Rozcestník >> Ostatní >> Bylo za socialismu lépe?

Informace

Název: Bylo za socialismu lépe?
Kategorie: Ostatní
Založil: martapes
Správci: kopretina666 , martapes
Založeno: 07.12.2020 09:24
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 1255130x
Příspěvků:
41209

Předmět diskuze: Bylo za socialismu lépe? - Diskuse je určena hlavně těm, kdo socialismus zažili a mohou tedy srovnávat dobu tehdejší s tou dnešní. Ale i jiná témata jsou zde vítána, žhavé novinky z každodenního politického dění v Česku, nebo mezilidské vztahy... Nepodporujeme žádnou válku ! .Diskutujte prosím ve vší slušnosti v souladu s pravidly Chatujme. Osobní napadání ,vulgarity,komolení nicku ,reagování jen smajlíky , nebudou tolerovány.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: Tož...
23.11.22 14:14:03 | #39250

...tohle je další z mnoha příkladů, že za socialismu bylo líp... mládežnický sport byl na mnohem vyšší úrovni než je dnes... to samé pak reprezentace... v jakémkoliv kolektivním sportu...!!! *33441* Od srandapuče... debakl za debaklem... *3419* https://www.sport.cz/clanek/fotbal-reprezentace-druhy-debakl-v-rade-lvicata-opet-vysoko-prohrala-3779991#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=sport.sznhp.box&dop_req_id=KKEGDCC2MAL-202211231306&dop_id=3779991&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest207_zavirani_clanku_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


1  

| Předmět: RE: Tož...
23.11.22 17:57:02 | #39258 (1)

Ze tu byla vyrazne vyssi aktivni podpora statu u deti mladeze, ale i dospelych v sportovych aktivitach je vic nez zrejme a vecsina techto aktivit tedy byla snadno dostupna pro kazdeho kdo mel o ne zajem bez toho, aby si ti lidi pro tuhle svoji sportovou aktivitu museli hledat najake majetne sponzory kdyz sami dostatecnymi prostredky nedisponuji.

Mimo toho diky teto podpore i kvalitnejsimu jidlu byli lidi driv i mene obezni - zili mnohem zdravsi zivot. Samozrejme i zde vse idealni nebylo a nekdy se sporadicky objevili i urcite problemy, ale ty se vzdy resili v prospech zivota a zdravi obcanu a ne na jejich ukor, co je typicky rys nanazraneho egoistickeho kapitalizmu.


1  
 #39250 

| Předmět:
23.11.22 13:54:37 | #39248
lastcowboy je volako zmeteny *4622*


| Předmět: RE:
23.11.22 14:10:25 | #39249 (1)

*16920* jeho rádcové-ošetřovatelé, si zřejmě vybírají volno... *33441*


 #39248 

| Předmět: RE: RE:
23.11.22 17:51:50 | #39257 (2)

Zajimalo by mne, co mi treba odpovi na tohle.

EU opět jako lokaj USA

 #39249 

| Předmět: Tož...
23.11.22 13:11:38 | #39235

...je to trochu delší, ale podle mne, zatím nejlepší analýza vládnutí těch dementů z 5-ti demolice... *33441*

Veřejné psaní proti této vládě. Co bych řekl demonstrujícím na Václaváku proti dnešním politikům:

Vykňourali jste si na občanech na čtyři roky republiku bohatnoucí. S ohromujícím minimem lidí bez práce. Se stoupající kvalitou života většiny. S funkční ekonomikou. S funkčním a robustním zdravotním a sociálním systémem, prověřeným dvěma vlnami covidové epidemie. S funkčními továrnami, s fungujícím domácím i zahraničním obchodem. I chudí nebyli většinou tak chudí, aby měli hlad, třásli se zimou a neměli kde přespat. Než jste přišli, v této zemi nebylo ještě nikdy tak dobře.

Tvrdili jste, že umíte vládnout líp. Že umíte dělat politiku líp. Že nebudete podvádět, že nebudete krást. Že budete lépe spravovat tuto zemi. Spolu. Ale vaše prázdná mysl, bezzásadová hrabivost, a touha vládnout za každou cenu vás zradily. Ukázali jste, že nejste lepší. Jste nejhorší vláda za uplynulých třicet let. Nejenom že podvádíte a kradete, ale kradete hloupě, takže vás u toho chytí. Navíc jste neschopní spravovat zemi tak, aby nechudla.

Nerozumíte mezinárodní politice. Vystavili jste celou zemi riskantní válečné hře, kterou nejde vyhrát. Česko nemá suroviny, ta tlustá roura s plynem a ropou, bez které česká ekonomika nemůže existovat, vede z východu na západ, ne naopak. Vždy povede. Žádný "demokratický" plyn nebude levnější, aby mohl plynovody z Ruska nahradit. Ty vlaky s uhlím už netěžíme v Ostravě, ale dovážíme je, většinou z východu. V mezinárodní soutěži nemůžeme být osamoceni, musíme – ať chceme nebo ne – kooperovat, spolupracovat. I se zeměmi, které mají jiný pohled na společenské zřízení, než vy. S Ruskem, s Čínou. S Indií. Než jste přišli vy, fungovala obchodní výměna, fungovala kulturní výměna, fungoval dialog prospěšný pro obě strany. I když je v Rusku prezidentský systém ekonomicky i politicky regulované demokracie, má 80% podporu svých občanů. O tom se vám může jen zdát. I když je v Číně státně korporátní kapitalismus, paradoxně vedený komunistickou stranou "s čínskými rysy", je to nejvýkonnější ekonomika světa s 95% podporu svých občanů. Ti všichni jsou na Říši středu hrdí. A i když v Indii je stále kastovnictví a někde i skrytý feudalismus, je to země s nesmírně pestrou a funkční správou věcí veřejných a země nesmírně pracovitých lidí. Celkem je tato trojice vojenských, jaderných a kosmických mocností více než 2,5 miliardy lidí.

Provokace a diplomatické urážky jste začali vy. Bourání pomníků, ostentativní vyhošťování diplomatů, zpravodajské hry, ekonomická embarga a urážky cizích politiků k ničemu konkrétnímu nevedly a v ničem nám nepomohly. Na všechny provokace existuje buď symetrická nebo asymetrická odpověď. Ano, možná že Rusko nepotřebuje v Česku 250 diplomatů. Ale Česko potřebuje v Rusku diplomaty – obchodníky na prodej automobilů, čerpadel, ventilů a jiného strojírenského zboží. Na prodej potravin a nákup obilí a surovin. To vše je dnes díky vám minulost. Jsme prozatím ne-přátelskou zemí, která se usilovně snaží o plné nepřátelství s jadernou mocností a ukončení jakékoliv diplomacie. To je otevřená cesta k válce. Přitom celé Česko má počet obyvatel jako Moskva s předměstími.

Možná, že Tchajwan si zaslouží diplomatické uznání a plnou samostatnost. Ale světové pořádky netvoříte vy. Stvořili je jiní. Americký prezident Richard Nixon a jeho zahraničněpolitický poradce Henry Kissinger před 40 lety v rámci 'pingpongové diplomacie' opustili bývalého spojence na ostrově a nechali pevninskou komunistickou Čínu zasednout v RB OSN s právem veta. To byla cena za mír v Asii. Tehdy Kissinger usiloval a dosáhl míru nejen v Pacifiku, ale i v Izraeli, na Středním a Blízkém východě. Princip jedné Číny od té doby uznávají všichni, stejně jako uznali všichni Erec Izrael a roli Turecka při ostraze Bosporu. Ale vy jste se rozhodli provokovat. Přitom celé Česko má počet obyvatel jako jedno čínské krajské město.

Přidali jste se s jásotem k provokatérům, kteří dlouhodobě podrývají mír a vedou války, které ani neumí vyhrát. Kteří v minulosti způsobili řadou prohraných konfliktů v Iráku, v Libyi, v Maghrebu, v Afghánistánu a v Sýrii smrt, bídu a zkázu milionům lidí. Kteří se nyní pokoušejí rozvrátit Evropu, aby nemohla existovat ekonomicky vzájemně výhodná spolupráce ani na Bajkalskoamurské trase, ani na Nové hedvábné stezce. Přidali jste se na stranu těch, kteří po staletí žili z bídy druhých – ať už černochů nebo Indiánů, a dodnes potřebují brát z cizího, protože sami už nejsou schopni nic vytvořit, jen tisknout peníze.

Přidali jste se na stranu těch, kteří pod praporem demokracie provedli krvavý převrat na Ukrajině a jejich najatí gruzínští pohůnci ze střech stříleli po neozbrojených lidech. Kteří v Oděse upálili desítky lidí zaživa. Kteří oslavovali ukrajinské a litevské nacisty a nacistické kolaboranty, jejichž předkové způsobili ve jménu zrůdné nacistické ideologie masakry tisícům Židů a tisícům Slovanů . Vy nazýváte rozšiřování NATO a EU na východ exportem demokracie, já exportem zkázy.

Tvrdili jste, že bráníte nás Čechy, kdesi v afghánských horách. Že v Afghánistánu se bojuje za Prahu. Houby. Je smutné označit za hlupáka i prezidenta. Bojovali jste na druhém konci světa vždycky jen za americké neokoloniální zájmy. A pak jste vy a vaši žoldáci utíkali, protože ani s obrovskou technologickou a ekonomickou převahou jste neporazili odhodlané horaly, kteří bojovali za svou zemi a které ještě nikdy nikdo neporazil. Je vám houby po tom, jak spravují svou zemi. Není to vaše země, nerozhodujte o ní vy, ale oni. Vždycky jste byli jen okupanti, nikdy přátelé a nikdy osvoboditelé. Utratili jste ale miliardy dolarů. Za co?

Vaši američtí přátelé se kamarádí s největšími tmáři světa, s muslimy, kteří se jménem Alláha na rtech šoustají děti, ženám řežou rodidla a bičují je. Pro které je žena méně než velbloud. Kteří šíří do světa wahhábismus a podporují fanatické teroristy. Hlavně že mají pro USA levnou ropu. Vám to nevadí. Do USA demokracii nešíříte.

Nyní podporujete agresivní nacionalisty a kleptokraty na Ukrajině v domnění, že tím oslabíte a rozvrátíte Rusko, jehož vláda se nechce podřizovat našim názorům na světové uspořádání a "volný" obchod za žebrácké ceny. Utrácíte zase miliardy dolarů i miliardy korun. Za co? Prodlužujete válku, která měla systém vytvořený při nelegitimním převzetí moci na Majdanu zničit. Vozíte zbraně na bojiště a díváte se na lidi, kteří umírají. Zbytečně. Zelenského kyjevský režim nemůže vyhrát. Čelí desetkrát silnějšímu nepříteli s prakticky neomezenými zdroji. Čelí nesouhlasu většiny vlastního obyvatelstva, které za něj nebojuje, jen přihlíží. Čelí nelegitimitě, s jakou se dostal k moci. Čelí nenávisti ruskojazyčných občanů, ze kterých Kyjev učinil méněcenné.

Ukrajina tak jako tak přijde o přístup k surovinám, o většinu průmyslu, o značnou část území a přístup k moři Přijde o výkonnost. Bude to – ať chcete nebo ne – cordon sanitaire. Země bez perspektivy. Nikdo soudný ji nepřijme do EU, nikdo soudný ji nepřijme do NATO. To je cena za nenávistný nacionalismus, za špatnou politiku a špatné politiky. Vaše podpora na tom nezmění nic.

Vaše politika kontinentální ekonomické války s Ruskem znamená nejen ztráty perspektivního odbytiště, ale reciproční kroky Ruska nyní plošně decimují evropskou konkurenceschop­nost. V USA se smějí. Nedostali jste za to nic. Nikdo nenahradí potřebné suroviny, nikdo neodebere vyrobené zboží. Nikdo nenahradí lidem práci, o kterou přišli. Evropské země ustupují v globální soutěži asijským a prospěch budou mít jen v USA. Na chvíli.... Vy můžete tak akorát žvanit o morálce, pletichařit a krást.

Takovou vládu tato země a tento lid nepotřebuje a nechce. Jděte.


1  

| Předmět: RE: Tož...
23.11.22 13:19:24 | #39238 (1)

... fčelko, tak přesně tomuhle se říká HOAX .. *18432* *6478* *18432*

A jméno autora by bylo?


1  
 #39235 

| Předmět: RE: RE: Tož...
23.11.22 13:41:23 | #39245 (2)

komiku... jako dycky, nezklamal jste... *4511* opět jste se projevil, jako zcela unikátní blbec...!!! *16920*
Autorem je sám život...!!! *33441*


2  
 #39238 

| Předmět: RE: Tož...
23.11.22 13:20:52 | #39240 (1)

 #39235 

| Předmět: Svoboda slova
23.11.22 12:55:05 | #39230

Základní demokratická vymoženost úzce souvisí s těmi, kdo ji užívají. Jakmile jim nezáleží na tom, jestli je slovo pravdivé, pak pro ně nemá žádný smysl ani svoboda

Velmi frekventovaným pojmem je u nás už delší dobu svoboda slova, svoboda projevu. Začalo to za covidu, kdy byly šířeny lži, dezinformace o očkování a jeho dopadech, a pokračuje to poté, co Rusové v únoru vtrhli na Ukrajinu. Teď jsou šířeny lži a dezinformace o válce, o tom, kdo ji rozpoutal, čí je to vina, o tom, jaké má Putinova agrese následky, o tom, co se na Ukrajině děje a kdo tam ty zločiny páchá.

Lidé, kteří podporují Rusko, Putinův režim, kteří stojí proti Ukrajině a proti ukrajinským uprchlíkům, mimo jiné tvrdí, že u nás skončila svoboda slova. Kupříkladu proto, že nemohou jít do veřejnoprávní České televize a odtamtud hlásat svoje lži, případně ruskou propagandu typu "nedodávejte zbraně Ukrajincům, podporujete tím válku", nebo "musíme se s Putinem dohodnout na dodávkách levného plynu"

https://nazory.aktualne.cz/komentare/skoncila-u-nas-svoboda-slova/r~9b65c272698a11edba5b0cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Za komunistů byla svoboda slova zásadně omezena, kritika režimu mohla vést až do vězení. Lidé ale měli jasno, komunisté lhali a odhalování lži trestali. Dnes se kritika systému a vlády stala samozřejmostí, je to danost. Hraje se ale o podstatu, o smysl slova, význam slov, o jejich neuvěřitelnou sílu. Slovo dokáže měnit realitu, probouzí víru.
Proč se u nás tak snadno šíří dezinformace? Proč tolik lidí tvrdí, že "média lžou", a míní tím třeba ČT, která by za každou dokázanou lež tvrdě zaplatila? Mimo jiné proto, že "slovo" pro lidi ztratilo význam. Slovo jako tvůrce, jako dorozumívací prostředek, jako most mezi lidmi. Prosazuje se slovo jako nástroj moci, manipulace

Svoboda slova tkví i v jeho přijímání, pokud si slova vážíme, chceme, aby bylo pravdivé. Lež dělá ze slova velmi nebezpečný nástroj - zbavuje jeho příjemce svobody. Najednou je slovem šířena nesvoboda, lež. Slovo a svoboda slova je ve své podstatě vázána na pravdu. Jakmile svobodu slova navážeme na lež, stane se z ní pravý opak. A každý, kdo slovem šíří lži, ničí jak slovo, tak jeho smysl, tedy jeho svobodu.| Předmět: RE: Svoboda slova
23.11.22 13:02:25 | #39233 (1)
k 17. 11. *5725*

 #39230 

| Předmět: hezký den
23.11.22 11:49:45 | #39210
krátký souhrn zpráv


| Předmět: RE: hezký den
23.11.22 12:40:09 | #39225 (1)

V bordelech budou zase kontrolovat kvóty zaměstnávání buzerantů...!!! *33441*


 #39210 

| Předmět:
23.11.22 09:55:17 | #39200

KAM JSME TO DOPRACOVALI PO VÍCE JAK TŘECH DESETILETÍCH?
J. KULHAVÝ
Není to tak dávno, kdy bylo vcelku běžné si k večeru sednout k televizi a pustit si zprávy. V době před rokem 1989 jste se dozvěděli, o kolik procent který podnik překročil plány na pětiletku, co nového soudruzi v Sovětském svazu vymysleli, jakých úspěchů jsme v rozvinutém socialismu dosáhnuli a jak velkým průšvihem se zase imperialistický Západ v čele s ošklivými kapitalisty v USA prezentoval v posledních dnech. Občas nám tyto informace vyloudily úsměv na tváři, u občanů s nedostatečným smyslem pro poslušnost se podařilo zanadávat, nicméně zvyk byl železná košile a plno lidí si druhý den pustilo Televizní noviny znovu.
Po listopadu 1989 nám bylo zpočátku sympatické, když se zpravodajství stala barevnější, měli jsme pocit, že se konečně dozvídáme méně zkreslenou pravdu a větší počet pořadů přinášejících aktuální zprávy ze světa i domova si stále nacházel mnoho diváků. Nová studia, mladé tváře, inovace a široký záběr byl vcelku fajn, navíc se zdálo, že politici a lumpové budou pod drobnohledem. Jak hluboce jsme se mýlili. S postupem času se nám média vrátila ke kultu osobnosti, kterého jsme se nezbavili dosud. Někomu už se při zaznění sousloví Václav Havel kroutili palce za jeho života, jiným docházelo vše poněkud déle a je plno takových, kterým dlouhé vedení zůstalo dodnes a pořád tohoto exklusivního disidenta s nijak zvláště zářivým dětstvím a mládím vnímají jako nezpochybnitelnou ikonu společenských změn. Nakonec je tu pár obchodníků s jím prezentovanými ideály, ze kterých si vybudovali vlastní image. Tzv. posthavlisté zůstali usazeni tam, kde vedle nich dožívají bývalí komunisti, a rukou nerozdílnou utváří právě ta zpravodajství.
Nechceme nikomu křivdit, takže připomínáme, že Sovětský svaz a vzhlížení k němu byly nahrazeny stejně zaslepeným obdivem k USA, tedy pokud jsou u moci zrovna Demokraté, a poslušností k Bruselu. Jako cíl bylo vybráno Rusko a všechny země, ve kterých bylo třeba zavést americký model demokracie, o to více, když se to nepovedlo. Bývalí přátelé se stali protivníky, Naopak lísání se k ošklivým imperialistům nabralo takové formy, že se vytratila jakákoliv kritika, byť by byla často oprávněná. S postupem času se ukazuje, že komunističtí pohlaváři mající na Západ pifku se v mnohém zase až tak úplně nemýlili a pro lidi tady u nás udělali i pod ideologickou dekou často mnohem více, než dělá současná ,,moderní“ vláda. Nakonec se i ty Televizní noviny, ať už se jmenují jakkoliv, velkým obloukem vrátily svou pravdomluvností a způsobem informování zpět k tomu, jak vznikaly kdysi. Lidé typu Moravce, Wollnera, Witovské, Jakuba Železného či Fridrichové jsou opět televizními hvězdami pracujícími přesně podle jim předaných not. Cokoliv, co vypustí z úst, na dálku čpí lží a manipulací, ovšem profesionálně přednesenou. Opět se z práce vyhazuje za nevhodný názor, viz nově hromadné propouštění z média na Slovensku, to když byl na obrazovky ,,vpuštěn“ projev Roberta Fica. Kdo nedrží ,,hubu a krok“, jde proti proudu, má smůlu. To už tu také bylo.
Přiznejme si, že tu máme další fenomény minulé doby, kterými jsou cenzura (o té jsme už psali dříve), dále političtí vězni, zaprodanost umělecké scény, papalášské manýry (momentálně navýšení platů vybraných státních úředníků). Nu a poté tu máme novinky. Asociální vlády zadlužující po předešlém rozprodání většiny majetku stát na desetiletí dopředu a likvidující školství, zdravotnictví, průmysl i zemědělství. Navíc mají zásadní problém se seniory a péčí o ně. A komu by to nestačilo, forma českého řiťolezectví prezentovaného pseudoelitami dosahuje nových maxim. V Bruselu řeknou Green Deal a my na povel zezelenáme, i když to znamená zrušení extrémně pro nás důležitého automobilového průmyslu, na sjezd sudetoněmeckého Landsmannschaftu jezdí bez uzardění naši politici. Předseda Pirátů usilovně pracuje na digitalizaci veřejné zprávy tak, abychom mezi prvními mohli zavést tzv.covidpasy, bez nichž se za hranice nepodíváme (přestože covid už dávno není hrozbou, ale pouze nástrojem). No a poté tu máme Ukrajinu, díky níž máme možnost zjistit, kolik válečných štváčů u nás žije, i když je jejich chování de facto na úrovni trestného činu.
Pokud se vám zdá, že je v České republice lépe, než bývalo v Československu do roku 1989, máte možná pravdu. Ale ne až tak velkou, jak bychom všichni očekávali. Kdysi vadil symbol americké přísahy na tričku, dnes modro-červeno-bílý kulich. Srovnávat pozitiva a negativa doby před a po roku 1989 se donedávna zdálo být naprostou hloupostí. Bohužel jsme se dostali do doby, kdy rebelové z dob socialismu začali protestovat proti praktikám dnešních vlád. Vynecháme li technologický pokrok a vezmeme v úvahu pouze ideologické harašení, je třeba si přiznat, že současná doba je daleko více zkažená, společnost zdegenerovaná a politici nezodpovědnější. A návrat toho, čeho jsme se chtěli zbavit, jen dokresluje marast, ve kterém se nalézáme.
¨PS : Je pak ale jasné, jak to dopadne ,že.| Předmět: RE:
23.11.22 10:54:07 | #39201 (1)

Jasně
Asi by to chtělo opět dát do Ústavy vedoucí úlohu KSČM *34041*


 #39200 

| Předmět: RE: RE:
23.11.22 11:00:36 | #39202 (2)

konečně jste napsal nějaký rozumný názor... *33441*


1  
 #39201 

| Předmět: RE: RE: RE:
23.11.22 11:34:57 | #39207 (3)

Jak jinak ..
Pepík Skála na Hradě, Nekonečná ve Strakovce, a on už by se někdo našel, kdo by poslal zvací dopis Putinovi, vidˇ *34041*


 #39202 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 11:54:26 | #39212 (4)

To bych brala. Oba velice rozumní lidé. Nevím, ale já bych Putina klidně na návštěvu pozvala. Když se mohou zvát jiní státníci, proč ne on? Rusko nebo on nám snad dělají něco špatného nebo nám do něčeho mluví?


 #39207 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 12:06:54 | #39217 (5)

A ten Putin - měl by přijet na tanku, nebo na raketě? *34041*


 #39212 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 12:21:39 | #39219 (6)

Ne, letadlem, tak se většinou dnes i jindy dostávají ti pozvaní z jedné země do druhé.


 #39217 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 12:29:05 | #39223 (7)

Jestli Putin poletí někam letadlem, tak leda do Haagu ..


 #39219 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 13:12:08 | #39236 (8)

Tam uz meli byt odsouzeni davno ti co delaji bordel a loupezne zlociny po cele zemi, ze pry ve jmenu sireni ta zapadni "svobody a demokracie" jinymi slovo rozsirovani mocensko majetkoveho vlyvu parazitu ze zapadu.

Ti jsou primo zodpovedni i za tu valku na Ukrajine.


 #39223 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 11:59:25 | #39214 (4)

Chvíli poslouchej ty lidi, o Rusku nikde ani zmínka, a ani Vrábel nás nikam nestěhuje ve svých projevech.
https://www.facebook.com/1700696571/videos/1185202772086803


1  
 #39207 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 12:23:36 | #39220 (5)

A tohle se dělo na Václaváku, kde byli ti "správní" lidé. Prý manifestace za svobodu.
https://www.facebook.com/manifestacezasvobodu/videos/1294125868093136/


1  
 #39214 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 12:27:58 | #39221 (6)

To víš, Alexandrovce nepozvali *33684*


 #39220 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 17:04:48 | #39254 (7)

Ti jsou vynikající. Tvrdí to všichni, kteří někdy navštívili jejich vystoupení.


1  
 #39221 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 12:28:31 | #39222 (6)

to je hnus *7*


1  
 #39220 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 13:14:28 | #39237 (6)
*33012*

 #39220 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 13:21:38 | #39241 (6)
Pussy Riot (Praha, Koncert pro budoucnost - 01, 17.11.2022)

Tady je to i na youtube.


 #39220 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 13:24:20 | #39242 (7)
Pussy Riot - Putin Will Teach You - Praha Václavské náměstí 17. 11. 2022 - Koncert pro budoucnost

Tu je to i s prekladem toho o co tam vykrikuji - nenazyvam to spevem, nebo tohle spev neni. Je to hruza des a jestlize za neco podobne dostali penize od predstavitelu CR tak by nebylo zle vedet kdo to schvalil a dotoval at lidi vedi jake hovado si tam zvolili.


1  
 #39241 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 13:29:14 | #39243 (8)

Dobre to uz driv rekl kdysi rozumny Milos Zeman. Pussy v preklade kunda sem kunda tam. Jine pojmenovani si podobne vystupovani ani nezaslouzi. Zrejme musi uzivat nejake navykove latky a jednoznacne patri do odborne pece psychiatra.


2  
 #39242 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 12:48:03 | #39227 (5)

Tak jsem si to poslech
A co jsem tam podle tebe jako měl slyšet? Možná jsem nahluhlej, ale jediný co tam bylo slyšet, bylo my jsme tady doma . To jako mělo být ono?


 #39214 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 13:50:48 | #39247 (6)

komiku... to nemá nic společného s Vaším sluchem... *16899* nýbrž s obsahem Vaši dutiny lebeční...!!! *33767*


2  
 #39227 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 17:02:30 | #39253 (6)

Ano, my jsme tady doma, nebo už tomu tak není? Také proto měla tato demonstrace svůj název - Česká republika na 1. místě. A také tam na ní lidé provolávali - demisi, demisi.


 #39227 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 12:49:07 | #39228 (4)

komiku... bych se nedivil, kdyby jste měl v tem zvacím dopisu prsty i Vy, osobně...!!! *33767*


1  
 #39207 

| Předmět: RE:
23.11.22 12:38:44 | #39224 (1)
hysterie u moci

 #39200 

| Předmět: RE:
23.11.22 12:46:21 | #39226 (1)

 #39200 

| Předmět: RE:
23.11.22 12:52:51 | #39229 (1)

Tak jako pokaždé doposavad... tato ženská, jako jedna z mála, ne-li jediná, z českých politiků, dokáže naprosto přesně a výstižně popsat současnou situaci v české společnosti...!!! *33441*


1  
 #39196 

| Předmět: RE: RE:
23.11.22 12:58:48 | #39231 (2)
*6807*

 #39229 

| Předmět: RE: RE: RE:
23.11.22 13:49:06 | #39246 (3)

komiku... to vypadá, že Vaši ošetřovatelé mají popolední pauzu...?!? *33767* Ale nevadí... *4511* Vy i takhle můžete vyjádřit svůj souhlas s mým příspěvkem... až dokážete napsat větu bez pomoci ošetřovatelů, tak to tady společně oslavíme... *33441*


1  
 #39231 

| Předmět: hezký večer
22.11.22 19:07:10 | #39186

2  

| Předmět: RE: hezký večer
22.11.22 20:34:10 | #39191 (1)

1  
 #39186 

| Předmět: RE: hezký večer
22.11.22 21:40:32 | #39192 (1)

Komentář - Štěpán Cháb : Strčte si toho zadluženého paznehta za klobouk

Ladislav Vrabel dostal do ulic desítky tisíc lidí. Obdivuhodný výkon? Ale vůbec ne. Jen zneužití strachu a vybudování si značky na onom strachu. A hlavně, odvedení pozornosti od obav protestujících k osobě nekonečně problematického Vrabela. Demonstrace, které se mohly stát hybnou silou výraznějších změn ve vládě, se zvrtly na deklarování věrnosti nebo odporu k Vrabelovi.
Otevřeně proruský, zahrabaný do nekonečné řady exekucí (mezi věřiteli, kteří chtějí svůj díl Vrabelovy finanční existence, je i Nadační fond Karla Janečka, to není obvyklý věřitel), s podivnými vazbami na kšefty v Srbsku, s přetahováním se o peníze na demonstrace, rozkoly a hrabáním si pod sebe.

https://www.krajskelisty.cz/praha/28055-strcte-si-toho-zadluzeneho-paznechta-za-klobouk-komentar-stepana-chaba.htm?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Normální člověk nemá kde vykřičet svůj hněv. Ten si totiž zprivatizoval pošuk s milionem exekucí, který by republiku nejradši odtáhl na Sibiř, viz jeho absurdní požadavky na vystoupení jak z EU a NATO, tak i z WHO, potažmo odstřižení od veškerých západních struktur. A u toho už je jen krok k tomu, aby se ve školách zase zahájila povinná výuka azbuky. Na což lidé prostě nejsou zvědaví a nepostaví se za to. Není se ani co divit. Vrabelova cesta je lemovaná stejně dobrými úmysly, jako cesta klíštěte po noze houbaře
Alternativou k Bruselu není Moskva. Alternativou k Bruselu má být česká vláda, která se v Bruselu bude umět chovat asertivně a patřičně ochranitelsky směrem k České republice


 #39186 

| Předmět: RE: RE: hezký večer
23.11.22 00:25:13 | #39193 (2)

Nepřeháněj,Iljiči! *24670*


 #39192 

| Předmět: RE: RE: hezký večer
23.11.22 09:42:30 | #39197 (2)

To vystoupeni z EU NATO i WHO vubec absurdni neni. Tyhle instituce nic pozitivni nejen te CR neprinasi a spis jen vazne poskozuji narodni zajmy obcanu.

Dalsi dulezitou veci je zrusit vlyv soukromych a nadnarodnich bank a vsech tech ruznych pochybnych neziskovych organizaci.

Znarodnit a ziskat plnou statni kontrolu nad strategickym hospodarstvim, ci uz se to tyka vyroby a distribuci energii a paliv ale i zemedelstvi a zdravotnictvi.

Zakladni veci dulezite pro zivot kazdeho cloveka musi mit stat plne pod kontrolou.

Zmenit volebni system a udelat ho vice transparentni a prevest na samospravy co nejvic pravomoci. Zadne anonymni hlasovaci listky. Kazdy volic bude mit sve cislo a pri sve volbe kterou dela verejne dostane od volebni komise i uredni potvrzeni o platnosti jeho hlasu a pak jeho volebni cislo a volba budou i po volbach verejne dostupne pro dodatecnou kontrolu.

Okamzite vylouceni z voleb u kazdeho kdo prekroci povoleny limit prostredku na predvolebni prezentaci.

Odvolatelnost vlady i politiku samospravy pomoci referenda obcany a okamzite zruseni mandatu v pripade, ze zvolena strana a jeji predstavitele neplni svuj predvolebni program a jednaji navic proti tomu co slibili, ze budou delat a nebo si nebudou plnit sve povinnosti pri spravovani majetku statu v prospech obcanu vlastni zeme.

Co nejvic omezit prerozdelovani dani a zamezit tim korupci a rozhodovani o pouziti urcitych prostredku ze strany statnich uredniku.

Zavest regulace cen energii paliv leku potravin a pak i bydleni, kde musi byt pevne stanovena maximalni vyska uctovaneho zisku po odecteni vsech radne vydokladovanych nakladu.


1 2  
 #39192 

| Předmět: RE: RE: RE: hezký večer
23.11.22 09:46:42 | #39198 (3)

Jednoduse receno stat musi byt schopen vytvaret podminky, kde jsou plne respektovana ale i naplnovana vsechny lidske prava a svobody a musi na 1 miste pracovat v prospech svych obcanu jako zodpovedny spravce spolecneho majetku a verejne potrebnych i prospesnych veci.


1  
 #39197 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: hezký večer
23.11.22 09:54:27 | #39199 (4)

Zamezit a prisne trestat veskere parazitovani.

Hlavne mu zamezit tam, kde to ma velice negativni dopad nejvic na ty najzranitelnejsi a socialne nejslabsi obcany a jde o zakladni nutne veci pro zivot lidi.


1  
 #39198 

| Předmět: RE: RE: hezký večer
23.11.22 11:43:49 | #39208 (2)

To jsou zase kecy. My, normální lidé, víme velice dobře, že je tu něco hooodně špatně, a proto se ozýváme. Mně je zhola jedno, zda má Vrábel nějaké exekuce, takových lidí je v celém Česku veliký počet. Mě zajímají jeho názory a postoje. A to zajímá i ty ostatní, kteří s ním souzní a na ty demonstrace chodí nebo je podporují. Je zajímavé, že pokud svolával demonstrace Milion chvilek v čele s tím hnědooděncem, podporovaný neziskovkama, bylo vše v naprostém pořádku. Také bych vystoupila z EU a NATO, protože členství v těchto organizacích nám nepřineslo nic dobrého. Co se týče tehdejší výuky ruštiny, tak je potřeba si uvědomit, že jsme byli členy RVHP a ruštinou jsme se domluvili ve všech ostatních státech, které do RVHP také patřily. Dnes je místo ruštiny povinná angličtina, protože tato řeč se používá jak v EU, tak i v NATO. Já mám takový pocit, že ty se svými kamarády dostáváte osypky při každém použití slova ruština, Rusko, Putin a slově komunista.
Za sebe napíši, že se nikam stěhovat nehodlám, ani do Ruska, Německa nebo Ameriky, protože zde mám svůj domov a tohle je moje vlast. Co se týče dneška, tak se dá říci, že jako Česka nemám už být na co pyšná. To, co se tu děje obzvláště pod touto vládou, je naprosto odsouzení hodné a tato vláda je nejhorší ze všech vlád, které nám tu od 89 vládly. Lidé plným právem požadují její demisi.


 #39192 

| Předmět: RE: RE: RE: hezký večer
23.11.22 11:59:56 | #39215 (3)
| Předmět: RE: RE: RE: hezký večer
23.11.22 12:09:06 | #39218 (3)

převlečený neumí číst ..národní rada obnovy není Vrábel .. *3467*


 #39208 

| Předmět: RE: RE: RE: hezký večer
23.11.22 13:02:06 | #39232 (3)

Vidíš, v jaké svobodné době žiješ
Kdybys za totáče někde řekla, že bys chtěla vystoupit z Waršvské smlouvy a RVHP, seděla bys do teď *6477*


 #39208 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: hezký večer
23.11.22 16:56:08 | #39251 (4)

Nebyl důvod odněkud vystupovat. Bylo dobře.


 #39232 

| Předmět: ❤️ Mně je hezky! ❤️
22.11.22 14:01:56 | #39173

❤️ Mně je hezky! ❤️

❤️ Nikdy mi nebylo lépe než v tomto okamžiku! Žiji a miluji! Co víc si mohu přát? Feudální systém, nadvláda církve, otrokářství, kapitalismus, socialismus, komunismus, demokracie - vždy je to o vykořisťování člověka člověkem! Proto to neřeším! Vím, že i nade mnou bdí Bůh, který bdí nad celým lidstvem! Žiji a miluji. Jsem. ❤️

  • *15154* *32830* *15154* *24611* *15154* *32830* *15154*


| Předmět: RE: ❤️ Mně je hezky! ❤️
22.11.22 19:52:14 | #39189 (1)

Tak vám přeji, at vám chodí včas důchod, at máte na zaplacení všech složenek, a jídla, at vám slouží zdraví a nikdy nepotřebujete lékaře. .....hlavně, že vám je hezky......


 #39173 

| Předmět: RE: RE: ❤️ Mně je hezky! ❤️
22.11.22 20:27:56 | #39190 (2)

Ahoooooj *2308*


 #39189 

| Předmět:
22.11.22 09:48:17 | #39164

„Nové lži se poslouchají lépe než staré pravdy.“ — Anton Pavlovič Čechov ruský dramatik a prozaik 1860 - 1904| Předmět: RE:
22.11.22 09:57:53 | #39167 (1)

„Nepotřebuješ slyšet něčí lži a výmluvy. Činy vždy říkají pravdu.“

„Pamatuj si, že žiješ v době, o níž budeš jednou říkat staré zlaté časy.“

Jaromír Nohavica - Pravda a lež

 #39164 

| Předmět: RE: RE:
22.11.22 09:59:42 | #39168 (2)

Jeste cituj estebaky! *2*


1 1 2  
 #39167 

| Předmět: RE: RE: RE:
22.11.22 18:03:23 | #39181 (3)

Proc zde delas hloupe zavery o nejakem estebakovi ? Vyse uvedene citace kde se neuvedl autora nejsou od Nohavicu, ktery je za StBaka oznacovan hloupe a ucelove.

Lorettko dej se lecit z tech svych hloupych predsudku vuci jinym lidem *4585* *742*


2  
 #39168 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
22.11.22 19:48:17 | #39188 (4)

Ona ráda trousí jedovaté sliny.....


1  
 #39181 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 08:54:35 | #39194 (5)

...spíš česko-švýcarské hlouposti...!!! Každej holt dělá jen to, na co má...!!! *33441*


 #39188 

| Předmět: RE: RE: RE:
23.11.22 11:21:10 | #39206 (3)

madam... klidně napište své myšlenky do této diskuze sama, proč by Vás měl citovat...!!! *33767*


1  
 #39168 

| Předmět: RE: RE:
22.11.22 13:09:42 | #39170 (2)
ahoj a hezký den ...zprávy

2  
 #39167 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
22.11.22 19:46:25 | #39187 (4)

Jejda, co řekl v roce 2018? )))
A ano....každý by v dané situaci byl lepší, něž tahle slepená pseudovláda. A fialový náčelník, který jen zadlužuje stát, ale ne k vůli vlastním lidem, ! Ale pro cizí! Fuj....


2  
 #39172 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 11:03:49 | #39203 (4)

komiku... kdokoliv po Šaškovi Havlovi a ukrajinském premiérovi Fialovi, bude pro Česko a Čechy, už jen lepší... *33441*


 #39172 

| Předmět: RE: RE: RE:
22.11.22 18:55:09 | #39185 (3)
další zpráva

3  
 #39170 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 11:16:05 | #39204 (4)

Takhle... ale spíše ještě hůř, to bude fungovat do té doby, dokud obyvatelé budou ovčané... páč s ovčím stádem si můžou dělat politikové co chtějí... *33441*


1  
 #39185 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
23.11.22 13:38:31 | #39244 (4)

Jedina volitelna strana u nas na Slovensku.


 #39185 

| Předmět: RE: RE: RE:
23.11.22 09:10:52 | #39195 (3)

Tož je to možné...??? Popřeješ zdejším lidem a ženám ale třeba i onomu nebinárnímu lastcowboy hezký den... a pak jim nabídneš tak deprimující zprávy... *33767*


 #39170