Abraham, Izmael, Izák, Josef, Mojžíš, Jozue, David,
Šalomoun atd. jsou podle Vás bezvěrci? 
Abraham, Izmael, Izák, Josef, Mojžíš, Jozue, David,
Šalomoun atd. jsou podle Vás bezvěrci? 
Spíš je to tak, že Starý zákon psali jiní židé, než Zákon nový
nebo také Nový testament, evangelium nebo též dobrá cesta, dobrá zpráva
či nové poselství atd. No, a ve druhé světové se jen oddělovalo zrno od
plev - ti "dobře zapsaní" židé od těch nevzývajících, řekněme, ani
Rudéhoštíta ani ani toho druhého rudého... fellera.

A mimochodem, i když už jsem to kdysi dávno psala: tak, jak je Ježíš popisován v evangeliích, šlo zjevně o schizofrenika - viz ta různá nejasná podobenství, 40denní postní dobu, představující duchovní přípravu, pokání a pokušení apod. Marek, Matouš, Lukáš a obzvláště ten sám víceméně schizofrenik, prostě poněkud šíbnutej Jan - já většinou cituji z Matouše, nějak mi nejvíc sedí - jo, a také jsem evangelia tak dlouho studovala, až jsem si nakonec, po mnoha letech, tu schízu údajného Ježíše sama prodělávala, a to hned spolu s mánií. Dnes tuto diagnózu však nazývají Schizoafektivní poruchou, a například v Dobřanské dříve léčebně, poslední léta Psychiatrické nemocnici, jí na uzavřeném oddělení trpí takřka všichni, ačkoliv tato diagnóza je ještě ve vysokoškolské učebnici Psychiatrie, vydané za hluboké normalizace někdy na počátku 70. let minulého století, tato diagnóza, tenkrát nazývaná Schizoafektivní psychózou, uváděna jako velmi vzácná a není vlastně už dále nijak popisovaná.
Rozumím Vám! Vězte ale, že Bůh má
s každým člověkem své plány! CO MÁME POZNAT NEBO PROŽÍT, TO POZNÁVÁME
NEBO PROŽÍVÁME, I KDYŽ SE NÁM TO ČASTO NELÍBÍ. 