Rozcestník >> Ostatní >> Proc se stale propaguje byvaly totalitni rezim v diskuzich ?

Informace

Název: Proc se stale propaguje byvaly totalitni rezim v diskuzich ?
Kategorie: Ostatní
Založil: Stratos
Správci: Stratos
Založeno: 30.12.2020 13:24
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 13725x
Příspěvků:
555

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Proc se stale propaguje byvaly totalitni rezim v diskuzich ? - Je 31 let od "revoluce" a presto nekteri duchodci zakladaji opevujici diskuze o tom, jak se zilo nadherne v dobe vlady KSC. Musi to byt ?
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: ..........
04.03.21 17:45:01 | #555

Ani třicet let od pádu totality se politici nevypořádali s dědictvím, které jim na Ďáblickém hřbitově v Praze zanechal předchozí režim. V hromadném hrobě tu spočívá až patnáct tisíc obětí komunismu popravených či umučených v 50. letech, které tu byly tajně pohřbívány.
Článek
Pomník znázorňující ruce v ostnatém drátu. A desky se jmény obětí, které se podařilo dohledat. To je vše, co se od roku 1989 udělalo pro ty, které v padesátých letech umučili a potají v Ďáblicích pohřbili komunisté. Spočívají tu i ostatky čtyřiatřiceti dětí, které se narodily vězněným ženám a „péči“ ve věznicích nepřežily.
Mezi ostatky spočívá i Zdena Mašínová starší, manželka hrdiny prvního a druhého odboje, podplukovníka Josefa Mašína. A matka Zdeny, Ctirada a Josefa Mašínových. Po válce byla krátce členkou KSČ, ale strana se s ní „rozloučila“ poté, co se žena veřejně zastala Milady Horákové, s níž vedl režim vykonstruovaný proces. Mašínová organizovala petiční akci za omilostnění na smrt odsouzené Horákové. Ve vězení se ocitla pár let na to – kvůli činnosti synů, kteří organizovali ozbrojený odpor a posléze emigrovali do Západního Berlína. Ač těžce nemocná, trpěla rakovinou, byla odsouzená na 25 let vězení za velezradu a špionáž. Zemřela v táboře nucených prací v Pardubicích a její tělo skončilo na Ďáblickém hřbitově.| Předmět:
26.02.21 19:14:32 | #554

Obsah příspěvku byl smazán