Rozcestník >> Politika >> Proti proudu

Informace

Název: Proti proudu
Kategorie: Politika
Založil: Jehlan
Správci: Jehlan
Založeno: 19.03.2024 20:13
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 1179x
Příspěvků:
27

Toto téma sledují (3):


Předmět diskuze: Proti proudu - Masová hypnóza [=nacismus, komunismus, neoliberalismus] vs. střípky vědomí.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět:
13.04.24 10:16:43 | #28

*27179*


| Předmět:
12.04.24 14:59:51 | #27

Tahle info by neměla zapadnout:


Odebrat volební právo starším? Vyzývat k tomu je trestné, varuje expertka

8. 3. 2024 11:40

Nejenže jsou výzvy k omezení volebního práva urážlivé, ale zároveň by za to mohli lidé skončit ve vězení, upozorňuje expertka na humanitární právo.

Tyto veřejné projevy naplňují definici trestného činu, upozorňuje Veronika Bílková, členka Rady vlády pro lidská práva a vedoucí Katedry mezinárodního práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Řeč je o článcích, které se v různých obměnách objevily za poslední měsíce na blogových platformách, webových stránkách i sociálních sítích. Společné mají to, že nabádají k omezení volebního práva na základě věku.

„Například by mohla být zavedena pravidelná zdravotní prohlídka nebo testy kognitivních schopností, které by pomohly posoudit, zda jsou senioři schopni učinit informovaná rozhodnutí při volbách,“ rozvíjí úvahy autor jednoho takového článku.

„Podobné veřejné projevy naplňují definici trestného činu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod,“ hodnotí to Bílková, která se dlouhodobě zaměřuje na humanitární právo.

Podle trestního zákoníku za takové jednání hrozí i odnětí svobody v délce dvou let. A Bílková dodává, že pokud jsou takovéto myšlenky šířeny prostřednictvím médií, včetně sociálních sítí, hrozí i zvýšený trest až tři roky.

Trest navíc podle práva hrozí jak autorovi textu, tak platformě, na které se podobné myšlenky objevují.

„Ustanovení mluví obecně o veřejném podněcování k omezování práv a svobod. Vyzývat k arbitrárnímu omezení volebního práva nějaké skupiny osob pod ustanovení nepochybně spadá,“ zdůrazňuje.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-odebrat-volebni-pravo-starsim-vyzyvat-k-tomu-je-trestne-varuje-expertka-247251| Předmět:
07.04.24 20:02:02 | #26

Gratulka Slovákům.
Byl mi vždycky blizkej jejich temperament.
A jak říká Pellegrini v závěru proslovu: ,,Nechť Pán Bůh ochraňuje Slovenskou republiku."


Reakcia Petra Pellegriniho po jeho výhre v prezidentských voľbách| Předmět: Hypnóza?
07.04.24 11:36:46 | #24

Nejsilnější masovou hypnózou byl hlavně covidismus.
Co se týká komunismu (tedy reálně socialismu), tak ten byl nebezpečný hlavně pro Západ, který tehdy v zásadě neměl přístup na naše trhy, což byl také jediný důvod, proč se o jeho zničení (a rozšíření svých trhů, což eufemicky nazývá šířením demokracie) snažil, a snaží dodnes.| Předmět:
06.04.24 21:54:32 | #23

Můj Fjodor, než ho zakážou:

A Orwell, než ho proškrtaj nebo opatří ,,poznámkami" pro blbečky *4854*

Univerzita varuje před Orwellovým 1984. Jsou v něm prý „urážlivé a znepokojivé“ údaje

„Za hranou jakékoliv parodie.“ Univerzita ve středoanglickém Northamptonu vydala varování před slavným antiutopickým románem George Orwella 1984, protože se v něm prý nachází „explicitní obsah“, který mohou někteří studenti považovat za „urážlivý a znepokojivý“. Informuje o tom britský deník Daily Mail, který informace o varování univerzity získal na základě tamějšího zákona o svobodném přístupu k informacím.

https://echo24.cz/a/SXaw9/univerzita-varuje-pred-orwellovym-1984-jsou-v-nem-pry-urazlive-a-znepokojive-udaje| Předmět:
06.04.24 20:37:30 | #22

Tomáš Vyoral:

Generál Andor Šándor položil zajímavou otázku. Pokud Petr Fiala a jeho vláda nevěří Putinovi, když říká, že Česko a země Baltu nenapadne, proč neprobíhají žádné přípravy? Když o tom tak přemýšlím, není to zase to samé, jako když Fiala tvrdil, že jsme ve válce, aby nakonec z Úřadu vlády vylezlo, že to myslel metaforicky?

To je poměrně zajímavá otázka. Ale je to otázka na politického eunucha a nikoliv našeho premiéra Fialu. Je důležité si uvědomit, že onen stínový ukrajinský premiér neudělá nic bez posvěcení svých pánů ze zahraničí – z Washingtonu, Bruselu, Berlína či z města, o němž se nemluví. Respektive zřejmě ani nic moc, co mu zrovna oni nenařídí, nedoporučí či neporadí. U slušných lidí se tomu říká kolaborace. V tom pejorativním smyslu. Obdobné tomu je u Fialových proklamací a prefabrikovaných prohlášení. Ne podle slov, ale podle činů poznáte je. A jejich činy jsou dle mého prakticky zločiny.

Poněkud se nám štěpí kulturní fronta. A to na tématu Izrael. Na jedné straně máme Emmu Smetanu, Tomáše Kluse a podobné mladší umělce nebo „umělce“, kteří chtějí okamžité příměří, na druhé zase ty zasloužilé, kteří Izrael podporují bezpodmínečně. Není to v podstatě přesná ukázka toho, jak odlišné představy tady mají tito lidé o Západu?

Částečně možná ano. U tohoto tématu je ovšem onen rozkol v kulturní sféře o to zajímavější, že většinou stojí ti nejhlasitější, nejukřičenější, nejprotěžovanější a neuvědomělejší umělci na jedné straně barikády. Ať už jde o řízenou migrační invazi, podporu koronafašismu, zaslepenou rusofobii a další, vždy šlo a jde až skoro o sektářství. Čest výjimkám, kterých je naštěstí také řada. Takže v případě izraelsko-palestinského konfliktu jde z pohledu názorů kulturní fronty dost o raritu.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-U-slusnych-lidi-se-tomu-rika-kolaborace-Vyoral-zvolil-ostra-slova-kdyz-jde-o-Fialu-753320
| Předmět:
06.04.24 19:48:05 | #21

ČESKÁ DOJMOLÓGIA VERZUS ČISTÉ FAKTY

[Máte slovo, video 4:19]
| Předmět:
02.04.24 19:36:27 | #20

Jak někdo tuhle dutou mluvící hlavu mohl volit za prezidentku?


David (SPD): Danuše Nerudová programově nenabízí nic než posluhování Bruselu

Všemožné požadavky na zvláštní ochranu nebo privilegia pro konkrétní skupinu přispívají k tříštění společnosti a narušují základní zásadu zacházet se všemi jednotlivci se stejnou důstojností a respektem. Danuše Nerudová, která vede STAN do Evropských voleb, vnímá feministickou kartu velmi významně i skrze četná vyjádření, že je mladá, pohledná, a proto jí její údajný úspěch mnozí (a zejména muži) nepřejí.

Vypovídá to však spíše o tom, že programově nenabízí nic než posluhování Bruselu, a tak se snaží sklidit obilí, které je zadarmo. Do našeho veřejného prostoru se urputně a někdy až komicky nepovedeně snaží tlačit falešná témata, nabubřelá prohlášení a vyhýbat se realitě.

Trvám na tom, že místo toho bychom se měli soustředit na naléhavé problémy, na kterých skutečně záleží, jako je ožebračující Green Deal, příval migrantů, zajištění pomoci a důstojnosti našim zemědělcům a všem českým občanům nebo podpora národní suverenity včetně zachování české koruny jako naší měny. Upřednostněním těchto zásadních záležitostí usilujeme o svobodnou a prosperující budoucnost, bez rozptylování povrchními hádkami.

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/David-SPD-Danuse-Nerudova-programove-nenabizi-nic-nez-posluhovani-Bruselu-753055


Tupá Nerudová (otec krycí jméno Pes). Ta se do EU parlamentu bude hodit:

https://twitter.com/konecna_romana/status/1773809322838876243| Předmět:
01.04.24 14:29:50 | #19

Odvážný český kněz Petr Piťha promluvil k lidem:

https://twitter.com/pollert11/status/1774726809088594084

💫| Předmět:
31.03.24 14:16:44 | #18

To je zase nářez *4804*


S Babišovými vlastenci k válce a novému světovému řádu! | Martin Koller na otázky diváků.

Ve slíbeném druhém dílu jsme s Martinem Kollerem probrali českou politickou scénu parlamentní i mimoparlamentní. Výsledkem je konstatování, že většina politiků je nebinárních, chovajících se jako princezna koloběžka, oblečená neoblečená, na kole pěšky a kličkují v postojích jako zajíci.
Objeví se na scéně opravdu vlastenecká strana? Zatím totiž nemáme možnost výběru. Babiš kam se podíváš.

Závěrem došel čas i na zodpovězení vašich dotazů z Telegramu Paralelně.