Bývalý muž roku, zpěvák Matyáš Hložek (29) se v módě nebojí experimentovat. Tentokrát si do společnosti dokonce oblékl sukni.
„Většinou se oblékám sám, snažím se být inovativní a mít na sobě něco zajímavého. Sukni na sobě nemám poprvé, je to asi potřetí a musím říct, že mě to baví. Je to jiné a nebojím se toho, jestli lidé budou reagovat tak nebo tak,“ svěřil se Matyáš pro Super.cz s tím, že je outfit velmi pohodlný.
PARCHANTI !
Do plzeňské věznice na Borech nastoupil tento týden podle zjištění Novinek bývalý důstojník plzeňské policie Jiří Kreuzer, který stál na počátku vyšetřování dvojnásobné vraždy spáchané Jiřím Kajínkem. Má si tam odsedět osm měsíců za podvody s padělanými obrazy.
Ve skutečnosti ale některé obrazy malovala plzeňská výtvarnice Lenka Sýkorová, které soud uložil rovněž peněžitý trest. Aby kresby Sýkorové působily jako několik set let stará díla, sušil je Kovářík několik desítek hodin ve speciálně upravené udírně. S využitím falešných dokumentů o původu obrazů se Kováříkovi s Kreuzerem podařilo prodat přes prostředníky 70 padělků za 10 milionů korun.
Kreuzer začátkem 90. let šéfoval policejní zásahové jednotce. V té době jej požádal o pomoc podnikatel Antonín Vlasák s tím, že ho vydírá podnikatel Štefan Janda. Kreuzer následně naplánoval jeho zatčení, ale den před realizací Jandu a jednoho jeho ochránce zastřelil podle soudu Jiří Kajínek a dostal za to doživotí. Kreuzer byl na počátku součástí vyšetřovacího týmu, který měl vraždu Jandy a Juliána Pokoše objasnit. Později ho nadřízení z vyšetřování stáhli pro podezření, že ovlivňoval svědky. On tvrdí, že ho odstavili proto, aby neodhalil styky podnikatelů a policie.
Nová technologie – nové riziko
Jaká nebezpečí s sebou fotovoltaika nese? „Fotovoltaická elektrárna je elektrické zařízení, takže to jsou hlavně rizika spojená s elektrikou. Také ale pro majetek, na kterém elektrárna stojí. Ve chvíli, kdy je umístěna na objektu, ať už na rodinném domku nebo na firemním objektu, tak nám může způsobit požár nebo totální škodu na celém objektu,“ vysvětluje Volejníček nebezpečí spojená s požárem, který může být fatální.
Určitou ochranu by mohla poskytnout legislativa, která ale v Česku stále chybí. „Samozřejmě elektrické zařízení jako takové podléhá nějakým předpisům, ale stále jsme ve fázi, kdy trochu nadneseně můžeme říct, že fotovoltaiku – pro nás ta střešní představuje větší riziko – může dnes namontovat, kdo chce a jak chce. S tím souvisí i riziko například obtížného hašení požáru,“ uvažuje na hlas Volejníček.
Muž fotovoltaiku nechce a já taky ne.
Recyklační alibi, které nefunguje. Vysloužilé panely odevzdám a jsem z obliga...
Za recyklaci solárních panelů se platí a to již předem. S výjimkou těch nejstarších, které ještě nebyly zařazeny do systému zpětného odběru, a které dnes slouží obvykle jako zakrytí přístřešků, skladovaného dřeva a podobně. Na začátku, když byla fotovoltaika teprve v plenkách, se s tímto odpadem nepočítalo. Majitelé vysloužilých panelů tak čekají na příležitost, jak se jich zbavit. To ti současní to mají jednodušší, díky recyklačnímu poplatku vysloužilé panely prostě odevzdají. Ale co dál? Potíž je, že i když se u nás za recyklaci každého fotovoltaického panelu platí předem, a že i když zákon požaduje recyklaci alespoň z 80 % a možná je až z 90 %, bylo by třeba recyklovat 100 % hmoty. Problém představují takzvané wafery, což jsou malé vodivé části uprostřed panelu, které jsou zatavené v polymeru (plastu) a obsahují stříbro, křemík, cín a zinek, novější panely pak další prvky: např. měď, indium, galium, selen a síru.
Radši ani nedají diskuzi, protože by to bylo zas počteníčko. Západní státy si holt zadělaly na velký průser, který odnesem i my.
Měli by lidi jít za frau Mekel a vycinkat ji.
Teď je to skoro každý den, co musloši něco ohavného provedou a politici jen melou hubama, co s migranty provedou a nic se stále neděje.Musí to být už jen rychlovka a ne,že budou neustále něco vymýšlet co s bubáky. KULOVÝ BLESK _ METELESKUBLESKU