Rozcestník >> Politika >> Bylo za socialismu lépe?

Předmět diskuze: Bylo za socialismu lépe? - Diskuse je určena hlavně těm, kdo socialismus zažili a mohou tedy srovnávat dobu tehdejší s tou dnešní. Ale i jiná témata jsou zde vítána, žhavé novinky z každodenního politického dění v Česku, nebo mezilidské vztahy... Nepodporujeme žádnou válku ! .Diskutujte prosím ve vší slušnosti v souladu s pravidly Chatujme. Osobní napadání ,vulgarity,komolení nicku ,, nebudou tolerovány.

Zobrazení reakcí na příspěvek #73164

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: Velký malér na obzoru
04.09.24 20:08:59 | #73164
Reakce na příspěvek #73162

Tipuji, že v případě globální jaderné války by na tom byly nejhůř státy s velkým zalidněním jako např.Nizozemsko 422, Belgie 375, Německo 233, Švýcarsko 207,... . Naopak USA 34 a Rusko pouze 8 (počet obyvatel na km²). U posledních dvou uvedených by se také lépe uplatnila protiraketová obrana, ale vše by neubránila, ztráty obrovské. Živí by záviděli mrtvým.
Tohle přeci nikdo nechce, přitom jaderný arzenál je obrovský a bohatě by vystačil na zničení všeho živého na Zemi. Odhaduje se, že celkově obnáší asi 15 tisíc hlavic.



| Předmět: RE: RE: RE: Velký malér na obzoru
04.09.24 20:33:39 | #73171 (1)

Započteme-li Francii, Izrael, Írán, Pákistán, Indii, Čínu, pak to číslo může odpovídat.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: Velký malér na obzoru
04.09.24 21:28:35 | #73177 (2)

Jenomže jde ještě o něco mnohem horšího, než je počet hlavic. Zatímco na Hirošimu byla svržena bomba s destrukční silou kolem patnácti tisíc kilo-tun a co dokázal víme, ty současné už nejsou v kilo-tunách, ale v Mega-tunách.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Velký malér na…
04.09.24 21:39:08 | #73181 (3)

Já jen doufám, že pokud to Amíci spustí, vynechají jižní polokouli, alespoň Afriku.
Afrika je kolébkou lidstva, a já tajně věřím, že jí i pro vzdálené příští generace zůstane. *3122*




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Velký malér na…
04.09.24 22:10:51 | #73184 (4)

Pokud dojde na globální jaderný konflikt, tak příští válka už bude zase jenom kamennými sekerami. Tak a vážně - Globální jaderný konflikt by zlikvidoval vše živé na Zemi. Možná by přežili štíři, ti odolávají vysokým dávkám radiace a vydrží i rok bez potravy.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Velký malér…
05.09.24 00:21:16 | #73186 (5)

A také švábi (někdy se nazývají rusi).

S prominutím, vložím stream v angličtině, v češtině jsem ho nikde nenašla. Považuji jej za důležitý (relevantní, jak je módní říkat):

'Due To West, Russian Nuke...': Putin Issues Nuclear Ultimatum To U.S.-led NATO



| Předmět: RE: RE: RE: Velký malér na obzoru
05.09.24 09:01:40 | #73189 (1)

Myslím, že útočníkovi a tomu, kdo má prst na "červeném tlačítku" to bude asi jedno, kam to spadne...hlavně že to někam dopadne. Holt konec světa a civilizace se čeká, o tom žádná, ale že by to teď bylo tak blízko...kdo ví.
Včera jsem četla někde, jak v Číně (myslím) objevili ve vodách z tajících ledovců plno bakterií neznámého původu. To je fakt "novinka".....o tom se přece mluví už déle v souvislosti s rozmrzáním permafrostu na Sibiři, že se objeví něco, proti čemu není léku.....



| Předmět: RE: RE: RE: Velký malér na obzoru
05.09.24 12:31:26 | #73205 (1)

Existuje studie, kde nejohroženějším územím příští války, je Evropa... a to z jednoho jednoduchého důvodu... jsou zde ve velkém počtu základny USA, odkud dosáhnou rakety na Rusko... a ty musí být zlikvidovány jako první...!!!
A pak dává smysl názor, že svět si po válce rozdělí Rusko, Čína, USA, Indie... a možno se tam vejde ještě Brazílie a Jihoafrická republika... hloupá, primitivní Evropa, se svou EU, Bruselem a Uršulou von der Lejno, ani náhodou...!!! *16899*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: Velký malér na obzoru
05.09.24 17:25:34 | #73225 (2)

Proto se Rusko pustilo do války, aby to zánikem Ruska neskončilo. Nečekali na první úder - a Zelenskyj k tomu účelu usiloval o atomové zbraně -, snažili se tomu smrtelnému úderu předejít. Sousloví "nevyprovokovaná válka" je v této souvislosti pobuřující i směšná.