Rozcestník >> Náboženství >> Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty

Informace

Název: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty
Kategorie: Náboženství
Založil: visitor77
Správci: visitor77 , soucet
Založeno: 09.01.2020 20:14
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 1211508x
Příspěvků:
70589

Předmět diskuze: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty - Věčné otázky věčného člověka: co je pravda? - ateismus? teismus? biblický (žido-křesťanský) nebo filosofický Bůh? je náš svět a Vesmír výsledek náhody? nevyhnutelnosti? Big Bang? - nebo stvoření nějakou sílou, či rozumovým osobním principem?... ateismus/teismus a jejich vztah k vědě a vice versa...kreacionismus? evolučný kreacionismus? theistický evolucionismus? je/není možná evoluce druhů? - je/není pro ní dostatek věděckých důkazů?...zjevil se Bůh člověku, nebo si ho sám vytvořil? je/není Bible "Boží slovo" či "Zjevení osobního Boha" pravda nebo mýtus? existuje život po pozemském životě?...historický nebo biblický Ježiš? Má/nemá žido-křesťanská víra v Boha nějaký smysl? význam?...jaká je-, a co znamená víra v jiných náboženstvích? sektách? ...spása? věčný život? - věčné zavrhnutí? - je/není mravní systém?, je přirozený člověku, nebo je od Boha? ...Život v míru - proč vznikají a jsou občanské a mezinárodní konflikty? války? Co je spravedlnost? co je národ? jaké jsou atributy národa, jeho existence?... Fórum je pro smysluplné a obohacující příspěvky a reakce k dané tématice, je tu vítán každý - je přípustná i konfrontační argumentační diskuze bez osobných animozit.. fórum není pro náboženské doktrinární/reklamní/propagandistické/pomlouvační/konspirační příspěvky, články a videa s protináboženskou tématikou a propagandou...pozn.: o isláme debatujeme jen všeobecně (v rámci srovnání špecifit náboženství), bez obrázků, karikatur, videí a jakýkoli interviews, ...prosím, na začátek fora dávat jen novou tému s prezentací svého názoru - z případného linku (i videa) uvést i jeho krátké "copy" (podstatu) , resp. + jeho krátký komentář...OT/spamy, hádky a reakce jenom smajlíky zde nemají místo...
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení
| Předmět:
21.06.22 00:41:21 | #70888

Vyhrálo Švédsko. Tabulka nadúmrtí dokazuje, že lockdowny byly na nic - COVIDOVÁ OPATŘENÍ
12. května 2022

„Suďte mě za rok,“ prohlásil v létě 2020 vrchní švédský epidemiolog Anders Tegnell. Tehdy ještě doznívala jeho mezinárodní kritika za prý netečný přístup ke covidu-19. Švédsko nezavedlo téměř žádné uzávěry, dokonce celou dobu ponechalo otevřené základní školy. Roušky a respirátory nařízeny nebyly, pouze doporučeny.
To všechno je známo, známo je i to, že předpokládaná morová rána ve Švédsku neudeřila. Už to byl cenný podnět a argument, proč napříště přistupovat se skepsí k epidemiologickým modelům pánů matematiků (u nás jmenujme Reného Levínského a jeho BISOP, ve světě tým Neila Fergusona z Imperial College v Londýně; posledně jmenovaní svůj slavný model uplatnili mj. i na to Švédsko, vyšlo z něj, že během první vlny na jaře 2020 bez plošných zákazů zahyne na covid 90 tisíc Švédů; ve skutečnosti jich bylo 13 tisíc).

Soudíme Tegnella až za dva roky, kdy vidíme, že jeho úspěch byl ještě větší. Nejen že se děti ve Švédsku díky trvalé školní docházce nepropadaly do hlubší závislosti na internetu, nejen že jak stát nezavíral restaurace a služby a provozy, nemusel pak ani platit podnikatelům za ušlý zisk. Švédsko vyhrálo i ze zdravotního hlediska. Nadúmrtí, tedy počet obyvatel, kteří zemřou jaksi navíc oproti dlouhodobému ročnímu průměru, zaznamenali Švédi ve dvou covidových letech 2020–2021 až překvapivě málo. Symbolicky nedocenitelné je, že tento nález pochází přímo od Světové zdravotnické organizace (WHO) nesoucí velký díl odpovědnosti za to, že čínská metoda lockdownu se rozšířila z Dálného východu i na Západ.

https://echo24.cz/a/SwMrm/vyhralo-svedsko-tabulka-nadumrti-dokazuje-ze-lockdowny-byly-na-nic| Předmět: RE:
21.06.22 01:27:21 | #70889 (1)
Budem žalobca. Títo ľudia sa budú musieť zodpovedať za svoje zločiny – Ján Lakota - 18. decembra 2021

To sú medicínske sprostosti, čo sa tu prezentujú. Medicínski primitívi sú ľudia, ktorí dookola melú o tom, čomu nerozumejú. Melú mantry. Z povinného očkovania nemôže mať úžitok nikto. Na začiatku, keď sa šírila medzi ľudí hrôza z najsmrteľnejšieho vírusu aký kedy poznalo ľudstvo, za osem mesiacov zomrelo na Covid 19 sto ľudí. Po zločinnom a násilnom testovaní miliónov ľudí zomrelo na dôsledky respiračných ochorení dvanásťtisíc ľudí. S výsledkami testu, ktorý je validný iba v čase odberu, chodili a mnohí šírili vírus štrnásť dní. Tento akt nemal nijakú medicínsku ani odbornú hodnotu. Potom sme museli zameniť rúška za respirátory, to ten vírus zoštíhlel ? Po mediálnej masáži a šírení strachu sa nahnali milióny ľudí pod hroty striekačiek. Ideme do neznáma, nevieme čo to urobí o rok, o štyri, o osem. Obrazy z nemocníc sú nemorálne a majú jediný cieľ šíriť strach. Ľudia padnú na kolená a vytvoria z nich beztvarú poslušnú masu čakajúcu na almužnu. Keď budeme mlčať páchame rovnaký hriech ako oni. Očkovať experimentálnou vakcínou teraz deti je zločin.

MUDr. Ján Lakota, CSc. - VEDECKÝ PRACOVNÍK
Centrum experimentálnej medicíny SAV, v. v. i. Ústav normálnej a patologickej fyziológie


 #70888 

| Předmět: RE: RE:
21.06.22 06:01:35 | #70892 (2)

Medicínski primitívi sú ľudia, ktorí dookola melú o tom, čomu nerozumejú.

Tohle je primitívne


2  
 #70889 

| Předmět: RE: RE:
21.06.22 09:04:32 | #70915 (2)

nasaď si roušku už mě to s tebou nebaví


 #70889 


| Předmět: Vysledek protiruskych sankci z…
21.06.22 00:31:07 | #70886

Vysledek protiruskych sankci z krachujiciho zapadu
...
Ruská měna vystoupila vůči dolaru k 55 rublům. To je maximum za sedm let - ČTK
20. června 2022

https://echo24.cz/a/SkR5q/rubl-dolar-kurz-maximum-valka

"...Kurz vystoupil až na 55,44 rublu za dolar, což byla nejvyšší hodnota od července 2015. Odpoledne se pohyboval kolem 55,80 rublu za dolar, proti pátku si tak připisoval asi 1,2 procenta. Vůči euru pak rubl odpoledne přidával 0,6 procenta na 58,50 rublu za euro. Je tak blízko nejvyšší hodnoty za téměř pět let, která činila 57,10 rublu za euro a na kterou rubl vystoupil v květnu.
...
Rubl se letos řadí mezi měny s nejlepším výkonem. Pomáhají mu vysoké příjmy z vývozu ruských komodit a prudký pokles dovozu.

Tento týden by mohla ruská měna podle analytiků dál zpevnit, protože firmy budou muset zaplatit daně. Podniky zaměřené na vývoz v tuto dobu obvykle převádějí své tržby v dolarech a eurech na rubly.

„Vývozci pravděpodobně začnou tento týden zvyšovat prodej svých deviz, protože koncem měsíce je čekají platby daní a dividend přibližně za jeden bilion rublů (423,6 miliardy Kč),“ uvedli analytici společnosti SberCIB Investment Research. Do konce měsíce by podle nich mohl rubl vůči dolaru i euru prolomit hranici 50 rublů.
...
Rubl od ruské invaze na Ukrajinu prošel výraznými výkyvy. Nejprve se v reakci na invazi a sankce západních zemí propadl 10. března na rekordní minimum 121,53 rublu za dolar. Když pak Moskva zavedla pro vývozce povinný prodej deviz a začala vyžadovat, aby odběratelé energetických produktů platili v rublech, vývoj se obrátil a rublu zpevnil celkem o 118 procent."


Seznam ochotných platit za plyn rublem roste. Gazprombank má už 20 klientů
13. května 2022

Dalších 10 zákazníků ze světa si kvůli nákupu ruského plynu otevřelo rublové účty u ruské Gazprombank. To už dohromady činí 20 klientů, kteří jsou ochotni za ruské energie platit ruským rublem, uvádí agentura Bloomberg s odkazem na své zdroje. Dalších 14 zájemců si poté zažádalo o dokumenty nutné k otevření účtů.
Evropští odběratelé už týdny zkoumají, jak splnit nařízení ruského prezidenta Vladimira Putina, aby za odběr ruského plynu od dubna platili v rublech, a neporušit přitom sankce Evropské unie uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Podle nového mechanismu si zájemci musí otevřít účty dva, jeden v zahraniční měně a jeden rublový. Platba se složí na zahraniční účet a Gazprombank ji následně převede na rubly. To odmítlo kupříkladu Polsko nebo Bulharsko, Moskva jim za to v odpovědi zastavila koncem dubna dodávky....
Italský premiér Mario Draghi ve středu prohlásil, že firmy budou moci platit za plyn v rublech, aniž by porušily omezení. Většina dovozců ruského plynu si už podle něj otevřela rublové účtu a přední německý dovozce plynu už v rublech platil. Německo je stejně jako Itálie významným odběratelem ruského plynu...."
https://echo24.cz/a/Sc4TB/seznam-ochotnych-platit-za-plyn-rublem-roste-gazprombank-ma-uz-20-klientu


1  

| Předmět: RE: Vysledek protiruskych sankci z…
21.06.22 00:37:45 | #70887 (1)

To není výsledek sankcí, nýbrž umělého stanovování kurzu ruskou národní bankou, který tak vůbec nevyjadřuje skutečný stav ruské ekonomiky.


 #70886 

| Předmět: Tisková zpráva:
21.06.22 00:23:19 | #70885

"Ruský prezident musí přijmout, že v jeho sousedství existuje společenství demokracií založených na právu, které se stále více sbližují," řekl německý kancléř Olaf Scholz. "Zjevně se bojí jiskry demokracie, která se šíří do jeho země," řekl Scholz a dodal, že Vladimir Putin se snaží Evropu rozdělit a vrátit svět do doby mocenského soupeření velmocí.| Předmět: A můžou si své
20.06.22 17:51:13 | #70853

hypersonické střely strčit do rekta :
*7127*
Pentagon: Hypersonické zbraně se už neskryjí, máme technologie, které je odhalí. Sledování střel je jako vybrat jednu žárovku na pozadí tisíce světel, ale nová technologie má za cíl je vidět jasněji. Čínský zkušební let hypersonického klouzavého letadla s dlouhým dosahem koncem minulého roku byl v médiích popsán jako blízký „ momentu Sputniku “ v závodě o vývoj nových ultrarychlých manévrovacích zbraní. Ale i když se vysocí američtí vojenští představitelé veřejně trápili raketami, které jsou, alespoň v tuto chvíli, prakticky neporazitelné, Pentagon tiše pracoval na zcela novém způsobu, jak pomoci tyto zbraně sestřelit, píše o tom server scientificame­rican.com.
*5087* *5087*
https://www.svet2000.cz/pentagon-hypersonicke-zbrane-se-uz-neskryji/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
*22637* *22637* *22637*| Předmět: RE: A můžou si své
20.06.22 19:54:24 | #70861 (1)

článek pěknej, ale ta fotka těch SA-3 Goa (S-125Něva) které byli vyvíjeny v 50sátách letech minulého století je
srandovní. *27179*


 #70853 

| Předmět:
20.06.22 15:09:49 | #70760

Chytrý člověk se pozná podle této vlaječky v profilovce
*4711* 🏳️‍🌈🇪🇺

Hloupý člověk se pozná podle této vlaječky v profilovce
*4563*

A šutr se pozná podle této vlaječky v profilovce
*4705*| Předmět: Tak!
20.06.22 14:12:12 | #70747

Litevci rozzuřili Kreml. Zasáhli totiž proti přepravě zboží do ruské Kaliningradské oblasti. Rusko to označuje za bezprecedentní a nezákonné. Litva o víkendu zakázala převážet do nejzápadnější ruské enklávy na březích Baltu po železnici zboží, na které se vztahují sankce Evropské unie. Rusko hrozí odvetnými opatřeními.
*11274* *11274* *11274* *11274* *11274* *11274* *11274*
https://echo24.cz/a/S34kX/kreml-sankce-zakaz-dovozu-kaliningrad-litva-rusko-eu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box


2  

| Předmět: RE: Tak!
21.06.22 00:13:28 | #70883 (1)

Uplne zbytecne provokace Ruska od Litevskych uzitecnych idiotu. Dobre pritom Litevci vedi, ze jde o zbozi dodavane na uzemi Ruska a ze to Rusko nema zajem vyvazet o Litvy, kdyz o to sami nemaji zajem.

Opravdu je zde uporna snaha zlocinnych uzitecnych idiotu ze zapadu vyprovokovat valecny konflikt medzi Ruskem a NATO. Neuvedomuji si, ze pak muze prijit i k pouziti stategickych zbrani Ruska vuci tomu, kdo by chtel jit Litve na pomoc, az si i tam pujdou udelat poradek s mistni zlocinnou politickou garniturou.


 #70747 

| Předmět: RE: RE: Tak!
21.06.22 00:21:36 | #70884 (2)

Vyprovokovat konflikt mezi ruskem a NATO chce právě rusko - resp. chtělo zpočátku, teď už to nechce, když zjistilo, že jeho armáda nestojí za nic. Ale párkrát se o to pokoušelo (provokacema apod.)

BTW rusko nemá co do Litvy chodit dělat nějaký pořádek.


1  
 #70883 

| Předmět: RE: RE: Tak!
21.06.22 06:03:50 | #70893 (2)

Je to stejná situace jako když Rusko blokuje vývoz obilí z obsazených přístavů Ukrajiny.


2  
 #70883 

| Předmět: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 06:46:44 | #70894 (3)

Ratka ty si myslisze je spravne delat to same co rus a jeste mu to vycitat?
Mne to je dneska jedno ted jsem prisel z nemocnice nejsem natommoc dobre -- nejsem na umreni to ne
ale jsem v bolestech. Problem je, ze se nepojede na hory kam se zena tesila.


 #70893 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 06:49:59 | #70895 (4)

To je blbý, co tě bolí? Nedá se tomu nějak pomoct? Určitě to není správné. Jen by si měl Rus uvěodmit že to co dělá on druhým, můžou druzí dělat také jemu. že není možné jen rozdávat rány a myslet si že ten druhý to bude trpělivě snášet.


 #70894 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 07:01:58 | #70896 (5)

rano jsem vzal psi na prochazku dole pod nama vice jak z poloviny tece potok - potucek da se i preskocit a vody tak po kolena i mene - neni podstatne jsou tam vsude sromy a kere a reoste tam trava v te trave byl kamen a ja ho nevidel asi jak dve peste ja nanej slap vnitni stranou prave nohy zvrkla se mne v kotniku spad jsem na koleno a pravou ruku - stesti, ze byla zena doma odvezla mne do nemocnice - kotnik uz byl otekli az k prstum a na rengenu se ukazalo, ze mam kousicek kosti na vnejsim kotniku odstipnute *10156* Dali mne takovou elastickou ponostu teda a rouru a specialni botu co ma podpatek ale ne uplne vzadu za 14 dni mam prijit kdyz se to zhorsi tak driv a operatine se ten stripek vyoperuje


 #70895 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 07:03:48 | #70897 (6)

tak to je fakt smůla, ale taková věc se zahojí. Lekla jsem se že ledviny nebo slinivka. Nebo nějaký jiný vnitřní hnus.


 #70896 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 07:26:16 | #70901 (6)

vzal jsem si panadol a stejne to boli ale da se to vydrzet doktorka to rikala, ze to je bolestive
Taky se mne nelibi --- rusove odejdou z ruska nesouhlasi s vladou Putina prijdou do nemecka z majetkem a nemci se knim zachovaji jak komunisti v CSR v roce - 1948 - 53


 #70896 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 08:53:42 | #70909 (8)

V Rusku taky zabavili majetky západu - Mc Donald's taky nemohl prodat a už tam dělají Rusáci *3655* *3655* *3655* *3655* *3655* *3655* *3655*


 #70902 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 08:58:38 | #70912 (9)

Dalko pokud vim a verim, ze vim tak rusove vsem firmam co opousteli rusko vyplatili majetek co tam zanechali.


 #70909 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 09:10:50 | #70918 (10)

*2* *2* *2*
Promiň - nedokázal jsem se zdržet smích
*2* *2* *2*
Toto se dělo v 09/2014 :
Kreml se agentury Reuters nechal slyšet, že nechá soudům pravomoc rozhodnout o zabavení zahraničních aktiv. Putinova strana už připravila návrh zákona, který by to měl umožnit. Zabavený majetek má být prý použit jako kompenzace pro Rusy, kterým byl majetek odňat v zahraničí. Je to odveta za to, že Itálie zmrazila majetek Putinova přítele z dětství Arkadije Rotenberga.
Myslíš, že ten zákon už nemají???
A v 03/2022
Rusko zavadí odvetné sankce Západu. Zakazuje export telekomunikačního, zdravotnického, automobilového, zemědělského, elektrického a technického vybavení. Na seznam pro pozastavení vývozu zařadilo přes 200 položek. Kreml řeší i zestátnění majetku západních firem působících v Rusku nebo přerušení dodávek některých surovin.
*7127*


 #70912 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 09:19:57 | #70922 (11)

Dalko ale to je uplne o necem jinem nez jsme psali -- Tady jde o majetek ktery ta, meli a kdyz odesli tak tam zustal a alikvotni cast jim rus vyplati -- ja nepisu o sankcich


 #70918 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 09:24:19 | #70925 (12)

Nevyplatil - znárodnil.
*17619* *17619* *17619* *17619* *17619*


 #70922 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 09:31:53 | #70929 (13)

vyplatil zrovna tak jak zidum co odesli. Firma MCDonald sama rekla, ze za pobitu v rusku neprodelala spis vydelala -- ted maji problem ty prijmi chybi a co stema americkyma zamstnancema? To neni problem jeno McDonaldu ale takova Prada vydelaval - vydelavala po zaplaceni vseho v rusku 3.5 -- 4 miliony americkych dollaru - to je taky nekde znat. Ja neverim ze ti lide jsou nadseni se sankcema na rusko.


 #70925 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 09:45:45 | #70934 (14)

Nejsou - a ani politici - ale žel - musel se udělat nějaký krok, vůči agresorovi.
Ten se zatím drží - žije ze "setrvačnosti - ale zanedlouho mu dojde "pára"
*3458* *3458* *3458* *3458* *3458* *3458* *3458*


 #70929 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 09:57:00 | #70936 (15)

Dalko - ja te chapu co ches napsat - rusko se oznacilo jako agresor a zapad s USA odelali nanej enbago ja slybili pred mnoha lety ukrajincu a stim, ze jim budou dodavat zbrane proti rusum. Ty se divis, ze to rusa nakrklo? Co se leta delalo proti nemu. Zapad a hlavne amerika tam chteli kutat a mit to neco jako Polsko pod kontrolou -- Ja netvrdim, ze by se treba rus nemel lip - myslim rusky obycejny lid ale rusove jsou i ukrajinci a nechteji stratit svoji ruskost -- Jinak nejsem si jisty, ze takovete sankce polozi rusko ekonomicky - po navraceni Krymu rusum zapad udelal nane sankce a dodaval jim i zbrane -- co to je? Proc vas oblbujou - to nevidis , ze cucaji prachy s vas obycejnych, ze chudnete a zacinate se meni - vadi vam i ruska kultura nebo jejich pisen - Ty nevidis kam vas dostali?


 #70934 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:14:11 | #70938 (16)

rusko se oznacilo jako agresor a zapad s USA odelali nanej enbago ja slybili pred mnoha lety ukrajincu a stim, ze jim budou dodavat zbrane proti rusum. Ty se divis, ze to rusa nakrklo?
*3489* *3489*
Nevím odkud bereš ty informace.
Ještě před 20 lety se přes Bělorusko *3489* roztáhlo Rusko k "západním" hranicím a to vyvolalo množství žádostí o vstup nových členů do NATO.
Do roku 2013 byl na UA relativní klid - i když nástupem Janukoviče do politiky to začalo "bublat" a vybublalo" to nepodepsáním asociačních smluv s EU a obrat k Rusku.
To je ten problém.
A ne nějací nacisti, či jazykový zákon.
Rus už chtěl už v té době UA jen a jen pro sebe.
*3655* *3655* *3655* *3655* 3655


 #70936 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:23:40 | #70943 (17)

Dalko co by rus delal s ukrajinou?? Rus byl rad, ze se zbavil vsech pritezi celeho vychodniho bloku a jeho problematickych statu. Rus potrebovat bohatou rouznou europu za souseda - ktera by ho uznavala ale to se nehodilo americanum - Ty nectec novinky sam Johnson rek -- ze uz pred 7 lety vyzbrojili a vycvicili ukrajinskou armadu to same rikal amricky prez. Beaden, ze tu vojenskou a meterialni pomoc a embargo co slybil ukrajine Obama amerika dodrzi -- a dodrzuje.


 #70938 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:32:59 | #70948 (18)

2022-7=2015
V r. 2014 začala ruská "nenápadná" agrese vůči UA - takže přiměřená reakce ze strany UA
*22637* *22637* *22637* *22637* *22637* *22637* *22637*


 #70943 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:46:14 | #70958 (19)

Dalko - to je prave to co hur mnozi chapou - Obama mel v umyslu teda jeho vlada mela v umyslu udelat si na Krymu vojensky americky pristav - puvodne bez stale armady takze ne vojenskou zakladnu - rusum se to samozrejme nelibilo oni je tam proste nechteli takze kdyz na Krymu probehlo svetove platne referendum a Krym se stal samostatny a pozdeji pozadal ruskou dumu o zase prijeti do ruska tam kam patri - tak se amerika pochopitelne nastvala.


 #70948 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:58:31 | #70970 (20)

Nějaký zdroj by se nenašel?? *3489*


 #70958 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 07:35:28 | #70903 (7)

Možná jsou tam ještě nějaké podmínky. Třeba souhlas s invazí etc. Existují rusové kteřé jsou proti putinovi, ti nejsou sanktionováni.


 #70901 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 07:41:01 | #70904 (8)

ratka sebrat nekomu majetek na podminkach?? Jeho manzelka zije v Mnichove - to znamena, ze ma bud nemecky statut k pobitu nebo dokonce obcanstvi --- jen tak svobodne s majetkem by v Mnichove nemohla zit a koupit si ten majetek -- Muj nazor tohle je od nemcu uz prehnane -- vis koli cizincu ma v rusku majetek a nezijou tam.


 #70903 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 08:58:54 | #70913 (9)

Na tom hnusným, zaostalým, zkorumpovaným a fašistickým Západě??
No nevím - moc jich nebude - jejich země je zaslíbená - tam zítra znamená včera a pozítří dnes *5087* *5087* *5087* *5087* *5087* *5087* *5087*


 #70904 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 09:07:36 | #70917 (10)

Dalko to chces rict, ze treba takove nemecko je natom lip s jednanim lidi?
Nejdrive okradou cizince co jim nic neprovedli o majetek a usetrene penize - ale zase na druhou cenu davaji svetu zadarmo CO2
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/nemecko-setri-plynem-do-provozu-vrati-uhelne-elektrarny-40400668


 #70913 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 09:13:07 | #70919 (11)

A? *3489* *3489*
Nějak to "období" překlenout musí - raději tak, než financovat ruskou agresi.
*3655* *3655* *3655* *3655* *3655*


 #70917 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 09:17:16 | #70921 (12)

Dalko ja nechci aby nemec finacoval rusko -- on to stejne dela vis kolik jim nemci plati za ropu plyn?


 #70919 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 09:23:11 | #70924 (13)

Vždyť to chce tímto způsobem snížit *19376*


 #70921 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 09:22:19 | #70923 (12)

Dalko ty chces radeji pomalu unirat na nasledky CO2 a rakoviny kuze? Pred 5ti lety cela EU a OSN rvali at se prestanou konecne delat tovarny - elektrarny co produkuji CO2 a ted to schvalujes na sve vnoucata?


 #70919 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 09:30:56 | #70928 (13)

Ale no.
CO2 produkované Evropou je zanedbatelné v poměru co vypouští Čína, USA, Indie a Rusko.
*3655* *3655* *3655* *3655* *3655* *3655* *3655*


 #70923 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 09:33:24 | #70930 (14)

nevim jak rusko ?? jak koukas europa nechce zustat pozadu a vcele z nemeckem hura na CO2 - chudaci vasi vnoucata.


1  
 #70928 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 09:42:10 | #70932 (15)

To běž říct Číně, která produkuje 28% z celého množství produkce CO2
*6477* *6477* *6477*
https://oenergetice.cz/evropska-unie/nejvetsi-producenti-co2-na-svete


 #70930 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:20:48 | #70942 (16)

Mě se líbí, jak se tihle rusofilní trolové snaží kritizovat jakékoli kroky cizích vlád, které nějak poškozují rusko *27179*


 #70932 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:29:04 | #70945 (17)

A nevidí si ani před vlastní nos.
*3655* *3655* *3655* *3655* *3655*


 #70942 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:31:59 | #70947 (18)

Dalko co je natom spatne co pisu -- klidne mne oprav a nepripojuj se k urazeni > Ja jsem clovek co veme i jinou pravdu nez tu svoji ja ano


 #70945 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:34:39 | #70950 (19)

To co jsem psal jsou vsechno svetove statistiky a ne moje - to vsechno co pisu se pise v ceskych novinkach,cz
Ja nectu ruskou propagandu --


1  
 #70947 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:46:23 | #70959 (19)

To není urážení - to je konstatování - pravdy nejsou dvě - je jen jedna-


 #70947 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:39:39 | #70954 (18)

jo a myslí si, že to není poznat. *30446*


 #70945 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 09:44:03 | #70933 (15)

rusko produkce svetoveho CO2 -- 4.53%
nemecko produkce svetoveho CO2 -2.23%
Nemecko ma o polovinu min produkce CO2 nez rusko --- vis jak je rusko velke a kolik ma obvatel?
Musis to pocitat spravedlne -- rusko na svoji rozlohu a pocet obyvatl je hodne ale hodne pod prumerem.
CO2 se cisti lesama a celkove prirodou --- na cele rusko 4.53% je rozhodne min nez produkce CO2 v CR


 #70930 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 09:49:52 | #70935 (16)

No to počítáš trochu špatně - bylo by to tak, kdyby to CO2 zůstávalo nad daným územím.
*7127*


 #70933 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 09:59:30 | #70937 (17)

nepocitam ja vim, ze CO2 se siri ale tady jde o tu produkci na pocet km2 rozlohy statu ktery ji produkuje
-
Jinak rusko ma rozlohu asi jako europa s USA ted si spocitej kolik maji dohromady pordukci CO2?
Tak se to pocita


 #70935 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:16:15 | #70940 (18)

Ale ty jsi napadl jen Německo.
Proč si nenapadl Čínu a Indii?
*3458* *3458* *3458* *3458* *3458*


 #70937 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:29:49 | #70946 (19)

Dalko napsal jsem to proto, ze nemci zacinaji produkovat vice CO2 a pritom pred lety byli nejvice proti Co2 a ukazovali svetu jak skodi -- ja vim, ze cina je horsi ale nervala jak nemci


 #70940 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:17:43 | #70941 (16)

rusko asi 143 milionů, německo 83 milionů takže rusko průměrně víc než německo


 #70933 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:27:31 | #70944 (17)

ratka to ano ale CO2 se pocita na rozlohu kam to produkujes --- rusko na svoji rozlohu vypodukuje 4.53% svetoveho CO2 na celkovou rolohu a produkci kysliku diky sibiru je to uplne zanedbatelna caska


 #70941 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:33:11 | #70949 (18)

Podívej se někdy na fotky sibiře, kolik je tam vyřezaných a vytěžených území číňany. Nic ve zlým, ale potřebujeme tajgu jako Sibiř nebo pralesy... ale když si to rusové nechají vytěžit číňany, bude to ještě horší než CO2 ve vzduchu


 #70944 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:36:09 | #70951 (19)

ratka to je sice pravdou co pises ale zapomela si dodat malickost - za kazdy vzdrostli strom je zasazeny jiny. malicky


 #70949 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:42:30 | #70956 (20)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:55:21 | #70966 (21)

ratka - nerikam ze to neni spatne ale zase tak hrozne to neni - ty informace v tom clanku jsou dost zmatene hlave v letopoctech --- neni tam nic konkretniho co se tam deje presne od roku 2013 co rus nato dohlizi poradne -- proc nekdo nenapise pravdu - do letosniho roku cinani vytezili XY km2 lesu na Sibiri a vysadili XY km2 - psat otom, ze tam delaji pouze cinani a rusove ztoho nemaji nic je o nicem.


 #70956 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:00:56 | #70973 (22)

tak pozdější informace:

https://www.kurzy.cz/zpravy/479769-ruska-tajga-mizi-prodali-ji-cinanum/

Nový les nikde neroste, protože ho po těžbě nevysadí. Vytěžování tajgy už začaly řešit nejvyšší vládní špičky. "Řekl jsem čínskému ministrovi jednoduchou věc. Jestli se v blízké budoucnosti věci nedají do pořádku, ukončíme vývoz dřeva do Číny. Chcete naše lesy, tak naše lesy obnovujte," citovala Komsomolskaja pravda ministra pro přírodní zdroje Dimitrije Kobylkina.


 #70966 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:08:30 | #70980 (23)

ratka ale uz roste to co jsi sem dal je uz 3 roky stare a rusove dali cinanum nuz na krk a oni to vsechno srovnali a nove stromy vysazujou jak bylo dohodnuto davno predtim -- ted uz je zase vse OK -- ted se otom pise pouze aby se nejak poskodilo rusko i cina uz se nevi jak nane hazet spinu.


 #70973 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:11:47 | #70984 (24)

No - už mají 50-60 centimetrů *3655*


 #70980 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:11:47 | #70985 (24)

nepíše se, jen jsem to měla v hlavě. věděla jsem že se to děje a viděla satelitní snímky. Pokud je všecko v pořádku, jen dobře.


 #70980 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:23:05 | #70990 (25)

ratka abych pravdu napsal az tak zase moc rusum neverim, ze by to bylo na 100% pravdou ale rozhodne zacali cinani vysazovat nove stromky - je to pry ve stejnem mnozstvi co vykaci - tomu bych veril ale nevim jak to je stim co uz nekolik let vytezili?? to pozname tak za 10 let podle snimku satelitnich


 #70985 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:26:18 | #70996 (26)

číňani nejsou zvyklí něco rekultivovat. Není to jejich styl, ale pokud to dělají a dělají to tak že to opravdu poroste pak je to dobré. Mohou to dělat, ale jen jako... třeba tam zasadí nějaké tyčky a vyfotí že to udělai. Vůbec by mě to nepřekvapilo. Nemají smysl pro věci, které mají fungovat pro jiné než pro ně.


 #70990 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:38:07 | #70952 (19)

ratka ja letel nad sibiri 4x tam 4x zpet schvalne ve dne abych videl toho co nejvic ---


 #70949 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:39:32 | #70953 (20)

promin Tokio - Frankfurt


 #70952 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:43:12 | #70957 (19)

A ty obrovské plochy vyteklé ropy je další ekologickou katastrofou.
*17619* *17619* *17619*


 #70949 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:50:18 | #70961 (19)

toviš, rusko se pomalu ale jistě dostává do područí Číny. A nemůže proti tomu říct nic, protože Čínu potřebuje.


 #70949 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 08:45:41 | #70908 (6)

*19433* *19433*
Už jsem se lekl, že je to něco horšího.
No počasí nebylo na přeskakování potoku s mokrou trávou kolem.
Takové blbosti jsem dělal v mládí. *3655* *3655* *3655* *3655*


 #70896 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 08:58:20 | #70911 (6)

to je dobré, kým o nie je nejaká metabolická/i­munologická porucha, napr. pankreas alebo rakovina čreva a ešte častejšie prostaty (čo v našom veku je bežné), a pod., tak je to OK...keď som odchádzal do dôchodku, tak mi jeden priateľ/endokri­nológ dal otázku: môžeš sa ešte dobre vycikať? - odpovedal som že hej - a tak dodal - si šťastný človek a ešte zdravý! - ale on: ja nie, nemôžem sa dobre vycikať! :-)


 #70896 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 09:03:20 | #70914 (7)

visitor - Diky Bohu ja zatim nemam zadne problemi veskere organy tela pracuji v poradku ---
ja chodim na pravidelnou prohlidku --- mus starsi bratr zemrel na rakoviny pankreas -- nikdy nekouril a nikdy nepil - nevim jak je to mozne uz jsem ted v jeho veku vlasne o neco starsi bylo mu skoro 65 *10156*


 #70911 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 09:26:56 | #70927 (8)

no, pancreatic/slinivka břišní cancer je najhoršie (s najrýchlejším priebehom) nádorové ochorenie, zomiera sa prakticky do pol/trištvrte roka...má mnoho príčin, vznik rakoviny pankreasu teda závisí hodne od dlhodobého životného štýlu: je v tom age, sex, ethnicity, cigarette smoking, obesity, niektoré dedičné faktory spojené s niektorými špecifickými mutáciami v niektorých génoch (family history), hereditary non-polyposis colon cancer, chronic pancreatitis, diabetes, specific types of food increases the risk of pancreatic cancer - dietary factors include processed meat, red meat, and meat cooked at very high temperatures (e.g. by frying, broiling, or grilling), drinking/eating of high temperature drinks and meals ...a iné...takže, ak niečo z toho mal tvoj brat (zvlášť v kombinácii), tak je značná pravdepodobnosť vzniku nádoru pancreasu...


 #70914 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 09:38:43 | #70931 (9)

Nechápu proč to sem dáváš?
To jako bezcitnou/neci­tlivou připomínku?
A ještě k tomu blbě okopírovaný - anglicko-slovenský text,
Myslíš si, že všichni jsou blbí a nemůžou si to dohledat, když neznají tuto problematiku??
*3422* *3422* *3422* *3422* *3422* *3422* *3422*


 #70927 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 10:51:52 | #70964 (10)

vy mi to nekomentujte, viem čo píšem, kiwi žije v angličtine, tak si môžem dovoliť písať aj v koprodukcii slovenčiny a angličtiny, túto chorobu poznám, viem, o čom je nádorové ochorenie opankreasu biochemicky, robil som v tom (výskum nádorových pankreatických buniek, mám aj publikácie)...takže klid, a nemontujte sa do toho, čomu nerozumiete!...


 #70931 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 08:32:53 | #70906 (4)

Tak se rychle uzdrav *34087*


 #70894 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 08:38:40 | #70907 (4)

Co je na tom nesprávné? *6476*
To se má před ním každý skrčit, jako ve vlčí smečce před Alfa samcem??? *6475*
*3489* *3489*
Ve světě lidí to tak neplatí.
*3458* *3458* *3458* 3458


 #70894 

| Předmět: RE: RE: Tak!
21.06.22 08:05:33 | #70905 (2)

Všechny vlády světa jsou zločinecké - jen ta ruská je spravedlivá - vláda jednoho člověka.
*5087* *5087* *5087* *5087* *5087* *5087* *5087*


1  
 #70883 

| Předmět: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 09:07:21 | #70916 (3)

...je to vláda Ruska, nie Putina, Rusko je impérium, ktoré budovalo stáročia, a pochopiteľne, keď mu niekto z neho niečo (pôvodne ruské, ale dnes mimo Ruska) urval, tak to chce späť,...impérium nemôže udržať jeden človek, musí tam byť história, veľký národ, jazyk, viera, tradícia, patriotizmus, myšlienka, projekt, vízia...čo z toho má Ukrajina? zdá sa mi, že veľmi málo (nemala šťastie na prezidentov a politikov), - kde to nie je, štát sa pomaly rozkladá a rozpadá, stačí väčší-menší konflikt interný alebo medzinárodný...


 #70905 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 10:15:33 | #70939 (4)

Tohle by o sobě mohl prohlásit skoro každý stát. *27179*
Rusku nikdo nic neurval. Nikdo mu nic nevzal.
Tvoje neustálé očerňování Ukrajiny už jsem okomentoval v minulosti a nebudu se opakovat.


 #70916 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 10:49:03 | #70960 (5)

Ukrajina bola súčasťou SSSR, darovaná Chruščovom v nejakej slabej chvíľke isto aj pod vplyvom alkoholu pri jednej štátnej slávnosti...tento dar prestal byť darom, keď sa UKR vymanila z SSSR, tak ho (hlavne územia s ruským obyvateľstvom) RUS chce späť, čo si aj zoberie...


1  
 #70939 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 10:51:00 | #70963 (6)

i vy "křesťane" s barbarskými móresy...


 #70960 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 10:55:05 | #70965 (6)

Ano, byla součástí SSSR, ne ruska.
Krym byl Ukrajině předán oběma parlamenty SSSR, tj. výkonnými orgány SSSR, vše proběhlo podle platných zákonů a byl to tedy právně platný proces (samotní rusové ho nezpochybňují). Z hlediska (mezinárodního) práva je Krym ukrajinské území.


 #70960 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 11:01:45 | #70974 (7)

sú aj iné názory, iné zdôvodnenia, z iného pohľadu kontextu dejín, ide teda o to, z akého uhla sa na to kto pozerá (história, obyvateľstvo, tradícia) - Krym bol vždy ruský a ostane ruský, a nezmení to ani celý svet, keď sa aj postaví na hlavu...demokra­tické referendum to potvrdilo...to, že po r. 1990 Ukrajina podľa plánov západu chcela zmeniť beh dejín a s ruským vlastníctvom si robiť, čo chce, to je už nezaujímavé...


 #70965 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 11:04:27 | #70977 (8)

Krym patřil krymským Tatarům.
*32335* *32335* *32335* *32335* *32335*


 #70974 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 11:10:45 | #70982 (9)

Dalko a amerika indianum a ne cernochum


 #70977 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 11:17:54 | #70989 (9)

už nepatrí, ale tam môžu žiť - etnikum je jedna vec, ale štátna príslušnosť (a jej jazyk) je iná vec - krymskí Tatári hovoria rusky, tak ako Slovák alebo Egypťan v Česku po nejakom čase hovorí na úrade česky:-)


 #70977 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:24:25 | #70992 (10)

Tak netvrď, že pořád patřilo Rusku.
Ty vůbec vnímáš postupnost svých příspěvků??
*5740*


 #70989 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:30:17 | #71000 (11)

Dalko ale visitor ma pravdu od mezinarodniho vzniku o statni hranici krym byl rusky - neco jako ceska republika co vznikla v roce 1918 byla od roku 1948 svetove uznanou ceskou republikou s platnyma statnima hranicema Takze vzdy byla ceska -- vzdy se tady povazuje rok 1948 - to same i jine staty jak jsem psal USA a ne indiani - NZ a ne maori Australie a ne aboriginci - chapes od kdy a co znamena v tomto pripade vjecne?


 #70992 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:39:50 | #71007 (12)

Si děláš prděl?
To co si vyspělí "bílí" dobili/vydran­covali/obsadi­li/ a atd.
Nebo kde udělali kolonii pro vězně, že.
Kdo a kdy stanovil ty pravidla?
Zase jen ta "bílá" nadřazená rasa?
Dar je dar - anexe je zlodějina.
*5740*
Anexe - je de iure trvalé připojení cizího státního území k jinému státnímu celku. Od dočasné vojenské okupace se liší tím, že anektované území se začleňuje do území a správy anektujícího státu. *3655* *3655* *3655* *3655* *3655*


 #71000 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:42:58 | #71010 (10)

tak jako by měli Rusové na Ukrajina na úřadě mluvit ukrajinsky, že?


 #70989 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 11:05:10 | #70979 (8)

Myslím že o krymu se mělo vyjednávat, pokud tam žila i historicky většina Rusů. Ovšem Rusko si mělo zajistit přísun potravin, vody, a celkově infrastrukturu přes moře. Nemůže se spoléhat že mu to budou dělat Ukrajinci.
Takže měli jít tímto směrem. A né že když mají Krym tak chtějí všecko Celý jihovýchod Ukrajiny s oběma moři.


2  
 #70974 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 11:17:51 | #70988 (9)

Ano. Takhle se má postupovat jak podle práva, tak podle křesťanských měřítek/morálky.


 #70979 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 11:25:08 | #70993 (9)

pochopiteľne, kým nebol urobený ten pozemný koridor z Donbasu cez Záporožie a Cherson, tak Krym zásoboval Rus po mori (i preto bol urobený miliardový most cez Kerčský prieliv, ktorý je vojensky chránený, dokonca cez satelity, lebo ho chcú Ukrajinci zničiť, stále sa vyhrážajú, lebo tým sú zablokované aj námorné cesty v Azovskom mori, čo zrejme Ukrajincov, pochopiteľne, privádza do amoku), ale bolo to iste extrémne drahé...o Kryme už Rus nebude s nikým diskutovať, je to skončená vec naveky...


 #70979 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:27:41 | #70998 (10)

Už dávno měl být zničený za tu zlodějinu. *3422*


1  
 #70993 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:38:03 | #71005 (11)

Dalko myslis rusa ???? To snad ne - tak naivni nejsi neverim


 #70998 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:40:47 | #71008 (12)

Ten most *32558* *32558* *32558* *32558* *32558* *32558* *32558*


 #71005 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:48:59 | #71016 (13)

Dalko zaco muze most? Kdo by ho jako mel znicit ukrajinsky partyzani? a kdyby je pri cinu vystrileli rusove tak budes tady psat, ze vrazdi civilisti


 #71008 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 13:51:08 | #71032 (14)

Ne to bych nepsal.
*6475*
Most stavěli na odcizeném území - vozí tudy munici, zbraně a pod.
Provádějí tam genocidu na Ukrajincích a jiných menšinách.
Vyhánějí je odtud, nebo vězní.
*3655* *3655* *3655* *3655* *3655* *3655*


 #71016 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:46:42 | #71012 (12)

Boli mne kotnik *10156* *10156* pujdu pod deku delat sudoku -- lusti tady jeste nekdo sudoku?? ratka myslim je to pro iteligenti dobre *27179* *27179* ma nekdo svas mobil Vodafon - teda pod Vodafonem tam se da stahnou app na solitaire co jsou po celem svete videt a daji se delat - nejtezsi jsou expert pokazde jine - zaznamenava se vysledek a hlavne cas jestli mate nekdo Vodafon tak se nato mrknete svetovy rekord v case dosazenem je 8.55


 #71005 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:48:42 | #71015 (13)

já se snažím, ale moc mi to nejde. neumím se koncentrovat.


 #71012 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:51:38 | #71019 (14)

ratka - Ja drzim ten nejlesi svetovy cas v rychlosti mam to i vyfocene *27179* manzelka mne to fifotila kdyz mne to Vodafon nasal, a porad je ten cas nejlepsi na svete -- ale neber to jako vytahovani ja uz ho drzim prez pul roku a nikomu jsem nepsal nic.


 #71015 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:59:33 | #71022 (15)

jdu spat --- Zelenskij zase nepobavil - co snim je nejak se odmlcel je dobre si pred spankem precist co povida *27179* to cloveka uklidni, ze natom jeste neni tak zle. Vas uz tady mam prectene pisete porad jedno a to same a nic se ztoho nedeje - Krym je rusky a jinak nebude - Rus valku na ukrajine neprohraje - a americke snakce jsou spise proti americanu a europe nez proti rusum nebo cine.
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/americke-sankce-pomohly-cine-posilit-jeji-vyrobu-cipu-40400729


 #71019 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 14:52:05 | #71040 (16)

Důležité je, aby sis pamatoval, že Krym patil a patří ukrajině a měli na to s rusákem smouvu, nic jiného od tebe není důležité.


 #71022 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:49:16 | #71018 (10)

rus není pán Bůh a vy nejste jeho prorok...


 #70993 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 12:02:38 | #71023 (11)

To "navěky" mi fakt rozesmálo. Ilustruje to, jak je Visitor rusku citově oddán. Jak ohromně je do něj zamilován.

Připomnělo mi to jednu starou událost:
V roce 1954 postavili v Plzni komunisti na nábřeží u Radbuzy Stalinovu sochu v nadživotní velikosti, a jednoho rána se tam na jeho podstavci objevil nápis "NESTOJÍŠ TU NAVĚKY, HODÍME TĚ DO ŘEKY" (a to prý byl permanentně hlídán). *27179*


1  
 #71018 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 12:13:58 | #71024 (12)

to vieš, keď sa spája nejaká pakovina s historickou pravdou (patričnosti historického územia nejakému štátu) , potom to tak vyzerá, ako páíšeš - platí: rozlišovanie je výsada kráľov, požehnaných...dnes je "v argumentácii" obrovský "trend" spájať a miešať nespojiteľné, nemiešateľné, ale ono to vtedy stratí chuť, preto je svet taký, aký je...Krym už nikto nikdy nevyrve Rusovi, to sa skôr zmení kameň na zlato, a je jedno, kto je sympatizant s kým, som hlavne realista, to je aj skrz moju profesiu, zaujíma ma len výsledok, - nie snílek, snílkovia okecávajú donekonečna a výsledok žiadny...


2  
 #71023 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 12:34:56 | #71026 (13)

Tak to sám nedělej. Rozlišuj a nespojuj nespojitelné - právo a nějaký pocit, že mi něco patří. To nejde dohromady. Buďto se řídíme právem anebo pocitama. My se řídíme právem, ty pocitama. Realista jsi jenom ve své fantazii, ve skutečnosti jsi snílek a fantasta.

Vzhledem ke své profesi by jsi se měl věnovat faktům a fakta ctít. A ne si je vymýelšt na základě svých pocitů. A vzhledem ke svému hlášení ke křesťanství by ses měl řídit křesťanskými principy, mezi něž patří i respektování (světského) práva a mravních hodnot.

Bůh (a Kristus) má být u křesťana na prvním místě, což znamená, že principy, které Bůh představuje, mají mít u něj nejvyšší prioritu. Křesťan má zapovězeno milovat něco stvořeného (třeba rusko) více než Boha, tak jako to předvádíš.


 #71024 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 14:53:10 | #71041 (13)

Krym rusák sám a rád vrátí, kdyby ses ufňukal


 #71024 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 11:15:13 | #70987 (8)

To nestojí na nějakém úhlu pohledu nebo názoru nebo zdůvodnění. To že je Krym právně ukrajinské území, je fakt, tak jako je fakt, že voda je mokrá. Právně je Krym ukrajinským vlastnictvím a jeho uzmutí ruskem je krádež a rusko se může klidně postavit na hlavu, ale nic tím nezmění. Historie, obyvatelstvo ani tradice nejsou faktory či kritéria, které by určovali vlastnictví - ne ve světě práva.


1  
 #70974 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 11:26:11 | #70995 (9)

to je fakt pre Ukrajinca alebo teba, nie pre Rusa...má na to ab solútne iný pohľad...realita je daná...


 #70987 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:39:03 | #71006 (10)

To je právní fakt. Ten je platný pro všechny. Rozumíš vůbec významu slova "právo"? Vypadá to, že ne, pane vědče.

Může k tobě někdo přijít, vzít ti auto a říct "z mého pohledu je to auto moje" a odjéct s ním? Je to takhle v pořádku? Stává se to auto jeho majetkem, protože on má na jeho vlastnictví absolutně jiný pohled? Řekneš si "realita je daná" a to auto mu teda necháš?
Anebo tu máme nějaká pravidla, objektivní a pro všechny platná pravidla, která stanovují vlastnictví? Co myslíš? Jak to je?


1  
 #70995 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:45:51 | #71011 (11)

nie je právo ako právo, Rus má svoje (historické) právo, a neuznáva právo, ktoré si účelovo sformulovala Ukrajina a posvätili US a EÚ...


 #71006 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:48:24 | #71014 (12)

Nemluvíme o žádném ukrajinském právu, nýbrž o mezinárodním právu. Rus v mezinárodních otázkách nemá žádné svoje právo. Mezinárodní právo je závazné pro všechny země.

To ti ten, kdo ti vzal to auto, taky může říct, že on má svoje právo a to státní právo neuznává. A podle toho jeho práva že to auto patří jemu. *27179*


2  
 #71011 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:49:10 | #71017 (13)

taky známe týpy co to tak dělají.


 #71014 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:52:53 | #71021 (14)

jo, Visitor je nejspíš jeden takový *30446*


 #71017 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 12:35:56 | #71027 (13)

Rus v mnohom neuznáva ani medzinárodné právo, ktoré nie je špecifické ale "všeobecné" (súkromné a procesné), takže sa nemusí týkať špecifických problémov právnych aspektov danej krajiny/štátu, nerieši napr. historické aspekty vzniku daného štátu a jeho špecifických právnych záležitostí, ale len všeobecne potvrdí/nepotvrdí vznik daného štátu na medzinárodnej úrovni (votum) nejakej väčšiny...med­zinárodné právo teda napr. nerieši, čo všetko historicky a inak viedlo k oprávnenému vzniku Českého štátu (i keď berie do úvahy niektoré aspekty tejto oprávnenosti), ale rieši, či Česko medzinárodne ako štát uznať alebo neuznať.. vidieť to napr. v prípade Kosova, ktoré neuznáva 5 európskych štátov (Slovensko, Španielsko, Rumunsko, Grécko a Cyprus., ako aj Rusko a Čína) - prečo je tomu tak? - aké je to potom to "medzinárodné" právo?


 #71014 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 12:37:25 | #71028 (14)

co je nám po tom, co Rus uznává nebo neuznává? pokud nerespektuje mezinárodní právo, musí pykat, musí být izolován a odstřižen od civilizovaného světa!


 #71027 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 13:33:06 | #71030 (15)

tu nejde len o Rusa, ale aj o mnohé iné štáty, ktoré sú dokonca často proti Rusovi,...selek­tujete si...Slovensko neuznáva Kosovo, hoci ho uznávajú USA, VB, Nemecko, a viac ako stovka iných štátov...na tomto príklade je vidieť, o čom je "medzinárodné" právo...je to často bez argumentov popísaný papier...


 #71028 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 14:49:53 | #71039 (16)

to co píšeš nemá z mezinárodním právěm nic společného. Já jsem už i tady psal, že mezinárodní soud v Haagu NEPODPOŘIL vznik Kosova - vznik Kosova NEMÁ OPORU V MEZINÁRODNÍM PRÁVU,.
Pomoženo mu bylo, protože hrozila genocida etnika a bez samostattného státu a americké záklafny se to mohlo kdykoli opakovat. čili kdyby od srbska nehrozila jejich genocida, nejspíš by kosovo neuznal nikdo
To ale nemá pranic společného s vulhanou ruskou agresí proti UA. VŮBEC NIC


 #71030 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 12:39:03 | #71029 (14)

To neřeší žádné právo. Dej důkaz, že rus neuznává mezinárodní právo, jak píšeš.


 #71027 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 13:33:40 | #71031 (15)

viď vyššie...


 #71029 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 13:57:52 | #71033 (16)

Co výše? Kde je důkaz, že rusko neuznává mezinárodní právo?


 #71031 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 14:20:10 | #71034 (17)

však všetci rusofóbi tu tvrdíte, že sa RUS správa proti medzinárodnému právu...medzi­národné právo je dnes vo svete len prázdne slová, štáty ho nerešpektujú, vidíme to aj na paralýze OSN, a európske štáty i ostatný svet v mnohom protestujú proti diktátu právnych nariadení práv OSN, EÚ, a pod. - svet sa proste právne "rozsypal"(pot­vrdzujú to mnohé války, teror, násilie, hladomory, rôzne paragrafy a výklady mravných prístupov k človeku, a pod.) a OSN mlčí, je bezmocná! - pochopiteľne, každý štát má svoju históriu, náboženstvo, kultúru, tradície, a medzinárodné "univerzálne") právo to často nerešpektuje, takže vidím de facto kolaps medzinárodného práva, je proste už takmer k ničomu, ľudstvo ho prestáva v mnohom rešpektovať (a hlavne štáty vo vojnovom stave) - neexistuje totiž jeho vymožiteľnosť nejakou medzinárodnpu organizáciou s ozbrojenými zložkami, schválenou OSN (celou BR), čo ani nie je možné...vstupujeme do doby, keď sa pošliapáva medzinárodné právo, ako aj právne systémy štátov, svet sa proste zbláznil, je vo všetkom rozdelený - to, čo ho spojovalo (kresťanská viera), to sa prestáva uznávať...odpad od viery v Boha ide priamo-úmerne s rozpadom právnych systémov...bom­bardovanie Juhoslávie, Kosovo, a pod. je exemplárny príklad!


 #71033 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 14:40:56 | #71037 (18)

No správá se tak, ale to ještě neznamená, že ho neuznává. Každý, kdo jedná protiprávně, třeba zloděj nebo vrah, taky přece svým činem automaticky netvrdí, že žádné právo neuznává. Kde rusko prohlásilo, že mezinárodní právo neuznává?

A které státy protestují proti "diktátu právnych nariadení práv OSN, EÚ, a pod."?


 #71034 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 14:44:45 | #71038 (18)

No vidíš to. A nebyl jsi to primárně ty, KIWI aLorak, kdo tu fňukáte, když USA a spojenci jsou to právo někam vymoci?
To je zase všechno špatně .... vy nemáte řešení


 #71034 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 14:56:59 | #71042 (12)

rus žádné historické právo nemá, žádné uvedené neexistuje, to už by spíš měla Kyjevská Rus právo na Rusko

ukrajina si nic nezformulovala, kam ty na ta hovna chodíš?


 #71011 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 11:00:04 | #70972 (6)

A to si myslíš, že to nevíme?
Kolikrát to sem ještě dáš??
*32558* *32558* *32558* *32558* *32558*


 #70960 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 11:02:50 | #70976 (7)

stále, kým budú také a podobné otázky...


 #70972 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 11:09:27 | #70981 (8)

A někdo se na to ptal?
Tu situaci známe - každý má možnost zjistit jak to bylo.


 #70976 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tak!
21.06.22 11:11:46 | #70983 (9)

Dalko ale zalezi kde to zjistujes?


 #70981 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:14:24 | #70986 (10)

Já uznávám jen fakty. *6477*
A že vláda SSSR na podnět Chruštěva darovala Krym Ukrajině je fakt. *6477*
*3440* *3440* *3440* *3440* *3440*


1  
 #70983 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:26:08 | #70994 (11)

Dalko ale nato nemeli zadne pravo -- nemuzes darovat uzemi i s lidma bez referenda a souhlasu tam lidi zijicich


 #70986 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:28:06 | #70999 (12)

můžeš, viz operování s hranicemi mezi Polskem, Slovenskem a ČR. Nebo třeba zabrání Valtic či Gmündu českou stranou i když to bylo původně rakouské a žili tam rakušáci.


 #70994 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:33:35 | #71003 (13)

ratka proto aby nedochazelo k nedorozumeni se OSN dohodlo v roce 1948 o platnych statnich hranicich co bylo predtim neni podstatne - To same rusko Finsko chvilku ruske potom zase finske a zase ruske a nakonec nase finske -- to vsechno zkoncilo rokem 1948 a od te doby se pocita statni hranice od te doby je to ceske vjecne -- podle mne se melo pouzit slovo - ustanovene


 #70999 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:32:10 | #71001 (12)

Bylo to v rámci SSSR - tam právo neexistovalo - tak jako ani teď v Rusku není.
Tam je právo jednoho člověka a běda, kdo se mu postaví.
Ale faktem to zůstalo.
Referendum??
*2* Něco jako v Severní Koreji - abys pochopil o jakém referendu to pořád píšeš.


 #70994 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 11:36:56 | #71004 (13)

Hawaii taky referendum a byla tam americka armada uz pred druhou svetovou cele to tam ridili lidi nic nemohli delat pouze je referendem zvolit --- ikdyz podle mne se ted hawajane maji daleko lip jako americky stat to jo ale bylo to jedno a to same jak Krym stim rozdilem, ze Krym byl rusky a Hawaii ne


 #71001 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 14:24:24 | #71035 (14)

Takzvaný Nový Zeeland patřil historicky Maorům a běloši a jiné vetřelci mají být vykopnuti do oceánu. Podobně je to i s Austrálií. Historicky viděno je Austrálie ve vlastnictví původních Australanů, kteří ji obsadili před 40 tisíci lety. A pochopitelně to platí i pro Ameriku, že jo.
Evropa patřila Neandertálcům a naši předkové měli zůstat v Africe.

Ono záleží kiwimane na tom, jakými "brýlemi" se koukáš do minulosti. I ten tolik slavený velký Petr musel nechat pozabíjet původní obyvatele území, které si nakradl.


1  
 #71004 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.22 15:02:33 | #71043 (14)

našel jsi na zaslaném odkazu hranici mezi krymem a ukrajinou?
pokud ne, mohl bys přestat lhát?
prosím?


 #71004 

| Předmět:
20.06.22 13:40:51 | #70732

Tady je ukázka, jak Fialova vláda a média říší dezinformace o spolupráci svých názorových oponentů s Ruskem.| Předmět: RE:
20.06.22 13:47:05 | #70734 (1)

A nejlíp to tento člověk dokládá svými trhavými pohyby při řečnění, jako při začínajícím epileptickým záchvatu *17619* *17619* *17619* *17619* *17619* *17619* *17619*


3  
 #70732 

| Předmět: RE: RE:
20.06.22 14:01:47 | #70738 (2)

Nevim, dezinformátorka Richterová zase vypadá jako veverka v ústech psa.


 #70734 

| Předmět: RE:
20.06.22 14:07:17 | #70744 (1)

ha, když si lidé s nízkým IQ dokáží najít video potvrzující jejich pohled na svět, proč by nemohli i jiné materiály? *32299*


 #70732 

| Předmět: RE:
20.06.22 20:06:36 | #70864 (1)
Seleno teď si řekl dezinformaci. Nejde tu o Fialovu vládu jako celek, ale o Piráty, ti chtějí manželství Polyamury a Aliance pro rodinu jim v tom chce bránit, proto je pomlouvají. Samozřejmě, že v tom jedou i další co chtějí homosexuály povýšit na rodinu.
&t=534s

 #70732 

| Předmět: Tisková zpráva:
20.06.22 11:19:48 | #70651

„Americký softwarový gigant Microsoft znemožnil uživatelům v Rusku instalovat si v počítačích operační systém Windows 10 a 11 ze své oficiální internetové stránky, napsala agentura TASS.Při pokusu o instalaci Windows 11 ze stránek Microsoftu se objevuje hlášení o chybě, podle kterého vznikl problém s požadavkem.“

jakkoli nemám k Microsoftu pozitivní vztah, tak tohle oceňuji *6914*| Předmět: RE: Tisková zpráva:
20.06.22 14:06:14 | #70743 (1)

Ty jejich atomovky jedou ještě na operační systém DOS.


 #70651 

| Předmět: RE: RE: Tisková zpráva:
20.06.22 14:14:24 | #70748 (2)

ty jedou ještě na Atari. *27179*

Ale ono nejde o atomovky, ale o běžné koncové uživatele včetně institucí. Ti prostě mají smůlu, neprovedou upgrade.


 #70743 

| Předmět: RE: RE: RE: Tisková zpráva:
20.06.22 22:49:02 | #70873 (3)

Ruský prezident Vladimir Putin stále používá Windows XP, starý a dávno nepodporovaný systém
https://www.zive.cz/clanky/rusky-prezident-vladimir-putin-stale-pouziva-windows-xp-stary-a-davno-nepodporovany-system/sc-3-a-201704/default.aspx
Na něho si nepřijdou *27179*


 #70748 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Tisková zpráva:
20.06.22 23:00:16 | #70878 (4)

Tomu se mi nechce věřit. *29716*
Ale pobavila mě věta, že Putin dříve internet označoval jako „projekt CIA“ *27179*


 #70873 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Tisková zpráva:
20.06.22 23:17:17 | #70881 (5)

Chtějí-li Rusové označit původce nějakých zlých úmyslů, mají už osvědčené pojmy - jde určitě o projekt CIA, NATO, fašistů nebo nacistů, dříve i ziskulačného "Volstrýtu"...


 #70878 

| Předmět:
20.06.22 11:01:12 | #70642

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: OT| Předmět: RE:
20.06.22 11:07:14 | #70644 (1)

*11274* *11274* *11274* *11274*
Dobrý na pobavení.
*5087* *5087* *5087*


 #70642 

| Předmět: RE: RE:
20.06.22 22:50:49 | #70875 (2)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: OT


 #70644 

| Předmět: RE: RE:
20.06.22 22:54:05 | #70876 (2)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: OT


 #70644 

| Předmět:
20.06.22 10:30:35 | #70623

catholic despoticism

„Dvě jeptišky, Alberta a Tereza, v tom vynikaly, avšak děti bila i ředitelka ústavu. Mlátily je hlava nehlava, často násadou od mopu, facky byly na denním pořádku, a také kopance, když padly na zem. Často skončily celé od krve,“ líčily terapeutky.

„Vstávej, ku...a. Jestli nepřestaneš, zabiju tě. Tvoje matka je prostitutka, porodila tě ve stáji,“ křičela sestra běžně na dívky.

„Jeden z trestů představovalo zavírání neposlušných dívek na 24 hodin do kovové klece. Během této doby je ani nepustily na toaletu. Jak vypadaly po takovém dni trestu, se nedá ani popsat,“ řekly terapeutky novinářům.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/polskem-otrasl-pripad-brutalniho-tyrani-mentalne-postizenych-divek-jeptiskami-40400613#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: RE:
20.06.22 10:34:42 | #70628 (1)

ani to nebudu číst. Kde byli rodiče těch dívek? Proč se o ně nepostaral stát pokud nemohli rodiče. Ono je dobré nadávat na jeptišky, ale ty nejsou odborné školené pracovnice na postižené mladé divky. Co znamená neposlušnosti? Dívka mentálně postižená nedokáže poslouchat. Vím to, pracovala jsem s dospívajícími dívkami i chlapci s mentální poruchou. Nedá se s nimi normálně domluvit, nedovedou posloucht a potřebují odborné vedení.


 #70623 

| Předmět: RE: RE:
20.06.22 10:42:34 | #70634 (2)

ratko dobře že to nečteš , chtělo by to dát rozsudek soudu *14503*


 #70628 

| Předmět: RE: RE: RE:
20.06.22 10:47:36 | #70636 (3)

jonatan - hlavne, ze polaci pomlovaji rusi


 #70634 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
20.06.22 16:03:52 | #70797 (4)

Nejde o Poláky. Jde o církevní instituce a o nelidské chování jeptišek, tedy osob s vysokým (ale neoprávněným) kreditem morálky. Podobné problémy vyskytly i v Irsku a v Rakousku.

To, co vyprávěli bývalí chovanci o situaci v institutu Spiegelgrund v provozu 1940 do 1945 (ve Wídni) nahání husí kůži. Nejen bití, hladovky, znehybnění svěrací kazajkou, vraždy svěřenců, "lékařské" pokusy a pod.. Ale i, jak to nazvat ..., zdroj sexuálních radovánek pro vybrané platící hosty, kterým byly vedením institutu poskytnuty OBJEKTY na uspokojení jejich zvrácených sexuálních choutek. Po válce pak pokračování provozu v podobném duchu až do 80 let minulého století.
Někteří lidé jsou horší než dobytek.

K nahlédnutí :
https://gedenkstaettesteinhof.at/de/interviews
https://kurier.at/chronik/wien/die-kinder-vom-steinhof-in-der-psychiatrie-zu-tode-vernachlaessigt/15.817.743


 #70636 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
20.06.22 16:13:46 | #70803 (5)

Vůbe se nechci zastávat bestiální praktik, jen je dobré se ptát kam ty děti měly jít. Kdo se měl o ně postarat? Mohla to být obec, nebo nějaký mecenáš nebo útulek. Mluví se o době meziválečné či poválečné. Nebylo co jíst, otci co byl ze zajištěné rodiny zemřeli dva sourozenci na bídu (hlad a nedostatek léků) Opuštěné postižené děti to měly težké.


 #70797 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.22 03:09:47 | #70890 (6)

Já vím, to téma je bolestné i pro nezúčastněného. Některé děti v pubertálním věku jsou rodiči nezvladatelné a tady by měla ve výchově zaskočit státní instituce s odborníky na dětskou psychiku. Tresty pro nezvladatelné musejí být, ale jen v krajním případu, jak pro děti, tak pro dospělé.


 #70803 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.22 06:00:55 | #70891 (7)

Co já vím, tak v poválečné době jich moc nebylo, tedy pokud pořád reaguješ na příklady které jsi použil. I moje máma by potřebovala odborníka, rostly traumatizované děti co přišly o rodiče v dobách kdy nebyla dostatečná péče ani u nás ani v Rakousku a určitě ani v Polsku. Podmínky byly dost drsné. Stačí se podívat na staré filmy ze školství, rákoska, klečení.


 #70890 

| Předmět: RE: RE:
21.06.22 07:06:15 | #70898 (2)

Ke to stejné jako plivání na Matku Terezu. Jaká je alternativa? Je nějaká jiná možnost? Česká republika se považuje za civilizovanou zemi, s dobrou zdravotní péčí.
Ale ten, kdo si nehraje jenom na svém vlastním písečku, nečumí jenom do vlastního talíře a umí se kolem sebe rozhlédnout tak si velmi rychle může ověřit, JAK je to s péčí o lidi, kteří mají nějaký problém, životní handicap nebo nemoc Pokud nemají v příbuzenstvu nikoho, kdo by se o ně postaral, jsou v pytli. Sehnat místo v nějakém zařízení, kde by o ně bylo postaráno, je jako vyhrát v loterii. S tím se potýká každý obvodní lékař. *13417* .


1  
 #70628 

| Předmět: RE: RE: RE:
21.06.22 07:11:16 | #70899 (3)

je to problém, i proto že tito lidé se sami poškozují a nedá se jim v tom jen tak lehce zabránit. Já řešila na mých nočních službách kdy jsem hlidala mladé duševně postižené lidi úplně všecko. Volala policii, dokážou udělat během chvilky peklo.


 #70898 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
21.06.22 07:25:44 | #70900 (4)

A to bylo v civilizované zemi - v Rakousku. Dokázali se také mezi sebou porvat, strašne vřískat, kdo ví trochu jak se dokáže rozjet Tím v žádném případě nechci schvalovat jakékoliv fyzické násilí, nebo zavírání dětí do malých prostor kde mohou trpět klaustrofobií a úzkostmi. Ale ani otupování léky není dobré. Takže babo raď, co s děckem které již dospívá a je tedy i silné a strašně řve a je agresivní. Nelze ho zavřít, svázat, otupit jen snášet... a když to dělá den noc den noc, může vychovateli z něj hrábnout. Kolikrát hrábne i vlastnímu rodiči když má takové dítě a to furt řve.


 #70899