Rozcestník >> Ostatní >> Začínáme znovu

Informace

Název: Začínáme znovu
Kategorie: Ostatní
Založil: martapes
Správci: martapes
Založeno: 17.02.2022 11:03
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 82462x
Příspěvků:
2534

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Začínáme znovu - Na této diskusi se můžeme bavit o tom, co nám dělá radost, co nás tíží, ale i o politice. Diskutujte prosím jen slušně a bez osobního napadání ostatních diskutujících.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení
| Předmět:
24.05.22 12:23:56 | #2172
Už to tu sice jednou bylo, ale poslechněte si to ještě jednou. Ta ví, o čem mluví a jistě ji nikdo za to co říká, neplatí.


| Předmět: RE:
24.05.22 12:54:01 | #2173 (1)

Opakovani je matkou moudrosti....


 #2172 

| Předmět: RE: RE:
24.05.22 13:00:51 | #2174 (2)

O tom žádná. Pro tebe to musel být přímo šok, když jsi slyšel, co ta novinářka říká.


 #2173 


| Předmět:
22.05.22 15:43:13 | #2169

Francouzský dokument z roku 2016 o Donbasu. A jsou tu tací, kteří o ničem nevěděli!!!! a jsou tu tací, co budou popírat, že to se nedělo, že je to vymyšlené, že jsou to dezinformace a že tu někdo šíří ruskou propagandu!!!!! Připomínám, že tohle nenatočil žádný Rus. A též dodávám, že to byli ukrajinští vojáci a ukrajinské hordy, kteří tam zabíjeli a mučili civilisty, ničili domy, v kterých ti lidé bydleli a vyháněli je do krytů. A to se dělo už od roku 2014 až do této doby. A svět mlčel ke všem těm zvěrstvům. Nepochopím, jak tohle může někdo obhajovat, nepochopím, že se tu najdou lidé, kteří provolávají Sláva Ukrajině a nepochopím, že jim ještě posíláme zbraně a posloucháme toho jejich vůdce, který nezná nic jiného, než válčení. Dívejte se. A přemýšlejte. Tahle Ukrajina že by měla být v EU? Tuhle Ukrajinu máme podporovat?| Předmět: RE:
22.05.22 15:43:34 | #2170 (1)

1  
 #2169 

| Předmět: RE:
24.05.22 22:20:21 | #2175 (1)

Lidé u nás jsou absolutně zblblí západním konzumem a zakrněl jim mozek..Mladým stačí mobil,sex,chlast a drogy....Pro Fialu ,Vondru ,Kocába a spol .ideální objekt pro oblbnutí....Volební právo bych umožnil až od 30 let protože ti mladí nemají životní zkušenosti a jsou lehce manipulovatel­ní...Proto volí piráty a jiné exoty kteří lžou jako když tiskne..


 #2169 

| Předmět: RE: RE:
25.05.22 09:02:10 | #2177 (2)

Mně to také tak připadá.


 #2175 

| Předmět:
22.05.22 09:17:35 | #2168

Stíhejme válečné zločince: Bushe, Clintona, Obamu, Bidena…
Jiří Vyvadil
Drzost západních představitelů snad nezná mezí. Místo, aby pokorně mlčeli, protože se za nimi táhnou statisíce a milióny mrtvých, a rozvrácených států, jejich momentální požadavky na stíhání Vladimíra Putina, navíc jednoznačně podporované progresivistickou většinou Západu, působí až jako něco z Orwellova románu.
Na tuto myšlenku asi každého přivedl výrok největšího válečného zločince posledních třiceti let, hlavního autora války v Iráku a Afghánistánu presidenta Bushe jr. s vymyšlenou záminkou a osmiletou válkou následovanou další šestiletou občanskou válkou, která dala vzniknout i islámskému státu a znamenala cca půl miliónu mrtvých a dodnes zhroucený, kdysi na arabské poměry velmi úspěšný, byť autoritativní, ale i sekulární stát. Stejně tak nedůvodná válka v Afghánistánu, která dokonce trvala 20 let.
Nuže tento nedobrý muž, který tuším pronesl před zahájením války v Iráku, že mu ji doporučil přímo Bůh, se dopustil v týdnu fatálního přeřeknutí a když chtěl ruského prezidenta Vladimira Putina zkritizovat za rozpoutání brutální invaze na Ukrajinu, odsoudil vlastní invazi do Iráku, kterou americké ozbrojené síly spustily na jeho rozkaz v březnu 2003.
„Výsledkem je absence brzd a protiváh v Rusku a rozhodnutí jednoho muže zahájit zcela neopodstatněnou a brutální invazi do Iráku,“ řekl Bush, než si uvědomil přeřeknutí a opravil se: „myslím Ukrajinu.“
Američtí prezidenti, jak známo plácají čím dál tím více nesmyslů. Doba skvělého Roosewelta je ta tam.
Podstatná je ale věcná stránka…
Na otázku, zda by USA a Evropa měly jednat s Putinem, aby dosáhly míru, nebo by se mělo čekat na zhroucení jeho režimu, protože se jedná o válečného zločince, známý ekonom Sachs odpověděl, že jednoznačně stojí za vyjednáváním. Pokud chtějí soudit Putina za válečné zločiny, pak musí podle něj na seznam obžalovaných přidat George W. Bushe a Richarda Cheneyho za Irák, Baracka Obamu za Sýrii a Libyi, Joea Bidena za zabavení devizových rezerv Kábulu, čímž způsobuje hlad v Afghánistánu, tvrdí ekonom. Chci zdůraznit, že je třeba dosáhnout míru a přiznat, že jsme uprostřed zástupné války mezi dvěma expanzivními mocnostmi: Ruskem a Spojenými státy," uvedl Sachs. Podle něj ne nadarmo je mimo Spojené státy a Evropu se Západem jen málo zemí. Pouze spojenci Spojených států jako Japonsko a Jižní Korea. Ostatní v tom podle Sachse vidí jen dynamiku velmocenského konfliktu.
Sachs byl veden jako ekonomický jestřáb, ale zdá se, že v oblasti reálné geopolitiky vidí věci reálně, tak jak to náměsíční západní politici včetně našeho Fialy a spol nevidí.
Byl jsem s výjimkou Norimberského procesu proti všem mezinárodním soudům, kde to mělo logiku střetu civilizace s nejhrůznějšími režimem 20. století. Zejména soudy proti Jugoslávii byly extrémně jednostranné.
Jestliže náš ministr spravedlnosti bojuje za mezinárodní soud ohledně zločinů na Ukrajině a pomíjí zvěrstva USA i spojenců (často i nás) v Iráku, Libyi, Jugoslávii, pak je to právní zvěrstvo.
Když spravedlnost, tak rovná. Chci vidět vedle sebe Bushe za Afghánistán a Irák, Obamu za Libyi a Sýrii, Bidena za krádež majetku Afghanistánu a Ruska. Potom, bude-li soud věrohodný, ať se vedle nich postaví i Putin. A klidně budu i součástí jeho obhájců. Mohl dovozovat, že nedělá nic jiného, než co Američané dělali v drastickém měřítku od roku 1990 a po třicet let to bylo jako legální světovým společenstvím tolerováno. Když mohly USA zavraždit beztrestně milióny, proč by Rusko mělo být souzeno za necelé čtyři tisíce……..

K tomu už nemá cenu nic dalšího dodávat.


1  

| Předmět:
22.05.22 08:01:27 | #2165

Už to chápete? Pokud ne, zde je něco vysvětleno.
Zajímavost z Ukrajiny !!!
Mariupol:
MO RF připravuje velkou tiskovou konferenci ohledně situace v Mariupolu.
Koho že Rusové vylovili z podzemí – vojenský personál:

  1. instruktoři pro výcvik boje ve městě s využitím civilistů, coby živých štítů izraelské CAHAl, ( které se snaží AKTUÁLNĚ VYKOUPIT SKUPINA UKRAJINSKÝCH OLIGARCHŮ ŽIDOVSKÉHO PŮVODU), jejich emisaři dorazili do Moskvy a tam se dověděli, že byznys nebude.
  2. vyšší důstojníci francouzské vojenské rozvědky, kteří cvičili nacistické jednotky UA armády, ( proto před prezidentskými volbami ve Francii Macron volal Putinovi každý den, prosíc ho pustit Francouze do Turecka),
  3. příslušníci německé rozvědky BND, specialisté na budování kontrarozvědné sítě ve frontovém pásmu a v týlu, ( hysterický německý kancléř dnes v neúspěšném pokusu dostat je do SRN v telefonátu dokonce začal prezidentovi RF tykat…),
  4. příslušníci MI-6 z Malé Británie, jedna skupina byla v Mariupolu, ta už je v Rusku, druhá ještě vysedává v Kyjevě, jejich agentem je ředitel kanceláře Adolfa Elenského – Ермак, přes kterého malobritští novičokové realizují své protiruské provokace v Buči, Kramatorsku, Černigovské oblasti, Sumské oblasti, zabezpečují Elenskému speciální šifrované spojení přes satelity a KR ochranu,

Opravdu si někdo při zdravém rozumu může myslet, že Rusko bojuje jen s Ukropfašiznou?
PS: tihle zahraniční specialisté byli přítomni v Mariupolu JEŠTĚ PŘED ZAHÁJENÍM SPECIÁLNÍ OPERACE RF NA UA……proč asi…?| Předmět: RE:
22.05.22 08:22:46 | #2166 (1)
A tady je máme. Ty "obránce" Mariupolu.

1  
 #2165 

| Předmět: RE:
22.05.22 09:06:02 | #2167 (1)

Klidnou neděli přeji .
No už pomalu leze na povrch - že USA + EU vede válku proti Rusku prostřednictvím Ukrajiny . Ukrajinské zlato bylo už v r. 2015 letecky přemístěno do USA a připravovala se taktika provokací a to i v Bělorusku . Kyjevská vláda začala terorizovat a masakrovat Rusky mluvící občany hlavně na východě Ukrajiny ( OSN a západní svět k tomu mlčel jako v případě Kosova .) Na Rusko jsou uvalovány nesčetné embarga a sankce - které se obcházejí různými způsoby a to dodnes ( kšeft je kšeft - že ) Evropa se bez Ruského plynu a ropy neobejde !
Putinovi došla trpělivost a vpadnul s vojsky na Ukrajinské území aby zamezil dalším základnám NATO s atom zbraněma . Teď je situace taková - že Putin nedovolí z přístavů odvézt lodní dopravou ani zrníčko pšenice .Jaké budou globální důsledky si dovedete snad představit . Takže se ptám - koho postihnou sankce proti Rusku nejvíce ? No Rusko néééé - ale celou Evropu i část Afriky a bude i nedostatek chleba . No a komu tahle situace vyhovuje ?! No je to ten globální nenažranec za Atlantikem - co teď dodává opět zbraně a finanční prostředky - aby přiléval benzín do ohně . Díky naivitě " naší " vládě to opět odneseme nejvíce my *35092* *33856* . Taky dostanu předvolání za to co jsem tu napsal ?


2  
 #2165 

| Předmět:
21.05.22 16:15:20 | #2164
hezký víkend...)
&ab_channel=My­OldSilver


| Předmět:
21.05.22 14:43:42 | #2163

| Předmět:
21.05.22 11:15:21 | #2162

Takže asi takto:
tak si prostudujte článek 51 Charty OSN. Rusko podle mezinárodního práva postupuje v souladu s Chartou a článkem 51 Charty z toho důvodu, že na Donbasu prokazatelně a dlouhodobě, stejně jako v 70. letech v Kambodži, probíhá genocida, které se na vlastním ukrajinském obyvatelstvu dopouští ukrajinské vlády, které jsou u moci na Ukrajině od roku 2014.
Důkazem genocidy jsou nejen lidské oběti pozabíjené ukrajinskou armádou, která nedělá rozdíly mezi vojenskými a civilními cíli, ale i genocida kulturní a sociální, což dokladují nacistické zákony přijímané v Kyjevě proti ruskojazyčnému obyvatelstvu na Ukrajině, ale i odstraňování a bourání pomníků sovětské armády, zákazy her ruských autorů v divadlech, zákazy koncertů ruských autorů, zákazy tisku ruských knih atd.
Pokud rusky mluví na Ukrajině více jak polovina obyvatelstva, a přitom režim v Kyjevě přijímá zákony na zákazy ruštiny ve školství, v úřadech a v sektoru obchodu a služeb, potom ve spojitosti se zabíjením obyvatel na Donbasu po dobu 8 let se jedná o naprosto nepopiratelný zločin genocidy, proti němuž má Rusko podle článku 51 Charty OSN právo zasáhnout, a to i bez mandátu RB OSN.| Předmět:
20.05.22 11:38:16 | #2156

Potuo, já sice vím, že je to tvůj oblíbenec, ale přesto nechápu, co má tento příspěvek společného s tvojí diskusí, obzvláště v případě, že na ní vůbec nechodím psát: lenin Uživatel je offline | Předmět: Marta a pes19.05.22 11:01:45 | #60298
Chudák Martička *3456*

Po životní prohře s bolševikem teď hajluje pro Pitomyja *4266*

Tohle přispěla do svého fóra bez kapky studu:

https://www.facebook.com/100001426585298/videos/3018882401502616

*17574* *17574* *17574*
Předpokládala jsem, že tu další rozpravu zarazíš, ale zmýlila jsem se. Ubožáci se opět projevili.


2  

| Předmět: RE:
20.05.22 11:40:31 | #2157 (1)

A hlavně nevím, zač bych se měla stydět. Nádherná píseň a krásná slova. A slovo hajluje si vyprošuji.


2  
 #2156 

| Předmět: RE: RE:
20.05.22 11:43:55 | #2158 (2)

A něco pro tebe, Lenina a ty ostatní z tvé "skvělé" diskuse.


 #2157 

| Předmět: RE: RE: RE:
20.05.22 11:47:38 | #2160 (3)

Zhrnutie udalostí k 17.5.
https://t.me/yurasumy/3569
Proti armádnemu výcvikovému stredisku Desna 169. pluku VSU v Černigovskej oblasti bol podniknutý silný raketový úder. Podľa neoficiálnych správ zahynulo približne 250-300 vojakov. V týchto oblastiach prebieha príprava vojsk, ktoré majú posilniť jednotky na Donbase.
Informácia o tom, že Ukrajinci mali prekročiť pod Starým Saltovom Severský Donec a vybudovať na jeho ľavom brehu predmostie sa po overení od miestnych obyvateľov ukázala ako nepravdivá.
Na sever od Popasnaja prebiehajú intenzívne boje o Kamiševachu a ruské sily zobrali pod kontrolu obec Orechovo odkiaľ útok ďalej pokračuje na Gorskoe, čím vytvára priamu hrozbu obkľúčenia posádky VSU v Zolotom a zároveň to je tyl obranných pozícii v okolí Kamiševachy.
Medzi Gorlovkou a Doneckom pokračujú boje na pomerne širokej línii, bojuje sa hlavne o Novobachmutovku a južné periférie Nju Jorku.
VSU sa pokúsili o protiútok (ešte 14.5.) v smere od Guljajpole na krídlo ruských síl, ktoré sú v okolí Velikej Novoselky, no došlo k zničeniu útočných síl po ich lokalizácii.
V Azovstale v Mariupole pokračuje kapitulácia ukrajinských síl (na videu), ktoré sa vzdávajú po menších skupinách. Celkový odhadovaný počet je okolo 2500 ľudí, takže je možné, že to bude trvať ešte niekoľko dní. Bežní príslušníci VSU majú byť potenciálnym predmetom výmeny zajatcov. Príslušníci Azovu budú pravdepodobne súdení v DLR.


 #2158 

| Předmět: RE:
20.05.22 16:30:23 | #2161 (1)

Vidím, že nemáš na odpověď, i když se jinak velice ráda ke všemu vyjadřuješ na mnoha diskusích. No nic, nutit tě nebudu.


1  
 #2156 

| Předmět:
20.05.22 09:58:13 | #2155