s muzem jsou jednim telem i bez snatku -- nechapes?? se ani nedivim *2*


110
n/a
 #41948 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 13 hodinami | #41955 (26)

Ty Písmo vůbec neznas, tady odmítám reagovat...


n/a
n/a
 #41953 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41943 (23)

A ty to máš snad postavené tak, že buďto pronásledovat a popravovat, nebo registrovat partnerství? Žádná jiná možnost neexistuje? *24581*


n/a
n/a
 #41933 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41946 (24)

Vůbec ne, reagovala jsem na vaše útoky vůči hms. Určitě byste je vyřadili podle těch vaších řečí někam mimo společnost jako odpad.


142
n/a
 #41943 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41950 (25)

Tak to s nepochopila zásadní, my neutocime na lidi, ale jednání. Nikdy nebudeme schvalovat špatné. Opakuji pořád dokola, chceme lidem LGBT pomáhat, navštívíme je, neštítíme se jich, nepronasledujeme je a neupirame ji lidská práva. Ale nikdy nebudeme podporovat nesprávně jednání!


n/a
n/a
 #41946 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #41952 (26)

Boží názor je nad slunce jasný:
„Bůh [je] vydal potupným pohlavním choutkám, neboť i jejich ženy zaměnily přirozené užívání sebe za protipřirozené; a podobně i muži opustili přirozené užívání ženy a prudce vzplanuli ve svém chtíči k sobě navzájem, muži k mužům, a prováděli oplzlosti.“ (Římanům 1:26, 27)


n/a
n/a
 #41950 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 13 hodinami | #41954 (27)

A další verše z téže kapitoly jsou důležité, ohledně námětu, schválit homo partnerství :
28 Protože odmítli uznat Boha, Bůh je vydal neschválenému stavu mysli, aby dělali to, co se nesluší......
jsou nestoudní, pyšní....
31 jsou nerozumní.....
32 I když dobře znají Boží spravedlivé rozhodnutí – že ti, kdo se dopouští takových věcí, zaslouží smrt – nejenže je sami dělají, ale také to schvalují druhým.

Schválením hříchu, se člověk stává před Bohem, účastníkem hříchu.


n/a
n/a
 #41952 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 13 hodinami | #41958 (28)

rose -- OK - tak si alepon precti muj nazor -- Buh stvoril muze Adama a zenu Evu - takze podle Boziho stvoreni jsme my muzi jednim telem stvorenim Bozim - zeny jsou druhym Bozim stvorenim -- jakym ty pravem ty clovicku chces rozdelovat muze Bohem stvoreneho na dve jine veci -- co jsi zac ? Muz Bohem stvoreny je jeden a to znamena - jedno telo a zena Bohem stvorena je to druhe -- kdyz je jedno telo muze spoji z druhym telem zenou tak se snadkem stavaji jednim telem -- muz s muzem jsou jedno telo porad - protoze Buh stvoril pouze dve tela jedno je muz a druhe zena -- ale verim tomu, ze to nepochopis co pisu ikdyz jsou to prevzata slova Bozi a ne moje.


110
n/a
 #41954 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 13 hodinami | #41963 (29)
*31007* *31007* *31007* *18029*

n/a
n/a
 #41958 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 12 hodinami | #41969 (29)

kiwiku, Bůh nejdříve stvořil člověka. A ten člověk měl v sobě vlastností jak muže, tak ženy.
Bůh stvořil člověka ke svému obrazu, k obrazu Božímu stvořil jej: jako muže a ženu stvořil je.
Genesis 1:27 B21

To byla ta duchovní část člověka. To učinil tehdy, když řekl, účinme člověka na náš obráz.

Později ho umístil do těla. A z Adamoveho těla vyjal část Evy. Rozdělil muže a ženu. ( Příklad *3473* tak jak žloutek oddělis od bílků, prosím ještě jednou uvádím to jako příklad)

Muž bez ženy není kompletní. Tak jak žena bez muže. Na počátku byli jedno.A když muž najde tu svou polovičku, tady na zemi, vezmou se, tak se vrací k počátku. Jsou znovu jedno.

Ale muž s mužem to nikdy nebude člověk. Bude to nějaké monstrům, něco nepřirozené, můžeme říct, hybrid. Hybrid je bezplodny produkt....

A když už jsem se zmínila ohledně vajíčka, tak vajíčko, není nikdy celek, pokud budeš mít jen dva žloutky. To stejné, pokud budeš mít dva bílky, není to vajíčko. Znovu je to jen smrt.


29
n/a
 #41958 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 12 hodinami | #41970 (30)

"To byla ta duchovní část člověka"
Asi že i fyzická .., někdo vypadá jako muž a někdo zase jako žena.


n/a
n/a
 #41969 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 12 hodinami | #41972 (31)

a ty vypadas jak ---- podekuj Bohu, ze jsem slusne vychovany.


110
n/a
 #41970 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 12 hodinami | #41974 (32)

Měl by jsi být raději upřímný:-).


n/a
n/a
 #41972 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 12 hodinami | #41975 (32)

Normálně vypadám jako žena, jak jinak?
Tak už víc jako babička no, to je fakt:-).


n/a
n/a
 #41972 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 12 hodinami | #41976 (33)

Právě proto proč by jsem měla uctívat Boha Otců a synů když vypadám jako žena?
Když jsem učiněna k obrazu a podle podobenství Boha Hospodinky?
Koho Bůh oslovuje k učinění člověka muže a ženy?


n/a
n/a
 #41975 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 12 hodinami | #41977 (33)

tak tvuj vzhled neni az tak dulezity -- ale to tve mysleni prirovnas k cemu?


110
n/a
 #41975 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 12 hodinami | #41979 (34)

Tak ja už 40 let rozjímám nad Biblí tak asi jak může vypadat moje myšlení?


n/a
n/a
 #41977 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 12 hodinami | #41981 (35)

40 let -- to je ten cas co Mojzis vodil zidi po pousti a jak si urcite cetla tak nakonec zblbli a odlili si sveho Boha -- ty uz mas odlito? Mas uz taky sveho Boha odliteho??


110
n/a
 #41979 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 12 hodinami | #41982 (36)

Jo brzy asi si odleju tebe:-) *10535*


n/a
n/a
 #41981