Fakt je ten , že velká část proruskych kolaborantskych příspěvků pana
Jardíka je vo slovenčine .

Fakt je ten , že velká část proruskych kolaborantskych příspěvků pana
Jardíka je vo slovenčine .

Fico zrušil volno sedmnáctého listopadu. Firmy a školy si jej udělaly
samy
17. 11. 2025
Slovenská vládní koalice v čele s Robertem Ficem letos prosadila v
parlamentu změnu, která zrušila státní volno k sedmnáctému listopadu –
dni připomínajícímu boj za svobodu a demokracii a Mezinárodnímu dni
studentstva. Kabinet argumentoval konsolidací veřejných financí. Řada firem
se proto rozhodla dát svým zaměstnancům volno sama.
Nejvíce na sebe upozornila Slovenská spořitelna, která dala volno všem
svým zhruba 3,5 tisíce zaměstnanců a na 17. listopad uzavírá všechny
pobočky.
„Díky sametové revoluci jsem mohl studovat ‚reálnou‘ ekonomickou teorii, mohli jsme svobodně cestovat a získávat zkušenosti. Mohli jsme se setkat s příbuznými a známými, které jsme roky neviděli. Chtěli jsme ze Slovenska udělat zemi, ve které se vyplatí žít. Myslím, že to stálo za to,“ píše generální ředitel Slovenské spořitelny Peter Krutil.
„Nenechme se mást tím, že slovenská vláda ponechala 17. listopad jako státní svátek a „pouze“ zrušila pracovní volno. Symboly připomínající boj za svobodu a demokracii jsou důležité. Mávnout rukou nad jejich odstraňováním a rozmělňováním je nebezpečná pohodlnost, která snižuje občanskou citlivost, ať už je tím symbolem den v kalendáři, nebo vlajka na průčelí,“ napsal na LinkedInu Tomáš Salomon, generální ředitel České spořitelny.
Atd.atd.
Dalších téměř sedmnáct tisíc lidí vyjádřilo nesouhlas s kroky slovenské vlády pomocí petice. Mezi signatáři je i řada známých osobností: herečky Emília Vášáryová, Táňa Pauhofová nebo herec Juraj Loj.
Podle průzkumu NMS Slovakia 61 procent Slováků s krokem vlády nesouhlasí.
Další informace viz odkaz (link):
https://forbes.cz/fico-zrusil-volno-sedmnacteho-listopadu-firmy-a-skoly-si-jej-udelaly-samy/
Za mne:
Odborník žasne a laik se opravdu, ale opravdu diví.

Za mne:
Alepsoň vidíme, nač se připravit. To nás asi taky čeká a když ne toto,
tak něco podobného.
Taková je vůle lidu.