Rozcestník >> Náboženství >> Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty

Informace

Název: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty
Kategorie: Náboženství
Založil: visitor77
Správci: visitor77 , soucet
Založeno: 09.01.2020 20:14
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 1194800x
Příspěvků:
69371

Předmět diskuze: Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty - Věčné otázky věčného člověka: co je pravda? - ateismus? teismus? biblický (žido-křesťanský) nebo filosofický Bůh? je náš svět a Vesmír výsledek náhody? nevyhnutelnosti? Big Bang? - nebo stvoření nějakou sílou, či rozumovým osobním principem?... ateismus/teismus a jejich vztah k vědě a vice versa...kreacionismus? evolučný kreacionismus? theistický evolucionismus? je/není možná evoluce druhů? - je/není pro ní dostatek věděckých důkazů?...zjevil se Bůh člověku, nebo si ho sám vytvořil? je/není Bible "Boží slovo" či "Zjevení osobního Boha" pravda nebo mýtus? existuje život po pozemském životě?...historický nebo biblický Ježiš? Má/nemá žido-křesťanská víra v Boha nějaký smysl? význam?...jaká je-, a co znamená víra v jiných náboženstvích? sektách? ...spása? věčný život? - věčné zavrhnutí? - je/není mravní systém?, je přirozený člověku, nebo je od Boha? ...Život v míru - proč vznikají a jsou občanské a mezinárodní konflikty? války? Co je spravedlnost? co je národ? jaké jsou atributy národa, jeho existence?... Fórum je pro smysluplné a obohacující příspěvky a reakce k dané tématice, je tu vítán každý - je přípustná i konfrontační argumentační diskuze bez osobných animozit.. fórum není pro náboženské doktrinární/reklamní/propagandistické/pomlouvační/konspirační příspěvky, články a videa s protináboženskou tématikou a propagandou...pozn.: o isláme debatujeme jen všeobecně (v rámci srovnání špecifit náboženství), bez obrázků, karikatur, videí a jakýkoli interviews, ...prosím, na začátek fora dávat jen novou tému s prezentací svého názoru - z případného linku (i videa) uvést i jeho krátké "copy" (podstatu) , resp. + jeho krátký komentář...OT/spamy, hádky a reakce jenom smajlíky zde nemají místo...
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení
| Předmět:
04.03.22 09:16:21 | #48411

"Je koncom slobody prejavu, ak prizname statu pravomoc autoritativne v trestnom zakone povedat, kde sa nachadza pravda. V slobodnej spolocnosti to, kde sa nachadza pravda by malo byt vecou slobodnej diskusie a nie trestneho zakona." JUDr. Daniel Lipšic - špeciálny prokurátor SR

Aktualny pravny nazor specialneho prokuratora SR, ktory je paradoxne kandidadom sucasnej vladnucej garnitury na Slovensku, co u nas nechutne zavadza totalitny rezim.

https://prokuratura.otvorenesudy.sk/offices/3?l=sk

Sloboda prejavu v čase hoaxov (Online debata)
&t=850s pasaz od 14:00


| Předmět: RE:
04.03.22 09:39:41 | #48418 (1)

nič nie je horšie, ako jednostranná propaganda, jednostranné videnie vecí a javov, obviňovanie len jednej strany...a zvlášť, keď sa to robí z oficiálnych miest - štátnej propagandy! - a tá dnes frčí neskutočne - keď sa vedome nechcú vidieť aj problémy a potreby druhej strany, ktoré často bývajú oprávnené - definované, predložené na riešenie...opa­kujem, odsudzujem každú (okrem spravodlivej) válku, ale pozerajme sa na problémy bipolárne...


1  
 #48411 

| Předmět: RE: RE:
04.03.22 09:48:03 | #48423 (2)

Ale no táááák :-)))))
Ty musíš primárně pochopit, že ani to, že tvůj soused u sebe ubytoje někoho, koho ty nemáš rád a třeba opravdu se ho bojíš, není a nemůže být důvodem, neopravňuje tě, k sousedovi vlítnout a rozmlátit mu to tam, ukrást kuchyňskou linku a pár lidí jeho rodiny pozabíjet.

Proboha, začni už myslet. To je naprosto neadekvátní a nelze to tolerovat a to, že se dotyčnému nelíbil ten ubytovaný NENÍ DŮVOD (max smyšlený).

Rusko

  1. Už v 1991 uznalo SUVEREITU Ukrajiny
  2. V 1993 v Budapešťském memorandu slíbilo, že za to, že se UA vzdala jaderných zbraní po CCCP, bude respektovat a chránit UA v jejích tehdejších hranicích
  3. Ještě v 2011 Putin pr ARD na otázku, jestli má Rusko s UA nějaké územní spory odpověděl, že ne

CELOU TU DOBU Rusko mohlo apelovat u OSN a jinde, prostě veřejně se ohražovat proti případnému členství UA v NATO, vysvětlovat světu svoje důvody.
NIC TAKOVÉHO NEDĚLALO.

Až v roce 2014, při problémech, které byly jednoznačně VNITŘNÍ ZÁLEŽITOSTÍ UKRAJINY, situaci ze dne na den zneužili a zabrali si Krym a rozjebali východní Ukrajinu, kde udržují občanskou válku celých 8 let.

Kdo tohle může chápat a omlouvat, prosímtě????


1  
 #48418 

| Předmět: RE: RE: RE:
04.03.22 09:51:29 | #48424 (3)

Ještě jsem samozřejmě zapomněl na to hlavní, že v 2022 na UA vtrhla ruská armáda, opět zcela bezdůvodně - prý chránit ruské občany (kterým celých těch 8 let rozdával "ruské občanky zdarma), ale proč je chrání až 150 km od hranic Slovenska, to mi hlava nebere .....
Rusko prostě SUVERENNÍMU STÁTU vnucuje svoje vidění světa a rozkazuje mu, co smí a co nesmí za pomoci vraždění svou armádou

Ty "boží lásko" ..... ta tvoje "boží láska" je očividně jen k těm, které preferuješ, jak jsi jednostranný.


1  
 #48423 

| Předmět: RE: RE: RE:
04.03.22 10:56:07 | #48444 (3)

Krym nebol ruskom anektovanym uzemim. Ludia zijici na tomto uzemi uz kratko po rozpade SSSR rovnako ako aj Ukrajina vyhlasili svoju suverenitu a samostatnost a nakoniec suhlasili, ze ako autonomia zostanu sucastou uzemia Ukrajiny, ale s podmienkou, ze si kedykolvek mozu urcit svoje vlastne smerovanie a teda aj vyhlasit platne referendum, kde mali takuto vec garantovanu platnou ustavou Ukrajiny.

A presne to sa aj stalo a v sulade s platnym referendom sa oddelili od fasistickej banderovskej Ukrajiny a vratili sa zpat k Rusku, ktoreho sucastou vzdy uzemie Krymu aj bolo !

Sucastou Ukrajiny nebol Krym ani pri vzniku Ukrajiny, ktora svojej uzemnej existencii a vyhlaseniu vlastneho statu moze vdacit len bolsevickej revoluciu.

Nebyt teda Lenina a bolsevickej revolucie ziadna Ukrajina by nikdy neexistovala !


 #48423 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 10:56:57 | #48445 (4)

Pred bolsevickou revoluciou 1917 bolo aj uzemie Ukrajiny nedelitelnou sucastou carskeho Ruska.


 #48444 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 11:01:08 | #48447 (5)

jj, a v době, kdy už existovala kijevská rus (kijev) na místě moskvy byl prales.


 #48445 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 11:21:36 | #48457 (6)

Kyjevska rus bolo Rusko. Ukrajina neexistovala !


 #48447 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 11:25:18 | #48458 (7)

kijevská rus byla kijevská rus, žádný rusko
že to označení pak rusko ukradlo pro sebe nehraje roli, podstata sdělení je, že v místech ukrajiny ten státní útvar existoval dávno před ruskem v dnešních hranicích, a en že ho vytvořil až stalin nebo kdo.


 #48457 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 12:13:25 | #48473 (8)

To ze bolo v minulosti centrom Ruska mesto Kyjev a z toho je teda aj odvodeny nazov Kyjevska RUS nic nemeni na fakte, ze stale hovorime o RUSKU a o ziadnej neexistujucej Ukrajine, ktora ako statne usporiadanie poprvykrat v historii zacala existovat az po bolsevickej revolucii v roku 1917, kedy Ukrajina vznikla jednostrannym vyhlasenim a oddelenim sa od CARSKEHO RUSKA !

Sa teda uvedom a nerob tu zo sebe analfabeta a uzitocneho idiota.

Zachvilu asi budes prehlasovat, ze Bandera bol hlavnym predstavitelom Kyjevskej rusi blbe.

A ked uz hovoris o tom Stalinovi, tak ked uz bola Ukrajina ako uzemie davno zaclenena ako sucast SSSR kontrolovaneho Moskvou tak sa len vdaka tomu Stalinovi stali sucastou uzemie ukrajiny i take casti, co boli este po 1 sv. vojne sucastou inych uzemi ako je Polsko, Rumunsko a Ceskoslovensko a boli k sovetskem Ukrajinskej republike Stalinom pripojene nasilne.

Az teda aj ta sucasna Banderovsko nacisticka zlocinna garnitura vyhlasuje byvaly komunisticky Stalinovsky rezim za nezakonny spravne by teda mali vratit uzemie tym statom, ktore o toto svoje uzemie v case 2 sv. vojny a kratko po nej v rokoch 1939 - 1948 prisli hlavne kvoli Stalinovi.


 #48458 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 12:16:55 | #48476 (9)

Primáeně hovoříme O ÚZEMÍ, ze kterého ta státnost vzešla :-)))) Ne o názvu :-)))))

Nicméně všechny tyhle historické exkursy jsou úplně o ničem v námi řešením problému : Krym byl součástí UA a uznávalo to i Rusko (podpisem).
Jeho následné výmluvy a bláboly v 2014 nikoho nezajímají - prostě porušení Ústavty ze strany Krymu a MP ze strany Ruska. Nelze to okecat.


 #48473 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 12:21:12 | #48479 (10)

K tomu ještě třeba dodat : mezinárodní právo jako soubor mezinárodních obecných smluva dohod o chování se států navzájem k sobě a svým občanům ap. vzniklo AŽ PO 1945 v reakci na WWII - aniNorimberský tribunál to ještě neřešil z pozice definovaných válečných zločinů, jen z pozice vítěze (proto jsme ti ne tak dávno adresoval ten dotaz, odkdy že jsou definovány "válečné zlořiny", když jsi je zkoušel anpasovat na usa v hirošimě ap.)
Takže platí, že Rus ve 2014 a 2022 to mezinárodní právo už skutečně a bezprecedentně porušil. Bez diskuse.


 #48476 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 12:42:10 | #48489 (11)

Mne ale nezajimaji tyhle tve skutecne blaboly iniciativneho a omezeneho blba.

Rusku byla po padu zelezne opony garantovana jejich bezpecnost i tak, ze se dal na vychod nebude rozsirovat zlocinecky vojensky pakt NATO !

Nejenze se tento zlocinecky pakt NATO rozsiroval, ale pro Rusko se stala primym ohrozenim a tim je dnes i nacisticka Ukrajina ovladana USA, kde si USA z fanatickych nacionalistickych Ukrajincu vycvicili i vyzbrojili podobne fanatiky a teroristy jake udelali i v pripade AL-Kajdy a ISIS !!!

Banderovska nacisticka genocidni ideologie prosazovana i primo vladou Ukrajiny je jasnym dukazem nebezpecnosti tohoto soucasneho uskupeni a podoby Ukrajiny a to nejen co se tyka bezpecnosti Ruska, ale i pro bezpecnost dalsich Evropskych statu !

Ja zcela jiste nechci mit jako sousedy zemi, kde je se pacha genocida na vlastnim obyvatelstvu jine narodnisti a kde jsou genocidni nacisticky vrahove a zlodeji oslavovani jako narodni hrdinove Ukrajiny.

Rusko podobne teroristicke uskupeni podporovane zapadem na svych hranicich stejne tak nepotrebuje !

Byl tedy nejvyssi cas udelat na Ukrajine poradek a co nejdriv zahajit i trestne stihany zlocincu z teto zeme, kteri jsou soucasti vlady Ukrajiny a v tomto meli Rusku jednoznacne pomoct i dalsi staty hajici skutecny demokraticky rezim a pravni stat, kde zakony stejne plati pro kazdeho a nejsou totalitne znauzivane vladni garniturou.

Problem je, ze misto podpory Ruska v tom, aby na Ukrajine nastal mir a nebyli zde ve vedeni vlady genocidni nacisticky nasilny totalitni zlocinci se ta nasilna totalita zacina aplikovat i v dalsich zemich vcetne USA a EU.


 #48479 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 12:51:17 | #48490 (12)

Nic uvedeného mu garantováno nebylo, ty zoufalej blábole :-))) Pokusd , ukaž tu smlouvu, komiku. vše jen v rovině údajného verbálního slibu, navíc německým kancléřem tehdy, NIKÝM JINÝM,

jj, NATO je ohrožením pro rusko a proto jedinej, kdo napadá druhé, kteří mu nic neudělali, je Rusko. ty se nech vyšetřit, ty jitrnice rudá

to víš, že je vyškolili, ty andersene .....

to víš, že se tam píchala genocida :-)))))
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/zajati-rusove-maji-vztek-na-velitele-citi-se-podvedeni-a-chteji-domu-40389173

bože, co ty jsi za primitiva :-)))))))))))))


 #48489 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 12:52:03 | #48491 (12)

Rozumím tia chápu tě. Jsi tedy stejnej zloděj, lhář a vrah, jako Putin. Beru tvé vyznání a přiznání na vědomí.


1  
 #48489 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 13:03:58 | #48494 (13)

V pravnim statu je i ustni dohoda platnou dohodou, ktera muze byt i na soudu potvrzena jako platna zvlast kdyz zde existuji i svedkove takove dohody !

Navic existuji archivni diplomaticke dokumenty, ktere byli sepsany i pri padu Berlinske zdi, kde byl tento prislib Rusku dan.

NATO vzniklo primarne jako vojensky pakt nasmerovany vuci SSSR a jeho satelitum a kdyz tedy prislo k ukonceni Varsavskeho vychodniho vojenskeho uskupeni spravne melo prijit po padu zelezne opony i k ukonceni tohoto zapadniho vojenskeho paktu !

Debilne sfanatizovanym rusofobem hajici zlocinou zapadni propagandu jsi tu ale predevsim ty sam !


 #48491 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 13:16:57 | #48495 (14)

Nikdo takový seriozní neexistuje. Navíc se nejednalo o žádnou dohodu, jen o údajné vyjádření, že to Genscher chápe. Ale prosím, ať si Putin žauje Genschera, že mu to slíbil.

Žádný takovýdokument neexistuje. Existuje jediný dokument, který se zmiňuje o tom, že to Genscher Putinovi údajně řekl, ale nic jako slib nebo dohoda, jen určitá forma "pochopení". každopádně co to je za státníky, politiky, že si to nenechají podepsat? takovou "maličkost"

NATO vzniklo jako obranný pakt, stejně jako seato, cento a já nevím co ještě. jako obranný pakt proti komukoli - že v tomto případě primárně pro případného agresora v eurasii je nepodstatné. dokud bude existovat potenciální nepřítel, je existence NATO odůvodněná

mně nazajímají tvoje dojmologické a smyšlené blitky, já prostě vzal na vědomí, že schvaluješ to, co dělá Putin na UA, tedy že jsi stejný grázl, lhář a vrah. mně to tak stačí,.


1  
 #48494 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 12:18:08 | #48478 (9)

17. března 1917 – Po ruské únorové revoluci vznikla v Kyjevě Centrální rada, která
v srpnu prohlásila Ukrajinu za autonomní součást Ruska.
12. prosince 1917 – Bolševici vyhlásili v Charkově Ukrajinskou sovětskou republiku
a zahájili boj proti Centrální radě. Hlavním městem Ukrajiny se stal Charkov, kde byla
převaha Rusů.
28. ledna 1918 – Po říjnové revoluci v Petrohradě vyhlásila Centrální rada v Kyjevě nezávislou Ukrajinskou lidovou republiku (ULR/UNR).


 #48473 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 12:22:00 | #48480 (10)

Jak jsme psal, na tohel ti sere Bílej tesák. Rusko vzniklo díky Kijevu (ské Rusi) a v 2014 Krym patřil Ukrajině. Naprosto bez diskuse.


 #48478 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 12:22:26 | #48481 (10)

V důsledku ruské revoluce vzniklo ukrajinské národní hnutí za sebeurčení a 23. června 1917 byla vyhlášena mezinárodně uznávaná Ukrajinská lidová republika.


 #48478 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 13:24:22 | #48496 (11)

17. března 1917 – Po ruské únorové revoluci vznikla v Kyjevě Centrální rada, která
v srpnu prohlásila Ukrajinu za autonomní součást Ruska.

I kdyz se muzeme prit o to ci to vyhlaseni vstoupilo v platnost v cervnu a nebo az v srpnu zcela jiste tu neslo o zadne vyhlaseni medzinarodne uznavane Ukrajinske lidove republice.

Jeste i v tomto obdobi byla vyhlasena pouze autonomni oblast stale patrici RUSKU !

Zapomen tedy na to, ze by 23. června 1917 mohla byt vyhlasene najake medzinarodne uznavana Ukrajinska lidova republika. Takovemu blabolu uveri jen sfanatizovany Ukrajinsky Banderovec, ktery ma uplne vymastenou hlavu a nevi ani o realne historii Ukajiny, ktera vznikla jen diky komunistickym bolsevikum absolutne nic !

12. prosince 1917 – Bolševici vyhlásili v Charkově Ukrajinskou sovětskou republiku
a zahájili boj proti Centrální radě. Hlavním městem Ukrajiny se stal Charkov, kde byla
převaha Rusů.

K vyhlaseni Ukrajinske Lidove Republiky prislo az 28.1.1918
28. ledna 1918 – Po říjnové revoluci v Petrohradě vyhlásila Centrální rada v Kyjevě nezávislou Ukrajinskou lidovou republiku (ULR/UNR).

A tam se az po uzavreni Brest Litevskeho miru bolseviku s Nemeckem stalo na konci 1 sv. valky i uzemi Krymu soucasti teto republiky, kontrolovane ale Nemeckem.

3. března 1918 – Sovětské Rusko podepsalo s Ústředními mocnostmi mírovou smlouvu,
v níž souhlasilo se ztrátou obrovského území včetně Ukrajiny a uznalo její nezávislost.

Tohle trvalo pouze 3 roky. Pak byla tato smlouva anulovana a zneplatnena !

Formálně byl brestlitevský mír anulován podepsáním Rapallské smlouvy roku 1922.

30. prosince 1922 – Dosud formálně nezávislá Ukrajinská sovětská republika se stala
součástí SSSR, kde ale opet uz ten Krym soucasti teto Ukrajiske sovetske republiky nebyl a stal se zase primou soucasti ruskeho uzemi jako to bylo i predtim.

Az tedy chces neco psat o historii, tak si ji nejdriv nastuduj a nedelej tu i ty ze sebe uzitecneho nevzdelaneho zapadni a ukrajinskou lzivou propagandou zmanipulovaneho idiota !


 #48481 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 13:36:54 | #48500 (12)

Co to zase sereš za hovna?
Já tu o historii nic psát nechci a nepotřebuju, jako ty, kolovrátku. Pro mne je směrodatný POSLEDNÍ PRÁVNÍ STAV - tedy v 2013

A tehdy byl Krym Ukrajinský ... všechny ty tvý hnoje a sračky jsou jen ožvatlávačka, která na současnost nemá vůbec žádný vliv.

to je jako bys prodl auto, kupoec ho prodal v čase dalšímu,a ty s epak na nějakým třeba 5. kupcio začneš dožadovat vrácení toho auta, protože kdys bylo tvoje

jsi normální, ty vole, jelito rudý? nech se léčit. děkuji


1  
 #48496 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 12:25:42 | #48482 (10)

Ukrajinská lidová republika byla větší ze dvou ukrajinských republik, které vzešly z 1. světové války a Říjnové revoluce. Existovala od 17. března 1917 do února 1919, kdy byla obsazena Rudou armádou. *33648*


 #48478 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 12:28:13 | #48483 (10)

Si trochu nastuduj i historii Krymu blbe.

"...V roce 1774 se Krymský chanát, dříve vazal Osmanské říše, dostal mírovou smlouvou z Küčük-Kainardži uzavřenou v důsledku rusko turecké války v letech 1768–1774 nově pod nadvládu Ruského impéria. V roce 1783 pak carevna Kateřina Veliká Krym přímo anektovala a v následné rusko-turecké válce v letech 1787–1792 tento územní zisk potvrdila.

V Ruském impériu Krym nejprve součástí tavričské oblasti (od roku 1783) a pak od roku 1802 až do říjnové revoluce v roce 1917 součástí navazující tavričské gubernie. Ta kromě poloostrova Krym zahrnovala i území na sever až k Dněpru....
V roce 1945 byla Krymská autonomní SSR nahrazena Krymskou oblastí. Ta byla původně součástí Ruské SFSR, ale 19. února 1954 vyhlásilo předsednictvo Nejvyššího sovětu, že se Krymská oblast stává součástí Ukrajinské SSR, mj. proto, že zemědělský Krym je závislý na dodávkách vody a elektřiny z Ukrajiny...."

Toto vyhlaseni Krymu 1954 jako soucast Ukrajinske SSR ale i tak nebylo v souladu ani s tehdy platnymi zakony SSSR a bylo to spis takove politicke jednostranne vyhlaseni Chruscova.


 #48478 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 12:31:38 | #48484 (11)

K historii nic nemám, blábolíš naprostý sračky, nesouvisející s tématem

Co se týče předání Krymu Ukrajině, bylo vše naprosto v pořádku :

https://garassy.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=405942


 #48483 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 12:36:52 | #48488 (12)

Po mýtu o tom, že Krym byl vždy ruský, je druhým nejčastějším mýtem o Krymu to, že Chruščov, coby Ukrajinec, daroval Krym v podnapilém stavu Ukrajině. Je až zarážející, s jakou jistotou jej používají mnozí političtí představitelé a novináři. Tento mýtus sa zakládá na pěti polopravdách. Za prvé, že Chruščov byl Ukrajinec. Za druhé, že Chruščov byl v únoru 1954 vládcem Sovětského svazu, který si mohl dovolit darovat Krym Ukrajině. Za třetí, že Krym byl pod ukrajinskou správu převeden osobním rozhodnutím vůdce. Za čtvrté, že některé orgány rozhodující o převodu Krymu nebyly usnášeníschopné. A za páté, že změny neproběhly v souladu s ústavou.

Zdroj: https://garassy.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=405942

  1. Chruščov nebyl Ukrajinec
  2. Chruščov nebyl v roce 1954 sovětským vládcem
  3. Krym nebyl pod ukrajinskou správu převeden rozhodnutím jednoho člověka
  4. Prezidia byla usnášeníschopná
  5. Převedení Krymu bylo v souladu s ruskou i sovětskou ústavou

To jsou jen nadpisy, jinak to tam máš vysvětleno i s datumy a odkazy na příslušné zákonym, paragrafy a čísla jednací, ty trubko ....


 #48484 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 13:32:47 | #48498 (13)

To mne ale nezajima ci byl Chruscov nejaky Ukrajinec. Rozhodl o pripojeni Krymu co byl soucasti Ruske casti SSSR k Ukrajinske casti SSSR kontrolovaneho Moskvou zcela v rozporu i s vtedy platnymi zakony SSSR. !

A jeste se te zeptam, kdy Ukrajina vrati nasilne anektovane uzemi v prospech Ukrajinske SSSR vedeneho Stalinem Polsku Rumunsku a Ceskoslovensku ?

23. srpna 1939 – Fašistické Německo a Sovětský svaz podepsaly v Moskvě Smlouvu
o neútočení (tzv. pakt Molotov–Ribbentrop), v jejímž tajném dodatku si tyto země rozdělily sféry vlivu v Evropě. Po útoku na Polsko byly připojeny k SSSR západní oblasti
Ukrajiny. V srpnu 1940 bylo Rumunsko pod hrozbou ultimáta donuceno vzdát se severní Bukoviny a Besarábie.

Podkarpatská Rus - z přísně historického hlediska je to označení jedné z pěti, později čtyř samosprávných zemí Československa v letech 1919–1939, jejíž území mělo nepatrně odlišné hranice a které bylo k Československu připojeno po zániku Uherska. Od května 1945 byla pouze formálně součástí Československa s hranicemi obnovenými do stavu před mnichovskou konferencí, 29. června 1945 pak byla odstoupena Sovětskému svazu.


 #48488 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 13:35:04 | #48499 (14)

19. listopadu 1918 Americká národní rada uherských Rusínů v Scrantonu souhlasila s tímto plánem a v listopadu a prosinci téhož roku uspořádali američtí Rusíni plebiscit, v němž se 67 procent delegátů přihlásilo k myšlence spojit Podkarpatskou Rus s Československem, které pro ně bylo příslibem uceleného státu; 28 procent hlasovalo pro připojení k Ukrajině, 2 procenta pro samostatný stát a sotva 1 procento se hlásilo k Rusku, Maďarsku nebo k Haliči.


 #48498 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 13:38:11 | #48501 (15)

Kolem roku 4900 př. n. l. se objevuje pálená hlazená keramika, někdy s černým okrajem, která pravděpodobně později ovlivnila keramiku Badárské kultury, rozšířenou v oblasti Horního Egypta.

Od roku 5400 př. n. l. se začíná rozvíjet chov domestikovaných zvířat, hlavně ovcí, které byly získány z Levanty. Protože však po roce 4400 př. n. l. došlo v Západní poušti ke změně podnebí na suché, začala být opět svými obyvateli opouštěna.


1  
 #48499 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 13:39:36 | #48502 (14)

to tě šlechtí, že tě nezajímá, že chruščov NEBYL ukrajinec :-))))
důležité je, že on nic nikam nepřipojil, přečti si ten můj odkaz, vemeno z Putina .-)))))


 #48498 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 12:36:22 | #48486 (11)

A,
Tak v čem je problém?
Jsme v 21. století - nemůže platit co dal to vzal.
Vzala si to Ukrajina násilím?
NEVZALA
Co kdyby se přihlásili Maďaři a chtěli by udělat Uhersko - taky bys "tleskal"? *3483*


 #48483 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 13:47:02 | #48503 (12)

Krym byl soucasti Ukrajinske SSSR i v rosporu s platnymi zakony SSSR a jen diky autokratickemu rozhodnuti Chruscova jako predstavitele SSSR.

Po rozpadu SSSR v roku 1991 stejne jak Ukrajina tak i Krymska autonomie vyhlasili nazavislost kazdy extra !

Znění deklarace vyhlášení nezávislosti Ukrajiny bylo přijato ukrajinským parlamentem 24. srpna 1991. Následně bylo 1. prosince 1991 stvrzeno všelidovým hlasováním o nezávislosti na Sovětském svazu s výsledkem 90,32 procent proti 7,7 procentům oprávněných voličů při 84% účasti.

Několik měsíců před rozpadem SSSR, 12. února 1991, byla na základě celokrymského referenda utvořena Autonomní republika Krym, tehdy ještě v rámci Ukrajinské SSR.

Krym vyhlasujici vlastni autonomii a nezavislost driv nez prislo k rozpadu SSSR byl v tomto vyhlaseni samostatnosti podporovany i tehdejsi Ukrajinskou SSR, ktera byla stale soucasti SSSR kontrolovane RUSKEM a MOSKVOU !


 #48486 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 13:51:06 | #48504 (13)

Ne, to, co jsi napsal, je lež.


 #48503 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 13:55:59 | #48505 (14)

Mám teda na mysli tu ohavnou lež, že Krym daroval Ukrajině Chruščov (mimochodem, tobě to očividně nedochází, ale i kdyby to tak bylo, pořád platí, že od té chvíle byl Krym Ukrajiny. ale ono to tak nebylo)

A co jsi za zmanipulovanou zoufalou ovci nejléoe svědčí ty tvoje kopie. Dovolím si jednu z nich zopakovat :

"Krymští Tataři se začali vracet roku 1989, v době perestrojky. Několik měsíců před rozpadem SSSR, 12. února 1991, byla na základě celokrymského referenda utvořena Autonomní republika Krym, tehdy ještě v rámci Ukrajinské SSR. Po dalším referendu, podpořivším nezávislost Ukrajiny, se Krym stal její součástí."

stačí nězkopírovat elé, viď, Putine? .-))))


 #48504 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:02:27 | #48508 (15)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:09:44 | #48514 (15)

Stal se soucasti Ukrajiny az dodatecne ale i tak dostali od Ukajiny jako autonomie pravomoc vyhlasit referendum a to bylo zakotveno primo v USTAVE UKRAJINY a presne to se i v roku 2014 stalo a dalsim referendem se tedy Krym stal opet samostatnym a nasledne i soucasti Ruske federace kde patril i predtim nebo driv nez se stal Krym diky Chruscovovi v roce 1954 soucasti Ukrajinske SSR byl soucasti Ruske federativni SSR vse v ramci pokracujici mocenske kontroly MOSKVY a RUSKA !

Po rozpadu tedy meli lidi zijici v byvalem SSSR dostali sanci na sebeurceni a nezavislost a tohle tedy plati i v pripade KRYMU.

A jinak pripojeni Sevastopolu ke Krymu a uz vubec ne k Ukajine bylo zcela jednoznacne nezakonnym aktem !

"Pokiaľ ide o Sevastopoľ, treba poznamenať, že už 29. októbra 1948 bol dekrétom Prezídia Najvyššieho sovietu RSFSR (Ruská sovietska federatívna socialistická republika) oddelený od krymskej oblasti a podriadený priamo sovietskym orgánom. Krymská oblasť v rozpore s Ústavou ZSSR, RSFSR a Ukrajiny bola nezákonne prevedená na Ukrajinu v roku 1954. Faktické začlenenie mesta Sevastopol (čl. 133 ukrajinskej ústavy) do Ukrajiny nebolo založené na žiadnych normatívnych aktoch z r. Ruska o jeho odovzdaní Ukrajine a nebolo ničím iným ako jednostranným rozhodnutím Ukrajiny, ktoré treba z právneho hľadiska považovať za zabratie cudzieho územia Ukrajinou. Referendum uskutočnené 16. marca 2017 v Sevastopole túto skutočnosť potvrdilo 95,6 % pri účasti 89%"


 #48505 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:13:37 | #48515 (16)

LEGITÍMNY PRÍPAD NA UZNANIE KRYMU
http://www.aalep.eu/legitimate-case-recognition-crimea

SKÚSENÍ ODBORNÍCI ASOCIÁCIE AKREDITOVANÝCH PRÁVNIKOV PRE STYK S ORGÁNMI VEREJNEJ MOCI EU /AALEP/ DOKÁZALI, ŽE PRIPOJENIE KRYMU K RUSKU BOLO ABSOLÚTNE ZÁKONNÉ A DOKONCA BOLO ÚPLNE V SÚLADE S ÚSTAVOU UKRAJINY.

Šéf Asociácie akreditovaných právnikov pre styk s orgánmi verejnej moci EU Christian de Fouloy zverejnil na portálu tejto právnickej organizácie článok, v ktorom uviedol viaceré dôkazy, prečo je vstup Krymu do Ruska absolútne v poriadku a dokonca, čo je veľký šok pre mnohých, úplne korešpondovalo s ústavou Ukrajiny. Podčiarkol, že aj keď mnohí politici a média odsudzujú a kritizujú túto skutočnosť, predsa je úplne legitímna a vôbec sa nedá hovoriť o nejakej „anexie“ polostrovu.

Christian de Fouloy uvádza príklady z histórie – akým spôsobom sa Krym pred pár storočiami stal súčasťou Ruska a naznačuje, že Ukrajina s Krymom nikdy nemala nič spoločné. Poukazuje na to, že referendum na Kryme zodpovedalo medzinárodnému právu. Za precedens označil verdikt Medzinárodného súdneho dvoru OSN 22. júla 2010, v súlade s ktorým časť štátu má právo vyhlásiť jednostrannú nezávislosť.

Zdôrazňuje taktiež, že v medzinárodnom práve neexistujú žiadne normy a dokumenty, ktoré označujú za nezákonné podobné udalosti, ako krymské referendum a pripojenie polostrovu k Rusku. Pripomína, že rezolúcia Valného zhromaždenia OSN o ukrajinskej celistvosti nebrala do úvahy tento precedens, to jesť právna analýza pri schvaľovaní tejto rezolúcie nebola uskutočnená dostatočne kvalitne. Šéf Asociácie akreditovaných právnikov pre styk s orgánmi verejnej moci EU Christian de Fouloy preto tvrdí, že krymské referendum a pripojenie polostrovu k Rusku bolo úplne legitímne.


 #48514 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:21:19 | #48520 (17)

v mezinárodním právu ne, ale ústava té země ano .-))))

ty jsi vážně magor .-))) Tys očividně ještě neotevřel ten můj link, taže znova pro blba speciálně :

Krymské referendum BYLO PORUŠENÍM ZÁKŮNŮ )ÚSTAVY) UKRAJINY :-))))
Připojení Krymu k Rusku bylo porušením mezinárodního práva

Je ještě něco, čemu na tom nerozumíš? .-)))))))))))))))))))

co se týče toho tvého christiana de Faluse :-)))) - to ti přišlo mailem, co si mezi sebou posíláte vy, dlůchodci, že? .-))))

Tak se pouč, trdlo, z čeho "vaříš" :
https://manipulatori.cz/hoax-pravnici-eu-prokazali-ze-vstup-krymu-ruske-federace-roce-2014-proveden-souladu-se-zakony/


 #48515 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 18:29:56 | #48560 (18)

V prvnim rade jde o pravnika, co byl akreditovan i pro interakci s orgány veřejné správy při Evropské unii. Neni to tedy jen tak nekdo hej pockej. A co napsal je dostatecne srozumitelnou pravdou.

Nazor toho konspiratorskeho platku manipulatori.cz co se snazi spochybnovat nejen pravniky, ale i seriozne vedce, lekare a dalsi lidi, co skutecne urcitym vecem rozumi, ale vyjadruji svuj pohled na urcite veci jinak, nez je to dano ofiaiclni prozapadni lzivou propagandou je tedy v tomto pripade uplne irelevantny.

Az ty sam ale slepe a nekriticky veris vsemu, co je v tom konpiratorskem platku manipulatori.cz napsane pak si sam obeti hoaxu a lzivych konspiraci.


 #48520 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 18:51:32 | #48566 (19)

Ale ne ... ten člověk je pouhopouhý lobbista s vazbama na Rusko, žádný oficiání právník EU nic takového neřekl, jak blábolíš :-)))))))))))))­))))))))


 #48560 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 18:55:16 | #48569 (19)

Ten "konspirátoreský plátek" sdělil jen fakta - dotyčný právník není právník EU, je to právník nějaké soukromé lobbistické organizace s vazbama na Rusko. Koho zajímá názor takového zainteresovaného blba?
Všichni skutečně nezávislí právníci světa čtou mezinárodní a ukrjainské právo ve věci ukradení Krymu naprosto stejně a NEUZNÁVAJÍ Krym jako ruské území - to jen pátr komunistickýcjh zemí a vazalů Ruska.

A ty patříš mezi ně .-))))


 #48560 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 13:59:12 | #48507 (14)

To co sem napsal LEZ neni, ale je to zcela jasny historicky dolozitelny FAKT a az o tomhle nevis nedivim se ze jsi tak zmagorenym zmanipulovanym nevedomym blbem tou lzivou propagandou co tyhle FAKTA zamerne zamlcuje !


 #48504 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:02:59 | #48509 (15)

Je to lež a nedoložíš to vůbec ničím :-))))))))))))))))))


 #48507 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:18:21 | #48518 (16)

Ty sam si to uz potvrdil, ze k tomu vyhlaseni nezavislosti Krymu prislo jeste pred rozpadem SSSR a dobre vis, ze bylo dokonce podporovano i primo predstaviteli tehdejsi sovetske Ukrajinske republiky, co jeste tehdy byla soucasti toho SSSR a vyhlasila svoji vlastni nezavislost az pozdeji.

Na zaklade toho i uprostred stale existujiciho SSSR tu vznikla KRYMSKA AUTONOMIE !


 #48509 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:25:22 | #48522 (17)

Mne ale nezajímá, co se stalo před 1991. mne zajímá, co se stalo "nejblíž před" 2014. to se stalo v 1993, kdy rusko uznalo krym jako součást ukrajiny :-)))))))))))))­))))))))))))

kolikrát ti mám opakovat, že jediné směrodatné je to, co je právním stavem nejbližším nějaké změně? .-))))))
ty to nechápeš? .-))))))))))))))


 #48518 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:05:20 | #48511 (15)

Ty nejsi ovce, ty jsi hejno ovcí a Putinovo anální speleolog a rektální alpinista, který mu ukusuje hovna přímo u prdele, Putine :-))))
Takový zvratky, to nevidno ani po vesnickej zábavě před hospodou, co sem pereš :-)))

A všechno lži.


1  
 #48507 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:20:52 | #48519 (16)

Tvrda realita se kterou se ma problem nacisticky Banderovec tveho razeni problem vyrovnat.

Jak uz sem to zdokladoval, tak v dane veci to o cem pisu potvrzuji i SKÚSENÍ ODBORNÍCI ASOCIÁCIE AKREDITOVANÝCH PRÁVNIKOV PRE STYK S ORGÁNMI VEREJNEJ MOCI EU /AALEP/ !


 #48511 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 13:56:52 | #48506 (13)

V Krymské republice žije přibližně 2 000 000 obyvatel, z nich je okolo 58 % ruské národnosti, 24 % ukrajinské a 13 % krymskotatarské, převážně užívaným jazykem je ruština.

Postup krymských úradov vzhľadom na vtedajšie pomery na Ukrajine mal právny charakter. Dňa 17. marca 2014 bola na základe referenda (96,77% pri 83,1% účasti hlasovalo za opätovné spojenie Krymu s Ruskom) vyhlásená nezávislá suverénna republika Krym.

Referendum uskutočnené 16. marca 2014 za účasti viac ako 150 pozorovateľov v súvislosti so štátnym prevratom a uchopením moci v Kyjeve sa stalo realizáciou práva ľudí na sebaurčenie. Do 16. marca 2014 existovala v rámci Ukrajiny vo forme autonómie Krymská autonómna republika, ktorá mala vlastnú ústavu prijatú 21. októbra 1998. Článok 48 tejto ústavy s názvom Záruky a poskytovanie postavenia a právomocí autonómnej republiky Krymu, predpokladá, že tieto záruky poskytujú demokratické inštitúcie spoločnosti vrátane uskutočnenia referenda o akejkoľvek zásadnej otázke pre občanov.

Tohto referenda sa zucastnilo 83% ludi, kde ale ruske etnikum na Kryme tvori len 58% a vysledok hlasovania bol ze 96.77% ludi zijucich na Kryme suhlasi s vyhlasenim nezavislosti na Ukrajine, kde je ale jasne, ze takehoto hlasovania v prospech nezavislosti na Ukajine se museli priamo zucastnit aj ine etnika VRATANE SAMOTNYCH UKRAJINCOV !


 #48503 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:04:11 | #48510 (14)

To referendum bylo nezákonné, protiústavní. Tím končí jakákoli diskuse o relevanci toho referenda. Už to zkus pochopit .-)))))


 #48506 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:24:44 | #48521 (15)

Prave ze bylo zakonne a v plnem souladu s platnou ustavou samotne Ukrajiny a tak tedy i v souladu s medzinarodnim pravem !

"...legitímny prejav vôle obyvateľov Krymu, ktorý vyjadrili 16. marca 2014. Treba si pamätať, že suverenita vtedy Autonómnej Republiky Krym bola vyhlásená ešte 11. septembra 1991. Podľa § 10 ukrajinskej Ústavy z roku 1996, na Krym sa vzťahovali samostatné právne ustanovenia, ktorými sa právne uplatňujú práva národov. Podľa Článku 138.2 tejto časti ukrajinskej ústavy, najmä právomoc Autonómnej Republiky Krym zahŕňa „organizáciu a priebeh miestneho referendá“ a v ústave sa nehovorí, že platnosť referenda je obmedzená iba územím samotného Krymu,“ prízvukuje Christian de Fouloy Šéf Asociácie akreditovaných právnikov pre styk s orgánmi verejnej moci EU


 #48510 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:26:30 | #48523 (16)

Poskytl jsme ti link na ukrajinskou ústavu.

napiš znění článku 92 a odstavců 13 a 18.


 #48521 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:32:05 | #48525 (17)

Já ti zase pomohu, protože ty jsi jinak totálně neschopnej :-))))

Článek 92. Následující výlučně zákony Ukrajiny stanoví:

  1. územní uspořádání Ukrajiny;
  2. právní režim státní hranice;

z toho jasně plyne, že o územním uspořádání a hranici Ukrajiny lze rozhodovat JEN PODLE ZÁKONŮ UKRAJINY, nikoly autonomních republik. Takže referendum o územní celistvosti, o změně hranic ap. samozřejmě lze rozhodovat v referendu, ale protože se jedná o hranice UKRAJINY, muselo by to referendum být NA CELÉ UKRAJINĚ, ne na jednou sídlišti v černým moři .-)))))))

Prosím, poslal jsme ti ústavu ukrajiny, nikoli bláboly z důchodcovských mailů, ano? Ber to tak.


 #48523 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:09:36 | #48513 (14)

Prostuduj si článek 92, odstavec 13 a 18 ukrajinské Ústavy, paltné i v 2014 :-)))))))))))))


 #48506 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:16:50 | #48516 (15)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:30:23 | #48524 (16)

Tohle neni zajimave. Referendum vyhlaseno autonomnim Krymskym parlamentem je platne a je legitimnim vyjadrenim svebytnosti lidi zijici na Krymu a to vcetne tech zde hodne pocetne zijicich Ukrajincu, ktery taky v tomto platnem referendu hlasovali o vyhlaseni nezavislosti a nasledne i k pripojeni k Ruske Federaci.

Lidi na Krymu to s velkou radosti uvitali a byli jen radi, ze maji ochranu Ruska pred nacistickym nasilnym Banderovskym zlocinnym rezimem nasilne politickym pucem nastolenym na Ukrajine uplne v rozporu s platnymi zakony Ukrajiny, kde byl legitimne zvoleny Ukrajinsky prezident nasilne teroristickym utokem podporovanym z USA a podoporovany i z EU zbaven moci.


 #48516 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:32:53 | #48526 (17)

Ne, nebí, bylo protizákonné. Ví to celý svět .-)))


1 1  
 #48524 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:33:44 | #48527 (17)

Tak jasně, i vrah má radost, když svou oběť zabije :-)))
A přesně to jsi ty a Putin, Putine.


1  
 #48524 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:45:28 | #48534 (18)

Skutecnych vrahu a zlocincu ohrozujicich Rusko i lidi zijicich na Krymu hledej zde ty posahany Banderovsky nacisto !

TIMOŠENKO TELEFONÁT!(CZ TITULKY)BOMBA!

 #48527 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:35:13 | #48528 (17)

Putinovi a tobě pojem "právo" vůbec nic neříká, proto může ten šílenec "argumwntovat" při invazi na UA jak argumentuje a druhý šílenec, ty, mu to s radostí chroupeš a ještě při tom tleskáš :-))))

Jste lidskej odpad


1  
 #48524 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:49:54 | #48537 (18)

Sam jsi lidskym odpadem, ktery neni ochoten respektovat demokratickou volbu lidi a jejich zadost zit v pokoji a miru bez nejakeho primitivniho nacistickeho Banderovskeho zlocinneho utlaku, kde po jeho odstraneni volaji uz i poslanci Ukrajinskeho parlamentu.

Poslanec Najvyššej rady Ukrajiny Iľja Kiva zo strany „Opozičná platforma – Za život“ vyzval Ruskú federáciu a Bieloruskú republiku, aby oslobodili Ukrajinu od okupácie...

 #48528 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 16:19:41 | #48550 (19)

Nikde neexistuje, že by se mohl nějaký okres nebo panelák sám rozhodnout, že míst v ČR se připojí k USA. kam ty na ty sračky chodíš? na školení k tomu lidskýmu odpadu Putinovi, co jsi úplně stejnej? kdes něco takovýho viděl, že dy se nejakej okres sám rozhodl, že si odhlasuje švé přičlenění třeba k Polsku? jsi normální?
slušní lidé respektují zákony. ne jako ten krymskej proruskej povl nebo ty s putinem


 #48537 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 18:36:27 | #48561 (20)

Tu se nebavime o panelaku, ale o Ruskem uzemi, ktere se pouze jako autonomie docasne dostala pod spravu nemecka a pozdeji sovetskym svazem kontrolovane sovetske Ukrajiny i kdyz vzdy slo o Ruske uzemi.

Dnes uz tu nemeckou okupaci ani sovetsky svaz nemame a tak je prirozene, ze se Krym svobodne a na zaklade platneho referenda vratil zpatky tam kde vzdy i patril do Ruska.


 #48550 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 18:50:24 | #48565 (21)

Nebavíme se o ruském území, ale o ukrajinském území. Dokud nepochopíš, že v 2013 bylo území Krymu územím Ukrajiny, nepochopíš nic a budeš za vraha.


 #48561 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:36:08 | #48529 (17)
День в истории Севастополь 18 марта 2014 года
Гимн России - День России в Крыму

Uz to konecne pochop. Tito ludia nemaju ziaden dovod byt dalej sucasto nejakej skorumpovanej skrachovanej Benderovskej nacisticke zlocinnej Ukrajiny uz ani ako suverenna autonomia a su len radi, ze su opat sucastou Ruskeho uzemia kde vzdy aj patrili !


 #48524 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:38:12 | #48530 (18)

Jinak vis o tom, ze uz od roku 2000 ma Krym i vlastni hymnu ?

Гимн Крыма - "Нивы и горы твои волшебны, Родина" [Eng subs]

 #48529 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:39:27 | #48531 (19)
Hymna Sevastopolu Гимн Севастополя - "Легендарный Севастополь" [Eng subs]

 #48530 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:42:24 | #48533 (20)

Ujistuji te, ze tyhle lidi i kdyz chteji zit v miru i s Ukrajinou zcela jiste nechteji byt soucasti jejich uzemi a nikdy nebudou souhlasit, aby se jeji soucasti stali.

Ujistuji te, ze takove referendum, kde by chtela byt vecsina lidi z Krymu soucasti Ukrajiny uz nikdy nebude a i kdyby probehlo, tak po sve historicke skusenosti by uz nikdy lidi z tohoto uzemi nehlasovali v prospech toho, aby se stali soucasti Ukrajiny.

Vecsina z nich vcetne tu zijicich Ukrajincu i Krymskych Tataru jsou stastnymi obcany Ruske federace.


 #48531 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:48:18 | #48536 (21)

To ale nikoho nezajímá. Jsou to šťastní kriminálníci.


 #48533 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:58:01 | #48539 (22)

Tim kriminalnikem podporujicim nacisticky Banderovsky nasilny totalitni rezim Ukrajinu jsi ale prave ty sam a az zajdes nekdy na Krym lidi tam zijici ti to tam radi vysvetli, ze o nejakou nadvladu te Banderovske nacisticke Ukrajinske bandy ovladane z USA tam opravdu nikdo zajem nema !

Skutecne stastnymi drogovymi kriminalnikmi stejne tak podporovanymi USA jsou ti z Kosova, co se nezakonne a v rozporu s medzinarodnim pravem oddelili od Srbska.


 #48536 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 16:17:46 | #48549 (23)

Na UA v 2014 nebyl žádnej nacistickej režim, to si běž přetahovat předkořku s tím náckem Putinem, vrahem a grázlem, jste úplně stejnej povl.


1  
 #48539 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:45:37 | #48535 (19)

Ty vole, tak to už je fakt síla :-))))
Ty jsi na konečný :-)))))
Protože měl Krym hymnu (jako autonomní republika - proč ne?) tak měl právo se připojit k rusku
*27179* *27179* *27179* *27179* :-))))
tak ne

jo, a mimochodem, krym skutečně mohl pořádat referenda AUTONOMNÍHO CHARAKTERU, tedy v podstatě o lecčems, VYJMA VĚCÍ, TERÉ SE TÝKALI CELÉ UKRAJINY
A hranice Ukrajiny, to se týká celé Ukrajiny - viz jejich ústava a článek 92, odstavce 13 a 18 (tu 14 jsme tam klepnul omylem, posledně)

o změně hranic Ukrajiny Krym sám hlasovat prostě nemohl, je mi líto. to by musela celá ukrajina. a to by nejspíš dopadlo jinak, viď? .-)))


 #48530 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 15:04:04 | #48540 (20)

Krymska autonomie mela vlastni hranice i nezavislost i jako autonomie a existovali mnohem driv nez po rozpadu SSSR svou nezavislost vyhlasila i nejaka Ukrajina, ktera by ani bez nejake bolsevicko komunisticke revoluce v Rusku v roce 1917 neexistovala !


 #48535 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 16:15:44 | #48547 (21)

Na to ti sere Babička i s panem Proškem. V 1993 byl Krym autonomní oblastí, která ale byla součástí Ukrajiny, podřízená ukrajinské ústavě


 #48540 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 18:39:06 | #48562 (22)

Tohle ale bylo pouze politicke rozhodnuti a lidi na Ukrajine se svobodne v referendu rozhodli, ze se vrati zpatky k Rusku, kde patrili i predtim.


 #48547 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 18:49:32 | #48563 (23)

Lidi se vrátit mohli. Bez území, ovšem. To už dávno bylo prodáno Ukrajině (v 1993)


 #48562 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 14:41:13 | #48532 (18)

co to zase meleš za hovna??????
mně je jedno, co podle tebe "títo ludia". Prostě a jednoduše porušili zákon - ústavu ukrjainy a jsou to kriminálníci, bez ohledu na jejich potřeby nepotřeby. už to knečně pochop.

vrazi by si taky jistě odhlasovali ve vězeňském referendu, že chtějí pustit na svobodu

ty vole, LORAKU, tvoje logika je odzbrojující a uchvancacující, jaké zásadní marginálie jdou zcela mimo tebe


 #48529 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 15:08:47 | #48542 (19)

Nic neporusili a svobodne a demokraticky se v platnem referendu rozhodli o tom jak chteji dal zit a nikdo nema pravo jim vnucovat totalitne a nasilne, neco jine - co nechteji !

Respektujes tedy demokraticke volby a respektujes i svebytnost cloveka a jeho pravo rozhodovat o svem zivote a nebo jsi jen ubohym zlocinnym totalitnim diktatorem, co haji nasilne zotrocovani jinych lidi navic pod nacisticky zlocinny Banderovsky rezim kontrolovany mafianmi a zlocincemi z USA a zapadu ?


 #48532 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 16:16:30 | #48548 (20)

Porušili Ústavu UA ajsou to komplet kriminálníci všichen ten proruskej dobytek, co hlasoval pro odtrženíl


 #48542 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 18:50:08 | #48564 (21)

odpovim nahoru


 #48548 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 18:52:30 | #48567 (22)

Já ti žádnou otázku nepoložil, nemusíš odpovídat. V naší diskusi netřeba otázek. Jen fakta - a ta ti dodávám.


 #48564 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 11:59:25 | #48465 (5)

Zase píšeš o něčem, co vůbec neznáš


 #48445 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 11:04:04 | #48448 (4)

Jako věřící bys neměl lhát.

Krym jako součást Ukrajiny Rusko akceptovalo jednoznačně a s podpisem v Budapešťském memorandu.

Referendum na Krymu o odtržení od UA bylo PROTIÚSTAVNÍ, tedy nezákonné.
Připojení k Rusku pak v příkrím rozporu s mezinárodním právem.

Potud fakta. Sorry.


 #48444 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 11:32:53 | #48460 (5)

Narozdiel od teba aj v tejto veci pisem pravdu overitelnu aj pomocou dostupnych historickych dokumentov.

Budapestanske memorandum podepsané 5. prosince 1994.
Uz davno predtym tu bolo vyhlasenie suverenity vtedy Autonómnej Republiky Krym ešte 11. septembra 1991 !

Podľa § 10 ukrajinskej Ústavy z roku 1996, na Krym sa vzťahovali samostatné právne ustanovenia, ktorými sa právne uplatňujú práva národov. Podľa Článku 138.2 tejto časti ukrajinskej ústavy, najmä právomoc Autonómnej Republiky Krym zahŕňa „organizáciu a priebeh miestneho referendá“ a v ústave sa nehovorí, že platnosť referenda je obmedzená iba územím samotného Krymu,“ prízvukuje Christian de Fouloy Šéf Asociácie akreditovaných právnikov pre styk s orgánmi verejnej moci EU.

Pripomenul, že vzhľadom na podmienky, ktoré sa pred vytvorili na Ukrajine, obyvatelia Krymu sa rozhodli usporiadať referendum, na čo mali legitímne právo. Svoju vôľu vyjadrili v referende 16. marca 2014. A 17. marca 2014, na základe jeho výsledkov, keď hlasovala drvivá väčšina obyvateľov polostrovu a takisto drvivá ich väčšina podporila pripojenie Krymu k Rusku, vyhlásili nezávislosť Krymu od Ukrajiny a to, že sa stal súčasťou Ruska. Christian de Fouloy to označuje za úplne zákonný čin.

Christian de Fouloy uvádza príklady z histórie – akým spôsobom sa Krym pred pár storočiami stal súčasťou Ruska a naznačuje, že Ukrajina s Krymom nikdy nemala nič spoločné. Poukazuje na to, že referendum na Kryme zodpovedalo medzinárodnému právu.

http://www.aalep.eu/legitimate-case-recognition-crimea


 #48448 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 11:35:20 | #48461 (6)

Co ale jednoznacne bolo v rozpore s medzinarodnym pravom bolo vyhlasenie samostatnosti Kosova, ktore rovnake pravomoci ako autonomia Krym na vyhlasenie referenda aj na osamostatnenie sa od Srbska nemal !


 #48460 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 11:42:14 | #48462 (7)

Lorak - Velkomoravska rise mela sidlo v Nitre takze cesi ukradli slovakum moravu *27179* *27179* *27179* *27179* Statni hranice v europe byli ustanoveny s platnosti po prvni svetove 1919??


 #48461 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 11:58:25 | #48464 (8)

Dobre prosim ta ale nejaku velku moravu sem teraz neplet.

Ber teda v uvahu, ze ked tu po 1 sv. vojne prislo k uzemnym zmenam jednotlivych statov, tak ani ta Ukrajina co vznikla v roku 1917 len vdaka bolsevickej revolucii ako oddelene uzemie vyclenene z carskeho Ruska ani pri svojom vzniku nemala Krym ako svoje uzemie.

Krym aj pri vyhlaseni Ukrajiny ako samostatneho statu bol stale Ruskym uzemim.


 #48462 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 12:13:01 | #48472 (9)

Mám dojem, že Chruščov, když byl v čele SSSR, daroval Krym Ukrajině.


 #48464 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 12:17:57 | #48477 (10)

On to Chruščov sice endaroval, ale za něj byl ten převod uskutečněn.
se osuhalsem 3 prezidentů, 3 vlád, 3 parlamentů.


 #48472 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 15:15:14 | #48543 (11)

Ale daroval nebo Krym byl i v ramci SSSR a stejne tak i pred vznikem Ukajiny soucasti RUSKA !


 #48477 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 16:14:32 | #48546 (12)

Chruščov NIC NEDAROVAL. možná byl autorem nápadu, ale odsouhalsili to 3 prezidenti, 3 vlády a 3 parlamenty. Zcela v souladu se sovětskými zákony


 #48543 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 12:14:16 | #48474 (9)

Krym byl součástí Ukrajiny někdy od 1964 (Chruščov). Takže i při rozpadu cccp v 1991. A tehdy to i rusko uznalo, v 1993 dokonce podepsalo.

A nic s tím neuděláš :-))))


 #48464 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 15:21:58 | #48544 (10)

Ani nevis, ze to bylo v roku 1954 *33012*

V roce 1954 byl převeden do Ukrajinské sovětské socialistické republiky (součást SSSR) ke 300. výročí sjednocení Ruska a Záporožského hejtmanátu. Predtim byl Krym soucasti Ruske SFSR.

On byl ale i v tom roku 1954 plne kontrolovany Moskvou a Ruskem i kdyz se soudruzi v Moskve vedeni Chruscovem rozhodli o pricleneni Krymu k Ukrajinske sovetske republice.

Tohle ale napriklad nikdy neplatilo o Sevastopolu, ktery i nadale vcetne pristavu byl stale pod plnou spravou Ruske federetivni sovetske republiky i v ramci SSSR !

"Pokiaľ ide o Sevastopoľ, treba poznamenať, že už 29. októbra 1948 bol dekrétom Prezídia Najvyššieho sovietu RSFSR (Ruská sovietska federatívna socialistická republika) oddelený od krymskej oblasti a podriadený priamo sovietskym orgánom. Krymská oblasť v rozpore s Ústavou ZSSR, RSFSR a Ukrajiny bola nezákonne prevedená na Ukrajinu v roku 1954. Faktické začlenenie mesta Sevastopol (čl. 133 ukrajinskej ústavy) do Ukrajiny nebolo založené na žiadnych normatívnych aktoch z r. Ruska o jeho odovzdaní Ukrajine a nebolo ničím iným ako jednostranným rozhodnutím Ukrajiny, ktoré treba z právneho hľadiska považovať za zabratie cudzieho územia Ukrajinou. Referendum uskutočnené 16. marca 2017 v Sevastopole túto skutočnosť potvrdilo 95,6 % pri účasti 89" Šéf Asociácie akreditovaných právnikov pre styk s orgánmi verejnej moci EU Christian de Fouloy


 #48474 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 16:13:28 | #48545 (11)

V 1964 nebo 1954, naprostý nezájem. Nás ve 2014 zajímá jen co se odehrálo 1993


 #48544 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 12:12:32 | #48471 (7)

Ne, osamostatnění Kosova NEBYLO V ROZPORU S MP, prostě proto, že MP žádné "práva na sebeurčení" neobsahuje, není definováno, jen vágně. Abych tě zklidnil, to ale současně znamená, že Kosovo nevzniklo ANI V SOULADU S MP. Prostě se tak nějak vešlo do "díry" v mezinárodním právu, nicméně nebýt tamější války a skutečné genocydy ze strany srbska, nikdo by kosovo jako samostané neuznal.

A to není moje tvrzení, to je rozhodnutí mezinárodního soudního tribulu v Haagu.


 #48461 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 12:09:22 | #48469 (6)

Loraku, přijmi jako fakt, nikoli názor, že PŘESTOŽE měl Krym vysoký stupeň autonomie, přestože měl svoji Ústavu, tato byla PODŘÍZENA Ústavě UA A O SVÉ SAMOSTATNOSTI A TÍM ZMĚNĚ HRANIC UKRAJINY Krym rozhodovat nemohl, nesměl. Referendum o samostatnosti tedy bylo PROTIÚSTAVNÍ a není na to výmluva.

Viz ten můj link, co jsme ti poslal.

A mimochodem, ten timming, co jsi polsla, svědčí naopak pro to, co říkám já :-)))) vždy je platné to, co bylo přijato POZDĚJI :-)))))))))))))­)))))))))))))))))))))) Tím se ruší to přijaté dřív. Nicméně ty jsi prostě zase jen nic nepochopil, že uvedené na sebe navzájem vliv nemělo - v memorandu RUSKO UZNALO KRYM JAKO SOUČÁST UA.

To, že samotný Krym o své samostatnosti NEMOHL ROZHODNOUT ANI REFERENDEM, to je záležitost UA Ústavy, pod kterou Krym patřil .-)))


 #48460 

| Předmět: RE: RE:
04.03.22 10:10:46 | #48433 (2)

Je někde horší jednostranná propaganda než v Rusku? No ano, v KLDR.
Kolik desítek novinářů a politiků to včas nepochopilo a byli zavražděni nebo uvězněni.


1  
 #48418 

| Předmět: RE:
04.03.22 10:00:46 | #48431 (1)

Zřejmě nějaký pomatený prokurátor.
Obejktivní pravda je objektivní pravda a není a nemůže být předmětem žádné diskuse :-)))))
Prostě je "Rudá armáda" na Ukrajině a ne Ukrajinská v Rusku, kdo to chce zpochybňovat?


 #48411 


| Předmět:
04.03.22 08:45:24 | #48394

Hledat polehčující okolnosti třeba i pro masovéjho pedofilního vraha je samozřejmě možné a snad i správné.
Ale VYMÝŠLET SI JE, to už je normální ovčárna :-)))))))))))))))


1  

| Předmět: RE:
04.03.22 08:50:45 | #48399 (1)

aj masový vrah má právo na obhajobu - aj Cicero obhajoval vrahov, a začal tým, že v lone matky sa narodili ako nevinní - ale to, že sa stal vrahom, mu nespadlo z neba do lona, ale v tom má vždy prsty aj niekto iný (zlá výchova, nespravodlivosť k nemu, choroba, ktorú niekto indukoval, a pod.)...


1  
 #48394 

| Předmět: RE: RE:
04.03.22 08:55:44 | #48403 (2)

Ale ano, však to píšu. A bohuřel věřím, že i Putin dostane prostor na obhajobu. Být to na mne, kulka mezi oči bez obhajoby. A pak už jen přát Rusku nodmálního, a ne šílenýho, prezidenta.


1 1  
 #48399 

| Předmět: RE: RE: RE:
04.03.22 09:24:17 | #48413 (3)

ale no, zrejme si vyrieši svoje národno-štátne problémy v intencii svojich predstáv a predstáv Ruska, a zrejme mu nikto v tom nezabráni, je to de facto štátno-interný problém...Západ sa posledných niekoľko desiatok rokov mal správať k Rusku inak, ako to reportujú mnohí politológovia a experti na zahraničnú politiku - do Rusov sa 80 rokov len kope ako do psa, sorry...a pritom prišli len v II. SV o 20 miliónov ľudí, včetne niekoľko miliónov vojakov...spra­vodlivé je bipolárne videnie, nie jednopolárne...


1  
 #48403 

| Předmět: RE: RE: RE:
04.03.22 09:43:29 | #48421 (3)

To, co jsi ted napsal hezky ukazuje na tvuj vlastni pochybny charakter. Vysvetluje to i tvoji zatemnenost a nevedomost v posuzovani urcitych veci.

Sam si tedy silencem a Rusko muze byt rado, ze maji takoveho prezidenta jakeho ted maji, nebo uz by byli davno zavislou kolonii mafianskych nasilnych globalistu ze zapadu.


 #48403 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 09:52:56 | #48425 (4)

Jako pokud tohel napíše zaklapkovaná, vymaštěná rusofilní ovce, navíc zcela bez jakéhokoli arguemntu, jen to napadení, tak za to děkuji .-)))))))))))))))


1  
 #48421 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 09:55:09 | #48426 (5)

Ano jsi.

Dokonce si v te svoji nenavistne rusofobni slepote prehledl i ten argument proc sem ti to napsal.


 #48425 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 09:58:47 | #48429 (6)

Žádný argument jsi nenapsal. Jne svůj subjektivní pocit. To fakt není argument :-))))


1  
 #48426 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 11:07:36 | #48450 (7)

Ze je tu snaha o rozsirenie mocenskej sfery vplyvu zapadu ako na uzemi Ukrajiny a predtym za Jelcina aj na uzemie Ruska nevidi len slepy idiot !

A vysvetli mi preco by mal byt niekto sucastou nejakeho zlocineckeho spolku NATO a diktatorskeho totalitneho rezimu akym je dnes EU ?

Nie je skutocne pre ludi lepsie skutocna suverenita a nezavislost ? Preco by nemohlo byt aj Ukrajina nezavislym statom, ktora nebude ako vazal zapadnych zlocincov priamo ohrozovat Rusko ?

Je snad problemom pre Svajciarsko spolupracovat s EU hoci nie je sucastou tohto ditatatorskeho totalitneho uskupenia ?

Co branilo Ukrajine zostat neutralnym uzemim a robit politiku v sulade s volou vsetkych Ukrajincov teda aj tych dnes terorizovanych a zlocinne prenesledovanych co su ruskej narodnosti.

Bolo problemem spolupracovat s Ukajinou ako s neutralnym statom aj pokial ide o spolupracu s EU ? Komu to prekaze v priapade Svajciarska s touto krajinou spolupracovat hoci nie je sucastou EU ?

Kdo skutocne potrebuje nasilne a mocensky ovladat aj tych ludi na Ukrajine a diktovat im Rusko alebo EU ?

Kdo financoval nasilny politicky puc na Ukrajine, co nasledne viedol aj k obcianskej vojne na Ukrajine a genocide ludi ruskej narodnosti na uzemi Ukrajiny ?


 #48429 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 11:09:34 | #48452 (8)

Ani Slovensko nepotrebuje byt sucastou zlocineckeho vojenskeho spolku NATO a ani sucastou totalitneho uskupenia, ktorym je dnes EU.

Moze zostat nezavislou krajinou a moze si slobodne rozhodovat o tom s kym chce v akej miere spolupracovat a nepotrebuje si nechat od niekoho diktovat ako sa musi spravat hoci to poskozuje prave ludi zijucich v tejto krajine.


 #48450 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 11:11:09 | #48453 (9)

Spravne by mali byt anulovane aj vsetky ty zlocinne a podvodom urobene privatizacie a nezakonnou cestou a podvodne sprivatizovany majetok statu by sa mal vratit do ruk statu a zlocinci co se na tomto privatizacnom podvode podielali maju byt spravne trestne stihany ako nebezpecny zlodeji poskozujuci zajmy SR.


 #48452 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 11:17:31 | #48455 (10)

Nedělej ze sebe šaška, Loraku, většíhho, než už se ti povedlo :-)))


 #48453 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 12:09:24 | #48470 (10)

So Sovietským zvazom na večné časi a nikdy inak.
Komunista jak vyšitý.
Leninsko Otravný Revolučno Antihumanitný Komunista
*7487* *7487* *7487*


 #48453 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 11:18:36 | #48456 (9)

potřebuje, nepotřebuje - nůže, nemůže

pokud se doemkraticky rozhodne, žádnej lorak to nemůže měnit. měj si svůj názor, ale nevnucuj ho ostatním.


 #48452 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 11:32:47 | #48459 (10)

krak --- proc mu ty vnucujes svuj nazor - aby lorak nevnucoval svuj ostatnim? - Nazor se nevnucuje ale projevuje --- Muj nazor je ten uz skoro 20 let co te znam, ze ti s americkeho analu koukaji pouze tykadla co jsou podobna spickam oslych usi. *27179* *27179* *27179* Zajimavou vec jsem ted videl v TV - kolik zaberu kamer z valky v Ukrajine jsou padelky udelane ve studiu na pocitaci. Prelety ruskych letadel na Kyjevem - vybuchy nekterych strel do budov a zazehy plamene tlak a sireni koure -- nejsem pocitacovy expart ale kdyz to vysvetlil odbornik tak to znelo hodne rozumne a pravdive. Proc tak hloupa propaganda?


 #48456 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 12:05:03 | #48467 (11)

Zase jsi se jen vyblil, tvoje klasika :-))))


 #48459 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 12:15:29 | #48475 (11)

Není se co divit, když tě zblbla Bible, tak tě teď zblbne televize.
Jsi daleko od reálu.
Tady zažíváme reál.
Je tak tak klidně a Rusi jsou tak dobří, že Evropa zažívá novodobí Exodus.
Z toho, podle tebe klidného místa už uteklo přes milion Ukrajinců.
Koukni si ty záběry - přes internet můžeš - jak to vypadá tady.
*33648* *33648* *33648*


 #48459 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 12:01:31 | #48466 (9)

Ty by si bol najradšej, keby tu bolo RVHP a v kasárňach Rusáci, že??
*33648* *33648* *33648*


 #48452 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
04.03.22 11:16:44 | #48454 (8)

Nevím, zda jsi idiot, nesoudím. SLepý ale jsi.
Pokud se nějaká země rozhodne, dobrovolně, sama, demokraticky, že chce do západních struktur, ani Putin ani Lorak nemají právo to jakkoli komentovat.

Protože chtějí. A jsou suverenní, mohou si o sobě rozhdoovat sami, nemusí se ptát Ruska

Nech na těch lidech, co je pro ně lepší. jak vidno, pro ukrajinu by bylo bývalo mnohem lepší, kdyby v NATO už byla a dneska za ni bojovalo i NATO, proto tomu ruskýmu dobytkovi

No švýcarsko se ale rozhoduje také, že do NATO možná vleze, právě po těch ruských svinstvech. jinak opakuji : nech rozhodnutí na těch zemích, nenapovídej jim, co mají udělat podle tebe.

ukrajina byla neutrální a plnila svoje závazky z budapešťského memoranda. usilovala pouze o EU, o NATO jen okrajově, v žádném tom uskupení ale nebyla a v podsatět nehrozilo minimálně ještě řadu let, že by byla přijata - ani do jednoho. teď se to nejspíš změní,

furt se ptáš jak malé dítě, které nehcce pochopit, že rusku nikdo nic nedělal, ukrajina byla neutrální, jediné, co možná chtěla udělat, pronajmout sevastopol zase někomu jinému.

Samozřejěm že Rusko, proto se snaží UA násilně ovládnout. nikdo jiný to nedělal a nemusel by.

nefinancoval ho nikdo, rozhodně ne západ (nepočítám následující postavení se na stranu lidí), k občanské válce pak vedla jednoznačně anexe krymu a žádná genocyda rusů na ukrajině se NIKDY NEKONALA (sám skřet putin za genocydu označil "bránění rusům na UA používat ruštinu". no jako promiň ..... rusák si po svém vydvětluje a definuje nejen nacistu a fašistu,a el i genocydu

že lže putin, sotva otevře hubu, dávno víme. ty jako věřící bys fakt lhát neměl


 #48450 

| Předmět: RE: RE:
04.03.22 10:41:08 | #48439 (2)

Snad bude moci i Putin využít svého práva na obhajobu. Před mezinárodním soudem, a tím nemyslím jen soud veřejného mínění.


 #48399 

| Předmět:
04.03.22 08:40:42 | #48389

"...plní se na nich Izajášovo proroctví, které říká: ‚Slyšením uslyšíte, ale smysl toho rozhodně nepochopíte; a pohlédnete a budete hledět, ale rozhodně neuvidíte. Vždyť srdce těchto lidí se stalo nevnímavým a ušima slyšeli bez odezvy a zavírali oči, aby nikdy očima neviděli a ušima neslyšeli a aby smysl toho nepochopili svým srdcem a neobrátili se zpět, a já je neuzdravil.‘..."

Tato slova dalsi komentar nepotrebuji.


1  

| Předmět:
03.03.22 15:29:53 | #48344

Koukám, že to teistické dobro v případě zastávání se Rusáka bere u našich božích přátel doecela za své .-))))

Proti mrtvým civilistům ruskou rukou a zbraní jsou stavěni chudáci nebožáci paraolympionici, když s enebudou moci zúčastnit paraolympiady .......

no možná kdyby se jako celek postavili proti putinovi a vyjádřili onu neokecatelnou pravdu, že Putin je dobytek a dopouští se BEZDŮVODNĚ (Putinovo vymyšlené šílené důvody normálního člověka nezajímají, to je jako poslouchat důvody masového vraha, proč to udělal - lze to, ale nemůže to nijak ani sebeméně ovlivnit jeho vinu ze spáchaného, jen objektivní) války a válečných zločinů, že by je nikdo z olympiády nevyhazoval ....


1  

| Předmět:
03.03.22 09:53:48 | #48289


| Předmět: RE:
03.03.22 09:55:15 | #48290 (1)
SLOBODA SLOVA A VIEROVYZNANIA

Vyjadrenie znameho cloveka, co otvorene o sebe prehlasuje, ze je hrdym rimsko katolikom. Odvysielane na nabozenskej rimsko katolickej TV LUX


 #48289 

| Předmět: RE:
03.03.22 10:55:31 | #48291 (1)

Akorát to nesmí být lež, ta nemá se svobodou slova nic společného


 #48289 

| Předmět: RE: RE:
03.03.22 11:12:11 | #48293 (2)

svobodu projevu (slova ) může omezit pouze zákon. Dej sem číslo zákona a paragraf, který zakazuje říct nebo napsat lež


 #48291 

| Předmět: RE: RE: RE:
03.03.22 11:19:35 | #48296 (3)

Mozes kludne napisat aj povedat cokolvek, co je tvojim nazorom a presvedcenim o akejkolvej veci ci osobe, ale az svojim tvrdenim vazne uskodis inej osobe v jeho pravach a slobodach potom musis byt pripraveny niest za to aj odpovednost.

Aj keby si teda sam uveril tomu co pravdou nie je a dalej to siris nikdo nema pravo ti to zakazat. Kazdy musi mat ale pravo reagovat a konfrontovat ta aj verejne, kde takyto nazor vyjadrujes.

Dokial nevyzyvas k pachaniu nasilia voci osobe s inym presvedcenim nedopustas sa trestneho cinu. A v pripade, ze siris lzive informacie co mozu vazne poskodit povest ineho cloveka, ten ma potom pravo ta zalovat a ziadat si nahradu skody, co su mu tymto sposobil, ale na sude musi preukazat, ze tebou zverejnene informacie mu sposobili skodu a byli vaznym zasahom do jeho vlastnych prav a slobod.


 #48293 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
03.03.22 11:21:29 | #48299 (4)

no to až tak nemůžeš, protože platí mnoho omezení, zmíněných například tady :
https://cs.wikipedia.org/wiki/Svoboda_projevu

ale lež zatím zatím zakázaná není


 #48296 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
03.03.22 11:30:08 | #48300 (5)

Tak vsetky ty vymenovane zakony v podstate riesia take situacie, kde uz tvoja sloboda prejavu moze byt vyzvou k pachaniu nasilia voci inym ludom s inym presvedcenim a nazorom a prave o tom som vyssie pisal.

Dalo by sa to povedat jednoducho, ze ziaden prejav tvojej slobody nesmie viest k omezeniu prav a slobod ineho cloveka.

Az teda napises aj nejaku hlupost a mas pravo sa mylit ako kazdy clovek, tak mozes kludne napisat aj to co pravdou nie je, ale tymto uskodis predovsetkym tak sam sebe, ze budes povazovany za idiota, ktory je v nevedomosti o urcitych veciach.


 #48299 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
03.03.22 11:34:54 | #48301 (6)

tak hlavně máš právo říkat a psát své názory, které nejsou "Pravda", ale úhel pohledu .... ovšem poslední dny už ani to neplatí, snaží se tě zastrašit, že budeš potrestán za jakýkoliv odlišný názor .... opět plíživě, vypnou protiprávně pár webů, většina stáda souhlasně kýve, a nevím jestli se proberou, až jim odmítnou v obchodě prodat čokoládu, protože nemají správný provládní postoj .....


 #48300 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
03.03.22 11:39:26 | #48303 (7)

Nemaju pravo niekoho umlcovat, az on sam priamo nevyzyva k nasiliu voci inym ludom. To co napises alebo povies nesmie byt podnecovanim k nasilnemu spravniu voci cloveku s inym nazorom ci presvedcenim.

Mozes ale vyjadrit nazor, kde schvalujes, ze musi byt potrestane nasilne a zlocinne spravanie ineho cloveka, ale aj to by potom malo byt riesene pravnou cestou, kde je ale toto casto v tomto svete aj velmi tazko dosiahnut zvlast ked zlocin je spachany vysoko postavenou osobou s obrovskou mocou a vplyvom.


 #48301 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
03.03.22 11:35:22 | #48302 (6)

Nesmies hlavne vedome sirit lzive informacie, co by potom mohli viest k nasilnemu spravaniu voci inej osobe.

Napriklad aj vyzvy niektorych ludi k tomu, aby isli zabit Putina je rovnako neprijatelne a je nezakonnym a trestnym jednanim. Rovnako nesmie nikdo ludi vyzyvat k zabitiu Zelenskeho, alebo aj nejakeho ineho cloveka hoci by to bol aj zlocinec pachajuci nasilie.

Ziadat ale potrestanie takej osoby, co sa dopusta zlocinneho spravania nie je trestnym jednanim a kazdy ma pravo k takej veci svoj nazor vyjadrit, ale aj obvinena osoba by potom mala byt v tom za co je obvinena predvedena pred sud, kde je vina musi byt preukazana a musi dostat sancu sa branit a dokazat aj svoju nevinu.


 #48300 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
03.03.22 11:41:03 | #48304 (7)

to je řekl bych v pořádku, že je svoboda projevu omezena například tím, že nesmíš podněcovat k trestnému činu, nebo k útočné válce .....
Ale pokud ti vláda, navíc protiprávně, omezuje přístup k informacím atd ..... to je cesta k totalitě. Pokud by některý server něco porušoval, tak by to měl řešit soud a ne že se ani pomalu neví, kdo je nechal vypnout. Navíc ani nepřiznali, že už toho vypli daleko víc, než v první vlně


 #48302 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
03.03.22 12:24:34 | #48306 (8)

Mohou pouze dat prikaz k odstraneni takoveho obsahu, co je porusenim zakona treba i s nejakym napomenutim, ale svobodu projevu nesmis omezovat ani i toho kdo je obzalovan z nejakeho trestniho cinu. V tomto pripade je treba i ten Putin obzalovavan ze zlocinneho jednani, ale i on ma pravo na svobodu projevu a pravo se pri takovemto obvineni i hajit. Nelze tedy delat cenzuru ani jeho vyjadreni k tem obvinenim, co jsou vuci nemu vznesena.


 #48304 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
03.03.22 12:36:08 | #48307 (9)

Že se na to , nevykašles vměšovat se do politiky..🙈| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
03.03.22 12:54:22 | #48308 (9)

áno, obe naše vlády a parlamentaristi. zdá sa, ani netušia, o čom je demokracia prejavy, názoru, - aj na Slovensku zablokovala SIS-ka na návrh vlády (asi to prijali niekde na vínku alebo pri kávičke, žiadny prediskutovaná parlamentný zákon) niektoré tv. proruské weby, kde si človek mohol prečítať slušné názory (analýzu tohto konfliktu) aj z druhej strany...ako sa mnohí vyjadrujú, tu už panujú agresivno-liberálne jednostranné postoje, akokeby len oni mali tú jedinú pravdu sväto-svätú - mýlia si svoje jednostranné ultraliberálne egoistické postoje s glorifikáciou len jednej protiruskej strany (Rusko to je vraj najväčšie zlo sveta a našich novodobých dejín, tam je proste sústredené všetko zlo) s demokraciou slova a slobodného slušného vyjadrenia názorov a postojov z oboch strán, ako túto slobodu definujú všetky medzinárodné charty a medzinárodné zákony, včetne tých európskych, a i na úrovni OSN...
...dámy a páni, zdá sa, a všetko tomu nasvedčuje, že nastala znova totalita - začína to totalitou slova a jedného názoru, potom príde zákonite aj ku kriminalizácii za názory - ale oblečená do falošného ultraliberalizmu jedného názoru - všade v médiách už vidíme len totálne prevalcovanie jedným názorom...už to ľudom, ktorí hája slobodu slova, lezie na nervy - pomaly už tu bude človek súdený ako vrah, keď máte iný, alebo len trochu iný názor...


1  
 #48306 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
03.03.22 13:12:19 | #48309 (10)

...a dodávam, aby bolo každému jasné: naprosto nesúhlasím a odsudzujem túto válku, že Rusko išlo až tak ďaleko s vojnovými pozemnými operáciami, kedy hynú stovky nevinných ľudí, - ale aj to, že Západ predtým neurobil nič proti tomuto konfliktu, keď roky devastoval a devastuje Rusko na všetkých úrovniach (ekonomicky, ľudsky, na úrovni športu), ako keby Rusi boli nejaké potkany alebo ovce na bitúnok - ale nesúhlasím, aby mi niekto len tak, pri dohode niekde pri vínku alebo kávičke, vsugerovával alebo ma nútil prijať len jeho ultraliberálny (s fašizoidnými prvkami) názor len preto, že je momentálne pri moci, zmanipulovaný jednostrannou prozápadnou propagandou, a pár mesiacov pri nej už nebude...aspoň SK vláda (a pozorujem, že aj česká vláda za potláčanie názoru stráca sympatie) hodne stratila sympatie za svoje i neľudské činy - sankcionovanie za názory, sankcionovanie toho, kto sa nedal zaočkovať proti covidu, že sa nestará o núdznych, ktorí skrze nezmyselné vraj proti-pandemické opatrenia stratili prácu, zdravie, pohodu v rodinách, často všetko to, čo v živote vybudovali, - ale si riešia len svoje záujmy a záujmy iných mocností...už sa tešíme (ja osobné áno) na ďalšie voľby!


1  
 #48308 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 13:26:06 | #48316 (11)

Kdybych se tě zeptal, jak přesně, konkrétně, devastuje západ Rusko - zřejmě bys zase jen mlčel, maximálně mlel obecné bláboly v rámci svobody slova. Tudíž se ani neptám.


 #48309 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 13:44:43 | #48322 (12)

...:-) vtipná poznámka/žiadosť!, - to snad nemyslíte vážne! - už Západ už 10 rokov (a bolo to aj predtým) devastuje Rusko ekonomickými sankciami (a tu by sa dalo rozprávať aj pol hodinu akými), rovnako na úrovni medzinárodných vzťahov, stykov, právne, a neposlednej miere, čo je hyenizmus, totálne ponižovanie ruských športovcov a trénerov (musia vystupovať pod všelijakými vymyslenými vlajkami a ná\vami/komitéty, ktoré vzbudzujú smiech, nesmú počúvať svoju štátnu hymnu pri víťazstvách), odrezanie ruských športovcov/ruských športových federácií vo všetkých športoch od medzinárodných súťaží a OH (majú športovci s tým niečo spoločné?) - však to nebolo ani za Hitlera, keď už de facto pri jeho moci (a brutálnej totalite) boli v r. 1936 OH v Berlíne!...a my tomu tlieskame ako vyšinutí!:-) -lne poznámka, kto bude pozerať tieto medzinárodné (futbal/MS, hokej/MS, biatlon/SP, atletika/OH, MS, cyklistika/SP, MS, a i.) športové súťaže bez ruských športovcov?, ja isto nie! - je to hanba/hyenizmus olympijskému výboru, svetovým športových federáciám, hanba tým, ktorí ich riadia...


1  
 #48316 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 15:18:35 | #48340 (13)

Ty jsi dobře vybrakovanej, VISITORE.
Jedná se o 8 let od 2014 a vzpomeneš si, co se ten rok v únoru stalo?

Koukat budou všichni, včetně Rusů. Sázka??


1  
 #48322 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 15:31:45 | #48345 (14)

Ja to vidim tak, ze ten kdo je tu vybrakovanej a kdo ma pouze jednostranne informace a chybi mu vedomost o hodne dulezitych a dost zasadnich vecech co vedli i tomu, ze je dnes Rusko na Ukrajine prave ty sam. Tomu se jiste dalo zabranit kdyby tu byla i ze strany jinych snaha resit urcite problemy mirovou cestou a ferove, ale o to zajem nebyl a neni ani dnes.

Lidi zmanipulovani zapadni lzivou propagandou pouze jak uziteni zmanipulovani idioti pronaseji prazdna slova, ale hrube ignoruji obecne zname fakta i s ohledem na Rusko.


 #48340 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 16:27:47 | #48347 (15)

Proč vy zmanipulované ovce napíšete vždy jen blábol typu :

"(...ú kdyby tu byla i ze strany jinych snaha resit urcite problemy mirovou cestou a ferove (...)"
O čem se s vámi má člověk bavit? Vy neuíte napsat KONKRÉTNĚ, co měl podle vás ten druhý pochopit? :-))))


 #48345 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 17:14:04 | #48351 (15)

Jak sám píšeš - Rusko je na Ukrajině.
Co tam jeho armáda má dělat?
To Rusové překročili hranici, to Rusové vstoupili jako agresoři do cizí země, to ruští vojáci bombardují města a zabíjejí stovky civilistů včetně dětí.
Tohle se prostě NEDÁ zdůvodnit. To je rozpoutání války - největšího zločinu, jaký si lze představit.
Jakákoliv snaha to omluvit je ubohá a nedostačující.
Čím to chceš zdůvodnit? Tím, že by si jako svobodný národ mohli demokraticky vybrat, do jaké organizace chtějí vstoupit? Tedy třeba do EU nebo NATO? A proč ne - právo takové volby by měla mít každá země.
Že by snad, možná byly nějaké rakety přisunuty blíže k Rusku? Co to znamená v dnešní době raket schopných zasáhnout jakékoliv sebevzdálenější místo na Zemi?
Že by snad chtěl Ukrajina nebo Západ napadnout Rusko? Tomu snad nevěří ani ten největší magor.


2  
 #48345 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 19:49:37 | #48354 (16)

K poslední větě. Přesně tak Rusko argumentuje a asi tomu i jejich lidé věří.


 #48351 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 20:01:42 | #48355 (17)

ratka - to zname z dejin - Napoleon nenapadne rusko neni blbej -- Hitler nenapadne rusko jsou spojenci.
Kdyby Putin byl ja Jelcin tak je 80% ruskych podniku majitelem zapad jak v CR a ted musite drzet hubu a krok a presne to co oni naridi a reknou je pouze pravdou.


 #48354 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 20:45:40 | #48357 (18)

Přestal jsi moc brzo, KIWI :-))))

Napoleon nenapadne rusko neni blbej -- Hitler nenapadne rusko jsou spojenci. - jELCIN NENAPADNE uKRAJINU, NENÍ BLBEJ ...

*27179* *27179* *3816* *32438* *32299* *7487*

 #48355 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 21:00:53 | #48360 (19)

Jelcin :-))))
Tak to jsem blbej já :-)))))))))))))­)))))))))))))))))))))))
Samozřejmě Putin trvdil, že nenapadne Ukrajinu :-))))))))))))))) Ale Putin lhal už tolikrát, že by to Napoleon s Hitlerem nedali dohromady ani společně :-)))))))))))))­))))))))))


 #48357 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 20:46:48 | #48358 (18)

Jinak s tím popisem děje u nás jsi zase tak krásně, dětinsky umíněně, mimo - jsi to ty, takového tě těch 20 let znám .-)))))))))))))­))))))) *27179*


 #48355 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 20:52:28 | #48359 (18)

My právě nemusíme držet hubu a krok. To musí Rusové, kde je třeba v současné době zakázáno používat slova - agrese, válka, invaze...protože je to o tom, co sami provádějí. Právě Rusové znají jen jednostrannou propagandu.
Napadnout Rusko byla hloupost už tehdy a dnes v době zbraní hromadného ničení by to byla celosvětová sebevražda.


1  
 #48355 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 21:12:29 | #48361 (18)

Tak to přesně dneska bylo v projevu Lavrova.
Takže ty máš zaručené správy z proruských médií.
Takže v OSN jsou zástupci 141 krajin blbci, kteří nic nevědí a jen tak z rozmaru hlasovali na protest vůči tomu kokotovi. *33648*
I z NZ tam máte nějakého vola, který to taky odsoudil.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-blok-nerozhodnych-kdo-a-proc-v-osn-neodsoudil-ruskou-agresi-191707
*33648*


 #48355 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 21:37:09 | #48362 (18)

Ty jsi Jelcin? Ježkovy zraky.


 #48355 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 21:39:16 | #48363 (19)

Mýlit se je lidské, řekl ježek a slezl z kartáče.
*17619* *17619*


 #48362 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 22:29:49 | #48365 (20)

*27179* *27179* to je dobry to jsi musim zapamatovat *27179* *27179*


 #48363 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 22:33:49 | #48366 (21)

Ukrajinci civilisti muzou svobodne na zapad -- Putin jim uvolnil cestu -- pouze spoluobcane tomu brani a kdyz pusti tak za slusnou cenu --- pritom by stacilo kdyby se staty NATO zavazali, ze nevemou ukrajinu za clena NATO


 #48365 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 22:52:25 | #48368 (22)

Do NATO chtějí některé státy vstoupit právě kvůli tomu Putinovi. Možná tam vzhledem k Putinově agresivitě vstoupí i Finsko a Švédsko, zvažuje se to. Země NATO teď výrazně zvýší výdaje na zbrojení, Putinova politika přispěla k významnému sjednocení Evropy a probudila ji z bezstarostného spánku.


 #48366 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 22:57:15 | #48369 (23)

v čom/ako Putin ohrozuje Európu?


1  
 #48368 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 23:01:34 | #48370 (24)

vy nejste normální, hlaste se v nejbližším blázinci...


1 1  
 #48369 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 23:07:03 | #48371 (24)

Je to jediný politik, který je schopen napadnout jiný evropský stát. Považuje vých. Evropu za oblast svého vlivu. Diktuje sousedním zemím, co smí a nesmí. Je odpovědný za probíhající agresi na Ukrajině. V podstatě chce obnovit velmoc jako bývalý SSSR v původním rozsahu.
To je málo?


1 1  
 #48369 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 23:09:16 | #48372 (25)

Jinak - stačí si občas pustit televizi nebo poslechnout zprávy. Oni i Rusové na to postupně přijdou.


 #48371 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 23:25:22 | #48374 (25)

visitor to nevidí jako problém, dokud mu nezakážou katolickou církev, jeho modlu, má rád diktatury a nenávidí liberalismus, tedy svobodu názorů i jednání...


 #48371 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 23:34:33 | #48375 (26)

Souhlasím. Proto taky tak vyzdvihuje středověk, kdy byla katolická církev na vrcholu moci a mohla potlačovat jiné názory.


 #48374 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 08:25:02 | #48382 (25)

je schopen? to je z akých zdrojov? - lepíte mu na čelo svoje vízie?- on má vojská na hraniciach iných štátov, včetne USA? - aký vojenský potenciál je sústredený na ruských hraniciach? - on rieši vnútroštátne problémy iných štátov?


1  
 #48371 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 08:38:42 | #48388 (26)

Teda VISITORE, tak teď jsme totálně ztratil půdu pod nohama ...

ty se ptáš : "on rieši vnútroštátne problémy iných štátov?"

KRISTEPANE, A NE SNAD? .-)))))))))))))­)))))))))) Co je jeho expose na Ukrajině už od 2014, než že se sere do čistě vnitřních záležitostí Ukrajiny?

Dále se ptáš : "aký vojenský potenciál je sústredený na ruských hraniciach?"

A aký vojenský potenciál je/byl soustředěný na hranicích s Ruskem, notabene na ukrajinské straně? :-))))))))))))))

A také se ptáš : "je schopen? to je z akých zdrojov?" (je schopen napadnout jiný evropský stát) - zdrojem je REALITA, VISITORE .-))))) Nebo kdo napadl Ukrajinu? .-)))))))))))))))))) a vyhrožuje i jiným? :-))))))))

a poslední : "on má vojská na hraniciach iných štátov, včetne USA?"

1. samozřejmě že má vojska na hranicích svých sousedů. samozřejmě že má svoje vojska dokonce i u jiných sousedů - bělorusko, kazachstán, ..... zatímco tím, že je nějaká země v NATO, kam - a teď pozornost, prosím - byla přijata na vlastní žádost, nijam neznamená, že tam jsou americká nebo jakákoli jiná vojska než té země, tedy stejně jako ta ruská

A ty chceš psát o objektivitě? .-))))))))))))


 #48382 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 09:22:17 | #48412 (26)

USA možná mají vojska na hranicích jiných států (Kterých a kolik jich tam je?), jenže Putin už je za jejich hranicemi a rozpoutal válku - což je největší zločin.
Nikdo, opravdu nikdo tak neřeší vnitrostátní problémy jako právě Putin. Vměšuje se do záležitostí celé východní Evropy.


1  
 #48382 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 09:32:50 | #48414 (27)

válku (okrem spravodlivej/o­brannej) nikto a nikdy nemúže obhajovať - ALE- prečo rozpútal tú válku? - rozpútal by ju, keby neboli k tomu smerom k Rusku politicko-ekonomicko-vojenské reálie zo strany NATO a USA? - militarizácia Ukrajiny cudzími vojskami? vyvražďovanie ruského obyvateľstva na východe Ukrajiny? ...už tuším Marx povedal: válka je len pokračovanie politiky inými metódami! - a to je snáď jediná pravda, ktorú povedal!:-)..takže, bipolárne videnie dáva pravdivú odpoveď na každý problém..


 #48412 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 05:13:23 | #48380 (24)

Každá válka je barbarství. A Je stříleno i na JE a to je už masové barbarství na druhou, které ohrožuje Evropu přímo.


 #48369 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 08:27:04 | #48383 (25)

iste, každá válka je barbarstvo, - ale kto prikvapkáva neustále (desiatky rokov po válke) olej do ohňa? - buďme objektívni...


1  
 #48380 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 08:31:59 | #48384 (26)

Rusko, kdo jiný?


 #48383 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 08:40:58 | #48390 (27)

ste vy vôbec schopný pozrieť sa na veci aj z druhej strany?


 #48384 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 08:42:42 | #48392 (28)

Samozřejmě.
To ale vážně neznamená, že pro druhou stranu musím najít nějaké důvody a polehčující okolnosti, když neexistují


 #48390 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 09:33:31 | #48415 (29)

nič také od vás a iných nevidím!


 #48392 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 09:41:29 | #48419 (30)

Nevidíš co?
Mezi náma, ty nevidíš hodně věcí, VISITORE .-)))


1  
 #48415 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 09:42:44 | #48420 (31)

nevidím vaše bipolárne videnie a vnímanie vecí...


 #48419 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 09:58:08 | #48428 (32)

No tak v tom případě si zběhni k očnímu. Ale ani to nejspíš nepomůže, protože ty to vidět nechcdeš. Ty vidíš jen ten svůj monopolární obraz.

Je to o prioritách, VISITORE.
Zatímco pro tebe je prioritní vždy přání Rusa, chudáčka malého, okopávaného (co na tom, že se nejedná o žádné okopávání, ale chování pro vlastní bezpečnost jeho sousedů, kteří s ním (Ruskem) mají svoje zkušenosti, které už nechtějí opakovat, a Rusko neposkytuje záruky, že se to už opakovat nebude, ba přímo naopak, netají se tím(Rusko) že to anomo stále má, ovládat jiné-své sousedy-kterým i vyhrožuje), si za to může vysíráním a vyhrožováním samo, pochopení pro ty SUVERENNÍ země, že si sami mohou zvolit svoji cestu bez ohledu na Rusko přímo odmítáš.

Ty objektivně, spravedlivě, vidět nemůžeš. Ty uvidíš, stejně jako v náboženství, jen tu svou pravdu.
V tomhle mne vyloženě příjemně překvapil soucet. V náboženství jeho jednostrannou zabejčenost chápu, ale nepřetahuje to do reálu, jako ty a Lorak


1  
 #48420 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 10:27:51 | #48436 (32)

Jaké bipolární vidění a vnímání věcí? Když soused napadne souseda, jdu v prvé řadě pomoct napadenému. Hledat polehčující důvody může pak hledat soud, který pak nad útočníkem vynáší verdikt.
Vy jste jako svědek, který pozoruje znásilnění nějaké ženy, a místo aby jí pomohl nebo přivolal pomoc, hledáte polehčující důvody pro útočníka - třeba měla moc krátkou sukni, nebo ho před tím odmítala...
Zkuste se také vy aspoň jednou bipolárně podívat na svět. Pro změnu z hlediska toho napadeného.


1  
 #48420 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 08:36:42 | #48387 (26)

Su uplne zaslepeni.

Nevidia a ani nechcu vidiet. Slepo veria len tym lzivym zvastom rusofobnej propagandy. Je na zaplakanie mat takych lahko manipulovatelnych hlupakov vo svojej blizkosti.


 #48383 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 08:44:19 | #48393 (27)

Loraku, neboj, já nad tebou nepláču, ale musím říct, že ty jsi vymaštěná ovce nejen ve vztahu k Bohu, ale očividně tak nějak obecně :-)))))


1  
 #48387 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 23:09:16 | #48373 (23)

Doufejme.


 #48368 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 22:34:41 | #48367 (21)

ty se běž oběsit, proruský švábe, společně s vizitorem, není vás na světě třeba, darebáci!


1  
 #48365 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 01:07:07 | #48377 (22)

krudox - ja te hodne rad ctu tebe i kraka a vsechny vam podobnym -- dodavate mne sebe duveru a jistotu -- Kdyz o mne nekdo napise, ze jsem blbec tak to zni jako lichotka. Dekuji vam. Kiwiman


 #48367 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 01:15:59 | #48378 (23)

A přitom je to jen a pouze pro tebe krutá realita .... :-))))


 #48377 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 03:51:53 | #48379 (24)

krak - ano je to realita, ze mne to co po vas ctu naplnuje sebeduverou a nadeji - presne jak pisu. Ja vim promin zadam na tobe trochu vice k pochopeni.


 #48378 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 08:46:48 | #48397 (25)

Ano, blbec to tak samozřejmě může chápat, jak píšeš :-)))))))))))
To je taky realita :-))))))))))))))))


1  
 #48379 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 22:29:24 | #48364 (19)

ratka *27179* *27179* *27179* *27179* jak Jelcin ne ja Jelcin chyba neni tam k *30907*


 #48362 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.03.22 06:58:01 | #48381 (20)

jo jak Jelcin :-) tak díky za doplnění.


 #48364 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 20:44:45 | #48356 (17)

Stále méně.


 #48354 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.03.22 18:11:43 | #48352 (15)

Nevíš o čem píšeš komouši.


 #48345 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…