Ja bych rekla ze ani ne tak u důchodců, důchody jsou zrejme větší, než byly tenkrat. A maji sve jiste, to je obrovska výhoda, ve větší části světa tomu tak není.
Ja bych rekla ze ani ne tak u důchodců, důchody jsou zrejme větší, než byly tenkrat. A maji sve jiste, to je obrovska výhoda, ve větší části světa tomu tak není.
...důchody víc než bídné..nechtěla bych žít sama se 12ti tisícema důchdu..ice lepší než drátem do oka ale na tu drahotu je to bída pokud člověk žije sám.
Pokud jsou dva - pár, tak to jde. A když mají svůj dům, tak je to v pohodě. Ale vem si manžele, v nájemním bytě. Stačí 2+1 ...nájem 10000. Ze dvou důchodú to jde. Ale když jeden z nich zemře,pak nastává problém.
To si neumím představit. Asi to chce myslet na to včas. Ale musí to být bolestive.
...na co chceš myslet ty uspory lidi nemají tak velké a jak jeden zemře tak je zle..ty vdovské důchody taky žádná sláva v česku..
Myslet na to, kde s temi 10000 dožít. V domku na vesnici by se to dalo, voda ze studny, topit drivim, pěstovat neco na zahradě, chovat slepice.
Nějaká zahrádka a přebytky buď zavařit nebo do mrazáku. I nějaký ten králík by se dal. Trávy je dost, kukuřice se dá taky najít a i obilí se dá koupit za rozumnou cenu.
...kde vezmeš tan domek na vesnici když někdo žije celý život ve městě v paneláku ?
Úspory, chalupa, kde se da žít celoročně, nebo prodat, nějaký rodinný majetek, co ja vim, vetsinou lidi neco maji. Na vesnicích ty domky, do tech investovali výdělky i práci, ve městech jsou výdelky vyšší, tak snad něco by i lide tam za celý život mit meli. Aspon svuj byt.
Je prý nějaká sociální dávka jako zaplacení nákladů spojených s bydlením. Ale dotyčnému zůstane jenom životní minimum.
Nemusí. Přineseš všechny podklady a další dávka jde automaticky po předložení dokladů o zaplacení těchto nákladů. Vše se dá najít na stránkách MPSV.
Však ty papíry jsou právě součástí té žádosti.A hezky každé čtvrtletí.
Proč, to neni žebrání. Jen bych spíš byla líná. Ale asi se to da nacvičit. A ty zaměstnankyně tam jsou od toho, dává jim ten systém praci, neni to milodar, který dávají.
celý život jsem pracovala nikdo mi nic zadarmo nedal..nikdo nemohl přijít a říct to jsem ti koupil nebo dal..nechtěla bych to zažít na stará kolena..jsem ráda,že jsem pryč a nemusím tohle podstupovat..je to ponížující a potupné...
Řekla bych,že stud je pro mnoho důchodců nepřekonatelnou překážkou.Romové to ale nejsou.
...né ti žádný stud nemají a tady ta vláda třicetiletá jim to umožnila a podporje je v tom..za komunistů museli i ti cigoši pracovat i když se kolikrát nepředřeli ale museli vytáhnout ráno prdele z postele a do té práce jít
Příspěvek,nebo doplatek na bydlení,o které se žádá každé tři
měsíce a žadatel musí dodat spoustu papírů a potvrzení-o zaplacení
nájmů,energií a příjmech.
https://www.finance.cz/503660-prispevek-na-bydleni/
Ty papíry ovšem nedodává každé tři měsíce. V praxi to funguje tak, že stačí doklad o zaplacení částky na kterou byla pomoc poskytnuta. Plus podepsání formuláře, že se finanční podmínky žadatele nezměnili. A při ročním vyúčtování energií toto předložit.
Každé tři měsíce musí předložit potvrzení o zaplacení všech položek,které jsem už uvedla.Samozřejmě vyplnit příslušné formuláře.Žádost o příspěvky na bydlení je údajně nejsložitější ze všech.
Založení žádosti ano. Ale potom se už předkládají pouze doklady o zaplacení a roční vyrovnání za energie.
Smutné je, že pracovnice za přepážkou sociálky nesdělují, na co má
žadatel nárok. Prostě nevíš, nezažádáš nedostaneš... Další perlička
je, že takto sociálně slabý, má nárok na zaplacení například nové
pračky, lednice nebo sporáku až do celkové výše téměř 40.000 kč
ročně. Stačí vyplnit žádost a doložit, že je to neopravitelné.
Obyčejně je žádost zamítnuta ale po odvolání je poskytnuta.
Shodou okolností je tady kámoška, která pracuje na ÚP . Cpe se
žemlovkou.-))
Řekla bych,že jsou přetížené,unavené a z chování některých žadatelů značně otrávené.O schválení a příp.výši příspěvku stejně rozhoduje až komise-tedy level nad těmi pracovnicemi u přepážky.
Ano. Schvaluje to vedoucí oddělení. Úředník za přepážkou nemá pravomoce.Dokonce jsou mezi nimi i s tituly ing.-)) Vystudovat VŠ a skončit za přepážkou sociálky je opravdu naplnění kariéry.-)
jj dnešní úředníci musí splňovat vysokoškolské vzdělání už i za přepážkami, minimum je bakalář :))
Copak to nebyl trend a pravicová mantra,provázená neúctou k řemeslu? Zjednodušeně "klausovina".
Osobne si myslim, ze je lepsi dobry remeslnik, nez neschpny vysokoskolak..