Jako že s ním nejde pohybovat? Nebo co přesně je za problém?
Jako že s ním nejde pohybovat? Nebo co přesně je za problém?
Jde s kurzorem hýbat jenom když kliknu/ ťupnu rychle dvakrát a to dělá dost velikou neplechu v ovládání noťase
Jo to jde porád, ale velice špatně, je to na palici, musela jsem přejít na starej počítač, ten se mi kupodivu podařilo ještě rozchodit.
Táhnout s tím jde jenom kousek, to podle ne/šikovnosti a tak jsem musela překlikávat a hodně věcí se mi nechtěně tím nakliklo, které jsem potom musela vypínat, což zase vůbec ani moc dobře nešlo atak podobně, no vznikal tím chaos.
"jonatan 1" mi tet poradil že levé tlačítko mám asi že porád v poloze jako když chci nabírat víc fotek do kopírky, že to mám asi že zapatlané a je jako když zastrčené, což ono trochu je.
Je ono to asi že začalo fungovat :-) ten kurzor v notasovi :-) sem s tím trochu pozápasila a najednou to jde, tak snad to vydrží nějaký čas v pohodě :-)
Jo jo bylo to něčím zaneseno, přilepeno, to je starej notas od dcery, ona už má novější, už mám i návod jak se to čistí :https://www.alza.cz/jak-vycistit-klavesnici
Už se to zase pokazilo a tak jsem si připojila k notasovi myš, asi by to šlo opravit a tak možná někdy to někdo opraví, s myší to ovládat lze.
Zrejme to je pouze mechanicka zavada, ale az pises o integrovane mysi na notebooku touchpadu, tak ten se da vypnout a nemusis to davat opravovat a muzes pouzivat tu externi mys pres USB.
kvůli nějaký lepivý špíně (stačí i vyprsknutej čaj) se ti trvale spíná Shift nebo Ctrl, takže je nutno vyčistit klávesnici (což jde u noťasu blbě, ale jde to)
ale zažil jsem v praxi správce sítě i případy, kdy klávesnice byla čistá nebo nová, že při nějakým rychlým psaní či blbě položeným rukám, kdy se zmáčklo několik tlačítek současně, se ve woknech cosi softwarově přeplo a ty si myslely, že je Shift nebo Ctrl trvale zmáčklej, i když nebyly (jak se to BFUčkám ve fabrice povedlo dodneška netuším), a spravoval jsem to tak, že jsem k nim přišel, několikrát všechny ty ovládací klávesy včetně Altů promačkal v různejch kombinacích 2 současně a bylo po problému (a pak vrátil případně přepnutý rozložení z EN na CS (což dělalo Shift+Alt)