Rozcestník >> Politika >> Bylo za socialismu lépe?

Předmět diskuze: Bylo za socialismu lépe? - Diskuse je určena hlavně těm, kdo socialismus zažili a mohou tedy srovnávat dobu tehdejší s tou dnešní. Ale i jiná témata jsou zde vítána, žhavé novinky z každodenního politického dění v Česku, nebo mezilidské vztahy... Nepodporujeme žádnou válku ! .Diskutujte prosím ve vší slušnosti v souladu s pravidly Chatujme. Osobní napadání ,vulgarity,komolení nicku ,, nebudou tolerovány.

Zobrazení reakcí na příspěvek #7714

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
31.03.21 17:02:04 | #7714
Reakce na příspěvek #7704

Jak říkám, ty vůbec nic nevíš o ženách, které se starají o děti a rodinu. Ty vlastně nejspíše ani nevíš, jak to v manželství vypadá. Ale vysvětluje mi to tu chudobu, o které jsi tu psala, že jste v ní žili. Pracoval zřejmě pouze táta a ten to sám nemohl utáhnout.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
31.03.21 17:07:35 | #7715 (1)

Mohla bys! mi prosim te vysvetlit, jak se rodi deti zaslouzila matko? *27179* Moje matka byla ucitelka.
a pracovala asi tak dvakrat dele, nez ty.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
31.03.21 17:29:25 | #7718 (2)

Můžu. Mám to za sebou 3x. Ale o tom není řeč. Pokud byla tvoje matka učitelka, a pracoval i otec, tak nechápu tu vaši chudobu, o které jsi tu psala. Když jsem se rozvedla, měla jsem k dispozici dost peněz na to, abychom nežili v chudobě, naopak jsme se měli velice dobře a nic jsme si nemuseli odříkat. Můj plat a manželovy alimenty, i když nebyly veliké, nám v pohodě stačili. A pokud by nám nestačily, tak nebylo problém si najít ještě nějakou práci navíc. Práce bylo v té době dost. Někdo holt bude raději naříkat, než aby hledal nějaké východisko.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
31.03.21 17:34:20 | #7719 (3)

A abych byla konkrétnější, v té době jsem nepoznala nikoho, o kom by se dalo říci, že je chudý a že by neměli na jídlo.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
31.03.21 17:35:24 | #7720 (3)

Pro tebe bylo vsechno v poradku, proto je tezko ti neco vysvetovat, stejne bys to smetla ze stolu nejakou urazlivou poznamkou, uz tak jsem zas rekla neco, co jsem vubec rici nechtela, priste se nenecham od tebe vyprovokvat, mysli si, co chces.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
01.04.21 09:03:37 | #7742 (4)

Myslím si, co si myslím. A jinak to ani nikdy nebude. Jsem totiž toho názoru, že vše se dá nějak řešit. Nebudu brečet, ale budu se snažit hledat východisko z tíživé situace. Mně se tento přístup vždy vyplatil. A vzhledem k tomu, že jsem silná žena, vždycky jsem si dokázala poradit. Od 18 let jsem byla samostatná jednotka, která si sama rozhodovala o svém životě. Neměla jsem rodiče, kteří by mi vyšlapávali cestičky nebo mi nějakým způsobem pomáhali. Všechny těžkosti a problémy jsem si vždy musela vyřešit sama. A jsem na to také patřičně hrdá.