Rozcestník >> Náboženství >> Katolická církev

Informace

Název: Katolická církev
Kategorie: Náboženství
Založil: jonatan1
Správci: jonatan1
Založeno: 07.01.2020 17:44
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 55249x
Příspěvků:
567

Toto téma sledují (6):


Předmět diskuze: Katolická církev - Pro ty co chtějí něco katolíkům nebo nekatolíkům říci. Řiďte se pravidlem: Mt 7:5 Pokrytče, nejprve vyjmi ze svého oka trám, a pak teprve prohlédneš, abys mohl vyjmout třísku z oka svého bratra.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: Co má František na krku?
11.02.20 15:49:20 | #210

Existuje fáma ,že tam má egyptského boha, skutečnost je jiná:| Předmět: PPR -známa metoda pro katolíky,jak…
03.02.20 16:46:51 | #208

Je PPR – (Přirozené plánování rodičovství) projevem manželské lásky?

Podle katolických kněží a i papeže je jediná nehříšná metoda jak se vyhnout těhotenství. Nejedná se tedy o plánování ale v drtivé většině o antikoncepci.

Co je lepší lhát nebo se chovat férově?
V užití metod PPR jsme tak obrazně v situaci člověka, který ví, že čas od času přichází do jeho rodiny Bůh, toužící mu předat dar. Návštěvy Boha mají jistou pravidelnost, pan domácí si dává pozor, aby ve správnou chvíli byl jinde. Dokonce vyvinul vědeckou metodu, kalendář příchodů a odchodů, jak se s hostem nestřetnout a odejít vždy před zaklepáním. Alibisticky potom zvedá ruce a říká,že se přece nebrání přijetí daru; jen zrovna nebyl doma. Své jednání nepochopitelně považuje za čestné. Tuto metodu potom učí ostatní, a však za stálého zdůrazňování, že se přijetí daru života nebrání, a že je mu stále otevřen. Pokud se nějakým nedopatřením s Bohem srazí ve dveřích, dar sice přijme, ale dítě nazve chybou metody. Nebylo by čestnější proste dveře neotvírat. Použít kondom?

Jak to funguje v praxi?
Spolehlivé použití metody vyžaduje, aby se žena naučila sledovat signály svého těla a spolu se svým partnerem je správně vyhodnotili.

Měřením bazální teploty:
Ráno než manželé vstanou muž zasune ženě do konečníku, nebo do pochvy teploměr.
Po 5 minutách jej vytáhne a naměřené hodnoty zapíše, nejlépe do speciálního kalendáře.
Pozor rozdíl teplot je jen v desetinách stupňů:

  • 36,3–36,8 °C nemůže otěhotnět
  • 36,9–37,3 °C může otěhotnět

Stoupne li teplota asi o 2 desetiny stupně celsia - pozor žena může otěhotnět!
Zákaz používat více teploměrů (každý ukazuje jinak) a digitální(nep­řesný).

Testování hlenu z děložního čípku:
Každá žena jej má jiný čirý nebo jako bílek.
Nejde tu o to jak vypadá ale o to jak je hustý a zda v něm mohou plavat spermie k vajíčku či nikoli. Vše se zapíše.

Testování děložního čípku:
Muž nebo žena zasune ruku do pochvy a omakává děložní čípek, zda je otevřen, jaký má tvar, jak je měkký. Vše se zapíše.

Pokud má žena dlouhou pochvu tak musí mít muže s dlouhými prsty, jinak na něj nedosáhne. Někdy je čípek vykloněn do boku proto se několik hodin počká až se srovná.

Všechny naměřené hodnoty se vyhodnotí (na to je školení jak) a pokud to sedí přistoupí se k souloži.

Dáme si příklad ze života.
Muž 14 dní ve světě, vrátí se domů s kamionem. Chce se pomilovat se svou ženou a ona s ním. Jsou to katolíci a používají PPR. Nejde to, žena má teplotu o 0,2°C vyšší a hlen není zas tak hustý. No nic, zkusí to za měsíc, zase nic. Žena má starost o děti v noci k nim vstávala jsou troch nachlazené. A teplotu má rozhozenou úplně. Takhle to jde 4 měsíce. Muž navrhne kondom a žena:
“Ne to je hřích víš že to říkal farář v kostele.“ No jo, jede do Ruska na 3 neděle s kamionem. U cesty stojí žena vydělává si peníze. Proč ne, doma manželství nefunguje (díky PPR). Co, je to příjemné po pul roce znovu se milovat.

Výčet komplikací spojených s měřením teploty:
změna času měření, krátký nebo rušenýnoční spánek, výjimečně pozdní uložení se ke spánku, hormonálnívýkyvy, nervové příčiny, výjimečná konzumace alkoholu, jídlo pozděvečer, stres, psychické vypětí, změna životního stylu (dovolená),směnný provoz.)

PPR by fungovala v ráji určitě na 100%, ale v tomto světě funguje jen na 6%. To je také procento lidí kteří ji používají protože na to mají podmínky.

-V mém příkladu rodiny kamioňáka je používání PPR vysoce nemorální a hříšné.
-Naopak použití kondomu je projevem manželské lásky a je morální.

Encyklika Humanae vitae říká:
„...je vyloučen jakýkoliv zásah, který buď vzhledem k předvídanému manželskému styku, nebo při jeho uskutečňování, nebo v průběhu jeho přirozených následků zamýšlí jako cíl nebo jako prostředek znemožnit zplození života.“
Při PPR ďelám zásah měřím teplotu,hlen,po­suvám soulož abych se vyhnul vajíčku ze kterého by mohl vzniknout život.
Je to mím prostředkem znemožnit zplození života.

Argument katolické fundamentalistky:
„Pokud manželé odloží sex na neplodné období, ani pak se zcela neuzavírají možnosti mít dítě a tak říkajíc dávají Bohu příležitost, aby mohl zasáhnout shůry. A Bůh občas zasáhne, například u Alžběty a Zachariáše.“ Jenže milá paní vaši odborníci na PPR tomu neříkají dar Boží ale chyba metody.

Postoj papeže k antikoncepci.
Papež vyňal téma antikoncepce z diskuzi 2 vatikánského koncilu a ustanovil speciální komisi která měla vypracovat zprávu. V ní komise doporučila změnit morální učení církve. Chtěla za určitých okolností antikoncepci povolit.
Papež se toho lekl, vše zrušil a nechal při starém.
Nastali houfné odchody od katolíků týkalo se to i kněží.V Americe klesl počet kněží na polovinu průměrný věk je 65let. Papeži to podlomilo sebedůvěru.

A jak se na to dívají věřící ?
Bavil jsem se s jednou slušnou katoličkou a ta jednou větou vystihla postoj
katolických rodin k otázce antikoncepce cituji:
“Jo voni tak budou poslouchat papeže jak mají šukat!“| Předmět: RE: PPR -známa metoda pro katolíky,jak…
15.02.20 09:42:04 | #212 (1)

Dobrý den, ahoj. Skusim napsat několik řádku ohledně metody PPR.

Tedy si vzpominam na hodiny náboženství, že katechizmus katolické církve učí následující věci. Manželské soužiti musí byt nakloněno k plození života a vychovu děti, aby se šiřilo Boží kralovství na zemi. Ze závažného důvodu je možno využit planovaní rodičovství. Třeba že rodina nemá mnoho finančních prostřeku a má strach že paté ditě neuživi, třeba zdravotní důvody. To to mluví katechizmus. Ono bazální teplota lze měřít i v puse pod jazykem. Existuje rovněž test na hladinu luteinizačního hormonu v séru. Při spravné aplikaci metody lze očekávat relativní přehled a vhodné naplanovaní těhotenství.


 #208 

| Předmět: RE: RE: PPR -známa metoda pro katolíky…
16.02.20 23:29:54 | #228 (2)

Paní EJ. Vy jste ten katechismus nečetla, proto si vymýšlíte pohádky o šíření Božího království. Používáte pojmy které církev nepožívá. Jste nekompetentní mluvit za KC. Jak vám má někdo věřít i v PPR když jste amatérka? *27937*


 #212 

| Předmět: RE: RE: RE: PPR -známa metoda pro…
23.02.20 08:49:15 | #232 (3)

Je pravdpu, že katechizmus a vubec křesTanskou literaturu tedy moc nečtu. Nemam moc času na studium takové literatury. Pohodlnější je ve volném čase, sledovat televizi NOE. Je přirozené, že docela kopu za cirkev, jsem křesťanka. Myslim si, že metodu PPR docela dobře znam a to i v praktické aplikaci. Gynekologie a porodnictví mne nikdy moc nebavilo, ani těch pacientek člověk moc nepotká. Ale nakonec jsou to základní věci, které se učí v souvislosti s Gyn Por a fyziologii.


 #228 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: PPR -známa metoda pro…
23.02.20 12:03:52 | #234 (3)

no tak vím na čem jsem, prostě to vaše vyprávění se nedá brát nějak moc vážně, když si troufnete sem dát neověřenou informaci a střílíte jen tak v pohodě od pasu. Takže zaváníte demagogickou bojovnicí za PPR.


 #228 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: PPR -známa metoda…
25.02.20 00:29:14 | #235 (3)

Podle fotografie vypadate docela mladě. Já už tedy par let mám za sebou a něco už pamatuji. Věřte mi, že pokud něco prosazují, mám to ověřené. Mám i praktické zkušenosti. Co Vás konkretně zajimá, o te metodě?


 #228 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: PPR -známa…
27.02.20 14:48:11 | #236 (3)

Jaké výhody má používání kondomu oproti PPR. Nezajímá mě co na to řekne Buh ,jakou technikou ho chceme oblbnout ,aby jsme neměli dítě, které nám chce dát.


 #228 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: PPR -známa…
06.03.20 01:17:55 | #238 (4)

Nikdo by neměl Boha chtit ošalit. Lidé, kteři nemaji važne duvody, měli by vždy počitat s početim. Zmiňovana metoda je jenom pro věrné pary. Ve flirtu nema uplatnění. V ramci flirtu má pochopitelně kondom sve místo. Je lepší jej použit. Ovšem zase neni spravne jej propagovat a brat jako 100% ochranu před pohlavně přenosnou chorobou. Potom to bude v lidech pěstovat falešné poznatky a obhajovat neukazněné chovaní. Je to podobné, jak by někdo řekl: jezděte autem opili, ale hlavně se poutejte bezpečnostním pásem.


 #236 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: PPR …
06.03.20 12:41:05 | #239 (5)

Neptal jsem se pro koho ta metoda je ani pro koho je kondom. Boha se dá ošálit oběma metodami.
Ani vaše psaní o flirtování mě nezajímá. Co se týče PPR je stejně nemorální jako kondom, takže o tomto se bavit nebudeme. Znovu pokládám otázku:
Jaké výhody má kondom oproti PPR


 #238 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: PPR…
07.03.20 12:46:34 | #240 (6)

V širokem úhlu pohledu nema vyhody žadné. Všeobecně je to nizká pořizovaci cena, zdravotní nezavadnost, při spravném použivani relativně nízké těhotenské číslo. Některé organizace jej deklarují jako velice dobrou ochranu před HIV infekci a jinou pohlavně přenosnou chorobou. Ovšev znovu zdurazňuji, je to "tekký led" Lide v Evropě jako debilové kradou másky, chodi v maskach a bojí se chřipky. Neřikam, že na chřipku nelze zemřit, ale HIV infekce zkrati a zkomplikuje žívot. Kondom muže prasknou, či se zesmeknout. Nehledě na ostatní tělesné tekutiny. Nejlepší řešeni je abstinence a věrnost. Pokud budou dva lide vzajemně věrni, nemužou se nakazit.


 #239 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.03.20 13:32:15 | #241 (7)

Pokud jsou lidé věrni a nemůžou se nakazit, pořád je lepší kondom. Moje osobní zkušenost.


 #240 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.03.20 20:54:14 | #242 (7)

V širokem úhlu pohledu nema vyhody žadné. Co to je za nicneříkající větu?
já vám řeknu výhodu Kondom nasadíte a je to.
U PPR testujete teplotu, zapisujete, testujete děložní čípek,zapisuje­te,testujete hlen zapisujete. Proto je to pro drtivou většinu lidí absolutně nepoužitelná metoda.Ty problémy s interpretací výsledků. s věrohodností testovaných hodnot. Chci vidět ty ženy, že by si nechali každý den strkat prsty do vaginy a omakávat čípek a zasouvat teploměr do zadku, aby si mohli zasouložit. *6554* *33505*


 #240 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.03.20 10:44:35 | #243 (8)

PPR neni zase takový problém. Existuje indikator luteinizačního hormonu z močí. Nakonec existují i aplikace v chytrém telefonu. Nam ditě nevadi, pokud by Buh dal, tak bude miminko. Ale myslim si, že dnešní lide mají spíše opačný problém. Nemohou počít dítě. Postupným starnutim člověka klesa pravděpodobnost početí. Naduživaní alkoholu u mužu vede k předčasné impotenci, neschopnost ejakulace, malý počet spermatu, či špatně pohyblivé sperma. Robněž také léžba arterialní hypertenze, či srdečních arytmii. Ve smyslu užívaní léčiva ze skupiny beta blokatoru.


 #242 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.03.20 13:19:09 | #244 (9)

Mě PPR nezajíma jelikož to není pro normální lidi.


 #243 

| Předmět: RE: PPR -známa metoda pro katolíky,jak…
15.02.20 09:50:55 | #216 (1)

Problémem hormonalní antikoncepce dále HAK jsou následující aspekty. Problémy trombo embolie, ve smyslu rozvoje plicní embolie, akutního infarktu myokardu a ischemické cevní mozkové příhody. Etickým problémem je potom možnost abortivního účinku na vyvijejici se plod. V poslední řadě finanční náročnost. Nitroděložní tělisko, tam je problém opět etický. Kondom, ten se jevi jako relativně s nizkym etickým dopadem. Ono mnoho národu investuje velké peníze do osvěty pro kondomy, v ramci boje proti HIV. Určitě nechci nikomu radit, a´t jde do flirtu bez kondomu. Radějí kondom, než nic. Ale rada nad zlato, jak se řika je věrnos. Je to pravidlo ABC, kdy A je abstinence, B Buď verný a věrná, a pokud už někdo se chce spalit tak C je kondom. Kondom muže prasknou, nebo se sesmeknout. Nebezpeči HIV je opravdu alarmujici. A to nehovořime třeba o gonorei


 #208 

| Předmět: RE: RE: PPR -známa metoda pro katolíky…
16.02.20 23:37:37 | #230 (2)

Tak za koho bojujete ?řekněte jaký problém má PPR? Zavádějíci informace- všechny metoda mají problém jen PPR nic. Nejste náhodu trochu stranická?


 #216 

| Předmět: SEX A CO NA TO CÍRKEV?
22.01.20 18:52:51 | #202

Genesis 38:9 Ale Ónan věděl, že to potomstvo nebude patřit jemu; proto kdykoli vcházel k ženě svého bratra, vypouštěl semeno na zem, aby svému bratru nezplodil potomka.
Genesis 38:10 Jeho počínání bylo v očích Hospodinových zlé, proto usmrtil i jeho.
Podle toho se nazývá onanie, ale nevhodně. Hřích spočívál v porušování povinností vůči manželce bratra ,ne v tom,že by umístil semeno tam, kde nepatří. Když se onanuje žádná povinnost vůči manželce není porušena. Sex provádím sám se sebou.
KC hlásá toto :Církev chápe pohlavní akt celistvě, nejen tělesná rozkoš nebo jen výraz vzájemného vztahu, jde dál, k sexu patří možnost zplození nového života a to neoddělitelně.
Myslím ,že člověk nesouloží primárně,aby vyráběl děti, to by jich musel mít tisíce. Souloží především že ho to baví.
Když někdo vychcaně čeká na neplodné dny a pak souloží od rána do večera,aby si to užil,tak podle církve je to v pořádku.
Podle KC by mělo být v pořádku i to, když souložím a pak jako akt dohry, kterou po mě manželka vyžaduje, přejdu na anální sex.( po té když je semeno tam kde má být), přesto jsem se všude dočetl, že anál církev nepřipouští. A co starší manželé kteří mají už vnoučata, ti souloží jen pro potěšení, ti už mohou dělat všechno, když už plození neexistuje?| Předmět: RE: SEX A CO NA TO CÍRKEV?
01.04.20 15:20:49 | #250 (1)

sexualita je daná Bohom pre 1. plodenie, 2. radosť...- sexuálny akt u človeka je spojením/v jednote oboch...


 #202 

| Předmět: Boží jméno
17.01.20 13:33:47 | #152

Gn 2:19 Když vytvořil Hospodin Bůh ze země všechnu polní zvěř a všechno nebeské ptactvo, přivedl je k člověku, aby viděl, jak je nazve. Každý živý tvor se měl jmenovat podle toho, jak jej nazve.
Člověk smí tvorstvu dát jméno, tzn. je jeho pánem.
Exodus 3:13 Avšak Mojžíš Bohu namítl: „Hle, já přijdu k Izraelcům a řeknu jim: Posílá mě k vám Bůh vašich otců. Až se mě však zeptají, jaké je jeho jméno, co jim odpovím?“
14 Bůh řekl Mojžíšovi: „JSEM, KTERÝ JSEM.“ A pokračoval: „Řekni Izraelcům toto: JSEM posílá mě k vám.“
Bůh tím že říká: „JSEM, KTERÝ JSEM.“ naznačuje že je neměnný, věčný po všechny časy.
Bůh tím že říká: „Řekni Izraelcům toto: JSEM posílá mě k vám.“
Se chce vyhnout tomu, aby Izraelcům řekl svoje jméno, vzhledem k tomu, že kdo má svoje jméno, má svého pána, tak jak to bylo u zvířat. Bůh žádného pána nemá a nemá ani jméno, je JSEM. Všechny ostatní jména Boha v Bibli ,jen označují/jsou odvozena od slov označující vlastnosti Boha.| Předmět: RE: Boží jméno
17.01.20 13:38:54 | #153 (1)

Slovo vyskytující se v Bibli- „Jahve" je ve třetí
osobě, tedy „on jest" (Některé sekty místo slova Jahve používají zkomoleninu Jehova)


 #152 

| Předmět: RE: Boží jméno
17.01.20 14:23:28 | #154 (1)

By sem řekla že Mojžíšovi odpověděl dobře, že se ničemu nevyhýbal když vzkázal co má říci Izraelcům, když se ho Mojžíš ptal na jméno v Exodus 3/14, jmenují se až lidi svejma osobníma jménama, ale každej by měl mít v úctě to svoje JSEM i JSEM všech bližních, neb to je jméno Boha živých: JSEM, tak začíná desatero přikázání "Ja jsem..", i Ježíš to o osobě říkává Ja jsem.., to je cesta, pravda i život pro každého osobně.


 #152 

| Předmět: RE: RE: Boží jméno
17.01.20 15:06:19 | #157 (2)

Máš pravdu nevyhnul se říci svoje jméno,jelikož žádné nemá. Je JSEM,takto ho nazývají, ale jméno to není.


 #154 

| Předmět: RE: RE: RE: Boží jméno
17.01.20 15:14:13 | #158 (3)

A proč je v Biblích velkými písmenami?


 #157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Boží jméno
17.01.20 16:06:02 | #160 (3)

Slovo Bůh není jméno ale druh bytosti jako třeba mixér,pračka atd...
Až bude konec světa křesťané budou všichni JSEM.


 #157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Boží jméno
17.01.20 16:12:39 | #162 (3)

To by se Bůh živých jmenoval BUDU:-).


 #157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Boží jméno
17.01.20 16:20:55 | #163 (3)

K modlitbě máme vejít do pokojíka svého zavřít za sebou dveře a Otec slyšíc v skrytě projeví zjevně. (Matouš 6/6)


 #157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Boží jméno
17.01.20 17:06:51 | #164 (3)

?


 #157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Boží jméno
17.01.20 17:12:36 | #166 (3)

Že ne až na konci světa.


 #157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Boží…
17.01.20 17:38:23 | #167 (3)

co ne až na konci světa- co to BUDU?


 #157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
17.01.20 18:05:10 | #168 (3)

JSEM je čas přítomný, to svědci maj v Exodus 3/14 čas budoucí, tak ja raději věřím tomu překladu JSEM který je skoro ve všech Biblích a konstalaci že Budu JSEM, jaksi ani nemám zapotřebí řešit když jsem.


 #157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
18.01.20 01:40:11 | #169 (3)

Být nejenže je to čas budoucí takže u Jehovistu vlastně Bůh není přítomen, ale navíc to evokuje činnost a ne osobu. Nejšílenější text, jaký jsem kdy čet v jejich překroucených textech Bible 14 ................... A dodal: „Tak máš říci izraelským synům: ‚PROKÁŽI SE BÝT mě k vám poslal.


 #157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
18.01.20 06:41:44 | #171 (3)

Doklikala sem se u nich v Bibli k tomuto:
3. Mojžíšova 11:45
45 Vždyť já jsem Jehova, který vás vedl z egyptské země, abych se vám prokázal [jako] Bůh;a a prokážete se [jako] svatí,b protože já jsem svatý.c

Česky:
45Já jsem Hospodin, který jsem vás vyvedl z egyptské země, abych byl vaším Bohem. Proto buďte svatí, neboť já jsem svatý.“

Hm v tom vidím také indicii být hospodinkou.., čím taky jiným že.


 #157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
18.01.20 08:57:38 | #172 (3)

Máš být především na *22202* a až potom hospodyňkou. Obráceně je to sice také dobré ale chlap si na to najde jinou když nejsi na *22202*


 #157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
18.01.20 11:03:12 | #173 (3)

:-)


 #157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
18.01.20 12:25:56 | #174 (3)

Člověk žena prý vznikla, byla stvořena z muže ale nevim jestli toto tvrzení nevzniklo jenom proto aby se tím zakrylo že všichni jsme z ženy aby se tím zcela potlačil a nebo i zcela vymytil matriarchát:-).


 #157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
18.01.20 14:19:42 | #175 (3)

tak Bible je Boží slovo a tenkrát byl asi patriarchát tak se to psalo v tom duchu. Kdyby byl matriarchát tak by tam bylo že muž byl stvořen z žebra ženy Bohu je jedno, co si myslí militantní feministky dnes o Bibli.


 #157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
18.01.20 16:07:03 | #176 (4)

Muž se narodil z ženy ale to se ví že se to takto ješitným mužům nelíbilo, v ráji byl asi že matriarchát neb Adam Evě všechno zbaštil:-), otočilo se to až vyhnáním z ráje božím příkazem: "..a muž bude panovati nad ženou.."


 #175 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
18.01.20 16:12:19 | #177 (3)

kde to je v bibli?


 #157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
18.01.20 16:15:21 | #178 (3)

Genezis 3
6Žena viděla, že je to strom s plody dobrými k jídlu, lákavý pro oči, strom slibující vševědoucnost. Vzala tedy z jeho plodů a jedla, dala také svému muži, který byl s ní, a on též jedl.
Genezis 3
16Ženě řekl: „Velice rozmnožím tvé trápení i bolesti těhotenství, syny budeš rodit v utrpení, budeš dychtit po svém muži, ale on nad tebou bude vládnout.“


 #157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
18.01.20 20:00:34 | #179 (3)

to není příkaz ale konstatování co se stane ale Bůh si to nepřál aby to tak Bylo.


 #157 

| Předmět: RE: RE: Boží jméno
17.01.20 15:52:46 | #159 (2)

Efezským 1
Ef 1:22
NBK06 Bůh "poddal všechno pod jeho nohy" a jako hlavu všeho jej dal církvi,
Ef 1:23
NBK06 která je jeho tělem, totiž plností Toho, který naplňuje všechno ve všech.

Takže každej je naplněnej tím oním JSEM.


 #154 

| Předmět: RE: RE: RE: Boží jméno
17.01.20 16:06:55 | #161 (3)
*17163* *691*

 #159 

| Předmět:
13.01.20 21:30:50 | #120

Nevyžším andělem pro Katolíky je Michael na obrbrázku níže

Nevyžším andělem pro Židy je Metatron na obrázku níže
| Předmět: stav náboženství
13.01.20 00:42:16 | #96

Židovské náboženství, je falešné náboženství ,do té doby ,než přijme svého vykupitele.Což se Svědkům Jehovovým nepodaří a zaniknou.| Předmět: RE: stav náboženství
13.01.20 10:15:15 | #102 (1)

Co to tady trousíš? *3477*


 #96 

| Předmět: RE: RE: stav náboženství
30.05.20 11:07:45 | #285 (2)

Bobky!


 #102 


| Předmět: Zázrak!
12.01.20 14:46:38 | #40

Nikdoinic se změnilo pohlaví *2457* *2457* *5726* *5726* *27179* *27179*| Předmět: RE: Zázrak!
12.01.20 15:00:36 | #42 (1)

Doufám že se tady nebudou řešit problémy s pohlavím.


 #40 

| Předmět: RE: Zázrak!
12.01.20 15:40:07 | #44 (1)

nezměnila sem si pohlaví, klikla sem na něco mezi,, tedy že tu nejsem ani jako muž ani jako žena protože se jmenuji "kroky" což je taky neurčíté, mám zelená písmenka kvůli tomu v nicku, což se mi líbí ale dali mi tam kravaťáka a nejde mi tam nahrát žádná moje fotka, řeší se to v této diskuzi: https://diskuze.chatujme.cz/veda-technika/elektrina-t305#p12., oni měli mít na tuto možnost nachystanou neutrální figurku.


 #40 

| Předmět: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 15:51:03 | #46 (2)

No fajn, tak jim pošli tu svoji fotku, ať mají vzor, jak takové "něco mezi" vypadá. *5687*


 #44 

| Předmět: RE: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 15:57:51 | #47 (3)

Jo teť se mi tam podařilo nahrát už třetí fotku svoji je asi 3 měsíce stará ale nemám tam hezké zuby na ni proto sem ji tam nechtěla dávat ale co mi zbejvá..tak teť jestli to schválí ještě musím počkat..


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 16:01:19 | #48 (3)

Vy ste si tu skoro všichni bez fotek a ja to musím řešit ach jo.


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 16:56:04 | #59 (4)

Nj, my jsme tady všichni buď holčičky nebo chlapečkové. *8888*| Předmět: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 16:11:30 | #49 (3)

Myslím, že to zcela určitě schválí. *19831*


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 16:12:45 | #50 (4)

Tolik se na tu fotku těšíš, margo? *22341*| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 16:14:53 | #51 (3)

Už mi dvě neschválili, ale tuhle už by mohli, mívám s tím problém pro neostrost, mně zlobívala vebkamerka, mrholila různě a teť ani řádnou nemám..


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 16:33:22 | #52 (3)

No. Já jsem ještě nikdy neviděla žádné "něco mezi". *6067*


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 16:39:57 | #57 (3)

A možná je takové mrholení i trochu výhoda, Kroky... *4585*


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 16:52:38 | #58 (3)

Jo mám spostu zajímavých fotek tím vytvořených dávalo to pokaždé nějakej jinej rastr.


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 17:19:46 | #61 (3)
*3357*

 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 17:23:30 | #63 (3)

Abuka:
Nj, my jsme tady všichni buď holčičky nebo chlapečkové!!!

Margo:
*3357*


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 17:50:09 | #64 (3)

Já tedy nejsem buď holčička nebo chlapeček. Ale tobě to věřím. Nebo jak jsi ten dvojsmysl myslel?| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 17:52:03 | #65 (4)

Nepsala jsi ty sama, že sis dala do profilu "něco mezi"? *8888*| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 18:03:18 | #66 (3)

Abuke je jednoznačný. Děláme si tu legraci a dobře se bavíme. Spíš tedy jak jsi myslel ty ten svůj dvojsmysl? *19376*


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 20:38:10 | #78 (3)

maj to tak v registarci nastavený, muž - žena a nebo něco mezi, maj tři možnosti a z nikdoinic přejít na kroky, to ještě porád nevíme kdo přichází a co když ve mně mluvíí někdo z té vaší trojice?
Není a nebo nemáme vyřešeno pohlaví u Boha a tak ani u člověka a tady maj v nastavení chybu, měli mít neutrální symbol pro něco mezi, dnes se to řeší všude ve světě..už se všude neřiká dámy a pánové..:
https://search.seznam.cz/?q=gender+d%C3%A1my+a+p%C3%A1nov%C3%A9&oq=gender+d%C3%A1my+a+p%C3%A1nov%C3%A9&aq=-1&sourceid=top&sId=yR_tnmWCT5XjTrJQ_GgG&sgId=MzE2NTg4NTQgMTU3ODg1NzY5OS41MTc%3D


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 21:29:00 | #83 (4)

Možná ti, Kroky, uniklo, že Bůh stvořil muže, žemu, a už nic "mezi". Zkus to promyslet.Pro­síííím. *3595*


 #78 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
12.01.20 21:35:50 | #85 (3)

Bůh stvořil člověka, muže a ženu k obrazu svému, podle podobenství svého, tak kdyby jsme měli jména a ne přezdívky tak by to bylo jasný ale ja jsem s nickem "kroky" chtěla taky rozpoutat debatu o tom že jsi tvrdila že sloveso nemůže být jménem, což si myslím že může:-).a JSEM je neutrální jméno Boha živých pro všechny:-).


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
12.01.20 22:07:01 | #91 (4)

Já jsem nikdy netvrdila, že sloveso nemůže být jménem. Já jsem se jen ohrazovala proti tomu, že jsi vyvozovala z obyčejného slovesa "já jsem", které Ježíš pronesl mezi řečí, že vyslovil Boží jméno. Pokud by chtěl říct on nebo Bůh v Desateru, že se tak jmenují, muselo by to znít "já jsem Jsem".

Kroky není sloveso, ale mnižné číslo podstatného jména. *2527*


 #85 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
12.01.20 21:36:23 | #86 (3)

Bůh stvořil chlapa a z něho teprv ženu když spal.


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
12.01.20 21:37:33 | #87 (3)

No jo ale k jakému obrazu podle jakého podobenství?


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
12.01.20 22:14:30 | #92 (3)

Jo jistě Kroky není sloveso, ale množné číslo podstatného jména ale mohli by jsme v tom někam pokročit..

Mi to máme v Biblích takto:
Exodus 3
„Řekni Izraelcům toto: JSEM posílá mě k vám.“


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
12.01.20 22:56:06 | #94 (4)

Hele, do toho nejdu. Víš, co jsem ti minule k tomu řekla. a tys mě pak nenáviděla až za hrob? *3277*


 #92 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
12.01.20 22:30:09 | #93 (3)

kroky se jmenuji taky proto že 1.Exodus 12 2.Nebo jití jest Hospodinovo


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
12.01.20 23:24:05 | #95 (3)

Kontrhel, známe se z Diskutníků?


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
13.01.20 05:28:19 | #98 (3)

JSEM nejde z Biblí odstranit a tak bys to mohla respektovat, je to ve všech Biblích okrem té vaší ovšemže, vy tam máte místo JSEM něco jiného, čemuž se zase nemusí podřizovat "zbytek" světa.


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
13.01.20 05:36:00 | #100 (3)

v Desateru nemůže být "já jsem Jsem"Tvůj Bůh.., to by byl nesmysl.
v Desateru je zcela jednoduše: Já jsem Tvůj Bůh, nebudeš mít jiných bohů okrem mně...


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
13.01.20 15:36:20 | #116 (4)

Ano, Kroky. Nemůže tam být Já jsem jsem, protože by to byl nesmysl. Ale pokud by tím Bůh sděloval svoje jméno, které by mělo znít "Jsem", pak by nebyla jiná možnost, než to tak zapsat. Ale protože Bůh v tom verši skutečně sděluje svoje jméno, je tam psáno toto: "Já jsem Jehova..."To už zní jinak, logicky, viď:


 #100 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
13.01.20 07:07:59 | #101 (3)

slavidan:
Kontrhel, známe se z Diskutníků?

kontrhel. je to možné, občas jsem tam psal.| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
13.01.20 16:04:33 | #117 (3)

webkamera je nevhodná na fotky použíj aspoň mobil


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Zázrak!
14.01.20 12:29:20 | #125 (3)

ja mám starej mobil bez fotoaparátu ale tak měli by tam dát neutrální ikonku když maj neutrální možnost, to i pro ostatní co se takto na zeleno zaregistrují


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
14.01.20 12:31:22 | #126 (3)

No ale když čteme nahlas Desatero tak to má smysl, když promlouvá v nás Bůh JSEM.


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
14.01.20 16:28:48 | #127 (4)

Jestli v tobě promlouvá bůh Jsem, pak máš asi nějkého vlastního, smyšleného boha. Ten, který napsal vlastním prstem Mojžíšovi Deatero, o sobě řekl "já jsem Jehova". A že tento Bůh jménem Jehova je Stvořitel, o tom se píše tady:
Žalm 83:18: „Ať lidé poznají, že ty, který máš jméno Jehova, ty sám jsi Nejvyšší nad celou zemí.“


 #126 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
14.01.20 17:16:13 | #128 (3)

Mi máme v Biblích: Ja jsem hospodin.., a tak asi že mohu říkat: Ja jsem hospodinka..


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
14.01.20 19:37:58 | #133 (4)

To ale máte v Biblích špatně. *24581*


 #128 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
14.01.20 18:01:58 | #129 (3)

:-) prečo ste zmenila nick - pokročila ste?


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
14.01.20 18:26:01 | #132 (3)

Jo asi jo:-), na nikdoinic mi vadilo že to nebyla až tak uplně pravda, kroky byl nápad kterej sem si okamžitě schválila i zaregistrovala, potom sem šla na nákup a slyšela jsem hlasitě svoje kroky :-) :-).

Matouš 28 : 19 Jděte ke všem národům...

A taky si někdy refrémuji tuto písničku:

 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
14.01.20 19:47:44 | #135 (3)

Mně se to nevidí být ne dobře, je to o dobrém hospodaření.


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
14.01.20 19:49:53 | #136 (3)

A co andělé duch nemá pohlaví


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
14.01.20 19:58:28 | #137 (3)

Vo andělích toho moc nevim ale pro nás lidi je směrodatné toto:
Jan 4
24 Bůh je Duch a ti, kdo ho uctívají, mají tak činit v Duchu a v pravdě.“


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
14.01.20 19:59:31 | #138 (3)

jak ty tomu můžeš rozumět *27179* vždyť vy žádnou Bili nemáte.


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
16.01.20 22:09:30 | #139 (3)

Svědci svoji Bibli mají a zbytek světa taky :-)
Dnes sem našla tuto netovou podobu Bible :
https://www.bible21.cz/online?b=galatskym#genesis/1


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
16.01.20 22:54:10 | #140 (3)

Svědkové žádnou Bibli nemají je to jen napodobenina s desítkami zfalšovaných veršů trpící dvojím překladem a ani se to nejmenuje Bible.
Já mám přímo v PC Teopilos3 a davar4 V tom davaru mám asi 20 českých biblí.


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
16.01.20 23:01:52 | #141 (3)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
16.01.20 23:04:24 | #142 (3)

Ja teť chodím docela často sem: https://bible-online.cz/


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
17.01.20 01:28:17 | #143 (3)

na to že si citovačka písma ti to asi stači


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
17.01.20 01:34:11 | #144 (3)

od SJ to nečti mají to zfalšované,dvakrát přeložené, prvně do angličtiny a potom z angličtiny do češtiny hrůza.
některé texty sou tak šílené že to ani nepochopíš co tím básník chtěl říci


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
17.01.20 07:25:19 | #145 (3)

Jenomže jsem ještě nenašla Bibli která by měla tak dobře i veřejně on-line zpracované odkazy do souvisejích veršů https://www.jw.org/…%C5%A1ova/1/ , jsou to ty hvězdičky a křížky za textem, nevim jak se tomu řiká..což někdy potřebuji,


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
17.01.20 07:37:49 | #146 (3)

" citovačka písma" ale jak jinak se neodchýlit od Písma?
Je spoustu věřících křesťanů a mají jiné učení než je v Bibli při tom Ježíš řekl že kdo jej miluje tak zachovává Jeho Slovo..(Jan 14/23-24)
Potom vznikají různice a chaos a nemůžu se tu skoro s nikým domluvit prorože řikaj a nebo píšou něco jiného než je v Bibli, ach jo.
A teť ještě i přibývá různících se on-line Biblí a biblických překladů skoro jako v lese hub po dešti :-), co jinej překladatel, to jinej mudrlant:-)?
Musím často nahlížet do mnoha Biblí aby sem se dopátrala něčeho podstatného o tom o čem je řeč.


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
17.01.20 07:42:43 | #147 (3)

A nedávno z internetu zmizel on-line překlad /~michal/kr/k­kwww/kk_show.php?txt=KR, proč ho někdo odstranil - odstranili nevim, ten byl docela dobrej i když odkazy do jiných veršů tam nebyli všechny, musela sem si je někdy dohledávat jinde.


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
17.01.20 07:52:36 | #148 (4)

Oprava odkazu : http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=KR&b=22&k=66&v= , není tam a byl na netě dlouhé roky.


 #147 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
17.01.20 10:18:58 | #149 (3)

Máš to jednoduchý dáš vyhledat nějaké slovo ,vyjede ti pár odkazu a prskneš to sem


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
17.01.20 10:46:51 | #151 (3)

H prskneš, no nevim no o Slově Božím takto mluvit -. psát..?
Nějak se musí zviditelnit co v Bibli je a co není neb ke Slovu Božímu se nemá nic přidávat ani od něho nic odejímat, což se velice často dělá.. a potom ti napovídají kde co jiného a stane se že se uvěří nějakému bludu, v tomhle směru jsem tu Bibli ještě nezkoušela.., doposuď jenom Biblenet.


 #46 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
17.01.20 14:29:03 | #156 (3)

Zrovna tak to může být Ja jsem Hospodin a nebo Ja jsem Hospodinka, alespoň je z toho jasné o co jde :-), neb bližní milovati máme tak jako sebe:-).


 #46 

| Předmět: náory v rámci KC
11.01.20 16:34:33 | #27

KC nie je fórum pre osobné názory, nie je to ani holubník, ani spolek, ani osobná, ani parlamentná demokracia - je to striktný vieroučný, mravoučný a organizačný (nedemokratický) vieroučný a mravoučný systém, najväčšie spoločenstvo veriacich (1,2 mld katolíkov)...takže v KC osobné a supinové názory (v rámci vierouky a mravouky) nemajú miesto...toto DF môže viesť len ten, kto o tom niečo vie...kto tento systém ako krstený v KC narušuje /osobne i verejne), brojí proti nej, pomlouvá, útočí, osočuje, sám sa z nej exkomunikuje princípom "latae sententiae"...KC je len pre osobne/mentálne pevných, silných, ktorí vedia rozlišovať, ktorí ju aj bránia proti atakom...ak krstený katolík odpadne od KC, nemôže ju obhajovať, lebo stráca Ducha Svätého/jeho dary (dar sily, dar bázne k Bohu, dar múdrosti, dar rozumnosti)...| Předmět: RE: náory v rámci KC
11.01.20 16:35:52 | #28 (1)

Ale taky to není nástěnka a to z toho promiňte ale umíte udělat.


 #27 

| Předmět: RE: RE: náory v rámci KC
11.01.20 16:55:29 | #30 (2)

 #28 

| Předmět: RE: RE: RE: náory v rámci KC
11.01.20 17:47:09 | #37 (3)
*20719* *691*

 #30 

| Předmět: RE: RE: RE: náory v rámci KC
11.01.20 21:38:16 | #38 (3)

...dajú sa vkladať aj obrázky?


 #30 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: náory v rámci KC
12.01.20 14:55:57 | #41 (3)

ano dají mušíš kliknout dole na ikonu přidávání obrázků a dát tam odkaz na ten obrázek


 #30 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: náory v rámci KC
12.01.20 19:33:15 | #69 (3)

čo znamená Adresa obr. a Popis obr.?, nerozumiem...


 #30 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: náory v rámci KC
12.01.20 20:04:46 | #70 (3)

Přece adresa příííjemce! *3357* *3357* *3357*


 #30 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: náory v…
12.01.20 20:21:25 | #71 (3)

nerozumiem..nejaký obr. mám uložený a označený názvom v nejakom File - kolonky mi tu ponúkajú Adresa obr. a Popis obr. - tak ako mám vkopírovať obr.?


 #30 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: náory v…
12.01.20 20:32:21 | #74 (4)

Adresa obrázku je adresa v PC. Popis si každý dá podle svého| Předmět: RE: náory v rámci KC
12.01.20 21:41:01 | #88 (1)

Když se volí papež tak se také hlasuje takže je to demokraticky zvolená papež. Duchu Svatému asi neporadíš koho chce nebo nechce. *5675* *20791*


 #27 

| Předmět: žiadosť
11.01.20 09:55:07 | #8

dajte mi správcovstvo tohto fora...| Předmět: RE: žiadosť
11.01.20 14:25:59 | #15 (1)

Visotore je tu problém nemáš potřebné znalosti aby si mohl kvalifikovně vést tuto diskuzi katolíků.

Nic ti neříká 70ty papež Honorius I. (625–638) , Neznáš výsledky Třetího konstantinopolského koncilu (7. listopadu 680 – 16. září 681). Jaké máš vzdělání? Jsi vůbec katolík?


 #8 

| Předmět: RE: RE: žiadosť
11.01.20 15:18:35 | #16 (2)

:-) ste vtipný, zlodej kričí, chyťte zlodeja...odpadlíci od KC majú právo správcovať toto df? - obracia sa mi nožík vo vačku!...ukazujete sa ako fanatik, ktorý je posadlý v zakladaní for, ktoré vykradol, a vykráda, aby iní nemohli v rímci kresťanskej viery už nič založiť...mimocho­dom, mám absolvovanú TF KC v BA + exegéza Písma NZ...chodíte vôbec do KC kostola na mše? k spovedi? k eucharistii? - toto df buď zrušte, alebo ho dajte teologicky vzdelanému veriacemu katolíkovi v KC...vy to nie ste...


 #15 

| Předmět: RE: RE: RE: žiadosť
11.01.20 16:11:39 | #17 (3)

Jenom že nerad diskutujete s lidima, mažete je a nebo blajkujete a ani to "obracia sa mi nožík vo vačku" není příliš dobrá vaše vizitka:-).-


 #16 

| Předmět: RE: RE: RE: žiadosť
11.01.20 16:20:13 | #19 (3)

názov tohto fora je krádež...


 #16 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: žiadosť
11.01.20 16:21:58 | #20 (3)

I kdyby tomu takto bylo tak katolickou církev to nepoloží, nesloží, nezruší:-).


 #16 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: žiadosť
11.01.20 16:23:29 | #21 (3)

"obracia sa mi nožík vo vačku" je len metafora/obraz pre protest, znechutenie pre nespravodlivos­ť...jonatan ulradol niekoľko for (všetci mu to vytýkajú), a ani ho to neštve, má hrošiu kožu..on chce správcovať forum Katolická církev? - absolútne neznalý KC reálií?


 #16 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: žiadosť
11.01.20 16:24:00 | #22 (3)

zdravím, nikdoinic!:-)


 #16 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: žiadosť
11.01.20 16:29:20 | #24 (3)

:-) Také zdravím :-).


 #16 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: žiadosť
11.01.20 16:29:26 | #25 (3)

Bud tedy pozdraven … *17625*


 #16 

| Předmět: RE: RE: žiadosť
11.01.20 17:32:34 | #35 (2)

Z odpovědí je patrné ,že nauku katolické církve neznáte. Pokud mě chcete podříznout nožem, tak takto Ježíš nejednal. Ježíš hlásal lásku ke svým nepřátelům, to také neznáte. Pokud jste byl pokřtěný ,tak křesťan nejste, a potom nejste ani katolík.


 #15 

| Předmět: RE: RE: RE: žiadosť
12.01.20 20:23:35 | #72 (3)

ste jediný na týchto a mnohých forach v minulosti, ktorý tvrdí, že nepoznám vierouku/náuku KC:-) - mám k tomu dekréty z TF... zlodej kričí, chyťte zlodeja!


 #35 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: žiadosť
12.01.20 21:46:31 | #89 (3)

Jak je možné že neznáš učení koncilu?


 #35 


| Předmět:
07.01.20 18:06:36 | #2

Katolická církev spravuje na celém světě 5158 nemocnic 15 679 domů pro staré, nemocné, 9492 sirotčinců,3782 sociálně-vzdělávacích středisek. Proč jsou Češi ke katolické církvi tolik kritičtí ?| Předmět: RE:
09.01.20 20:47:25 | #4 (1)

...len otázka, - ste katolík? ak nie, ako chcete dávať katolícke argumenty v prospech katolíckej viery?


 #2 

| Předmět: RE: RE:
10.01.20 11:57:27 | #7 (2)

Byl jsem pokřtěn jako katolík stačí to?


 #4 

| Předmět: RE: RE: RE:
11.01.20 11:42:00 | #11 (3)

to nestačí, byli jich milióny a odpadli od KC...


 #7 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
11.01.20 16:25:05 | #23 (3)

Boh/Ježiš založil Cirkev, veriaci žije v Cirkvi, nie mimo nej...len v Cirkvi je spása!


 #7 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
11.01.20 17:27:36 | #34 (3)

Co je to církev?
Údové Jeho těla?


 #7 

| Předmět: RE:
11.01.20 13:16:48 | #14 (1)

Proč by to měl schvalovat?


 #2 

| Předmět: RE:
11.01.20 16:39:26 | #29 (1)

Opravdu ? Tak se podivej v jakem stavu jsou nektere nemocnice . A domky pro stare nemocne ? Hruza !!!!


 #2 

| Předmět: RE: RE:
11.01.20 17:27:30 | #33 (2)

Katolíci jsou dobří hospodáři a co spravuji to zvelebují.


 #29 

| Předmět: RE: RE: RE:
13.01.20 14:26:38 | #110 (3)

v slovenčine "zveľaďujú" zvelebovať jev Sk hypeructievať...


 #33