Rozcestník >> Náboženství >> Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty

Informace

Název: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty
Kategorie: Náboženství
Založil: visitor77
Správci: visitor77
Založeno: 09.01.2020 20:14
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 2126281x
Příspěvků:
115872

Předmět diskuze: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty - Věčné otázky věčného člověka: co je pravda? - ateismus? teismus? biblický (žido-křesťanský) nebo filosofický Bůh? je náš svět a Vesmír výsledek náhody? nevyhnutelnosti? Big Bang? - nebo stvoření nějakou sílou, či rozumovým osobním principem?... ateismus/teismus a jejich vztah k vědě a vice versa...kreacionismus? evolučný kreacionismus? theistický evolucionismus? je/není možná evoluce druhů? - je/není pro ní dostatek věděckých důkazů?...zjevil se Bůh člověku, nebo si ho sám vytvořil? je/není Bible "Boží slovo" či "Zjevení osobního Boha" pravda nebo mýtus? existuje život po pozemském životě?...historický nebo biblický Ježiš? Má/nemá žido-křesťanská víra v Boha nějaký smysl? význam?...jaká je-, a co znamená víra v jiných náboženstvích? sektách? ...spása? věčný život? - věčné zavrhnutí? - je/není mravní systém?, je přirozený člověku, nebo je od Boha? .. Co je spravedlnost? co je národ? jaké jsou atributy národa, jeho existence?... Fórum je pro smysluplné a obohacující příspěvky a reakce k dané tématice, je tu vítán každý - je přípustná i konfrontační argumentační diskuze bez osobných animozit.. fórum není pro náboženské doktrinární/reklamní/propagandistické/pomlouvační/konspirační příspěvky, články a videa s protináboženskou tématikou a propagandou...pozn.: o isláme debatujeme jen všeobecně (v rámci srovnání špecifit náboženství), bez obrázků, karikatur, videí a jakýkoli interviews, ...prosím, na začátek fora dávat jen novou tému s prezentací svého názoru - z případného linku (i videa) uvést i jeho krátké "copy" (podstatu) , resp. + jeho krátký komentář...OT/spamy, hádky a reakce jenom smajlíky zde nemají místo...
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: Podle někoho zde
08.10.22 08:51:27 | #96434
| Předmět: Chvilka poezie nikoho nezabije
08.10.22 08:11:09 | #96432

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: OR, nařčení a deheonestácia štátu| Předmět: RE: Chvilka poezie nikoho nezabije
08.10.22 09:11:17 | #96435 (1)

Rusko po pádu carizmu vyvolaném ozbrojení ruských primitivů zbraněmi první světové války se potácelo v bídě, v hladomoru a v bezvládí. Rusko totiž neprodělalo fázi průmyslové revoluce a konzolidování občanského systému jak to prodělali lidstvo 19. století a renesanci od 16. století.. Tam až do uchopení moci Stalinem setrvával chaos.
Nechci se zastávat Stalina, ale byl to pro Rusko té doby pravý muž na pravém místě. Dokázal svou krutovládou udělat z Ruska onen SSSR, která přetavovala analfabety zvyklé na nevolnictví a oddané pověrčivé náboženské ideologii do podoby národa (občanstva) průmyslového státu západního ražení.

Stalin otevřel ve 30. letech SSSR světu a propagoval svou komunistickou ideologii jako základ lepšího lidstva a něco jako dělnický ráj na Zemi.


1  
 #96432 

| Předmět: RE: RE: Chvilka poezie nikoho nezabije
08.10.22 12:45:54 | #96439 (2)

Jenže to žádný ráj na Zemi nebyl.


 #96435 

| Předmět: RE: RE: RE: Chvilka poezie nikoho…
10.10.22 06:53:56 | #96555 (3)

Nebyl, ale jak lze řídit obrovský stát s nevzdělaným a necivilizovaným občanstvem? Domluvou a prosbami sotva, takže diktatura a přísnost. Bič a cukr. Jde o ten správný a spravedlivý podíl pochvaly a trestu. Svoboda každého končí tam, kde začíná svoboda jiného.
Diktátora utrženého z řetězu a stiženého sociopatií samozřejmě nikdo nechce.

Zde by snad pomohlo omezení pro lidi doby na výsluní moci. Moc a mamon korumpuje člověka, to je fakt (čest výjimkám). Takový dlouholetý prezident se cítí být nepostradatelným nadčlověkem ... a aby se někdo stal nadčlověkem, tak musí přestat být člověkem. To platí i o diktaturách a o jejich ideolozích.

Je to na delší povídání.


1  
 #96439 

| Předmět:
08.10.22 00:22:10 | #96425

Rusku bylo slíbeno nerozšiřování NATO na Východ, tvrdí nalezený dokument
19. 2. 2022
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-rusku-bylo-slibeno-nerozsirovani-nato-na-vychod-potvrzuje-nalezeny-dokument-40387679

V době eskalace napětí okolo Ukrajiny Rusko tvrdě prosazuje, aby se jednotky NATO stáhly ze zemí bývalé východní Evropy. Tvrdí, že mu to bylo slíbeno při jednáních o sjednocení Německa v roce 1990. Západ to popírá a Moskva dosud nepředložila žádné důkazy. Jeden však nalezl německý týdeník Der Spiegel. A tentokrát nejde jen o vzpomínky, Spiegel ukazuje i diplomatickou depeši.

Slib potvrdil bývalý německý diplomat Jürgen Chrobog.

Slib potvrdil bývalý německý diplomat Jürgen Chrobog.

V Bonnu se 6. března 1991 sešli ministři zahraničí USA, Británie, Francie a Německa.

Jednali o zajištění bezpečnosti Polsku a dalším východoevropským zemím, které se vymanily ze sovětského vlivu a dávaly jasně najevo svůj příklon k Západu a jeho bezpečnostním strukturám.

Jednání se konalo na mimořádné schůzce Politického poradního výboru Varšavské smlouvy v Budapešti, kde se 25. února 1991 rozhodlo o rozpuštění vojenských struktur. Varšavská smlouva pak byla formálně rozpuštěna 1. července 1991.

Zástupci Francie, Británie, USA a Německa se v březnu 1991 v Bonnu shodli, že přijetí východoevropských zemí do NATO je „neakceptovatelné“. Dal to najevo německý zástupce Jürgen Chrobog (budoucí německý velvyslanec v USA).

„Chrobog (Německo) řekl, že jsme potřebovali nové nápady, jak zajistit bezpečnost středoevropských a východoevropských zemí. Dali jsme jasně najevo během jednání ve formátu 2+4, že bychom neměli rozšiřovat NATO za Labe. Neměli bychom proto nabízet členství v NATO Polsku a dalším,“ stojí v diplomatické depeši.

Faksimile dokumentu o slibu nerozšiřovat NATO, který zveřejnil Der Spiegel a přetiskl server rua.gr.

Faksimile dokumentu o slibu nerozšiřovat NATO, který zveřejnil Der Spiegel a přetiskl server rua.gr.

Formátem 2+4 je míněna konference mezi spojenci z druhé světové války (USA, Sovětským svazem, Francií a Británií) a vládami obou německých států (Německé demokratické republiky a Spolkové republiky Německo).

Jednalo se na ní o podmínkách sjednocení Německa. Jednání byla ukončena 12. září 1990 v Moskvě podpisem smlouvy o státní suverenitě sjednoceného Německa.

Američané o ujednání nerozšiřovat NATO na východ věděli. Americký zástupce, budoucí velvyslanec USA v Británii Raymond Seitz, podle Chroboga souhlasil.

„Dali jsme jasně najevo Sovětskému svazu při jednání ve formátu dva plus čtyři i při dalších jednáních, že nevyužijeme výhody stažení sovětských vojsk z východní Evropy. NATO by se nemělo formálně ani neformálně rozšiřovat na Východ.“

Vice v odkazu....


1  

| Předmět: RE:
08.10.22 00:31:40 | #96426 (1)

Mimo toho zde mame i zcela jasne vyjadreni poradce prezidenta USA Bushe a americkeho vedce p. Stephen F. Cohena.

ROZŠIŘOVÁNÍ NATO: Poradce prezidenta Bushe Cohen: Západ Gorbačova a Rusko podvedl – ČT

Stephen F. Cohen
Po dokončení Ph.D. ve vládních a ruských studiích na Kolumbijské univerzitě v roce 1968, později se stal profesorem politiky na Princetonské univerzitě a na její fakultě zůstal až do roku 1998, kdy se stal emeritním profesorem politiky. Poté učil na New York University až do svého odchodu do důchodu v roce 2011, kdy se stal emeritním profesorem rusistiky a slavistiky.

"V roce 2014 Cohen řekl, že krize na Ukrajině vznikla v důsledku akcí USA, zahájených Billem Clintonem a dokončených Georgem W. Bushem , s cílem rozšířit sféru vlivu NATO až k hranicím Ruska . Cohen řekl, že rozšíření NATO porušilo slib, že tak neučiní, a řekl, že USA daly Gorbačovovi, když bylo Německo znovu sjednoceno. V souvislosti s ruskou anexi Krymu řekl, že „každý ruský vůdce, který má doma legitimitu, by musel udělat nějakou verzi toho, co teď Putin dělá. Na začátku března 2014 Cohen řekl, že neví, zda Rusko napadlo Kryma že pokud ruské jednotky přítomné na Krymu pocházely z námořní základny v Sevastopolu, měly právo tam být.

V článku z 30. června 2014 v The Nation Cohen uvedl, že USA se podílely na vytvoření krize na Ukrajině kvůli své podpoře svržení prezidenta Viktora Janukovyče . Kritizoval americký politicko-mediální establishment za to, že mlčí o „kyjevských zvěrstvech“ v oblasti Donbasu , která je hustě osídlena rusky mluvícími Ukrajinci a etnickými Rusy. Řekl, že zevnitř ruské společnosti existuje značný tlak, aby Putin vojensky zasáhl na ochranu Donbasu, a že Putin projevil „pozoruhodnou zdrženlivost“. ...."


1  
 #96425 

| Předmět: RE: RE:
08.10.22 14:18:30 | #96442 (2)

„Cohen řekl, že neví, zda Rusko napadlo Kryma že pokud ruské jednotky přítomné na Krymu pocházely z námořní základny v Sevastopolu, měly právo tam být.

Jo, a to je taky to jediné, co měly právo tam dělat. Být tam. Jako armáda měly právo fungovat pouze na základně a na lodích. Všude jinde (třeba na vycházce) měly pouze právo být tam. Kromě toho tam zdaleka nebyla jen sevastopolská posádka.

Tenhle úryvek mi bohatě stačí, abych věděl, kam tyhle tvoje příspěvky zařadit.


1  
 #96426 

| Předmět: RE: RE: RE:
08.10.22 15:16:30 | #96444 (3)

Uvedl sem autora techto nazoru, kde jsou i jeho citace a tento autor byl drive i poradcem prezidenta USA.


 #96442 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
08.10.22 18:05:54 | #96455 (4)

A já jsem uvedl důvod, proč je minimálně jeden z jeho citátů pouhý tupý blábol, takže jeho řeči jsou naprosto nedůvěryhodné a bezcenné. Pokud na mém argumentu něco nesedí, tak mi to napiš.


 #96444 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
08.10.22 18:09:39 | #96457 (5)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: zločinní šmejdi


 #96455 

| Předmět: RE:
08.10.22 06:05:57 | #96427 (1)

V roce 1991 byla situace CCCP üplně jiná, předputinovská, než je dnes.

Západní politici analyzovali osobnost putina když se tento dostal k moci a Gorbačova perestrojka, glasnost a demokracie ukončil. Kul totiž plány, jak opět obnovit CCCP a dostat Rusko na pozici rovnou EU, USA a pozděj i Číně. Proto se bývalé země waršavského paktu přidaly k NATO od kterého si slibovaly pomoc při napadení putinovským Ruskem, ale i šílícími diktátory z východu a jihovýchodu.

NATO není útočný pakt, Nato je pakt pro vzájemnou pomoc při napadení a ohrožení z venčí.
V EU neměl kromě Francie a GB nikdo jadernou bombu, která je ultimativním prostředkem zastrašování, Jak vidět tak právě toto putin, to zastrašování jedernými zbraněmi, používá proti v tomto směru bezbranné Ukraině. Proto je legitimní, že Ukraina po vojenském napadení rusáky uvažuje o.. a pravděpodobně i zažádá o členství v NATO. Podobně zažádalo o členství v NATO Finsko a Švédsko.
Ze sociopata a nerozomně jednajícího diktátora putina jde prostě strach. Musíme se zavčas proti jeho agresi zaštítit. Putin je tím zlobivým chlapečkem nárokující si větčí část páškoviště, se kterým si dnes už nikdo nechce hrát. Ostatní se ho bojí a to PRÁVEM


 #96425 

| Předmět: RE: RE:
08.10.22 07:14:29 | #96430 (2)

Já si myslím že je Lorak placený z Putinových milionů co nasypal do Evropy na propagandu Ruska.
Peníze a lež mu nesmrdí. Ty jeho *26502* jsou mimo *5663* *82*


 #96427 

| Předmět: RE: RE: RE:
08.10.22 07:57:40 | #96431 (3)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: takovému troubovi platil?


 #96430 

| Předmět: RE: RE: RE:
08.10.22 15:19:05 | #96445 (3)

Nevim o jakych lzich tu pises, ale ty jsou leda tak v tvoji zmatene hlave. Vyse sem uvedl velice dobre dolozene skutecnosti, kde jsou zminovany i konkretni lide, co se ucastnili urcitych jednani i jejich vyroky a citace a pak i dokumenty z techto jednani.


 #96430 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
08.10.22 15:55:41 | #96446 (4)

My jsme ti už v minulosti dávali materiál, kde se Gorbačov vyjadřoval, že se o rozšiřování NATO nejednalo. Lepší doložení než prohlášení samotného představitele ruska už nelze předložit.


 #96445 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
08.10.22 16:01:48 | #96447 (5)

Ale jednalo jak to muzes videt i vyse.

Gorbacov byl pouze hodne duverivy vuci tem zlocincum ze zapadu, kdyz mu neco slibovali.


 #96446 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
08.10.22 16:05:55 | #96448 (6)

Nejednalo, Gorbačov dobře věděl, o čem se jedná a dobře tomu rozuměl.


 #96447 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
08.10.22 16:38:56 | #96450 (7)

Ale jednal a proto vyjednal i to, aby se jednotky NATO dal na vychod neposunuli ani po znovusjednoceni Nemecka.

Pochop, ze NATO predstavovalo pro SSSR a hlavne Rusko primou vojenskou bezpecnosti hrozbu a pro vladnouci garnituru v SSSR bylo tedy neprijatelne, aby se dal tohle zlocinne vojenske uskupeni dal priblizovalo k hranicim SSSR.

Dostal prislib, ze se toho obavat nemusi a on tomu proste naivne uveril.


 #96448 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
08.10.22 16:47:02 | #96451 (8)

Ano, tam šlo právě jenom o to Německo a o nic jiného. Sám Gorbačov to tak potvrdil.

Samozřejmě že rusko má důvod se obávat vojenského uskupení, které vždy bojuje proti zločincům. Nicméně jednání s Gorbačovem probíhalo jen a pouze ohledně Německa.


 #96450 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
08.10.22 17:22:49 | #96453 (9)

Ne neslo tam jen o to Nemecko a tohle skutecne dokaze pochopit i clovek s vysokym stupnem demence, ze kdyz uz byl problem s posunem jednotek NATO uz jen v ramci toho sjednoceneho Nemecka o to vecsi problem by to byl v pripade, ze by k tomu posunu melo dojit i mimo toho Nemecka, kde jeho jedna cast uz soucasti toho zlocineckeho spolku NATO byla.

Na tohle ale cely cas Rusko upozornovalo, ale byli ignorovani a diky te aroganci techto zlocinci ze zapadu se to dostalo prave do take situaci jakou dnes vidime, ze Rusko musi i svou bezpecnost hajit uz primo na svych vlastnich hranicich.


 #96451 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
08.10.22 17:56:10 | #96454 (10)

Ale ano, tam se jednalo jenom o Německu a ničem jiném. Poslouchej, co říká Gorbačov, a nic si tam nepřidávej svýho. Příslib, pokud byl vůbec nějaký opravdu dán, tak byl jenom ohledně Německa a taky to bylo dodrženo.

Rusko ani na nic neupozorňovalo. Tady si to přečti celé komplexně a už si nevymýšlej:
https://www.idnes.cz/zpravy/nato/rusko-nato-gorbacov-baker-genscher-nemecko-sovet-bush.A220127_064026_zpr_nato_inc


 #96453 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 18:45:17 | #96459 (11)

Tak dohodnes s nekym, ze se svymi zbranemi nesmi priblizit bliz k hranicim SSSR v ramci statu, kde se vzdavas sveho mocenskeho vlyvu a jinde, kde si mel ten mocnesky vlyv vyjednany uz po 2 sv. valce ti to jakoze vadit nebude.

To s takovou logikou bez vis kam ....

Je uplne jasne, ze ty hranice NATO co se tyka vojenskych struktur se proste nemeli dal priblizovat k hranicim SSSR a tohle dodrzeno nebylo.


 #96454 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 19:18:19 | #96460 (12)

Nic takového jasné není. Přečti si ten článek a nevymýšlej si.


 #96459 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 19:24:33 | #96461 (13)

Tak mene chapavym a jistou mirou demence postizenym lidem to samozrejme jasne byt nemusi. Tohle je zrejme i tvuj problem.


 #96460 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 19:37:43 | #96464 (14)

To by potom Gorbačov musel být "méně chápavý s jistou mírou demence". Ve skutečnosti se tu projevuje tvé postižení: tvé chorobné vymýšlení si a lhaní.


 #96461 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 21:22:28 | #96474 (15)

Prostě jehovista. *2194*


 #96464 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 21:26:19 | #96475 (15)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: OR, nařčení a deheonestácia štátu


 #96464 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 19:31:29 | #96462 (12)

Také by se NATO možná nešířilo, kdyby Rusku zůstal ve vedení normální člověk, jakým byl Gorbačov.

Jak je vidělt udělalo Polsko, Slovensko a pobaltské státy dobře, že se zapojily do NATO. Putin si na ně netroufne. Do Běloruska si chodí rusáci jak se jim zachce a z území Běloruska útočili na Ukrainu. Ukraina tím má právo odvetně zaútočit na Bělorusko. Neudělala to, protože ví, že vinu na té situaci nese výhradně putin, tedy Vladimír Strašlivý a Bělorusové jsou v tom nevině, když mají samozvoleného Lukašenka podělaného strachy, který neumí říct putinovi nic jiného než to da, da, da, da ...


 #96459 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 19:34:00 | #96463 (13)

Nevim, ze by neco podobne nekde proslo diky referendu a prala si neco podobne opravdu vecsina obcanu. Vecsinou tu slo tedy jen o to politicke rozhodnuti o nas bez nas a delali ho politici jenz jsou poslusnymi usluznymi saskami slouzici zlocineckym zajmum darebaku ze zapadu.


 #96462 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 19:46:19 | #96465 (14)

To jsou výmysly a prázdná nařčení darebáka ze Slovenska. Realita je zjevně zcela jiná. Tohle v podstatě říkali komunisti. Ti si o Západu taky navymýšleli spoustu pohádek a pak nám je tlačili do hlavy. Je vidět, že ve slovenských hlavách dost zakořenili.


 #96463 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 20:12:40 | #96466 (15)

Ne nejsou. Schvalne mi jmenuj ty zeme co se pripojovali k NATO z byvaleho vychodniho bloku, kde se o podobne veci konalo platne celostatni referendu, kde pro podobnou vec hlasovala vecsina obcanu te ktere zeme.

Jedno vim jiste, ze na Slovensku v teto veci platne referendum nebylo a udelali to jako politicke rozhodnuti.

V platnem referendu jen tesnou nadpolovicnou vecsinou Slovenski obcani hlasovali pouze o vstupu do EU.


 #96465 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 20:13:06 | #96467 (16)

Ale i ta EU driv vypadala hodne jinak, nez jak je tomu dnes.


 #96466 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 21:09:18 | #96472 (16)

Referendum nebylo nutný. A nepřítomnost referenda nenasvědčuje ničemu z toho, co píšeš. Státy vstupují do vojenských paktů z důvodu své bezpečnosti. Tak jako např. teď Finsko a Švédsko. To ale darebáci ignorujou a jenom ve své nenávisti planě fantazírujou.


 #96466 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 21:15:43 | #96473 (17)

Je to dost zasadni vec, co ma obecne dost velky dopad na mnoho veci i na zivot lidi zijicich v dane zemi nez, aby o necem podobnem si mohli rozhodovat jen sami politici bez toho vecsinoveho souhlasu svych obcanu.


 #96472 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 21:37:28 | #96476 (18)

Obrana státu je v gesci ministerstva obrany, tak jako jiné věci, např. stanovení vojenské doktríny, nákup zbraní či podpora těmi zbraněmi jiný stát. Je to tedy plně v kompetenci politiků. Občané mají případně právo demonstracemi vyslovit nesouhlas. Zaznamenal jsi někde nějaké?


 #96473 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 21:43:29 | #96477 (19)

Nemuzes v demokraticke zemi lidi zatahnout do nejakeho vojenskeho spolku, kde jsou pak i ruzne zavazky, bez toho, aby jsi se obcanu dane zeme zeptal, ci s tim souhlasi.

A pak i to nakupovani zbrani musi byt transparentni a radne zduvodnenou veci a neni mozne, aby si nekdo o techto vecech rozhodoval jak nejaky mafiansky boss, co se dohodne s nejakym prekupnikem nelegalnich zbrani.

U nas na Slovensku byli demonstrace proti NATO a myslim, ze byl delan i pruzkum verejneho mineni kdyz treba slo o to na Slovensku vybudovat nejake NATO zakladne slouzici US Army a vic nez 70% lidi bylo proti tomu, aby zde neco podobne na uzemi Slovenska bylo.


 #96476 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 22:11:49 | #96481 (20)

Můžeš. Kdyby s tím lidé nesouhlasili, tak by se ozvali.

Demonstrace bylo na Slovensku při "první vlně", kdy jsme do NATO vstupovali my, a Slovensko tam taky nevstoupilo. Ale při té druhé už nebyli.


 #96477 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 22:16:30 | #96482 (21)

Kdyby Slováci nebyli v NATO, tak už by byl možná ruskej vojín v Košicích. Tak jak si dělali chutě na jižní Moldavsko.


 #96481 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.10.22 00:25:52 | #96485 (22)

Jiste a ne rovno v Berline a nebo v Parizi ci Londyne ? Pises totalni nesmysly vychazejic z tech lzi, co o Rusku siri rusofobni vystraseni zmanipulovani uzitecni idioti.


 #96482 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.10.22 00:29:30 | #96486 (23)

Ne to o rusku šíří samotní kremelští propagandisté. Ale rusofilní užiteční idioti to ignorují, jak jsme se tu mohli v minulosti nesčetněkrát přesvědčit.


 #96485 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.10.22 00:29:32 | #96487 (23)

Selene uz mas tim svym premyslenim zacinas hodne pripominat ty lidi, co se nechali vakcinovat covid vakcinami veric veskere te lzive propagande, co se kolem nich delala. Uplna absence na jakekoliv kriticke mysleni a konfrontaci urcitych informaci a overovani jejich pravdivosti.


 #96485 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.10.22 00:32:03 | #96488 (24)

Kritické myšlení postrádali antivakcináři a na místo něho stavěli fantazii. Já osobně jsem to několikrát dokázal. A mimochodem ty osobně jsi byl lídr těchto cvoků.


 #96487 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.10.22 00:40:16 | #96489 (25)

Jiste. Az jeste i dnes mas tyhle nazory, tak tim jen dokazujes miru tveho programovani jakym jsi prosel, kdyz nevidis, ze hodne z tech informaci, kde seriozne vedecky pracuji lekari varovali pred nebezpecnosti techto vakcin se i potvrdili jako skutecnost i kdyz byli driv spochybnovany jako nepodlozene konspirace.

Dnes se uz reditel jedne z nejvecsich firem Pfizer vymlouva, ze sam nemel dostatek informaci a tak nemohl predvidat ty zavazne zdravotni problem co ted vakcinovani lidi prokazatelne maji kvuli temto anticovid vakcinam, ktere nebyli seriozne a radne otestovany driv nez se dali k dispozici pro hromadne pouziti.

Samozrejme se tyhle firmy alibisticky vyvazali z veskere odpovednosti a prenesli ji primo na jednotlive staty.

Ses opravdu hodne politovany pripad zmanipulovaneho uzitecneho idiota co uveril i v teto veci mnoha dnes uz prokazanym lzim.


 #96488 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.10.22 00:48:53 | #96490 (26)

Vůbec nic se nepotvrdilo, tedy kromě toho, že jsi chorobný fantasta a lhář a že jsi posedlý.


 #96489 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.10.22 01:22:38 | #96491 (27)

Klidne dal obelhavej sam sebe i dal zustan tim uzitecnym zmanipulovanym idiotem, co uveril lzim zlocinne jednajicim a uz i vickrat usvedcenym pharmazlocincum.

Pro ty co opravdu pravdu znaji i v teto veci budes jen politovanihodnym clovekem, co temto darebakum dovolil delat na sobe nebezpecne experimenty a jeste dal svou hlouposti i prostor s nimi spolupracujicim politikum k uplne nesmyselnemu a vedecko medicinsky nepodlozenemu omezovani prav a svobod.


 #96490 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.10.22 01:24:49 | #96492 (28)

Jsou to nebezpecni organizovani zlocinci primo zodpovedni za obrovske ekonomicke i lidske straty. Mnohem nebezpecnejsi, nez nejake drogove mafianske kartely.


 #96491 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.10.22 10:55:25 | #96500 (29)

Ty bys byl dobrá učební pomůcka na katedře psychiatrie Univerzity Karlovy.


 #96492 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.10.22 08:55:24 | #96496 (28)

Tady prudíš, protože tě to baví nadávat lidem do idiotů, ale přitom můžeš být 3x zočkovaný.
Děláš haura, že podporuješ Rusa a při tom se v koutku sklepa, modlíš k Bohu, aby už konečně Ukrajinci toho Rusa vyhnali ze svého území.
Ty se jen prostě potřebuješ hádat a provokovat - hlavně v čase když přijdeš domů z hospody do svých prázdných místností, kde se nemáš s kým hádat.
*3655* *3655* *3655* *3655* *3655* *3655* *3655*


 #96491 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.10.22 10:53:17 | #96499 (28)

Já nejsem ten, kdo se obelhává, když se držím faktů a rozumu. Když nefantazíruju, abych své fantazie pak považoval za pravdu a následně se cítil jako "ten, kdo zná pravdu" - takový člověk je blázen.


 #96491 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.10.22 09:37:13 | #96498 (24)

Loraku ty jsi uvěřil zase jehovistické lživé propagandě.


 #96487 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 20:50:31 | #96468 (14)

Referendum usktutečnit s dopředu žádaným výsledkem není problém. Referendum nezobrazuje skutečnou realitu, je silně ovlivněno propagandou a i ilegálními manipulacemi. Referendum by mělo být ústavně omezeno na rozhodování v lokálním prostoru. Příklad ve vesnici mají občané pomocí referenda rozhodovat třeba o omezení rychlosti na silnicích, o instalaci semaforů pro pěší přechody a třeba i pro zákaz průjezdu těžkých a rozměrných náklaďáků.
Ale rozhodování v případu státního zájmu nelze nařídit během týdne a to ještě bez jakékoliv kontroly řádného hlasování. To by mohli Maďaři na Slovensku také odhlasovat odtržení jižního Slovenska a připojení k Maďarsku.


 #96463 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 20:56:30 | #96470 (15)

Ano je ale je to stale nejvic demokraticky nastroj, kde prave od te volby tech obcanu zavisi i to kdo bude dal ve vlade ci prezidentem a ti zvoleni politici, se odvolavaji prave na to, ze maji diky takove volbe obcanu i ty sve pravomoce o necem pri spravovani v prospech obcanu i rozhodovat.

Tak co je tedy lepsi zrusit ty svobodne volby a zavest totalitni diktaru, ktera tu i tak je a nedavat lidem ani ten pocit zdani, ze mohou o necem spolurozhodovat ?


 #96468 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 20:59:13 | #96471 (16)

Pritom jsou to i zasadni veci tykajici se zivota kazdeho obcana, ale je smutne, ze se dnes i v te CR vice haji zajmy co lidem v CR spis skodi nez prospivaji a ani majetek statu se nespravuje v prospech obcanu z kterych dani se treba budovala i ta energeticka sit a elektrarny, ktere jsou dnes ale prinosem a ziskem jen pro par spekulantu a pro skorumpovane politiky co tem spekulantum vytvareji prostor misto toho aby delala zodpovedna a prospesna rozhodnuti v prospech svych vlastnich obcanu.


 #96470 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 21:46:12 | #96478 (16)

U nás není totalitní diktatura ani náhodou. Spíš to mnohdy připomíná anarchii. Každý si prakticky může říkat, co chce. Bohužel i takové věci, jako je podpora agrese a genocidy. Což je něco podobného jako schvalování holocaustu. Zkrátka špína... *19828*


3  
 #96470 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 21:54:33 | #96479 (17)

Bud i dal naivnim snilkem. Co se deje v cele EU nema s demokracii absolutne nic spolecne a je to jeden odporny totalitni hnus, kde vubec nejsou hajena skutecne zajmy obcanu jednotlivych zemi v EU a uz dokonce zde nejsou hajena ani obecne prospesne veci pro vsechny obcany EU.

Hromada predpisu a narizeni co vychazeji hlavne od eurobyrokratu dnes zcela nepochybne vecsine obcanum v tomto uskupeni prokazatelne skodi a jsou delana jen v prospech zajmu zapadnich elit a to i tech mimo EU.

A co se tyce te svobody slova, tak ta od doby covidi jde uplne doprdele a lidi jsou pronasledovani i statni moci a jsou cenzurovani jen za to, ze maji na urcite veci urcity nazor.

Jeden z dobrych prikladu tohoto nedemokratickeho chovani a umlcovani lidi je i tento pan Profesor.

Petr Drulák 2. díl: Nevládky nahrazují politickou policii, pronásledují lidi a brání svobodě slova

„Je to ta ideologie, které můžeme říkat buď globalizovaný liberalismus nebo progresivismus. Tahle ideologie se stala určující ideologií kulturních elit. A lidé, kteří prostě říkají věci, které jsou v rozporu s touto ideologií, tak čelí názorové, a i profesní perzekuci. To znamená: jsou to otázky genderů, jsou to otázky feminismu, pak jsou to otázky všech možných menšin. Ideologie formálně antirasistická, ale ve skutečnosti ona je prostě rasistická proti bílé,“ říká profesor Petr Drulák

CLOVEK, KTERI JISTYM PO MOCI ale i MAJETKU CHTIVYM LIDEM RIKA NEPRIJEMNOU PRAVDU o jejich spatnem zlocinnem jednani, kterym primo ohrozuji demokracii a svobodu slova.


 #96478 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 22:02:05 | #96480 (18)

Loraku jsi trochu mimo. EU samozřejmě není demokratická, ale to je odvádění od tématu válka a Putin. Putin je demokrat? Je Rusko demokratické víc než EU?


 #96479 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 22:49:17 | #96483 (18)

Svět nemá žádnou jednotnou ideologii jako vymyšlený progresivismus, liberalismus a jiné - ismy. Naopak se jeví spíš jako chaos roztříštěných názorů na svět.
Genderové otázky jsou zcela podružné a nic neovlivňují, jsou jen důkazem toho zmatku, který mají někteří lidé v hlavách. Nás se naštěstí nijak netýkají a to, že s nimi blbnou někteří Američané či Francouzi je jejich uměle vytvořený problém. Snad je to přejde jako každá jiná módní hloupost.
Drulákovi nejde o svobodu slova, ale o možnost volného šíření lží a dezinformací, ve kterých se skutečná pravda zcela ztratí a stane se pokud možno nedostupnou.


 #96479 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.22 23:00:31 | #96484 (18)

To jsou všechno jenom takové obecné plácance, které vlastně nejsou platné ani teoreticky.
Zjevně jsi nezažil socialismus, že nevíš, co je totalita a omezení svobody slova. A nejsi ani tak inteligentní, aby sis definice těch termínů našel ve slovníku.


 #96479 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
09.10.22 04:27:57 | #96494 (16)

Tady v EU je diktatura? A kdopak je tím diktátorem? A za neuposlechnutí diktátu jdou lidi do uranových dolů, nebo do gulagu? I europoslanci, tedy ti zastupitelé států jsou voleni lidem demokratickým procesem.

Kolik žurnalistů zaplatilo svým životem v ČR za své pátrání v kruzích mocných politiků, nebo mafiánů, což jde často o totéž?

Dalo by se říct, že to zatýkání korupcí prolezlých soudců a policistů na Slovensku je diktaturou Čaputové? Kolik lidí tu v EU bylo "vypadených" z oken? Ten poslední byl Jan Masaryk a byl "vypadenej" z okna komunisty pod velením sovětských "poradců".
Diktátor má Loráku "pod palcem" všechny státní instituce, jakou je justice, exekutiva, armáda a žurnalismus. Diktátor používá na uskutečnění svých plánů a na zlomení odporu v občanstvu lživou propagandu, všemocnou tajnou policii, přísné restrikce a zajatecké tábory (koncentráky). Dělal to Hitler, dělá to Kim a dělá to Putin.
Diktátoři prosazují vždy zvrácenou ideologii s náboženským charakterem - kultem osobnosti, která dostane přívlastek všemocná, božská..


2  
 #96470 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
08.10.22 18:40:11 | #96458 (10)

Rusko se začalo rozšiřovat jako první.
*19376* *19376* *19376* *19376* *19376* *19376* *19376*


 #96453 

| Předmět: RE:
08.10.22 08:33:05 | #96433 (1)

A že ti nevadí, že první se přes Bělorusko začalo rozšiřovat Rusko.
Pak Gruzie a chtělo i Moldavsko.
*6477* *6477*
Proč to opomínáš?
Rus začal vést politiku proti Západu a pro dané krajiny to byla nutnost - vstoupit do Nato.
*3655* *3655* *3655* *3655* *3655*


 #96425 

| Předmět: RE: RE:
08.10.22 10:02:49 | #96438 (2)

jé, to jsou mi věci. Zase nějaký nezbeda kouřil tam, kde neměl... *30446*

Ukrajinci u Lymanu potupili armádu, která rozdrtila pražské jaro
Zatímco Češi vtipkují o anexi Kaliningradu, v Donbasu se odehrála skutečná bitva se zajímavou symbolickou vazbou na naši historii. V nedávno osvobozeném Lymanu utrpěla těžkou porážku ruská 20. gardová vševojsková armáda, která se před více než půlstoletím účastnila Operace Dunaj.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-lyman-20-gardova-armada-srpen-1968-praha.A221005_093323_zahranicni_aha


 #96433 

| Předmět: RE: RE: RE:
08.10.22 13:03:11 | #96440 (3)

byl to tedy ohromně explozivní nedopalek *27179* *27179*

https://fb.watch/g14zfGgLRz/


 #96438 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
08.10.22 13:24:06 | #96441 (4)

Super strážený - nedobytný.
*2* *2* *2* *2* *2* *2* *2*


 #96440 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
08.10.22 16:23:52 | #96449 (5)

„My také pořádáme narozeninové oslavy až v sobotu. Jen nás zatím nenapadlo uspořádat ohňostroj pro oslavence v šest ráno. Super,“ napsala na Twitter senátorka Miroslava Němcová.

S přáním k narozeninám se přidal i twitterový profil Armády ČR. „Včera oslavil narozeniny jeden z nejnenáviděnějších lidí současnosti. Místo svíček na dortu mu ale zapálili most, kriticky důležitý pro zásobování Krymu – prvního Ruskem okupovaného území,“ uvedl profil.

Sportovní komentátor Jaromír Bosák na Twitteru napsal: „Tak trochu mi dnes ve vysílání rozhlasových stanic chybí písně jako Mosty znám, Bridge over troubled Water, Under the Bridge...“
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kercsky-most-krym-putin-vtip-internet.A221008_133324_zahranicni_pukk
*27179* *27179* *27179*


 #96441 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
08.10.22 16:58:46 | #96452 (6)

Nechápu, že tento člověk je narozen ve znamení "Váhy".
"Irituje" mě to - musel se narodit předčasně - cca 1 měsíc - je typický Škorpion(se mi vidí)
*5087* *5087* *5087* *5087* *5087* *5087* *5087*


1  
 #96449 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
08.10.22 18:07:49 | #96456 (7)

jj, a podle čínského horoskopu had *30434*


 #96452 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
09.10.22 16:01:17 | #96525 (6)

Ze současných ruských vtipů: Krymský most přešel pod ochranu křižníku Moskva.
*27179*


 #96449 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
08.10.22 14:25:47 | #96443 (4)

co to proboha hulil?? *27179*


 #96440 

| Předmět: RE:
08.10.22 09:25:12 | #96436 (1)

Za rozšiřování NATO může jen Rusko a obavy z jeho agresivity. Dokazuje to i vstup severoevropských zemí Švédska a Finska.
Měly snad země střední a východní Evropy jinou volbu? Putin názorně dokázal, že ne.
Západ začátkem devadesátých let opravdu nechtěl rozšiřování na východ. V tom Gorbačovovi určitě nelhali. V tomto směru jsme pro ně byli jen kámen na krku a nespolehlivý zdroj obtíží.


2  
 #96425 

| Předmět: RE: RE:
08.10.22 09:54:38 | #96437 (2)

A ani Ukrajina nemá jinou volbu. Buďto do NATO přímo vstoupí, anebo s ním podepíše nějakou dohodu o ochraně. Už je jasné, že rusko pro ní bude vždycky hrozba.


2  
 #96436 

| Předmět: Russkij mir
07.10.22 18:03:19 | #96419

Tisková zpráva:

Rada OSN pro lidská práva se bude zabývat situací v Rusku. V pátek rozhodla, že k tomu zřídí post zvláštního zpravodaje. Návrh rezoluce schválilo 17 zemí, šest bylo proti, 24 se hlasování zdrželo.

Ve schválené rezoluci OSN se uvádí, že co se týče Ruska, vzbuzuje obavy omezování svobody projevu a shromažďování, zastrašování novinářů, právníků a zástupců opozice, mimosoudní zabíjení kritiků režimu nebo nátlak na nevládní organizace a absence spravedlivého soudního procesu. Rezoluce vyzývá Rusko, aby zajistilo základní lidská práva, například svobodu projevu.


inu, russkyj mir... trvající, s krátkou přestávkou v 90. letech, už od roku 1917| Předmět:
07.10.22 13:51:11 | #96399

Podle posledních zpráv ( ČTK) vyzval her. " Grínhorn" západní země k preventivnímu jadernému útoku na Rusko. A to veřejně v Austrálii. Věřím, že budete nadšeně jásat a tleskat. Tuším, ve městě Lowa... Jediné štěstí je, že UK nemá jaderné zbraně. Zase alespoň víte, za koho kopete... Njn..


2  

| Předmět: RE:
07.10.22 14:06:32 | #96400 (1)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: chyba


 #96399 

| Předmět: RE: RE:
07.10.22 14:14:46 | #96401 (2)

ČTK je státní subjekt. Většina lidí čte dnes už zprávy z netu. Jen si musí vybrat zdroj. Dle Tvé reakce, máš asi nějaký problém. Já ČTK jaksi nevlastním, ani jsem ten článek nevydal.


 #96400 

| Předmět: RE: RE: RE:
07.10.22 14:25:44 | #96402 (3)

O použití jaderných zbraní proti Rusku neřekl Zelenskyj vůbec nic. I většina analytiků se domnívá, že by na případné použití ruské taktické jaderné zbraně na Ukrajině Západ reagoval konvenčními zbraněmi.

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-moskva-se-rozciluje-nad-slovy-zelenskeho-o-jadernem-utoku-na-rusko-ktera-ale-nerekl-40410885#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


 #96401 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 14:30:25 | #96405 (4)

To víš novináři... No uvidíme kolik kolem toho bude rozruchu... Jako na vlastní uši jsem to neslyšel. Takže ruku do ohně za to nedám. Sám jsem zvědav na reakce.


 #96402 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 14:32:43 | #96406 (5)

To co jsem četl já bylo na ČTK. Asi 1hodinu staré...


 #96405 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 14:51:20 | #96407 (6)

Připadá mi to, že chtěl, aby se – místo čekání na ruský jaderný úder – preventivně předvedla ukázka toho, co NATO varuje, že udělá, když ruský jaderný úder přijde. A NATO jadernou reakci neslibuje, jen konvenční zničení rusáků na Ukrajině a v Černém moři. Prostě prevence místo řešení následků.


 #96406 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 14:56:21 | #96408 (7)

Nj uvidíme. Jsem zvědav na reakce ostatních zemí. Jinak nevěřím tomu, že by chtěl kdokoliv použít jádro. To by byl šmytec. *5530*


 #96407 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 15:25:13 | #96409 (7)

Porad jeste neni valka mezi Ruskem a NATO staty, Selensky musi dal sledovat svuj cil, proc by mel vyhrozovat jedine Putin? Aspon je protivaha, ovsem NATO nemusi delat to, co chce Selensky, mala sance je, ze se PUTIN vzpamatuje, kdyz zjisti, ze NATO vstoupit do valky nechce, ze se umoudri.


 #96407 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 15:36:01 | #96411 (8)

V podstatě máš pravdu. Hlavními hráči je tu ve skutečnosti opravdu USA a Rusko. " Selenski" je postradatelný. Osobně si myslím, že aby se zachoval světový mír, je UK rovněž postradatelná. Jak to dopadne... Kdoví....


 #96409 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 15:38:26 | #96413 (9)

pro Ukrajince zjevně postradatelná není...


 #96411 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 15:41:01 | #96414 (10)

To jistě... Nicméně to ty dvě velmoci ( a to ruku na srdce) fakt netankuje. To je hořká skutečnost..


 #96413 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.10.22 15:49:34 | #96415 (11)

kdyby byla Ukrajina všem ukradená, tak jí nikdo neposílá zbraně, a to dělají i USA...
kdyby byla ukradená Rusku, tak na ní vůbec nezaútočí a není žádná válka...


2  
 #96414 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.10.22 22:09:24 | #96422 (11)

Rusko není velmoc má dokonce hrubý domácí produkt menší než Německo.
Navíc Rusáci neumí válčit, takže by je NATO zlikvidovalo v pár minutách, by měli Rusáci z černomořské flotily hořící ohňostroj. a z Moskvy hromadu popela.


 #96414 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 16:05:03 | #96416 (9)

„Osobně si myslím, že aby se zachoval světový mír, je UK rovněž postradatelná.“

  1. To je jen taková neobvyklá formulace zákona džungle. To by totiž byl v zájmu zachování míru postradatelný každý, na koho si někdo silnější (nebo domněle silnější) ukáže, že ho chce obsadit. A že když nebude klást odpor, tak nebude válka…

 #96411 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 16:07:06 | #96417 (10)

Nevím, proč se to zformátovalo jako číslovaný seznam, žádné za druhé jsem nezamýšlel, takže ani tu jedničku jsem vědomě nenapsal. To jen aby to nevypadalo, že jsem nedokončil myšlenku.


 #96416 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 16:18:40 | #96418 (10)

No jasně " zákon džungle" to v podstatě je. Je to lidstvo. Když se dva perou třetí se směje. Na rvačce se vydělává dokud to jde. Dokud to sype a krev neteče z Tvého je to" super " že.. Hlavně to udržet na nějakém určitém území a dávat pozor ať se to moc nerozšíří. Vím, že to zní hnusně. No je to zhruba popis válečného podnikání.


 #96416 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 19:22:57 | #96420 (9)

Taky jsme jednou byli postradatelní, aby se zachoval světový mír. Moc dobře to nedopadlo. Nás obětovali a místo míru začala druhá světová válka.
Pro mě je postradatelný jen ten, kdo agresi provádí nebo ji podporuje. Bez takových lidí světový mír není ohrožen.


4  
 #96411 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 22:03:30 | #96421 (10)

toto je přesně a jednoduše řečeno *691* jak se májí lidé chovat zvlášť politici. S diktátorem se nejde domluvit na míru. Diktátor se omezuje silou, která ho drží na uzdě, nebo ho rovnou posílá na onen svět.


 #96420 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 22:10:42 | #96423 (9)

Zelensky je klíčová postava díky které USA sypou zbraně Ukrajincům.


 #96411 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 15:25:59 | #96410 (6)

Nemecka zpravdajska sluzba ohlasila, ze se jednalo o spatny preklad.


 #96406 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 15:37:20 | #96412 (7)

Pokud je to pravda, měli by si sehnat někoho schopnějšího. *7710*


 #96410 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
08.10.22 06:23:38 | #96429 (4)

Jasně. Selenský vyzval NATO aby pohrozilo Rusku přiměřenou odplatou v případu použití jaderných zbraní rusáky.
Putin se totiž ještě před touto situací vyjádřil, že USAmerické dvě jaderné bomby na Japonsko 1945 jsou precedensem pro jeho případné použití jaderného arzenálu. Ovšem a jak typické pro putina a jeho zmatečnou a prolhanou propagandu, je nepoukázání na situaci kolem Japonska 1945. Nemusím připomínat, že Japonci napadli USA, zákeřně a podle vším co měli k dispozici, kdežto Rusko nebylo nikým napadeno, ale naopak napadlo podle a barbarsky slabší a nepřipravenou Ukrainu.


 #96402 

| Předmět: RE: RE: RE:
07.10.22 14:26:13 | #96403 (3)

Omlouvám se, byla to reakce na jiný příspěvek jiného uživatele, proč se to "přilepilo" na Tebe fakt netuším! *2527* Požádám správce o smazání.


 #96401 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 14:26:57 | #96404 (4)

Jjjjjj v pohodě.. *11274*


 #96403 

| Předmět: RE:
07.10.22 22:18:24 | #96424 (1)

preventivní útok to je blábol a proč? Stačí nechat Rusáky vycukat. Kdyby zaútočili jádrem dojel bych k Ukrajině letadlovejma lodima a vyhlásil nad Ukrajinou bezletovou zónu pro okupační armádu. Všechny jadrný hlavice bych sestřeloval ještě nad Ruskem. Rusáci by se s toho posrali. A kdyby neustoupili, tak by hrozil kompletní zánik Ruska a to navěky.


 #96399 

| Předmět: RE: RE:
08.10.22 06:08:02 | #96428 (2)

Tak by se mělo na putina reagovat.


 #96424 

| Předmět:
07.10.22 12:49:20 | #96396

Rusti vojaci si musi prinest sebou vlastni spacaky, jidlo a zdravotni material plus leky. Vojaci jsou vyzvani, aby pozadali matky, sestry atd o tampony, vojaci dostanou jen uniformu a zbran, vse ostatni si musi prinest vlastni, nikdo je neceka, musi spat venku a na zemi, shani akorat v nejblizsim obchode alkohol.
https://www.nzz.ch/international/mobilisierung-in-russland-videos-zeigen-chaotische-zustaende-ld.1705562?utm_source=pocket-newtab-global-de-DE| Předmět: Šojgu zasřel se!
07.10.22 10:13:53 | #96390

Šojgu, zastřel se, naznačil šéf okupační správy po ruském ústupu u Chersonu
Představitel Moskvou dosazené správy v jihoukrajinském Chersonu se připojil ke kritice ruského ministerstva obrany a obvinil vojenské velení z neúspěchů na jižní frontě. Ministrovi Sergeji Šojguovi naznačil, že by se měl zastřelit.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cinitel-ruska-okupacni-sprava-cherson-sebevrazda-ministr-sojgu.A221006_163154_zahranicni_ihav

šéf Chersonu - to je ten týpek, co někdy před 2 měsícema prohlásil, že Cherson bude navždy ruský a že když se UA vojáci do Chersonu probijí, tak že je všechny za tímto účelem vlastnoručně uškrtí? *27179* Ten by se měl zastřelit spolu s tím Šojguem a ostatníma kremelskýma válečnýma štváčema včetně předních propagandistů. Všichni to jsou magoři posedlý svýma ujetýma utopickýma vizema, tak jako byli bolševici nebo nacisti.


1  

| Předmět:
07.10.22 05:01:31 | #96377
АНЖЕЛИКА (Анжелика Ютт) - Гимн России


| Předmět: RE:
07.10.22 07:44:01 | #96378 (1)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: ....


 #96377 

| Předmět: RE:
07.10.22 07:59:10 | #96379 (1)

Už jsi to sem da x krát. *19376* *19376*
To jsi posedlý ruštinou a ruskou hymnou?
*6476* *6476*
Ti, co jsou posedlí, tak ti jsou služebníci ďábla.
*20* *20* *20*


 #96377 

| Předmět: RE: RE:
07.10.22 09:17:07 | #96387 (2)

začínáš kiwimanovat ty trole *34073*


 #96379 

| Předmět: RE: RE: RE:
07.10.22 10:09:39 | #96389 (3)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: OT


 #96387 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 10:36:35 | #96392 (4)

Myslím, že wisitor už na toto DF kašle.
Jen je škoda, že tady nechal Loraka - ten si nedá pokoj a mele to své pořád dokola.
*5087* *5087* *5087* *5087* *5087* *5087* *5087*


 #96389 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 11:44:57 | #96394 (5)

Maze dale, ale z pozadi..jako treba prispevek Pavly.


1  
 #96392 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 13:39:31 | #96397 (6)

Visitoe se naoko tváří že už diskuze opustil protože mu to jeho pán farárko doporučil *13417* ale přihlášený je stále, na diskuze nakukuje zpoza buka *2457* a vůbec mu nedochází že jeho přítomnost ostatní vidí *27179* *27179*
Inu, typický katolík!
https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/burian-kniha-dejiny-protestantismu-na-vsetinsku-koriska-evangelik.A171011_357203_zlin-zpravy_ras
Za tuto katolickou lež mnoho mých předků zaplatilo životem


1  
 #96394 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.10.22 13:42:58 | #96398 (7)

Je 13.42 - jsem zvědavá jak dlouho tady můj příspěvek vydrží *27179* *27179* *27179*


 #96397 

| Předmět: RE: RE: RE:
07.10.22 10:34:09 | #96391 (3)

*3489* *3489*
Můžeš mi to vysvětlit?
Nepochopil jsem tvoji reakci na mě.
*3655* *3655* *3655* *3655* *3655*


 #96387 

| Předmět: RE:
07.10.22 08:53:17 | #96384 (1)

Hudebně je to fakt zdařilá skladba – Alexandrov byl ve svém oboru machr. Textově je to komunistický kýč přeměněný na kýč nacionalistický. Děvka prodejná, která převléká kabát, aby vyhověla každému režimu. Stejně jako autor textu, který byl jedním ze dvou spoluautorů i u původní komunistické verze. Také byl autorem její úpravy, když se zmínka o Stalinovi v textu přestala režimu hodit do krámu…


 #96377 

| Předmět: RE:
07.10.22 10:38:38 | #96393 (1)

Loraku vy jehovististi máte přece hymnu zakázanou. *12619*


1  
 #96377 

| Předmět: Lupiči.
06.10.22 13:22:55 | #96368

Rusko z okupovaných území na Ukrajině propašovalo obilí za nejméně 530 milionů dolarů (v přepočtu víc než 13 miliard korun). Až 50 pašeráckých lodí odhalili investigativní novináři pomocí satelitů a rádiových vysílačů. Ruské společnosti totiž falšovaly dokumenty a místa nákladu obilí.

Putin sice tvrdil, že miluje Ukraince jako bratry, ale ničit a loupit na Ukraině považuje za své právo.

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rusko-krade-ukrajine-obili-ve-velkem-obchodnici-se-boji-neve/r~05e89a7e42f911ed8d680cc47ab5f122/| Předmět: RE: Lupiči.
06.10.22 13:41:48 | #96369 (1)

Kdyby jen ničit a oupit. I vraždit. A kradl i ocel a další.


 #96368 

| Předmět: RE: Lupiči.
06.10.22 14:08:01 | #96371 (1)

Rusák je bratr z krve Kainovy, jak zpívá Kryl.


 #96368 

| Předmět: RE: Lupiči.
06.10.22 14:22:49 | #96372 (1)

Tisková zpráva:

Evropský parlament dnes v usnesení vyzval ke zřízení zvláštního mezinárodního tribunálu, který by soudil ruského prezidenta Vladimira Putina a další činitele za zločin agrese proti Ukrajině. Europoslanci se tak připojili k nedávným výzvám některých evropských politiků včetně šéfa české diplomacie Jana Lipavského. V rezoluci dále volají po vystupňování vojenské pomoci napadené zemi či po zpřísnění protiruských sankcí, mimo jiné v bankovním sektoru.

Evropský parlament už v květnu podpořil zřízení speciálního soudu pro stíhání válečných zločinů spáchaných na Ukrajině, které společně s ukrajinskými úřady vyšetřují zástupci řady dalších zemí a Mezinárodního trestního soudu (ICC). Nyní EP žádá vznik "mezinárodního trestního tribunálu ad hoc, který by se zabýval trestným činem agrese na Ukrajině". Před tímto soudem by podle EP měli kromě Putina stanout všichni ruští činitelé odpovědní za "zosnování, zahájení a vedení války na Ukrajině".


no jistě! Stejně jako to bylo v bývalé Jugoslávii! *6914*


 #96368