Rozcestník >> Náboženství a filosofie >> Svědkové Jehovovi

Informace

Název: Svědkové Jehovovi
Kategorie: Náboženství a filosofie
Založil: -
Správci: margo , abuka
Založeno: 10.01.2020 12:41
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 552181x
Příspěvků:
35751

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Svědkové Jehovovi - Na co byste se ptali jinde, když se můžete zeptat přímo "u zdroje" ? Za svědky Jehovovy tu jsou ABUKA a MARGO.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #41334

Zobrazit vše


| Předmět: Rossiq segodnq
17.10.20 14:17:01 | #41334

Обновление. Среди тех, кто подвергся обыскам на основании необоснованных подозрений в экстремизме, оказались мужчина с инвалидностью и его супруга.

«Кто-то стучал в дверь и хотел ее выломать. Я не смог сразу открыть, так как у меня ампутирована нога и отсутствуют некоторые части пальцев на руках. Мне тяжело было сориентироваться»,— рассказывает верующий о пережитых событиях. По словам его супруги, силовики пытались проникнуть в квартиру не только через дверь: «Мужчина в камуфляже стал стучать монтировкой в раму окна, готовясь его выбить. Я открыла дверь. В дом вошли 8 человек».

«Я спросил, что они ищут. Следователь ответил: „Все, что связано с религией и Иеговой“»,— продолжает глава семьи.

«Забрали личные фото, четыре Библии (в том числе в Синодальном переводе, в Переводе архимандрита Макария и Современный перевод), а также Евангелический словарь, личные записи на библейскую тему, открытки, заграничный паспорт, даже мои личные стихи об Иегове»,— рассказывает верующая. Со слов женщины, еще силовиков интересовало, почему они с мужем «верят не как все».

Ее супруг рассказывает: «У меня гипертония и проблемы с сердцем. Два года назад был госпитализирован с подозрением на инсульт. Во время обыска резко подскочило давление. К вечеру снова почувствовал себя плохо. Давление не спадает, по утрам носом идет кровь, сердце опять стало болеть».

Aktualizace. Mezi těmi, kteří byli prohledáváni na základě nepodloženého podezření z extremismu, byl postižený muž a jeho žena.

"Někdo zaklepal na dveře a chtěl je rozbít." Nemohl jsem to hned otevřít, protože mi nohu amputovali a některé části prstů mi chyběly. Bylo pro mě těžké se zorientovat, “říká věřící o událostech, které zažil. Podle jeho manželky se bezpečnostní síly pokusily vstoupit do bytu nejen dveřmi: „Muž v maskování začal klepat na rám okna pomocí žehličky na pneumatiky a chystal se ho vyrazit. Otevřel jsem dveře. 8 lidí vstoupilo do domu. “

"Zeptal jsem se, co hledají." Vyšetřovatel odpověděl: „Všechno, co souvisí s náboženstvím a Jehovou,“ pokračuje hlava rodiny.

"Pořídili osobní fotografie, čtyři Bible (včetně synodálního překladu, překladu Archimandrita Macaria a moderního překladu), stejně jako Evangelický slovník, osobní poznámky k biblickému tématu, pohlednice, zahraniční pas, dokonce i moje osobní verše o Jehovovi," říká věřící. Podle ženy se bezpečnostní úředníky také zajímalo, proč ona a její manžel „nevěří jako všichni ostatní“.

Její manžel říká: „Mám hypertenzi a problémy se srdcem. Před dvěma lety byl hospitalizován s podezřením na mrtvici. Během hledání tlak prudce vzrostl. Večer mi bylo znovu špatně. Tlak neustupuje, ráno krvácí z nosu, srdce začíná bolet znovu “.

https://jw-russia.org/news/2020/10/6.html#update


n/a
n/a

| Předmět: RE: Rossiq segodnq
17.10.20 20:31:57 | #41346 (1)

No co se divíme? V rukou svědka Jehovova je nebezpečný i Evangelický slovník či synodální překlad Bible... *3199*


n/a
n/a
 #41334