Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Svědkové Jehovovi

Informace

Název: Svědkové Jehovovi
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: abuka
Správci: abuka , margo
Založeno: 10.01.2020 12:41
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 133015x
Příspěvků:
19117

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Svědkové Jehovovi - Na co byste se ptali jinde, když se můžete zeptat přímo "u zdroje" ? Za svědky Jehovovy tu jsou ABUKA a MARGO.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #22752

Zobrazit vše


| Předmět: RE:
23.05.20 08:18:40 | #22752
Reakce na příspěvek #22733

Hodně horlivosti a málo poznání!
Boha nemáme ve skatulce, proto se naše pochopení občas mění, neboť On určuje, co je pravda. Naši bratři jsou pronásledování i v jiných zemích a také jiní křesťané. S jakýmkoliv pronasledovanim nesouhlasime a nikdy jsme se k nicemu podobnému honeni čarodějnic, nepřidali!!!


6
n/a
 #22733 

| Předmět: RE: RE:
23.05.20 11:47:45 | #22801 (1)

Tak v mém příspěvku jsi našla hodně horlivostí, to jsi mi polichotila. A málo poznání. Můžeš mi napsat o jaké poznání ti jde? Od člověka, nebo od Boha?

Mojžíš musel odejít na poušť, nestýkat se s učiteli, aby všechno poznání, které se naučil v Egyptě z něho vyšlo. Roky musel žít na poušti, aby byl připraven slyšet Boží hlas.

A co učenec Pavel, jehož poznání lidské bylo na vysoké úrovni. Co píše v 1. kapitole Galatským....... odešel jsem do Arábie ( zvláštní, znovu poušť, oddělen od všech lidí ) a později se vrátil do Damašku. Teprve po třech letech jsem přišel do Jeruzaléma, abych se seznámil s Petrem......... Tři roky potřeboval na to aby zemřel svému poznání, aby poznání Boží v něm mohlo se uskutečnit.


21
n/a
 #22752 

| Předmět: RE: RE: RE:
23.05.20 13:04:21 | #22811 (2)

Ukaz mi, kde skatulkujem Boha a bude hned jasno!


6
n/a
 #22801 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
23.05.20 15:21:13 | #22821 (3)

Pokud dobře pamatují, tak jsem nikoho osobně nepojnenovala ani žádnou církev ohledně uzavření Boha do " krabice" ( bylo to přirovnání) Psala jsem, že každá církev si stanovila svá nařízení, dogmata odsud, posud. Po pravdě Boha ve svých církvích omezila. Kdyby chtěl u nich učinit nějakou změnu, tak nemá šanci. A Bůh se nezastavil ve svém díle.

Všichni víme, že se nacházíme v období církvi v Laodikeji......a dopis pro Laodikej mezi jiným zní..... Říkáš totiž....nic nepotřebuji....**a nevíš ** ....a co je horší, že církev v Laodikeji Boha vyhodila za dveře. Což nám musí napovědět, že ho dnes v církvi nenajdeš. Ale kdokoli ( jednotlivec ) uslyší můj hlas a otevře mi dveře, vejdu k němu a budu s ním večeřet a **on ** se mnou.......


21
n/a
 #22811 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
24.05.20 08:15:53 | #22842 (4)

Moc nerozumím té zmínce o období Laodicejské církve.
Charakteristika, kterou Ježíš adresoval sedmi sborům se netýkala časové etapy, ale poměrů v každém z uvedených sborů. My bychom dnes měli zkoumat, zda se to nějak netýká i našich konkrétních sborů.
Ježíš Laodičanům vytýká vlažnost neboli malou horlivost v uctívání. Laodicea byla prosperujícím městem s rozvinutým bankovnictvím a slavnou lékařskou školou.
Možná byli mnozí křesťané příliš zaměřeni na hmotné a vůbec světské záležitosti, takže duchovní věci odsunuli kamsi na okraj. Toto je reálné nebezpečí i pro dnešní sbory.
V podstatě každý sbor by se mohl najít v charakteristice některých z těch sedmi, proto nelze říct, že se všichni nacházím v laodicejském období. A vůbec nelze říct, že všechny sbory "vyhodili Boha za dveře" a že ho v církvi nenajdeme.
Vztah mezi Bohem a jednotlivcem by skutečně měl být osobní, ale to neznamená, že z křesťanství uděláme individualistickou záležitost. Ježíš řekl, že "kde se sejdou dva nebo tři v mém jménu, tam jsem uprostřed nich" (Mat 18:20)
A Pavel uvedl velmi závažné důvody, proč bychom neměli opouštět svá shromáždění. (Hebr 10:24, 25)

Jen tak na okraj:
Zmínka o vlažné vodě je krásný příklad Ježíšova mistrovství, s jakým používal v podobenstvích známé věci.
Laodicea musela přivádět vodu do města poměrně dlouhým akvaduktem, takže ta voda nebyla moc chladná. Proto před městem procházela provrtanými bloky kamene, kde se alespoň trochu ochladila.


n/a
n/a
 #22821