Rozcestník >> Náboženství >> Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty

Informace

Název: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty
Kategorie: Náboženství
Založil: visitor77
Správci: visitor77 , soucet
Založeno: 09.01.2020 20:14
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 404381x
Příspěvků:
24663

Předmět diskuze: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty - Ateismus? teismus? Biblický nebo filosofický Bůh? Je náš svět a Vesmír výsledek náhody? - z nevyhnutelnosti? Big Bang? - nebo stvoření nějakou sílou, či rozumovým osobním principem?... ateismus/teismus a jejich vztah k vědě a vice versa...kreacionismus? evolučný kreacionismus? theistický evolucionismus? evoluce druhů? - je/není pro evoluci druhů dostatek věděckých důkazů?..Zjevil se Bůh človéku, nebo si ho sám vytvořil? Je/není Bible ("Boží slovo"/Zjevení osobního Boha) mýtus?...historický nebo biblický Ježiš? Má/nemá žido-křesťanská víra v Boha nějaký význam?...jaká je-, a co znamená víra v jiných náboženstvích?, sektách?...Forum je pro smysluplné a obohacující příspěvky a reakce k dané tématice, je tu vítán každý - je přípustná i konfrontační argumentační diskuze bez dehonestace diskutníka...pozn.: forum není pro náboženské doktrinární/reklamní/propagandistické/pomlouvační/konspirační články a videa s antikřesťanskou tématikou a propagandou, a ani pro osobní animozity,...o isláme debatujeme jen všeobecně (v rámci srovnání špecifit náboženství), bez videí a jakýkoli interviews, ...prosím, na začátek fora dávat jen novou tému (mimo bulváru) s prezentací svého názoru, v případě použití Bible a internetovských odkazů, prosím současně o jejich krátký komentář...
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět:
před 10 minutami | #26312

Počet věřících dlouhodobě klesá. Toto jsou údaje z roku 2009. Počkal bych si na údaje ČSÚ, ke kterým se dostaneme po letošním sčítání lidu. Pokud proběhne. Na druhé straně jsou velmi nešťastná samotná čísla, neboť každý pokřtěný nemusí být věřícím, protože křest za něj obstarává v útlém věku jeho rodič. Poté takový člověk neví, co má do kolonky vyplnit a raději napíše, že věřícím je, aby se neřeklo, že uvádí nepravdivé údaje.| Předmět: RE:
před okamžikem | #26315 (1)

V tom dotazníku je kolonka [věřící] [Ano] [ne] ?
Nebo je tam [náboženské vyznání] [Ano] [ne]?

Tady v Rakousku tu v 70. letech byla otázka náboženství v dotazníku také, pak zmizela, neboť je to soukromá záležitost po které nikomu nic není.
Také jsem tehdá zaškrtl "katolík", neboť uvedení nepravdivého údaje bylo trestným činem.


 #26312 

| Předmět: zmatení
před 15 hodinami | #26250

ateista Dalko .T zde na diskuzi operuje s termíny, které já jako katolík neznám.
Například: "dědičný hřích" , co je to za ateistický termín? *2614*