Rozcestník >> Politika >> Události ve světě

Informace

Název: Události ve světě
Kategorie: Politika
Založil: Nodis
Správci: Nodis
Založeno: 02.05.2021 09:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 1524x
Příspěvků:
37

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Události ve světě - Bez tapet (=opakovaných příspěvků), bez trollů.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení
| Předmět: neobolševická EU
05.05.21 17:18:11 | #13

Manifest občanů proti EU, kteří před vstupem varovali - a měli samozřejmě pravdu:

http://narodnilisty.wz.cz/2002/nl4/obcane.html

„Když srovnáme jednací řád moskevského komunistického politbyra s jednacím řádem Evropské komise v Bruselu, zarazí nás nápadně mnoho shodných rysů. Není divu, neboť EU v 90. letech změnila svou tvář, což bylo důsledkem ovládnutí této instituce socialistickou internacionálou. Po tzv. pádu komunismu ve východní Evropě se v EU dostali k moci bývalí komunisté, kteří předtím působili v trockistických skupinách či teroristických brigádách.

Základy ideologie EU jsou formulovány v tzv. Evropské Chartě základních práv, která se má stát evropskou ústavou. Základem evropské Charty je článek o zákazu diskriminace. To je prastará metoda komunistické kulturní revoluce. Již od 60. let patří k arsenálu demagogů odkrývat údajnou diskriminaci a tímto bojem změnit společnost.“

(Po sedmnácti letech se tato varování beze zbytku potvrdila. Diskriminace se stala zaklínadlem a klackem proti všem, kteří by chtěli obhajovat původní koncept Západu, jehož základem byla občanská práva a svobody.)

„V Evropské Chartě je uváděno patnáct údajných diskriminací, které musí být v EU znemožněny, a proti kterým musí postupovat Rada ministrů. Mezi nimi nechybí např. diskriminace na základě sexuální orientace. V Chartě základních práv je ještě jeden důležitý článek, a ten je skutečně znepokojující: v článku 52 totiž stojí, že základní práva (jako svoboda slova) mohou být zrušena, ukáže-li se to jako „nutné“, a bude-li to odpovídat „stanoveným cílům“ EU.

Principem politického myšlení představitelů EU, stejně jako marxistů je historický determinismus a přesvědčení o "odumírání národů". Podle něj probíhají dějiny po nezměnitelných drahách, lhostejno, co činíme, až do vítězství socialismu a komunismu. Přesně tyto obrazy jsou v EU opětovně používány. Všichni politici, včetně českých, používají příklad vlaku, který se již rozjel a kdo nenaskočí, má smůlu. Nikdo ale přesně neví, do kterého cílového nádraží jede!

Z těchto a mnoha dalších faktů jednoznačně vyplývá, že Evropská unie je ve skutečnosti novým Sovětským svazem Evropy. Vyzýváme občany České republiky, aby v připravovaném referendu, které rozhodne o bytí a nebytí suverénního českého státu, řekli své jasné a rozhodné „ne“ vstupu naší vlasti do současné Evropské unie. „Občané proti EU“ využijí všech ústavních prostředků, aby tomuto tragickému kroku zabránili. Vyzýváme rovněž státní orgány ČR, aby konečně umožnily svobodnou debatu o všech aspektech našeho případného vstupu do EU.


1  


| Předmět: Pirátský lustrační manuál
03.05.21 17:04:20 | #11

Piráti přišli s materiálem, který má z běžného pracovního, úřednického, manažerského, funkcionářské a politického provozu vyřadit osoby, které nesdílejí ten jediný správný pohled na svět.

(K přečtení zde https://www.pirati.cz/assets/pdf/mpsv-manual-dobra-praxe.pdf?fbclid=IwAR2O8mrS7P-UnhQ2uY0fVvAzc4DWe7L8htT-wJFsle5TVH9-0-1nH3brHqc )

Nic jiného se v jejich manuálu nazvaném Vyhodnocení důvěryhodnosti právnických a fyzických osob, jehož autory jsou pirátští aktivisté Janusz Konieczny a Petr Fojtík, neskrývá. Za spoustou vznešených frází a rádoby odborného blábolení jak péro z gauče vykukuje tradiční bolševická, v tomto případě neobolševická ideová nenávist k lidem s odlišným nazíráním na svět.

Stačí, že máte špatné, rozuměj ideově závadné, přátele, že čtete špatné, rozuměj alternativní, severy či na nich snad nedejbože publikujete, že se účastníte závadných, rozuměj k současnému režimu kritických, akcí, zkrátka a dobře, že nejste ten správný eurosoudruh, ohýbající pětkrát denně hřbet směrem k Bruselu. Je třeba vás eliminovat, vyřadit, vyselektovat.

I tohle je jeden z důvodů, proč jsou k smíchu všechny ty třicet let opožděné iniciativy bojující proti komunismu. Ten je totiž ve své tradiční podobě už dávno mrtvý. Ale vstali noví bojovníci, noví totalitáři. Nad jejich hlavami už nevlají rudé prapory, nýbrž zelené, duhové a u nás především ty černé s bílou lebkou a zkříženými hnáty.

Jsou ale stejně zákeřní, bezskrupulózní a nebezpeční, jako byli jejich němečtí nacističtí či českoslovenští komunističtí předchůdci.
(Petr Štěpánek)

Pirátský princip politiky, která zanechává podivnou pachuť na patře. Komentář Štěpána Chába
https://www.krajskelisty.cz/praha/23579-piratsky-princip-politiky-ktera-zanechava-podivnou-pachut-na-patre-komentar-stepana-chaba.htm


1 2  

| Předmět: Marx
03.05.21 16:58:13 | #10

Trocha Marxovy osvěty:

Marx neměl v nenávisti pouze Židy (ač sám byl Židem), ale i Němce.
„Němci se obrodí, jen když je budete tlouct.“
Mluvil o „hloupých Němcích… hnusný německá úzkoprsost.“
„Němci, Číňané a Židé jsou jako podomní obchodníci a hokynáři.“
„Rusové jsou požírači zelí.“
Slovanské národy byly pro Marxe ,,etnický odpad“. (Marx a Engels, The Russian Menace to Europe – Ruská hrozba pro Evropu)


1  

| Předmět: Aktivisti LGBTIQ
02.05.21 23:55:28 | #9

Tak jak je to s těma buznama?
Původně jim šlo o to dosáhnout registrovaného partnerství. Toho dosáhli. Teď požadují manželství.
Kam půjdou dál? Jaká jsou ta správná práva další sexuální menšiny - třeba takových bisexuálů? Budou i oni požadovat manželství, složené ze dvou mužů a jedné ženy nebo ze dvou žen a jednoho muže? A co další sexuální menšiny? Proč by i oni neměly začít uplatňovat svoje práva? Když pro jednu skupinu, tak pro všechny.

Ti, kdo nad tím nadšeně jásají, jak je to pokrokové a moderní, by si měli uvědomit, že tihle LGBTIQ - XYZ, se už nezastaví.

Vyjádření ombudsmana Křečka:

„Nejde o práva, a o lidská práva už vůbec ne. Jde jedině a pouze o ‚právo‘ na stejný název. Páry, které mohou spolu mít děti, a páry, které u povahy věci spolu děti mít nemohou, nikdy nebudou totožné, a používat pro oba typy soužití stejný název jen znepřehlední právo. Nikdy by totiž předem nebylo zřejmé, o který z typů soužití jde. Samozřejmě že práva v obou případech mohou být stejná nebo obdobná, ale to neznamená, že oba typy soužití musí mít stejný název. Ideologie zde se snaží zvítězit nad srozumitelností práva,“ poznamenal v souvislosti s předlohou ohledně manželství pro stejnopohlavní páry ochránce veřejných práv Stanislav Křeček.


1 2  

| Předmět: Paříž 1968
02.05.21 23:39:24 | #8

V roce 1968 při bouřích na Pařížské univerzitě mladí studenti hlásali: ,,Je zakazováno zakazovat.“

Jde o přirozený důsledek zásady „žádná pravda neexistuje, vše je dovoleno.“

Mladí lidé si evidentně neuvědomovali, jak je toto heslo nesmyslné. Je-li zakázáno zakazovat, pak musí být i zakázáno i zakazovat zakazovat. Je-li vše dovoleno, je dovoleno i zakazovat.| Předmět:
02.05.21 12:33:23 | #5

Kolabujici demokracie ve Francii pokračuje:

Francie potrestá generály za dopis Macronovi

Francie hodlá potrestat skupinu penzionovaných generálů a důstojníků, kteří v otevřeném dopise vyzvali prezidenta Emmanuela Macrona a vládu, aby bránili národ „před islamismem a hordami z předměstí“. Signatáři také varovali před občanskou válkou a rozpadem Francie.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/francie-potresta-generaly-za-dopis-macronovi-40358661


1  

| Předmět: RE:
02.05.21 15:45:17 | #7 (1)

Přidávám komentář k dané věci diskutera luquinho:

,,Nejvýše postavení potentáti na straně islamistů ve Francii, ano těch katů, proti vlastním lidem. A to jsou právě oni kdo působí v bruselských administrativách EU. To jsou oni ti sami, kdo zajišťovali vládní protekce neziskovým organizacím podporujícím migrační toky z muslimských států do Evropy v době uprchlické krize. A oni by chtěli Evropany zastrašovat. My z nich máme mít strach."


 #5 

| Předmět: RE:
05.05.21 16:58:35 | #12 (1)

Dopis francouzských generálů prezidentu Macronovi a všem francouzským politikům, ke kterému se přihlásili další tisíce mužů a žen z bezpečnostních složek, v plném znění:

Doba je těžká, Francie je ohrožena, ohrožuje ji několik smrtelných nebezpečí. My, kteří, i když jsme ve výslužbě, zůstáváme francouzskými vojáky a nemůžeme za současného stavu zůstat k osudu naší krásné země lhostejní.

Naše tříbarevné prapory nejsou jen kusem látky. Napříč staletími symbolizují tradici těch, kteří bez ohledu na barvu pleti nebo víru, sloužili Francii a obětovali pro ni i své životy. Na těchto praporech vidíme zlatými písmeny slova „Čest a Vlast“. Naše čest nás dnes vede k odmítnutí rozkladu, který naši vlast zasáhl.

Rozklad, který má prostřednictvím multikulturalismu jediný cíl: vytvořit na našem území špatné vztahy a nenávist mezi lidmi. Někteří představitelé hovoří o rasových, domorodých a dekolonizačních teoriích, ale skrze tyto výrazy chtějí tito zastánci nenávisti a fanatici vést rasovou válku. Pohrdají naší zemí, jejími tradicemi, její kulturou, a chtějí vidět, jak se rozloží. Tím jí vezmou její minulost a její dějiny. Napadají tak oklikou přes památníky našich velikánů a překrucováním výroků starých několik staletí naši starou vojenskou i občanskou slávu.

Rozklad, který spolu s islamismem a bandami migrantů z předměstí vede k odtržení četných území od našeho státu a přeměňuje je na teritoria podřízená jiným zákonům, jež jsou v rozporu s naší ústavou. Každý Francouz, jakékoli víry či bezvěrec, musí být doma v každém koutu naší země všude. Nemůže a nesmí existovat jediné město, jediná čtvrť, kde by zákony republiky neplatily.

Rozklad se zrychluje, neboť nenávist má přednost před bratrstvím. To co vidíme během demonstrací, kde moc zneužívá občany pořádkových sil proti obětním beránkům – proti Francouzům ve žlutých vestách vyjadřujícím svou beznaděj. A to vše se děje. Za situace, kdy různá maskovaná individua v kapucích plení obchody a tytéž pořádkové síly ohrožují. Ty však jen postupují podle směrnic, často protichůdných, které vydáváte vy, vládnoucí elity.

Nebezpečí přibývá, násilí roste ze dne na den. Kdo by před deseti roky předpověděl, že bude jednoho dne učiteli před vchodem do jeho školy uříznuta hlava? My, kteří jsme sloužili národu, a kteří jsme byli vždy a až do konce své služby připraveni nasazovat svou kůži - jak to vyžadoval náš vojenský stav, nemůžeme zůstat před takovými jevy pasivními pozorovateli.

Je tak nezbytné, aby ti, kdo řídí naši zemi, našli k vymýcení těchto hrozeb nezbytnou odvahu. Často k tomu stačí prosazovat bez slabosti zákony, které již existují. Nezapomínejte, že, tak jako my, i velká většina našich spoluobčanů je vaším kličkováním a mlčením potvrzujícím vaši vinu rozhořčena.

Jak říkal kardinál Mercier, primas Belgie: "Když je opatrnost všude, odvaha není nikde." Tedy dost otálení, dámy a pánové, doba je těžká a práce mnoho. Neztrácejte čas a vězte, že jsme připraveni podporovat politiky, jež budou brát ohled na obranu národa.

Naproti tomu, nebude-li nic podniknuto a vaše laxnost se bude dál šířit společností, tak to nakonec povede k výbuchu a zásahu našich kamarádů v aktivní službě, kteří jsou v nebezpečné misi na ochranu našich civilizačních hodnot a ochrany našich spoluobčanů na národním území.

Již není čas na odklady, jinak tento narůstající chaos ukončí občanská válka, a mrtví, za něž ponesete odpovědnost, budou počítáni na tisíce.

https://www.valeursactuelles.com/politique/pour-un-retour-de-lhonneur-de-nos-gouvernants-20-generaux-appellent-macron-a-defendre-le-patriotisme/


 #5 

| Předmět:
02.05.21 10:18:55 | #4

Víte, že se Češi ostře postavili proti plánům EU na omezení svobody slova a na oficiálním webu Evrospké komise přirovnávají Brusel k Moskvě?

Víte, že na některých univerzitách je z rasismu obviňována matematika, gramatika, filozofie, dirigování a třeba i vážná hudba?

Jaká byla Havlovská diplomacie, na kterou chce navázat koalice?

  • Americká profesorka tvrdí, že matematika vede k diskriminaci a mikroagresi. (podle ní vzniká ve společnosti kvůli matematice privilegium bílého muže)
  • Britští studenti se nechtějí učit o Platónovi a Kantovi, protože byli bílí.
  • Jiné britské univerzity zas rezignují na pravopis, protože je elitářský.
  • Oxford chce rušit výuku dirigování a klasické hudby, protože jde o bílou evropskou hudbu z otrockého období.

Více ve videu.

https://echo24.cz/a/S7JfW/pravopis-je-elitarsky-a-bily-zpusob-vyjadrovani-univerzity-rezignuji-na-anglictinu-jazyk-nebudou-hodnotit

https://echo24.cz/a/SFZxc/predstavuji-nadvladu-bilych-na-oxfordu-chteji-rusit-vyuku-dirigovani-a-klasicke-hudby


1 2  

| Předmět:
02.05.21 10:13:17 | #3

USA, zrod nového černého Ježíše Floyda,
feťáka s bohatou kriminální minulostí.
Při zásahu zemřel důsledkem předávkování.

,,V dnešní "antirasistické" americké společnosti o další kuriozity není nouze.

Na místě smrti George Floyda se podle aktivistů děly zvláštní věci už loni. Krátce po jeho smrti v červnu minulého roku se zde někteří křesťanští aktivisté rozhodli provádět křty.

"Dnes se hýbe Bůh. Je zde mnoho lidí, kteří znovu zasvětili svůj život Pánu. Křtíme je přímo tady u památníku," uvedl v té době Joshua Lindquist, organizátor křtů a zakladatel evangelikální organizace Global Revival Harvest.

Lindquist dodal, že na místě viděl i zázraky. "Nevím, jestli věříte na zázraky, ale já ano. Někdo tu získal zpět ztracený sluch. Bůh udělal zázrak. Bůh využil tragickou situaci pro jeho slávu. Bůh mění narativy. Skrz Floydův život mnozí přijdou k Pánu..."

Floydova bohatá kriminální minulost při vytváření jeho image mučedníka přitom nepřekáží nejen aktivistům, ale ani politikům. Nejmocnější demokratka ve Sněmovně reprezentantů Nancy Pelosiová například prohlásila, že "Floyd se obětoval za spravedlnost".

Mnozí komentátoři v USA v tomto kontextu konstatovali, že hnutí BLM nese znaky kultu.

https://dennikstandard.sk/65198/namestie-georga-floyda-ma-specialne-instrukcie-pre-belochov-vraj-sa-tu-deju-i-zazraky/

(uvnitř článku video)


2  

| Předmět: RE:
02.05.21 15:08:43 | #6 (1)

Od teď je mozne každého zfetovaneho zločince (samozřejmě jen nebílého), kterej na sebe při páchání trestné činnosti bere i to riziko, že bude při zatýkání zraněn či usmrcen, pokládat za mučedníka, a slovy vysoké americké političky: ,,objetujiciho se za spravedlnost".

To je v souladu současného západního obrusovani tradičních hran a hodnotového převrácení, které má docílit neplatnosti dosud fungujícího jednotného práva.


1  
 #3 

| Předmět:
02.05.21 10:10:16 | #2

Projev Šarapatky (od 31:10) na demonstraci Milion chvilek pro zničení demokracie.

Nejvíc nespokojenej je s případnou majetkovou transparentností a případnou nazorovou pluralitou (kterou ČT naplňuje asi jako bolševická ČST).


3  

| Předmět: Události ve světě
02.05.21 09:58:55 | #1

Události ve světě.


2