chci se pochlubit, má plocha na pc v linuxu Mint, hezké, že? :-)
Forum24-Pavel Šafr
"Bývalý černoch
Ale dost legrace – Šafrova mediální kampaň proti Babišovi je tak
dlouhodobá, masivní a útočná, že už skutečně překračuje hranice
běžné novinářské kritiky. Je to umanutý aktivismus, a to včetně
osobního napadání, urážení a lží. Skoro to vypadá, jako kdyby snad
Šafr trpěl kverulační mánií. A nebo je v pozadí jeho džihádu proti
Babišovi uražená ješitnost? Víme přece, že Šafr v minulosti Babišovi
sliboval „zlepšení vzájemných vztahů“. Něco po něm chtěl, ale
nedostal to. Podlézal mu, pochleboval a vysloveně mu lezl do zadku. Námluvy
ale nakonec nevyšly... Není snad tedy důvodem Šafrovy dnešní
pomstychtivosti obyčejná zhrzenost?"
https://g.cz/novinar-pavel-safr-prohral-soud-s-andrejem-babisem/
Seš fakt tak blbey, nebo prostě tě baví trolit a lhát?
https://www.forum24.cz/pavel-safr-podruhe-vyhral-soud-s-andrejem-babisem-zaloval-ho-za-urazky/
dej mi pokoj s tím pakátlem, ať si jde žalovat třeba na páté nástupiště ... se divím, že mu nikdo ještě nedal do držky
?? Ty sem dáváš houna , tak se v první řadě zamysli, než se zas
zesměšníš
Bude to velmi dramatická sobota. Zcela demokratické hnutí ANO bude volit nové vedení. Vzhledem k tomu, že to současné vedení v čele s Andrejem Babišem prohrálo volby a po osmi letech ve vládě ho poslalo do opozice, je očekávána řada kritických vystoupení silných a svébytných osobností, které hnutí reprezentují v regionech i na centrální úrovni. Babiš bude v defenzivě. Postavilo se mu několik respektovaných osobností, které usilují o post předsedy. To je vtip. Bude to úplně jinak.
.. A proto v sobotu nenastane žádné překvapení. Normální předseda normální demokratické strany by po prohraných volbách nabídl svoji funkci. Ale Babiš není normální předseda normální demokratické strany. V sobotu se stane to, co si bude přát, ne to, co si budou přát členové hnutí. Přesněji, členové si budou přát to, co si přeje majitel hnutí ..
Evropa a hlavně západní má těžkej problém https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/diskuze/francouzskou-autorku-dokumentu-o-islamismu-musi-strezit-policejni-ochranka-40386760 To je ten problém o kterém mluvím. A který inteligentnější tady bagatelitují a ti hloupější se tomu vysmívají,protože si přece vystačí ze zlým Ruskem. Tady řešíte komunismus nebo zlé Rusko(které jako první rezhodně útočit nebude),ale umíte si představit že by v kterékoliv zemi v EU musela hlídat kritiky komunismu v roce 2022 policie ? Umíte si to vůbec představit ?? Ne,islám je na vzestupu a tohle bude zanedlouho po celé západní Evropě. Tohle prostě starý zaprděný rádoby teoretik antikomunista nechápe a nepochopí že svět je jinde. Že tohle kam se Evropa dostala je vina právě takových mimoňů jako je Lipavský kteří jsou u moci ve vedení EU. A staří zlí zaprděnci řeší zlé Rusko,ale už nevidí že islám dobude západ Evropy do 20,25 let. Trubci,hlupáci. Diskuse mnohých tady je jak diskuse starých rádoby učených teoretiků v roce 1938 o nitkách spřádajících politiku C.K. Rakouska Uherska a jak je tento strav věcí neměnný.
"Korunu celé podívané nasadil jeden diskutující pod článkem, kde
zmíněný Boris Jančák odpovídal na dotazy čtenářů jako předseda
kolínské bytové komise. Zeptal se ho, zda si pamatuje na svoji totalitní
minulost komunistického prokurátora."
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Pro-policii-Zdokumentovali-jsme-penize-a-osoby-ktere-tezily-z-vlivu-Vita-Rakusana-v-Koline-692222
Tohle budu brát vážně,až to bude brát vážně st.zastupitelství a
padne obvinění.
Podat tr.oznámení přeci může kdokoliv na kohokoliv a za cokoliv.
Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: hrubost
https://www.novinky.cz/ekonomika/diskuze/analytici-reaguji-na-lipavskeho-lng-je-pro-cesko-cenova-katastrofa-zavislost-na-rusku-nezrusi-40386820
Doporučuji zhlédnout názory čtenářů k uvedenému článku. Není tam ani
jeden kladný na adresu Lipavského. Pan prezident věděl dobře, proč odmítl
jmenovat Lipavského, ale pod výhrůžkami hlavně od Markéty Pekarové
Adamové a také s ohledem na nutnost neoddalovat jmenování vlády nakonec
ustoupil.
Pan prezident hlavně věděl dobře, že Lipavský nebude tančit, jak ruský rezident na Hradě píská, víme soudruhu?
Lipavský je imbecil který by u první sekuritky mohl maximálně ve vrátnici zvedat závoru a ještě by byl u ostatních sekuritáků za mimoně. A ted tenhle mimoň vede ministerstvo zahraničí u nás a jemu podobní ted vedou západ a proto západ je tam kde je. V těžkejch sračkách. V těžkejch. A jestli bude válka tak tě čeká další velký převlíkání kabátu,magůrku. Už tvoje druhý v životě.
Co je debilní a co ne rozhoduje rádoby trapnej antikomunista z leknutí 35 let po převratu,kterej v 1990 převlíknul kabát a kterej si dal jméno zakladatele bolševismu. Jistě,ty trubičko totalitní. Myslíš že nevidím ty tvoje výkřiky at tady kde komu se zakáže vstup,hlavně těm z jiným názorem ? Bolševistický chování,jen jeden ubožák vyměnil rudou fáboru za modrou. Trapnej totalitní ubožáček,jen seškrábal ze sebe rudou a natřel se na modro. Být válka,tak ty budeš první kdo bude vítat Rusa s Čínanem. Seškrábeš modrou a natřeš se na pruhato.
Ty vole,ty tady být správce tak tady do 5 minut je cenzura jednoho názoru jako za Husáka. Naštěstí na to nemáš spravovat takový forum,na to jsi jednak totálně neobjektivní a navíc blbej jak pučtok.
No hlavně komouš je ten kdo ty jejich metody by rád uplatnoval kdyby mohl. A nejsem to já kdo by vyhazoval z fora za názory. Takže si zameť před svým prahem,ty rádoby demokrate z leknutí. Psal jsem to už x krát,přišla nová doba,ale dost lidí jen změnilo tábor,ale metody a styl uvažování si ponechali,jen ten kopou pod modrou zástavou. Blbej a ještě totalitní myšlení,fakt super kombinace. Myslíš že ty někoho tak můžeš poučovat z lekce o demokracii ? Ty tak určitě. A když říká pitomec a ignorant že Lipavský je dobrá volby tak je to jednoznačně ukazatel že Lipavský byla velmi špatná volba. Ty jsi přímo ukazatel že to co říkáš a píšeš by se mělo dělat přesně obráceně.
.. , no soudruhu kolovrátku, buď bez obav. Já zemeteno mám. Necítím vinu za to, že tys nechápavý rádoby vševěd, který vaří z vody a předvádí ukázkovou dojmologii dementa, kterého nikdo neposlouchá a nikdo nemá rád ..
ANO: nemůžeš bolševikům, stbákům a jiným sviním ustupovat, oni nechápou slušnost jako ctnost, anébrž slabost
Mám zkušenost,že odvážní předlistopadoví odpůrci režimu,se chovají uměřeně,nepředvádějí žádné bitvy v dávno vyhraných válkách.I k ideovému oponentovi se dokážou chovat slušně,aniž by jim ustupovali.
Názory jsou různé, ekonomem pan Lipavský rozhodně není, demokrat také
ne.
https://casopisargument.cz/?p=40841
...Nehodlám urážet mladého člověka, který může mnohé a mnohým
překvapit, který ale dnes se mi jeví neodpovědný za sebe, své konání a
následky pro sebe a pro stát. Nepochybuji, že za hranicemi ČR je pan ministr
u jedné skupiny loutkovodičů zcela určitě považován za blbce nebo
užitečného idiota (nützlicher Trottel), u druhé skupiny za prostředek k
testování všeho možného a nemožného. Statická bojová fotografie
ministra s přilbou neříká nic o tom, jak by se on choval a s jakým
výsledkem, kdyby někdo pošetilý vystřelil v jeho blízkosti do vzduchu,
třeba vzduchovkou. Ti, co chválí pana ministra za to, že ukázal, kde
stojíme, patří do stejné kategorie jako on, protože rovný rovného si
hledá, podobně jako vrána k vráně sedá. O nějaké zásluze pana ministra
o mír nebo o
válku, nemůže být řeči ...
Autor textu: Cambell 10.2.2022
Lipavský spolu se slovenským a rakouským ministrem zahraničních věcí přišli podpořit demokratické síly na Ukrajině. Ceští panslavisté to považují za vměšování do vnitřních záležitostí Ruska,
To nehraje. Panslavisté musí fandit oběma, Ukrajina je také slovanská...
To jako všem? I když jedni obklopí vojskem hranice toho druhého Slovana? Neznáme to už odněkud z Balkánu? O to budeš pořád tvrdit, že bezpečnost je nedělitelná?
Příspěvek se týkal pojmu panslavisté, kterým pan Vitásek občas
operuje, bytˇ to slovo mělo význam spíše v 19. století.
Nikde jsem nepsal, že bezpečnost je nedělitelná! Psal jsem o (OBSE)
Istambulské deklaraci "o nedělitelné bezpečnosti", což je název pro
pravidla mající zajišťovat mírové soužití států a zavazuje je, že
nesmí posilovat vlastní bezpečnost na úkor jiných států. Zároveň je tam
určeno, že zůstává zachována suverenita výběru spojence, to aniž by
byla určena nějaká priorita. Současný stav jednání = dotaz RF na
členské státy NATO, jak že si vykládají oba pojmy. Z výše uvedeného ale
vyplývá, že řešení je v uzavření závazných smluv.
Panslavismus je v dnešní době jen okrajová, marginální záležitost. Je to zřejmé ze vztahu Poláků k Rusům (s přihlédnutím k jejich historickým zkušenostem), z dnešního napětí mezi Ukrajinou a Ruskem, z našich zkušeností z období normalizace, po roce 1968. Také ve vztahu Chorvatů a Srbů nějak není znát slovanská vzájemnost.
Ještě ve 20tém století měl panslavismus význam, třeba Muchova
Slovanská epopej je manifestem panslavismu. Chování SSSR po druhé světové
válce znamenalo definitivní konec panslavismu.
Myslím, že panslavismus dnes působí spíše podvědomě. Pan Vitásek
zaměňuje panslavismus za zcela nekritickou lásku některých spoluobčanů (
Jarda Foldyna, část SPD, komunisté, Hrad ) k Rusku a u některých až
podlehnutí kultu osobnosti V.V. Putina ( zde třeba dodeskaden ). To má mnoho
příčin, podvědomý panslavismus může být jednou z nich, podle mě ale
marginální.
Vždyť my dokonce nejsme ani čistokrevní Slované!
https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/jen-tretina-cechu-ma-slovanske-koreny-ukazal-vyzkum-40050010
Řekla bych,že nejde o nějaký panslavismus,ale projev známý z fyzikálního
zákona o akci a (proti) raeakci.V tomto případě reakci na tuzemský obyčej
být opět papežštější-jen v opačném gardu.Tato politika způsobila
nevídaný paradox - Rusko je přijímáno pozitivněji,než za minulého
režimu,kdy bylo většinou našinců nenáviděno,jako symbol okupanta.Takže
žádný zastydlý komunismus,nostalgie po minulém režimu,natož podlehnutí
jakémukoliv kultu osobnosti!
Panslavismus byl nahrazen ideou komunismu, materialistického
proletářského internacionalismu a nikdy se už nevzpamatoval.
Někdy se ale zajedu na tu Epopej mrknout, mimochodem se bude vracet do Prahy,
do paláce Savarin. Co na ní vidí Japonci, kde je nesmírně populární, je
mi trochu záhadou. 😋
Souhlas.Ale idea komunismu byla mnohým našincům na hony
vzdálená(někteří z nás za to i dost draze zaplatili) a přesto dnes
můžeme mít pochopení pro Rusko.Aniž bychom přitom byť jen na chvíli
toužili po návratu do jeho vlivové sféry.
Muchova Epopej je tak krásná a realisticky provedená,až působí
kýčovitě.
Na panslavismu stavělo Rusko svou politiku v carských časech. Byla to sice
spíš propaganda, reál politika carů sledovala imperiální cíle bez ohledu
na náboženství, rasu či etnicitu. Panslavismus však zavrhl Lenin coby
nacionalistickou a imperiální úchylku se kterou hodlal politicky skoncovat.
Podobně se po něm choval nastoupivší Stalin, ovšem svoje priority byl nuce
rychle přehodnotit poté co byl SSSR napaden Hitlerem. Musel formulovat své
válečné cíle a protože byl nucen spolupracovat se západními kapitalisty
nemohl jako svůj válečný cíl formulovat vítězství proletariátu a
zničení kapitalismu. Proto zrušil Kominternu a prohlásil za svůj cíl
osvobození Slovanů z germánské poroby.
Protože Stalin ke konci války se zmocnil většiny území obývaných
Slovany, jeho úsilí v tomto směru bylo naplněno a k dalším výbojům už
Slovany nepotřeboval. Proto s panslavismem ustoupil a opět se prohlásil za
vůdce světového proletariátu. Tím jeho ambice obsáhly celý svět a
nikoliv jen svět Slovanů.
Výše uvedené je velká politika, nás v Cechách se týká ta malá.
Socialismus spojený s vládou Ruska u nás trval v období 1945 - 89. Docela
dlouho a až na jedno drobné škobrtnutí tady mělo Rusko navrch. Příčina
nebyla jen v celkové geopolitické situaci v Evropě, ale taky ve vnitřních
poměrech v českých zemích. Stálo veřejné mínění na straně Ruska z
důvodů marxismu anebo panslavismu ?
Dnešní doba ukazuje to druhé. Socialismus, marxismus byly politické teorie,
poněkud abstraktní a jak je vidět lidem dnes - v kapitalismu- nechybí. Zato
panslavismus více oslovuje city a emoce občanů. Nepřekvapuje tedy, že ti
kteří kdysi adorovali socialismus, tak dnes se orientují na (již
kapitalistické) Rusko.
Takže odpověd na to, zda je za stabilitu režimu v letech 1945 - 89
odpovědný socialismus či panslavismus , je ta druhá ideologie.
A ta jak je vidět z postojů k Rusku v dnešní napjaté době, má stále
hodně stoupenců.
Taky jedete kolovrátkově to svoje a vůbec vás nezajímá,čím člověk
oponuje.
Panslavisté byli naši především obrozenci (než z nich někteří objevili pravdu přímo v Rusku). To posilovalo jejich pozici proti Rakousko-Uhersku, které odmítali. Česká šlechta se nikdy nechtěla smířit s R-U na rozdíl od Maďarů, odmítala oktrojovanou ústavu a jakékoliv federalizační změny, prostě Slované se s Rakušáky a Maďary nikdy spojovat nebudou. Jenže pravou příčinou byl čistý český nacionalismus, žádná slovanská vzájemnost.
To byl také důvod, proč geniální malíř Mucha namaloval Slovanskou epopej, je to obsahově jenom další dílko ke konstruktu hrdinného českého národa (přestože po jistou dobu s vrahem a lupičem Žižkou v čele) a stálé potřeby Čechů vytvářet monumenty a artefakty k éře tohoto bájného hrdinství.
Obsah tohoto jinak geniálního uměleckého díla se řadí k Palackému, Jiráskovi, Vávrovi a dalším výrobcům kladného pohledu na Čechy. Patří tedy do Prahy.
Mělo by se už skončit s výukou tohoto imaginárního dějepisu, s pravdou by se tomuto národu žilo lépe a skutečně sebevědomě, jako třebas Švédům nebo dokonce i dnes už těm Němcům.
Panslavismus se zrodil v době národního obrození. Toto obrození se
netýkalo jen Slovanů, ale taky Němců. Něco co připomínalo dnešní
Německo (Svatá Ríše Rímská) zaniklo spolu s českým státem na začátku
17.století.
Němci byli rozděleni mezi spoustu státečků a o sjednocení Němců
soupeřili Habsburkové s pruskými králi. Z této situace vzešel
pangermanismus a jako reakce na něj vznikl panslavismus.
Nebudu rozebírat peripetie pangermanismu, ale zaměřím se na (český)
panslavismus.
Jednou ze základních otázek kterou obrozenci v 19.století řešili byla
otázka identity. Je obyvatel třebas Náměště na Hané: Hanákem,
Moravákem, Cechem, Rakušanem,Slovanem, Rusem,Němcem.....? Cástečné
vyřešení přinesl rok 1918. Byl čechoslovákem. A ž později z něj
Mečiar, který celý proces národní identifikace završil, udělal Cecha.
Přitom ale alternativní identity stále figurovaly. Po roce 1945 - 89 se dost
projevovala ta ruská. A dnes opravdu není zapomenuta, jak je vidět s diskusí
na sociálních sítích. Projevuje se v orientaci na Rusko, v případě
Jugoslávského konfliktu na Srbsko.
Je to velmi zajímavá teorie, kterou neodmítám, ale nejsem si jist, že současná láska k Rusku pramení z panslavismu, který "obyčejného člověka" vůbec nezajímá. Švejk panslavistou určitě nebyl, volič Jiřího Paroubka také ne. Těžko říct, jak by Alfons Mucha stvárnil do Epopeje invazi v roce 1968. Slovanská vzájemnost je dle mého názoru mrtvá, nikde než zde jsem o této teorii neslyšel. Ale je zajímavá, to nepopírám.
Nevím,zda můžeme mylnou tezi nazvat zajímavou.
Dokonce je mylné i tvrzení,že občasný zastánce Ruska je aut.i jeho
milovník.
Dnešní dobu charakterisuje kulturní střet. Slované jsou rozštěpení na
východní a západní. Patří západní Slované na (politický) západ, anebo
na (politický) východ , k východním Slovanům ? U Ukrajinců je to dost
jisté, u Cechů nejisté.
Kvůli kulturnímu střetu jsou otázky kulturní příslušnosti nesmírně
aktuální a působí na emoce diskutujících. Stačí si všimnout na
Novinkach.cz kolik přispěvatelů reaguje pokud se tam octne Putin, Rusko,
Ukrajina, Lipavský.... Asi jako na sesterských novinkách někde v Sýrii
když se tam objeví Alláh.
Je ale ten panslavismus vědomý nebo podvědomě tíhnutí ke kořenům? I od Japonce Okamury? 😊 Že by se někdo přímo k panslavismu hlásil, o tom mi není nic známo. Ani první republika k panslavismu netíhla, Masaryk měl blíž k Americe než k Rusku.
S tím příměrem akce a reakce bych souhlasil.
Ceské země byly od nepaměti součástí Střední Evropy, kterou
representovaly dvě velmoci: Rakousko a Prusko. Po první světové válce
Střední Evropa postupně zanikala až po roce 1945 zanikla zcela. Ceské země
se staly součástí východní Evropy. Jenže Střední Evropa nebyla jen
politickým konstruktem, ale za staletí se v ní vyvinul zcela osobitý
kulturní a životní styl.
Hegemonem východní Evropy bylo po staletí Rusko a jeho kulturní a životní
styl začal pronikat do českých zemí. To však občas naráželo a
vytvářelo nostalgii po zašlých (notně idealisovaných) časech (první
republiky , Rakousko-Uherska).
K podobnému vývoji došlo v Rakousku a NSR, dvou státech bývalé Střední
Evropy, které se ocitly v západní Evropě vystavené amerikanisaci. Ta tam
docela triumfovala a po roce 89 nenastala v Rakousku a NSR nostalgie po
minulosti. Asi proto, že americký kurz slavil vítězství. Zato k reakci
došlo po nějaké době v NDR. Z rychlého víru změn se tamním lidem
zatočila hlava a chtěli jakousi jistotu. Která byla v minulém režimu.
Všiml jsem si že nějaký pivovar v Braniborsku uvedl na trh pivo se značkou
piva z časů NDR a přišel s reklamou: Das ist unsere Bier !
O to větší reakce na amerikanisaci byla ve slovanské části Střední
Evropy. S nostalgií po starých časech začal Klaus, ten však byl u voličů
nevěrohodný a tak tou reakcí byl nakonec Zeman. Sice reálně nic moc
nedosáhnul, ale jeho voliči ocenili alespon jeho úsilí.
Nicméně budoucnost je zcela nejistá. Přes všechny problémy (brexit) je
západní Evropa stále realitou a Polsko s Ceskem, Slovenskem a Madarskem jsou
stále takové její přílepky. Zda se dokážou do ní integrovat je nejisté
zvláště když Rusko vyhlašuje svůj nárok a svou suverenitu nad bývalými
provinciemi. A ve kterých nalézá dost ochotných posluchačů a stoupenců.
Střední Evropu se totiž po roce 89 nepodařilo obnovit.
Složité to spíš bylo. Dnes je to jednoduché. Bud východ anebo západ.
Komplet všichni.V tomto případě je Ukrajina mnohem zranitelnější.Nikdy
neměla dávat slib zároveň dvěma nápadníkům.
Panslavisté jsou pro Rusko a Srbsko. Nikoliv pro Polsko a Chorvatsko.
Panslavista by to přinejmenším nazval vměšováním v té nejméně
vhodné době,kdy smysluplná jednání probíhají výhradně s oběma stranami
konfliktu.
Putin jednal s Macronem, nikoliv se Zelenským, kterému asi nerozumí . Francouz Macron tak dělá Putinovi tlumočníka. To dává smysl. Skoro jako v té Jugoslávii. Jen aby to tam tak nedopadlo.
Není to jen Putin vs Macron.Obecně platí- když se jedná,nesmí vzrůstat napětí.
Asi nevnímáte, že Zelenskij s Putinem jednat nemůže, nepřežil by to. Je třeba si uvědomit, kdo má v UA od Majdanu hlavní slovo a jak si "zjednává" autoritu.
Však už dostal za uši jenom za napomenutí,aby to Západ svými výroky zbytečně neeskaloval.
Zelenskij si s Putinem nerozumí. Víc si rozumí Putin s Macronem. Tomu se říká slovanská vzájemnost.
Jenže čeští panslavisté podporovali Srby, nikoliv Chorvaty, přitom Chorvaty lépe znali a Srby méně.
tak jsem objednal přesně tuto koloběžku Kostka za 10 papírů a k tomu
motor 750W, baterie 36V, cca 28 tisíc, v pondělí to tu mám, jupíííí
:-)
Za ty love se dá splašit pojízdná Fábka. Tohle nemá ani blatníky. A ještě těmto rozkývancům přes půl silnice musíme vyhýbat. Hrozná doba.
Na silnicích jsou ohrožení především oni,na chodnících všichni ostatní.
Přes půl silnice? To by ještě byla paráda, ty optimisto! :) Na
většině silnic, když dodržíš odstup 1,5 m /chápu to tak, že od okraje
zpětného zrcátka k okraji řidítka kola/, jsi na okraji levé škarpy!!! Ve
městech, kde jezdí tramvaje, jedeš v ústrety tramvaji,pokud dodržíš onen
zákonný odstup, vymyšlený politiky s IQ tykve.
Trocha počtů pro 2. - 3. tř. ZŠ /které naše vláda a zákonodárci zjevně
neovládají/: Silnice má cca 4-5 m na šířku. Cyklista pojede /a to bude ten
z nejslušnějších/ 0,5- 1 m od okraje silnice. Řekněme 1 m. Okraj řidítka
má tedy cca 1,5 m od okraje vozovky. Já mám dodržet 1,5 m od kraje
zpětného zrcátka, tak že zpětné zrcátko auta je cca 3 m od pravého
okraje vozovky.
Mno...moc místa pro zbytek auta nezbývá, abych neskončil levými koly auta v
levé škarpě, že? A to nesmí v protisměru samozřejmě nic jet, ba ani
chodec se nesmí pohybovat po vozovce, páč pak nejde vůbec cyklistu
předjíždět a je nutno oněch 5-20 km /hod jet za ním a to klidně i
několik km
Hezký rozbor týkající se cyklistiky.
Ovšem na obrázku není kolo, ale koloběžka.
Být to na mě, tak bych taková vozidla, odrážedla, kolečkové brusle a
podobná zákazal na veřejných komunikacích používat. Není nic lepšího,
než v pět ráno v mlze potkat debila na něčem takovém a nejlíp v černé
bundě s kapucí na palici. Ještě lepší jsou ty koloběžky na maličkých
kolečkách, které mají jako "osvětlení" LEDku velikosti kontrolky,
úžasná věc a velká móda. Ve městě, kde je osvětlení proti těmto
hovadinám na baterky nic nemám, ale mimo obec by to mělo být trestné,
alespoň v noci.
Cyklista je něco jiného, navíc kolo je zažité jako běžný dopravní
prostředek a většina cyklistů, kteří mají tu odvahu jezdit v noci po
silnicích, je tako řádně oblečena a vybavena. Potkávám spoustu kolařů a
skoro všichni v noci svítí, blikají, mají reflexní prvky, prostě i když
někteří jezdí taky jak vemena, alespoň jsou vidět. Ale na tu kolobrndu
naskočí kdejaký blbeček, v normálních hadrách, nesvítí a vůbec si
neuvědomuje, jaký problém na silnici představuje.
Šílená Alenka se toho fakt nebála