Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Svědkové Jehovovi

Informace

Název: Svědkové Jehovovi
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: -
Správci: margo , abuka
Založeno: 10.01.2020 12:41
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 422974x
Příspěvků:
32547

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Svědkové Jehovovi - Na co byste se ptali jinde, když se můžete zeptat přímo "u zdroje" ? Za svědky Jehovovy tu jsou ABUKA a MARGO.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #29118

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: verny a rozvazny americky…
09.07.20 00:14:04 | #29118
Reakce na příspěvek #29117

Všeobecně se mluví o změně našeho přístupu k určitým věcem, ale prakticky se nemluví o změně podstaty věcí samotných.

1. Civilní služba byla nejprve ustanovena formou vyhlášky. Zákon je ovšem už z principu vyhlášce nadřazen, takže záleželo na libovůli příslušné vojenské správy, zda nezmění své stanovisko a neuplatní zákon. Kromě toho výkon civliní služby probíhal stále v rámci vojenské správy, takže o žádnou neutralitu nešlo.
Teprve později byl přijat zákon, který výkon civilní služby upravoval, a "civilkáře" svěřil do péče MPSV. Mimochodem, v zemích, které na to mají od počátku zákon, jsme žádné problémy neměli a nemáme.
2. Vakcinace byla dříve prováděna aplikací oslabených, ale stále živých patogenů. Teprve později byly používány mrtvé patogeny, ještě později antigeny, v současnosti často získávané z geneticky upravených bakterii např. E. Coli. Rozdíl je zřejmý.
3. Transplantace nebyly dříve možné bez transfúze "plné" krve. To je celý problém.
4. Názor na transfúzi plné krve a jednotlivých složek se nezměnil. Krvinky a destičky jsou živé buňky přenášené plazmou. Z krve jsou odděleny v podstatě odstředěním. Krevní frakce jsou získávány daleko složitěji fyzikálními a chemickými postupy. Jejich přijetí je ponecháno na svědomí jednotlivce, ovšem je třeba zdůraznit, že jejich přijetí většinou záchranu života neřeší, ale má pouze terapeutický význam.| Předmět: RE: RE: RE: RE: verny a rozvazny…
09.07.20 11:19:37 | #29148 (1)

Já myslela, že nechodíte na vojnu, abyste se neučili střílet / zabíjet ve válce. Ono je v tom ještě něco jiného?


64
n/a