Stejně je to divné, že pro pokřtěné
lidi je Bůh Izraele nepřijatelný, i když právě v jeho jménu byl k
pokání pokřtěn i Ježíš! Ano, je to hodně divné, že je jim Bůh
Stvořitel, Otec, Pán a Spasitel náš "kamenem úrazu"! 
Stejně je to divné, že pro pokřtěné
lidi je Bůh Izraele nepřijatelný, i když právě v jeho jménu byl k
pokání pokřtěn i Ježíš! Ano, je to hodně divné, že je jim Bůh
Stvořitel, Otec, Pán a Spasitel náš "kamenem úrazu"! 
Pokřtění samo o sobě, jež není zasazeno do kontextu věcí
předchozích, není ničím.
Pokřtění dětí též neznamená nic. Vždyť to je v bibli, co všechno je
třeba učinit před křtem, jež je vlastně už jen závěrečnou tečkou na
cestě ku znovuzrození, bez kterého v podstatě je na tebe hleděno jako na
bezvěrce.
Abraham, Izmael, Izák, Josef, Mojžíš, Jozue, David,
Šalomoun atd. jsou podle Vás bezvěrci? 
Spíš je to tak, že Starý zákon psali jiní židé, než Zákon nový
nebo také Nový testament, evangelium nebo též dobrá cesta, dobrá zpráva
či nové poselství atd. No, a ve druhé světové se jen oddělovalo zrno od
plev - ti "dobře zapsaní" židé od těch nevzývajících, řekněme, ani
Rudéhoštíta ani ani toho druhého rudého... fellera.

A mimochodem, i když už jsem to kdysi dávno psala: tak, jak je Ježíš popisován v evangeliích, šlo zjevně o schizofrenika - viz ta různá nejasná podobenství, 40denní postní dobu, představující duchovní přípravu, pokání a pokušení apod. Marek, Matouš, Lukáš a obzvláště ten sám víceméně schizofrenik, prostě poněkud šíbnutej Jan - já většinou cituji z Matouše, nějak mi nejvíc sedí - jo, a také jsem evangelia tak dlouho studovala, až jsem si nakonec, po mnoha letech, tu schízu údajného Ježíše sama prodělávala, a to hned spolu s mánií. Dnes tuto diagnózu však nazývají Schizoafektivní poruchou, a například v Dobřanské dříve léčebně, poslední léta Psychiatrické nemocnici, jí na uzavřeném oddělení trpí takřka všichni, ačkoliv tato diagnóza je ještě ve vysokoškolské učebnici Psychiatrie, vydané za hluboké normalizace někdy na počátku 70. let minulého století, tato diagnóza, tenkrát nazývaná Schizoafektivní psychózou, uváděna jako velmi vzácná a není vlastně už dále nijak popisovaná.
Rozumím Vám! Vězte ale, že Bůh má
s každým člověkem své plány! CO MÁME POZNAT NEBO PROŽÍT, TO POZNÁVÁME
NEBO PROŽÍVÁME, I KDYŽ SE NÁM TO ČASTO NELÍBÍ. 
(Bible, List Koloským 3:5-10) 
Proto umrtvujte své pozemské sklony:
smilstvo, necudnost, vášeň, zlou touhu a hrabivost, která je modloslužbou.
Pro takové věci přichází Boží hněv. I vy jste dříve tak žili. Ale
nyní odhoďte to všecko: zlobu, hněv, špatnost, rouhání, pomluvy z vašich
úst. Neobelhávejte jeden druhého, svlečte ze sebe starého člověka i s
jeho skutky a oblečte nového, který dochází pravého poznání, když se
obnovuje podle obrazu svého Stvořitele. (Prosím!) 
To se to umrtvujte své pozemské sklony: smilstvo, necudnost, vášeň,
zlou touhu a hrabivost, která je modloslužbou, když už je člověk tak
nemocný či rezignovaný, případně tak duchovně vyspělý, že mu nic
jiného nezbývá!

Občas jo. Bohužel - tedy pro mě až do toho ústavního léčení -
vlastně bohudíkY.

Ml.2, 7, L.P. MM89